Zábavný park

• USA Adventureland (více)

James Brennan (Jesse Eisenberg), který právě absolvoval vysokou školu, se těší se na vytoužené prázdniny. Rád by projel Evropu, ochutnal německé pivo, navštívil světově proslulá muzea a oslnil nějakou krásnou dívku, nejlépe typickou Francouzku. Jenže se píše rok 1987 a v Americe právě probíhá ekonomická recese. Potřebné finance se na poslední chvíli v rodinném rozpočtu nenajdou, a tak Jamesovi nezbývá než vzít podřadnou brigádu v zábavním parku. Stokrát omleté disco spolu s vůní cukrové vaty, netrpělivými rodiči a uřvanými dětmi - nic horšího snad už Jamese potkat nemohlo. I tady však návštěvníci prožívají skryté příběhy, díky nimž je tohle zaměstnání snesitelnější. A když s vámi pracuje chytrá a hezká Em (Kristen Stewartová), může se i z pekla stát nebe na zemi. Vtipná americká komedie od tvůrců filmu Superbad, v čele s režisérem Gregem Mottolou, je plná sympatických postav a hudby osmdesátých let. (oficiální text distributora)

stOKYi

Film plný klišé, ničím nezaujímavý, dej čitateľný, ktorý mal občas vtipné scény. Avšak, aj napriek tomu, som to dokázal dopozerať, čo je chváli hodné. Slabšie 3 * ()

drexik

100% komedie? To určitě ne. Z jedné třetiny možná, když škatulkovat tak spíše dramaticko romantická komedie (a i to drama se musí brát s rezervou). Kirsten je kočka, ikdyž v parku vypadá trochu ušmudlaně pořád ji to sekne a ani nevím zda by mě snímek bez ní tolik zaujal. Příběh je užásně naservírován, vše jde hladce, všechno zapadá a přitom se nejedná o nic slaboduchého. Přidáme-li neokoukaného leč výborného Jesse a soundtrack plný starých fláku, tak to máme za krásné 4*. ()

vadic

Kinematografie není jen o neustálém posouvání svých vlastních hranic a objevování nových postupů. Někdy je třeba pořádná old-school injekce a nostalgie, i když sahá do takové doby, kterou jste na vlastní kůži nemohli poznat. Jesse Eisenberg se v zábavních parcích asi drsně vyžívá a když nad tím přemýšlím, tak jsem celkem i pasuje. Jinak super Martin Starr, který vypadá naprosto totožně jako v Freaks and Geeks :D Kristen Stewart radši nezmiňuju, kvůli ní si dokážu představit, že se za pár let podívám i na ten Twilight. ()

arbitr

Na jednu stranu skvělá hudba a pár gagů na stranu druhou mě ten film moc nepřesvědčil. Chladné herecké výkony, malý dějový spád, utahaný a předvídavý konec. Občas nějaké to zvracení, tráva a rány do koulí. Asi je to současný nadprůměr komedií pro mladé, pro které to ale bude málo akční, a tak není to trochu málo? Dělá to dojem, že autor chtěl zaujmout obě generace tu současnou i popisovanou, takže vzniknul takový kočkopes, ani komedie ani drama. A pokud to mělo být pro střední generaci jako nostalgická vzpomínka tak za sebe musím říct, že se nepovedla, tedy kromě již zmíněné hudby. Musím ještě kouknout na Superbad a možná hodnocení ještě upravím. ()

Mrkvič

Jak milé a přesto skutečné. Snad každý obyčejný člověk si může najít ve filmu aspoň část sebe. Já si jich tam našel spoustu. Kladných i záporných a díky tomu mě bavila každá minuta filmu. Možná je to až moc jednoduché, ale tenhle film si nesnaží na nic hrát. Když vtip tak až na pár vyjímek přirozený, když herci, tak až na pár vyjímek skvěle padnoucí do svých rolí. No a na Kristen se pořád suprově dívá. ()

trpaslixx

Strašně nudný film o ničem. Do půlky jsem si říkala, že se to rozjede a že nevadí, že je to pomalé, ale ono se to nerozjelo. Ztráta času. ()

Beky

Jednou větou: Utahané, nudné, herci, kterým se po celý film třepe brada ( Jess je mistr ), nejsou herci, Kristen si myslí, že zase hraje v Twilight, její výkon je hódně podobný, jediný kdo hraje, je Reynolds ( ...a ten je tam strašné málo ), zápletka je prostě klasická, řeší se problémy vztahu, které jsou doplňováný vloženýma scénama, v tomto případě nevtipnýma, neodvážil bych se tento film nazvat komedií, spíše je cítit takové hutné dusno...jednoduše, na tento film se bohužel hrozně špatně kouká a přitom nejde jednozančně odstřelit!! Všechno je totiž tak nějak na svém místě!! ()

