Axerron

Konečně po dlouhé (!) době český film, který ve mě nejenom nezanechal pocit lítosti nad vyhozeným časem, ale který mě uchvátil natolik, že jsem z kina odcházel s názorem, že pokud se nedočká zahraničního ocenění, tak to bude opravdu ostuda. Tleskám, rodino Svěráků. Navíc... ta kamera.... TA KAMERA! ()

Jelzin

paráda, vizuálně krásné, dobré nápady, super modelářské práce a příjemný humor. První polovina filmu se trochu vlekla, druhá naplno vtáhne do děje! ()

Bakoš

V dnešním filmovém světě nic nevypadá před kamerou jako ve finální podobě filmu. Důvod? Vše se dotváří na počítači. Kuky je naprosto kouzelný svou opravdovostí. Příběh je sice poněkud jednoduchý a nekomplikovaný, ale má svou určitou hloubku. Kamera je na české poměry přímo dokonalá. Malinko nedomyšlený je fakt, že recyklační tým, jsou ve zkutečnosti pěkný šmejdi, ale kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde! Když slyším hlas Zdeňka Svěráka, coby kapitána von Hergota, přemýšlím jestli to zní dobře nebo špatně. Svěrák má podle mého názoru jeden z nejdokonalejších učitelských a vypravěčských hlasů. Nikdo nedokáže vyprávět jako Svěrák, ovšem v honičce s auty a s hořící létající koulí v patách, bych ocenila hlas, který bude více odpovídat situaci, hlas, který dokáže zděšení apod. Filmu není prakticky co vytknout. Je to živé, je to hravé, je to moudré, místy hororové, je to morální, je to o životě a především je to dobré české dílo. ()

k.rakonos

Zvláštní film, řekl bych spíše pro menší děti, těžko ho hodnotit, ale dětem se líbil. Ale když vynechám Akumulátora, tak se mi asi více líbili všechny ostatní Svěrákovy filmy. ()

Brandon7

Většina soudobých filmů pro děti trpí mnoha nešvary. Většinou se urputně snaží zalíbit dětem i dospělým, jenže z této křečovité snahy vychází často filmový paskvil, který nezaujme žádnou cílovou skupinu. Přesně toho jsem se obával u Kukyho. Ale byl jsem mile překvapen. Tento snímek má v sobě lehkost a originálnost, není podbízivý, není vypočítavý. Naopak je hravý a fantazijní, tedy přesně takový, jaký má dobrý film pro děti být. Těžko říci, jak by vypadal Kuky, kdyby ve spolupráci na filmu pokračoval Skála. Pokud chcete hledat chyby, určitě byste jich v Kukym pár našli. Ale pokud se dokážete aspoň chvíli dívat dětskýma očima, pak zjistíte, že je to nádherný film, který si zaslouží pět hvězdiček. Ta pátá je za "nemainstreamový" konec. ()

maaca

Film pro děti? Snad. Film pro dospělé? Ani omylem. Vizuálně velice povedené - skvělá kamera i loutky. To je ale všechno. Práce s loutkami nic-moc, komentáře (dabing) hrozně nudné, postavy jsou takové nijaké. A to všechno zasazeno v nicneříkajícím příběhu. ()

JerryPilsen

Super práce,nádherný dětský film s pointou.Být dítětem jsem nadšený,takhle jsem je skoumal,jak to asi udělali.Po půlhodině je to ale jedno,protože napínavý scénář vtáhne do děje.Opravdu výborná věc na vánoce po všech těch princeznách... ()

rencica

Bolo to krááásne a moc vtipne :D Dabing Zdenka Sveraka bol excelentný :D jednoznačne si zopar českých levov tento film zaslúži :D ()

stuj

Fantasy pro děti. Ale opravdu vyloženě pro děti. Z propagace jsem sice nabyl dojmu, že to bude trochu víc i pro dospělé, ale není. Pro dospělé je tam jen páár vtipů za celý filmek. Udělané to je ale hezky. Pěkné loutky, slavné hlasy. A scény, kde vystupují i opravová lesní zvířata, jsou nejhezčí. P.S.: Až teď, při čtení ostatních komentářů, jsem si všiml, že je často "odsuzován" dabing Zdeňka Svěráka. Mně na něm ale nic divného při sledování filmu nepřišlo. Ba naopak, byl mi sympatický. Tak mě tyto komentáře lehce udivují. Ale jen lehce :) ()

Evelynne

Kuky se mi hodně líbil, je to roztomilý, jemný a milý film. Jediné, co mi vadilo byly užité vulgarismy, které mi přišly nevhodné ve filmu, který je určen pro děti. Jinak ale 5 hvězdiček.:) ()

lesotho

Záčátek je takový pozvolný, ale ten konec, ten mě uchvátil. Moc se mi líbíl, i když jsem potřebovala kapesníček. Jeho pohledem do dětské duše a ztvárněním její představivosti mi to trošku připomínalo film Kdopak by se vlka bál. Zábavné a nápadité postavičky, pěkná animace a vlastně celý nápad způsobili, že filmu dávám 4 hvězdičky. ()

borboleta

Kuky je pohádka pro dospělé, kteří nezapomněli, jaké je to být dětmi a stále jimi tak trochu ještě jsou. Ve světě, kde se pohádky dělají ve 3D čistě v počítači, je film se skutečnými hračkami ve skutečném lese a skutečné skládce opravdu osvěžující změna, navíc hýří množstvím povedených hlášek. Jako slabší hodnotím hrané scény, kdyby to bylo na mě, tak z toho mechu s kamerou nevylezu. ()

vakokelt

Po všech stránkách milé dílko. Doporučuji dívat se s malým dítětem, neboť to dodá větší roztomilost a skutečně se o Kukyho bojíte. Výborná práce s loutkami. Skvělá honička ve stylu Hollywoodských velkofilmů. A ano, představoval jsem si kapitána Hergotta původně s bručivým, až otráveným hlasem, ale Zdeněk Svěrák mu dodává osobité kouzlo kladného dobrosrdečného hrdiny. ()