Hrůza v Connecticutu

• USA The Haunting in Connecticut (více)

Poté, co je rodina nucena se přestěhovat do nového bytu kvůli zdraví svého syna, začnou se v jejich novém domě dít zvláštní a nadpřirozené věci. Jak se později ukáže, nový dům stojí na místě, kde kdysi bývala márnice... (oficiální text distributora)

Crazer

Duchařiny ve mě vyvolávají opravdu panickou hrůzu :o) .. i v tomto případě. Když byla odkryta hlavní myšlenka, tak konec byl přecejenom poněkud slabší, ale i tak solidní horor. Úvodní titulky strach nahánějící! ()

corpsy

Režijne zvládnutá ducharina, ktorá prinesie zopár zimomriavkových scén a zaženie hlad po podobne ladených snímkoch, ak teda nemáte po ruke POLTERGEISTA alebo AMYTIVILLE HORROR ( uprednostňujem remake z roku 2005 ). ()

liquido26

Hodně se mi líbila mytologie toho strašidelnýho baráku. Herci sice nic moc, ale jako duchařskej horor to hodnotím kladně. ()

Marsik

Ani na dvě etapy (s odstupem pár dní) jsem to nedokoukal. Hodně mě to nudilo. Ten kluk v hlavní roli je naprosto nesympatický, tak možná proto. 35% ()

schizmo

Bezpohlavní a generický duchařský horor, opírající se především o rádoby moderní zpracování a poměrně očekávané lekačky. Prosím vás, takovéhle horory nemůžou nikoho bavit - není tam atmosféra, dopředu víte, co se plus mínus stane v následující scéně, děj tak nějak lážo plážo plyne až se přistihnete, že je vám vlastně jedno, jak to skončí. Tenhle typ "televizních" hororů cílovka snad jen pro všechny ty televizní konzumenty čehokoli nebo teenagery, kteří přišli o všechny hororové klasiky. ()

ledzepfan

Dobře je to rozjeté, má to pár zajímavých prvků které do americké duchařiny vpouští trochu čerstvého vzduchu a ještě to nestihlo úplně zklouznout do sraček aktuálního duchařského mainstreamu..... Ve výsledku to bylo docela fajn a i přesto, že to sem tam zasmrdělo kokotinou z toho mám dojem spíše pozitivní. ()

hous.enka

Dům, ve kterém straší, je klasika. Lekačky byly nepříjemné (odrazy v zrcadlech a oknech mě prostě baví víc jak bubáci pod postelí nebo přímo před kamerou), teorie o umírajících uvěřitelná (opravdu jsem to napsala?). Hrůza v Connecticutu rozhodně není nijak zlomové dílo, ale jde o povedený horor, který dělá čest svému tématu. PS: Seance mě nešokovala, spíš pak to finální inferno. ()

EastWicka

Takovým tím viktoriánsko-duchařským způsobem dojemné. Uvězněné duše, spiritisticky nadaní teenageři a rodinka lapená v jednom domě s bohatou historií. ()

agentmiky

Film se mi celkem líbil,hudba byla výborná a hororové scény se taky povedly,ale to by bylo tak všechno.Děj mi připadal takový nedodělaný a vše se korunovalo tím,že klukovi(Kyle Gallner) zmizela na konci rakovina.Ještě bych chtěl dodat,že mi postava faráře(Elias Koteas) nepřišla zbytečná.Hodnocení: 55%. ()

Paxxx.cz

Je to podle skutečné události, ale ja se řadím mezi ty, co pohlíží na film trochu skepticky. Některé scény byly dobré a i nějaké ty klasické lekačky se povedly, ale jak říkám uplně všemu jsem nevěřil... 60%. ()

mysiak

Celkom dobrý horor založený na skutočnej udalosti..prečo ináč sa všetko hrá na skutočné?...no ale k filmu...sú to solídne lakačky, dobrý dej a solídna gradácia...herci nepôsobia na okrasu, ale aj hrajú...suma sumárum..jeden z tých lepších hororov poslednej doby čo vyšli na DVD ()