terunka003

Kirsten Stewart, léto, brigáda, přátelství × předlouhé, ničím nezajímavé, jednoduché, obyčejné. A pár vtipných okamžiků. Ničím mě tento film neuchvátil. Jen že byl možná zbytečně dlouhý. Zápletka jednoduchá, konec jasný, jen nechápu, jak jí mohl v Tom New Yorku najít.., spoustu vykouřených jointů, litry propitého alkoholu a nesčetné množství líbacích scén. Kirsten si odehrála svoje, Ryan Reynolds typický svůdník a Bill Hader jako neuvěřitelně komická postava. Film jako oddechovka. V takovém zábavním parku bych teda taky chtěla pracovat.. ()

neoBlast

Kvalitně odvedená řemeslná práce, která oproti Superbad stojí na mnohem civilnějším základu. Což mi moc nesedlo. Problém jsem měl i s výběrem hlavních herců, protože Eisenberg ani Stewart nehrají moc zajímavé charaktery. A do toho realistického maglajze je vložena čistě komediální (jediná!) figurga Billa Hadera? 60 % ()

drederik

Pro někoho možná pomalá a vleknoucí se nuda, pro mě příjemná letní podívaná, která mi hned zlepšila jeden odporně sychravý zimní večer. Dost už bylo fekálních rádoby komedií o panicích, chtělo by to víc filmů jako tento. ()

Pavlínka9

Průměrný americký snímek o problémech tehdejších mladých. Nic speciálního mě na tomto filmu nezaujalo.Ale jediné, co se mi na tomto snímku nějak víc líbilo, byly kulisy a ztvárnění tehdejší dobové situace. Herecké výkony byly dobré, hlavně ty osoby, které tam neměly tak velký prostor :) Prostě trable, holka, tráva, alkohol a jízda v autě a hlavně - brigáda, kterou by člověk nikdy asi nedělal dobrovolně :D ()

oveckaoa odpad!

Jakýsi maník hledá práci aby si vydělal nedaří se mu to. Tak jednoho dne jde do Zábavného Parku kde ho vezmou. Začnš tam pracovat najde si lásku a pomocí marihuany ho všeci budou mít rádi. Zkrátka píčovina nejvyššího kalibru, která není ani vtipná ani koukatelná. ()

venison

Taková obyčejná zamotaná letní love story ze života.. Ona miluje ženáče, on pokukuje po místní sexbombě a nakonec jsou rádi, že se mají ;-) Super retro podkreslené skvělou muzikou z 80. let ;-) ()

VasaX

Bloody hell... obvykle tyhle typy filmů vcelku žeru, ale tohle je... slabé. Od hereckých rolí (kde hlavní hrdina je takový nevýrazný a mdlý, asi jako rizoto v hromadné stravovně, dále tu máme už asi navždy hrající emo-divné-mimózní holky Kirsten, která je mi film od filmu nesympatičtější, a to jak vizuálně tak charakterově a na závěr Reynoldse, který je sice frajer, ale na těch svých pár výstupů celý film neutáhne. Všichni ostatní už ani nestojí za zmínku a opustí vaši paměť asi jako vzpomínky na nezřízeně propitý večer...) až po úděsný soundtrack. Jak mě například "Nick a Nora" hudebně obohatili, tak mě naopak Adventureland ochudil. A to tím, že mi zhnusil i to, co už jsem znal. A vůbec, když už srovnávám s "Nickem a Norou", tak bych se zastavil nad jednou věcí: oproti nim Adventureland nemá vůbec šťávu, je suchý, předvídatelný a krátkozraký. Natož aby měl jakoukoli chytlavější atmosféru. Už to tak bývá, že i horší kousky vylepší nějaká ta sklenička či "pár prásků", dle chuti a vkusu. Ale obávám se že Adventureland s alkoholovým oparem sice dokoukáte, ale budete o to více skřípat zuby. Protože jediná správná dávka pro tento film je ta, kdy už to vědomí vzdává. Naopak při lehkém dýmovém podroušení prostě jen ztratíte trpělivost se na "takovou sračku" dívat a raději si pustíte vizualizaci ve Winampu... Škoda jen, že film má rozjezd jako kdyby někdo zapomněl zatáhnout ruční brzdu. A ve stejném rozpoložení dojede až do konce. Když to má spád a říz, je člověk ochoten odpustit i nějaké ty chybičky. Jak se to vleče, jakoby děj nevěděl kudy kamy ale vám je naprosto jasné, které cesty a kličky nakonec zvolí, přestávám být moře, které odpouští. Považuji se sice za tolerantního diváka, který sem tam jde i do filmů které zavání diváckým masochismem, ale zde jsem byl opravdu zklamán a překvapuje mě, jaký ohlas tu (ale i na RT) Adventureland má. ()

Mishqo

Jeden maximálne rušivý element ovplyvnil hodnotenie tohto filmu a tým elementom bola Kristen Stewart, ktorá si vážne nemôže dať titul dobrá herečka pretože všetky emócie v jej podaní vyzerajú rovnako a chladno..to dievča má vážny problém ()