Černé moře

• Velká Británie Black Sea (více)

Jednoho dne dostane kapitán Robinson (Jude Law) nečekanou nabídku. Má sehnat ponorku a posádku a plavit se na Černé moře vyzvednout z potopené nacistické ponorky zlaté cihly. Avšak pod hladinou moře ve stísněném prostředí ponorky začíná mezi posádkou obcházet nedůvěra, pochyby a smrt. Dostane se kapitán Robinson k vytouženému pokladu, nebo bude muset obětovat úplně vše? (Bontonfilm)

SpaceOdyseus

Dlouho tu nebyl poradny ponorkarsky film. Je to asi tim, ze se v nem nemuze stat nic moc jineho nez, ze se vse uplne posere a prijde na radu boj o holy zivot. Tohle je samozrejme pripad i Black Sea spolu s drsnymi vousy, drsnymi recmi a jeste drsnejsimi prizvuky. Slusna zanrovka, ktera neprekvapi, ale je celkem chlapsky fajn. ()

Milan25

Atmosféra v pohodě, výkres postav nula, a netuším, kolik Judovi slíbili, že do toho šel. Podle profilu scénáristy vidím, že je to jeho první film, a podle toho to taky vypadalo. Úvod do děje stručný, ale aspoň to jde přímo za cílem, a na nic si to nehraje. Slabina jsou hlavně postavy, protože ani ke konci filmu jsem netušil, kdo se jak jmenuje a proč tam je. Lepší 2* ()

F.W.Colqhoun

Equal share for everybody. Rada na úvod: Povědomí o fyzice odložte v přetlakové komoře. Black Sea je dobrodružný film (jako) od Kena Leuche, Postradatelní na moři. Cílem nebylo zkoušet vědomosti nerdů do vojenské techniky, ale nechat bandu chlapů odrazit se ode dna nejen mořského, vystavit je tlaku neměřitelného v atmosférách a předestřít možnost fandit odepsaným týpkům, kteří si zasloužili víc. Já nám fandil. Totiž - jim :-). Macdonald obětoval věrohodnost a co chtěl, to získal, nejvřelejší buddy-movie posledních let. Fuck das Boot. ()

Zombi

Chlapácká podívaná z kloustrofobických prostor staré ponorky, s hutnou atmosférou a rozporuplnými charaktery. Natočené je to slušně, Jude Law je jako kapitán hodně fajn, ale je to celkově trochu dlouhé a nemohl jsem se ubránit pocitu, že jsem podobný film už viděl. Slušné 3 hvězdy. ()

mateas.matt

V kolika lidech se da ukocirovat zkorodovana ocelova rakev? Podle rezisera staci 8 drsnych chlapu a jeden banker. Film mozna trochu jak pres kopirak, nicmene po dlouhe dobe a temer ze "soucasnosti". Mozna sem cekal trosku vic zaberu a manevru s ponorkou, mozna trochu vic cizich lodi na hladine, ale i pres to film docela odsejpal. Ackoliv mam ruske osazenstvo rad, cekal sem, ze za zaporaky budou oni.. a nakonec stacil jeden dva slizouni rusky nehovorici. Vic ponorek, vic more! ()

Hepy13

Americko ruská ponorková nemoc uvnitř zkorodovaný plechovky, o velikosti plejtváka obrovskýho. Docela slušný thriller o přežití a o zlato, ve kterém děj ubíhá celkem svižně protože se pořád něco děje. Největším lákadlem nemůže být nikdo jiný než Jude Law. Který se tu snaží především o to, aby se mu na palubě američtí a rušští moloděci navzájem nepozabíjeli. ()

Matli

Nudné scény střídají napínavé scény, takže si člověk moc nevybere a vlastně jen čeká jak se to vyvrbí. Judeovi role padne a taky si ji užívá, to zase jo. 53% ()

Hapretor

Spíš nuda. Nic záživného. "Propast" od Camerona je jen jedna. I když jde o jiný žánr. Black sea mě v druhé půli začlo silně nudit. Jude Law se fakt snažil a jeho ruský akcent byl "sexy", ale bylo to k ničemu. Celá zápletka stojí na jednom kokotovi, co mu hrábne a jedním útokem na člena posádky pošle vše do kopru. Přišlo mi k smíchu, jak tak zkušený kapitán si přizve tak nestabilní charaktery a heterogenní posádku, která si jde hodně brzo po krku. Takže místy i komické. Však málo. ()

