Proud času

Prúd času

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2003, 108 min

• maverick10

Je vubec mozny, aby tohle natocil reziser Supermana? Ze by klesnul az na hranici podprumernych televiznich produkci?? Jako kdyby scenar napsali pres noc na koleni. S charaktery postav se taky pani moc nezabyvali, proste do toho skocili po hlave, bez premysleni, jen aby to bylo hotovy co nejdriv. Tak tohle ne!!! Divak neni debil pane Donner.(4.1.2008)

• kleopatra

Téma cestování v čase mám ráda, vždycky čekám, jestli už konečně někdo vymyslel ten správný postup, ve kterém, když už ho nevyužiju, se nebudu muset aspoň šťourat. Jenže tento mě opět zklamal - ne snad "cestovní technologie", ale film jako takový. Vědátoři, kteří se octli v minulosti měli 6hodin času a ten využijí na neustále honění, ztrácení se, vysvobozování, unášení a to celé několikrát dokola, přičemž se vždy mezi hliněnými chaloupkami před zraky nepřátelských vojáků šťastně najdou a v té gulášovité režii k tomu stihnou učinit několik historických objevů a minimálně jeden vynález, atd, atd. Co bylo výjimečně krásné, to byla hudba - velmi honosná a jak k jinému filmu, ale suma sumárum........... Michaeli Crichtone, myslim, že takhle s to nechtěl.(14.6.2005)

Na Timeline jsem se těšil, neboť nabízí pro mě velmi zajímavé téma, a tím je cestování v čase. Navíc jsem čekal od výborného režiséra Richarda Donnera, že mě opět přiková do křesla, jako u Smrtonosných zbraní, nebo pobaví, jako u Mavericka, nebo pohladí, jako u Jestřábí ženy. Nestalo se tak, chvílemi jsem se dost nudil. Pro mě to byl průměrný film s vysokým potenciálem, který nesplnil.(20.4.2008)

• Hennes

Jako příznivec filmů o cestování časem, jsem byl trochu zklamán. Je to trošku přitažené za vlasy v momentech, kdy naši hrdinové plně zapadají do 14. století. Jsou z nich stejně dobří válečníci jako z dobových rytířů a voják který se dostal do středověku před skupinkou archeologů je dokonce pravou rukou anglického krále. Knížka má lepší základ na kterém se dalo stavět. Hudba je povedená, ta sedí. Závěr a vzkaz na hrobce mě dostaly definitivně.(15.6.2011)

• Cejny

Docela zajímavé dobrodružství s tématem o putování časem, kterému bohužel něco chybí. Většina scén a a vlastně i celý děj je strašně předvídatelný. Jediné a velké plus si zaslouží hudba, jinak je to prostě béčkovina jak vyšitá, přestože si v tomto filmu zahráli Gerard Butler a Anna Friel. 40 %(26.3.2011)

• - David Thewlis (Robert Doniger) a Anna Friel (Lady Claire) nadviazali počas natáčania filmu partnersky vzťah. (beso74)

• - Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Michaela Crichtona. (Beckett51)

• - Roli Andrého Marka odmítl Pierce Brosnan. (Cheeker)