Pošťák vždy zvoní dvakrát

The Postman Always Rings Twice

Drama / Film-Noir / Krimi / Thriller

USA, 1946, 113 min

Výborný film, jehož atmosféra mě vždy ohromí :) Nejvíc se mi líbilo to, že zpočátku není přesně jasné z jakého důvodu si krásná, mladá, velice atraktivní žena vezme muže, který k ní absolutně "nesedí". Až po určité době to sama ve filmu objasní, ale i tak mě to stále zaráží...Já prostě miluju americké filmy z 30.,40. a 50.let :) Zcela souhlasím s komentářem uživatele Kulmon.(14.10.2011)

Zas dalsi film -noir, ktory je tuna precenovany. Uvod je vyborny, zaujme tempom a ani chvilu nenudi. Co je vsak horsie, v strede uz nastupuje nuda, a to velka. Dialogy su v strede filmu pomaly az ovatovane plane plky, nic sa nedeje, kulisy su len priemerne. Dejova linia bez prekvapeni a od strednej casti filmu aj dost predvidatelna. Ne, ne tento noir je len priemerny a nie je taky kvalitny, ako sa tvari : 56 %(9.7.2016)

Prvni 2/3 filmu jsou vytecne, jednoducha dejova linie, motiv, tempo a dobra atmosfera. Od soudniho preliceni se vsak film zcela zbytecne zamotava a stava jen sotva uveritelnym. Malokdy vidim u filmu tak sestupnou uroven, coz je skoda, uz kvuli nadherne a zcela neodolatelne femme fatale Lane Turner v hlavni roli!(18.11.2012)

Představte si, že Pat a Mat jsou muž a žena. Zamilují se do sebe, jenže Mat má starého manžela. Pata a Mata nenapadne žádné lepší řešení, jak být spolu, než že musí manžela zamordovat. A jak už to tak bývá, když něco Pat a Mat dělají, nedopadne to pokaždé úplně ideálně. Takhle nějak jsem si po skončení filmu vyložil chování dvou hlavních postav. Noir to je moc pěkný, Lana Turner jakbysmet, ale ta inteligence charakterů, jejich stupidní chování a vlastně i scénář, který je do té stupidity tlačí, mi vadil. 6/10(30.11.2017)

Slavná noirovka, ale mě prostě neseděla ta hlavní dvojka a jejich love hate/vztah, který přepínali jak na lusknutí prstu. Vždy potom co se něco vážného stane a se asi 7x za film Garfield vytasí se stejným narativním komentářem k tomu co se dělo pak několik dnů nebo týdnů a už asi potřetí je to hloupé. Lana Turner je tak moc femme fatale, že to ani už víc nejde.(5.4.2016)

• - Tehdejší publikum se zhrozilo, když bylo zřejmé, že John Garfield používá jazyk při líbání Lany Turner. (Kulmon)

• - Lana Turner prohlásila, že role Cory Smith byla její nejoblíbenější. (Kulmon)