Proud času

Prúd času

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2003, 108 min

• Gilmour93

Jak říká Kryton: „Vzpomínáte si na tu středověkou válku, co trvala tak dlouho? Tak tohle číslo vezmete, vynásobíte šesti a máte to vaše zlaté číslo..“ Takhle nějak mi utíkal čas při sledování této sterilní nudy ignorující časový paradox i diváka a nepomohly mi ani čínské antistresové koule. Neznat autora knižní předlohy, hádal bych, že autoři nalezli inspiraci v některém z abc speciálů..(17.2.2009)

• Cejny

Docela zajímavé dobrodružství s tématem o putování časem, kterému bohužel něco chybí. Většina scén a a vlastně i celý děj je strašně předvídatelný. Jediné a velké plus si zaslouží hudba, jinak je to prostě béčkovina jak vyšitá, přestože si v tomto filmu zahráli Gerard Butler a Anna Friel. 40 %(26.3.2011)

Soundtrack Brian Tyler: 1. Main Title [2:15] ,2. Galvanize the Troops [0:45] ,3. Battle of La Roque [4:16] ,4. Troops in the Fog [1:39] ,5. Battalion [0:49] ,6. 1357 France [2:55] ,7. Enter the Wormhole [2:49] ,8. Timeline [1:30] ,9. Lady Claire and Marek [1:39] ,10. Night Arrows [2:53] ,11. Transcription Errors [2:05] ,12. Storming the Castle [4:13] ,13. Battlefield Revealed [1:08] ,14. Interruptus [2:52] ,15. Mysterioso [2:47] ,16. Eternal [2:25] ,17. Village Burned [1:19] ,18. Descent [2:44] ,19. History Will Change [2:12] ,20. Past and Present [2:23],(13.5.2011)

No, po vizuálnej a technickej stránke je to pekne a dobré ako dej filmu, hudba Briana Tyler či herecké obsadenie, ale ten scenár ma trochu sklamal.Dalo sa tam vymyslieť kopec zaujímavých vecí a namiesto toho sa tam v stredoveku naháňajú asi 6 hodín.Je to zaujímavý film, ale mohol byť ešte zaujímavejší a predovšetkým lepší, ale dá sa to pozerať. Oblúbený soundtrack: Main Title, Eternal, Enter the Wormhole. 70% - 3*(24.1.2011)

Knihu som myslim kedysi davno cital, takze akesi fragmenty si pamatam. Film je vsak nudne, suchoparne spracovanie dost pritazlivej tematiky cestovanie v case. Herecke vykony pod urovnou priemeru, k tomu otrasne dialogy. Ale ze Richarda Donnera ako rezisera mam rad, dam z ucty k tomuto staremu bardovi 53 %(2.4.2013)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 65. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Natáčanie prebehlo v kanadskom meste Terrebonne, v Laurentinských horách a tiež vo východnej časti černošskej štvrte blízko Montrealu. (Greenpeacak)

• - David Thewlis (Robert Doniger) a Anna Friel (Lady Claire) nadviazali počas natáčania filmu partnersky vzťah. (beso74)