RakeW

Ztracené nacistické zlato tady už nějakou dobu nebylo a obsazení v čele s Judem je rozhodně fajn. Také atmosféra i technická stránka je slušná. Jenže opravdu špatný scénář od začátku takřka do konce sadisticky hází protagonistům pod nohy větší či menší zcela účelové a většinou smysl postrádající klacky (totiž hřídele), aby se náhodou posádka zrezivělé ponorky těch několik desítek/stovek metrů pod hladinou nezačala nudit. Potenciál námětu je tak zcela ubit několika pitomými ukázkami fungování Murphyho zákonů s nějakým tím ještě pitomějším zvratem navíc. Škoda. ()

burton

Příběh se odehrává za hranicí zákona, normálnosti, nebo chcete - li, třeba stravitelnosti, ke které průměrný pracující člověk ani nedojde, natož aby ji překročil. Ale jakmile vás vykopnou z práce a nikde vás poté nebudou bez zjevného důvodu chtít znovu zaměstnat, začnete se k této hranici přibližovat mílovými kroky. Abyste si zachránili svůj denní chlebík, budete ochotní udělat cokoliv a slevíte možná dost ze svých opatrných nášlapů. A nemusíte být ani ponorkový kapitán. Jude Law je náhodou docela hustej kapitán a ta verbež, co se s ním plaví na tom zrezlym cedníku, no tak to je výkvět a elitka podsvětí. Totiž podvodí. Je to dobrý film. Dobrý je nápad s dvojjazyčně mluvící a mnohdy si nerozumící posádkou. Bariéra nejen jazyková, ale i mentální, je základem pro houstnoucí atmosféru v ponorce. Chvílema zasvitne naděje, že to bude dobrý, ale nee, nebude, páč to by tu k tomu nesměl být zlatý poklad. Dívněte se na to, nekuřte, nepijte a připoutejte se. A dejte si něco dobrýho a teplýho, třeba guláš a užijte si to až do dobrého stylového konce. ()

KHkomiks

Ponorka no...Jude Law je bezva, to jo...mořský hlubiny, ňáký zlato, co si Leo nechal v Titanicu do budoucna, Ben Mendelsohn....jo a rusáci...nasraný rusáci. ()

darkreider

Filmy s ponorkou už nie sú tak IN ako kedysi a tak je človek vďačný za každý. Žiaľ tento nepatrí do skupiny podarených. Vliezť do oceľovej rakvy s bandou pacientov, to môže len Jude. Konanie postáv je vo valnej väčšine nadmieru nepochopiteľné a celkovo sa tu hrá na nejaké emočné scény, pričom ja osobne som nesympatizoval s žiadny členom posádky, dokonca som väčšine tú smrť prial. Hlavne tomu puberťákovi, ktorý bol najhoršou castingovou voľbou. ()

gp_one

Když potřebuji lidi na náročnou práci v extrémních podmínkách, najmu si na to partu labilních idiotů a hysterických socek + jednoho debila, co si nepamatuje jedno kolo ze šesti a sotva se ponoříme, sám jim předvedu svou dlouho nacvičovanou roli krále dacanů, abych v nich zažehl onu pomyslnou jiskřičku kreténismu. Nevím, proč do toho Jude Law vlezl, když scénář byl od prvního slova jisto jistě vypatlanej. Jinak napětí nechybělo, ostatně člověk mohl jen těžko něco předvídat, když co něčí rozhodnutí, to vstupenka do Bohnic. ()

Kingjiri

Stará ruská ponorka plná rezi a nesympatickejch postav, takže neni komu pořádně fandit (snad s výjimkou "panice" Tobina). Že se s nálezem zlata naplno projevěj psychopatický rysy určitejch členů posádky se dá čekat stejně jako technický komplikace při zpáteční cestě, takže příběh málokoho překvapí. Nejvíc jsem nestíhal kapitána Robinsona - ze začátku férovej sympaťák, ze kterýho se na chvíli stane největší magor a nakonec je za největšího dobráka (WTF?). Nejvíc mě ale sejřily tmavý scény mimo ponorku, takže jsem na LED televizi, jak je dobrym zvykem, viděl pouze černočernou tmu. Úmrtnost hlavních postav však spolu se závěrem a hudbou docela potěšily, za což přihazuju třetí slaboučkou hvězdu. ()

Franc1s

Z traileru to vypadlo na větší jazdu, ale aspon nějaká drama z toho bylo. Čistej průměr, nic extra, jen ponorka, rusáci, Jude Law, nacistický zlato. 5/10 ()

bakeero

Druhá liga. Špička ponorkových dramat se zkrátka hraje v jiném moři. Obsazení posádky je ještě fajn, ale logika dostáva na frak jako málokde a posílá tuhle zrezivělou kocábku ke dnu. Více na Filmfanatic.cz. ()

Acrobat

Až do vyzradenia plánu čistá čierna diera. Pohlcuje úsmev, pohodu, pokoj. Potom rapídne dole ako ponorka, ale niečo ide hore. Hoci ťažké, ale ide, a zabíja koncept. Dovtedy výborne, excelentne vytvorená premisa ponorkovej choroby, moci, túžbe v zisku. Taká malá nezávislosť z toho trčí, ale v dôsledku nadmernej hĺbky v snahe tvoriť charaktery, dej, nádej otca, sa všetko pomaly rozpadá do detskej zabijačiny a falošnej na povrch vyplávajúcej nádeje. Nemožno však uprieť pesimizmus, potvrdenie blízkosti synonyma rakvy k slovu ponorka, a démonickú chôdzu po morskom dne, z ktorej mi bolo na vracanie. Black sea malo nasmerované medzi vody elity, ale zastal, diesel dotočil kľukový hriadeľ. Minul sa mi cieľ filmu a všetko posral ten plán. Pohnútky, recesia, boj proti oligarchom? Remeselne dobré, ale v umení vágne. (videné 19.07.2015,BDrip) ()