Tayen

Nic originálního, přesto bavilo. Mělo to atmosféru, spád a herce, které bych sice na Oskary nenominovala, ale na Zlatou malinu taky ne. Duchařská věc, kdy se rodina (jak já nemám ráda starostlivé filmové rodiny) kvůli rakovině dospívajícího syna přestěhuje do velkého domu se záhadnou historií, aby to měli blízko do nemocnice, kde na nemocném zkouší novou léčbu. "Kdyby měl halucinace, léčbu přerušíme", volají doktoři. Problém je, že pacient halucinacemi trpí od prvního dne nastěhování, a zdaleka to není jen léčbou. Malilinkatou chvíli jsme postřehla inspiraci Barkerovou Knihou krve - že neuhádnete kterou? ()

MikO_NR_1909

Akurát je škoda, že tak skvelé lakačky (to už bolo dávno, čo som sa po vzhliadnutí prechádzajúci sa po byte v noci "bál" chodiť) a so sfilmovanými halucináciami sú zahrnuté vo fakt debilných dialógoch. Tohto sa mal ujať niekto iný, z inej škály pohľadu na veci a niekto skúsenejší a zahrňujúci viac hlbšej príbehovosti. Niekto, kto by vytvoril symbióznejšie spojenie ťažkej drámy s veľkým kúskom strašidelných scén. Ale hovorím, nalakať sa dá fakt všade, aj keď sa vám hlava točí od slabučkých dejových buniek. ()

blackrain

Podle skutečné události. Dům postavený na místě márnice, tak to rozhodně není nejvhodnější místo pro život. Podivnými sny všechno začíná. Na řadu příjdou nepříjemné vize, které zaplaví vaši mysl přes den. Minulost pomaloučku zasekne drápky a vyplouvá na povrch. Nejdříve jsou to jen malé nic neříkající záblesky. Pak vás pohltí a vtáhne do sebe a vy začnete mít problémy sami se sebou a ostatními. Ke všemu se začnou v domě dít zvláštní věci a ozývat se podivné zvuky. Vy se nakonec budute muset postavit zlu čelem, protože stejně nebudete mít jinou možnost. Jak to dopadlo? Mattovi rakovina zcela zmizela. Dům byl opraven, přestavěn a prodán. Noví majitelé už si na žádné podobné události nestěžovali. Jeden z filmů, na který se nebudu koukat v noci o samotě, protože jsem se nechala vtáhnout do děje a odpoutala se od přítomnosti. Vyděsil mě můj pes, který šel prozkoumat proč svítí obrazovka počítače. Skočil na mě oběma packama a já jsem měla co dělat, abych úlekem s jekotem nepadla k zemi. Takže z toho něco měli i naši sousedi. ()

kaylin

„Hrůza v Connecticutu“ v rozhodně není úplně špatným hororem, což mě docela překvapilo, protože jsem čekal nějakou špatnost. Jenže tohle je film, který má zběsilé tempo, hlavně v tom, jaké jsou zde zobrazovány obrazy hrůzy. A že jich skutečně je. Od těch, které jsou poměrně realistické, až po nějaké ty ektoplazmy, které se prohánějí vzduchem. Psaní na těle je skutečně hnusné. ()

movieband

Silnější průměr. Čtvrtou hvězdičku si to vybojovalo za závěrečnou pointu. Celkově povedená, ponurá atmosféra, překvapivě sympatičtí herci, výborná hudba a děj taky vcelku ušel. Tak nakonec proč ne. Sice bych občas dal pár facek scénáristům, za některé kopance a chybějící vysvětlení ve filmu, ale tak mohlo být i hůř. Vcelku solidní atmosférický výplach. ()

topi

Solidní horor, který zpracovává klasické téma o domě, v němž se děje něco podivného. Po zvukové stránce je to paráda! Horší je to s obsazením, žádná z postav mě k srdci nepřirostla, spíše naopak. Další zbytečností byly typické bláboly o Bohovi a modlení, které u mě snímek sráží dolů. Co mě však pobavilo, byla scéna v nemocnici, kde v televizi jede animovaný snímek Ward 13, kterým režisér Cornwell debutoval. ()

stration

Mně se to líbilo velice. Sice to bylo hrozně přitažené za vlasy, křešťanský podtext taky moc nemusím, originalitou to taky neoplývalo, ale na druhou stranu to má perfektní atmosféru, lekačky fungují a je jiech požehnaně, hudba i kamera dobrá. Nejvíc potěší asi výběr herců, kde hlavně Kyle Galner zahrál perfektně. Vidět to večer a o samotě, těžko by se mi chodilo i čůrat. ()