Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skupina mladých archeologů pod vedením profesora Johnstona provádí průzkum bývalé pevnosti La Rogue a přilehlého kláštera ve Francii. Celá akce je sponzorována vývojářskou firmou ITC, která vyvíjí přístroj pro teleportaci předmětů. Jednoho odpoledne se profesor vypraví do firmy s tím, že chce ze svých sponzorů dostat více peněz na archeologické práce. Profesor odjede a zanedlouho se dva z archeologů v klášteře propadnou do dosud neobjevené podzemní místnosti. Ke svému překvapení zde objeví středověkou listinu z doby, kdy byla pevnost dobyta Francouzy (Stoletá válka). A na této listině archeologové najdou profesorem napsané volání o pomoc. Proto se začnou zajímat, kam se jejich šéf ztratil. Vysvětlení, které dostanou z ITC, je šokující. Profesor pomocí stroje času odcestoval do roku 1357, ale bohužel v minulosti uvázl a firma je potřebuje poslat za ním, aby ho vyhledali a zachránili. Archeologové souhlasí, a tak skupina čtyř archeologů doprovázená třemi zaměstnanci ITC vyráží do minulosti. Hned po přistání na místě určení jsou cestovatelé v čase napadeni útočícími anglickými rytíři. Ti zabijí dva ze zaměstnanců ITC. Skupina se dál vydává do vesnice u pevnosti a kláštera, kde hledá profesora. Před Angličany jsou cestovatelé zachráněni místní dívkou, ze které se vyklube Lady Claire, sestra velitele francouzských vojsk, Arnauta. Ve zmatcích bojů o vesnici je to naopak jeden z archeologů, Andre Marek, kdo Lady Claire zachrání před Angličany. Archeologové se však ve vesnici rozdělili, a tak se Marek vydává zpět najít své přátele a osvobodit profesora. Ostatní zatím byli chyceni Angličany a ve vězení se setkávají s profesorem. Po něm chce velitel Angličanů, Oliver, aby mu vynalezl řecký oheň, vysoce hořlavou látku, která má Angličanům pomoci v bojích proti postupujícím francouzským vojskům. Pevnost s Angličany je obklíčena a začíná dobývání. Marek s hrůzou zjišťuje, že Angličané opět chytili Lady Claire a že ji chtějí Francouzům pro výstrahu pověsit na hradby... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (276)

Anthony 

všechny recenze uživatele

Knížka se mi opravdu hodně líbila. Byla strhující, přes svou rozsáhlost si udržovala vysoké tempo. A to dokázal zaplnit Crichton spoustu stránek popisováním historických reálií nebo teoriemi jak cestovat časem. Už při čtení jsem si myslel: "teda to by byl film", a už jsem se nemohl dočkat až to bude převedeno na plátno. No tak jsem se dočkal: Velký rozpočet, režisér skvělých filmů Richard Donner a výsledek? Nestrhující, nudné, se slabými hereckými výkony, s trapnými dialogy, v "hallmarkovském" zpracování. "Napínavost" filmu může dokumentovat skutečnost, že se na film teď zároveň dívám a čtu si v klidu recenze na něj a píšu tenhle komentář. A jinak souhlasím s mnoha dalšími v komentáři: hudba Briana Tylera je výborná (ale raději si ji propříště pustím samostatně na CD) ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Obstojná předloha a (kdysi) sakra dobrý režisér vzbuzovali naději, že by se mohlo zdařit zadaptovat Crichtonovu předlohu alespoň trochu slušně. Čemuž do karet hraje i fakt, že již kniha je tuctové řemeslo. Bohužel nezadařilo se a tak ani tentokrát to nedopadlo a vznikl akčně dobrodružný hybrid, který je průměrnost sama ve všech ohledech. Snad až na vynikající Tylerovu hudbu. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

Nechápu, proč M.Crichton dovolí, aby stále někdo prznil jeho knihy. Ať již má kdokoliv jakýkoliv názor na úroveň knižní předlohy, NIKDY NEMŮŽE BÝT TAK TRAGICKÁ jako tento film. Největší ,,zásluhu“ na tom mají nevýrazní herci (tragický profesor B. Connolly a snad nejtragičtější záporná postava D. Thewlis) tak scénář. A nezachrání to ani G. Butler, jenž postupně získával jako jediný mé sympatie, ani pyrotechnická předváděčka. Abych byl upřímný – kvituji, že se stále něco neděje, ale velmi často to nefunguje. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Richard Donner si své staré dobré časy snaží připomenout výběrem "slušných" filmů, ale ve výsledku to stále není ono. Pět let po Smrtonosné zbrani 4 se Donner vrátil filmem, jehož tématem je návrat archeologů současnosti do středověku za záchranou otce jednoho z nich. Výsledek není nic extra. Celý film je velmi, ale opravdu velmi předvídatelný a i přes hezké obsazení (z dnešního pohledu se jeví Paul Walker, Anna Friel a Gerard Butler jako dobrá volba) se na film dá až moc lehce zapomenout. Vše tu už bylo a Timeline nepřidává nic navíc a tak spadá do slabšího průměru. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Téma cestování v čase mám ráda, vždycky čekám, jestli už konečně někdo vymyslel ten správný postup, ve kterém, když už ho nevyužiju, se nebudu muset aspoň šťourat. Jenže tento mě opět zklamal - ne snad "cestovní technologie", ale film jako takový. Vědátoři, kteří se octli v minulosti měli 6hodin času a ten využijí na neustále honění, ztrácení se, vysvobozování, unášení a to celé několikrát dokola, přičemž se vždy mezi hliněnými chaloupkami před zraky nepřátelských vojáků šťastně najdou a v té gulášovité režii k tomu stihnou učinit několik historických objevů a minimálně jeden vynález, atd, atd. Co bylo výjimečně krásné, to byla hudba - velmi honosná a jak k jinému filmu, ale suma sumárum........... Michaeli Crichtone, myslim, že takhle s to nechtěl. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (13)

  • Na obrubě improvizované loďky, v níž prchá Lady Claire (Anna Friel), jsou použity hřebíky, jenž mají kulatý dřík a hlavičku přesně kruhovitého tvaru (jeden jako druhý). Tyto se však začaly vyrábět až polovině 18. století, po zavedení strojové výroby. Kdežto středověké ručně kované hřeby byly velmi nepravidelné (hlavička i dřík byly čtvercového tvaru). (Lasskoun)
  • Vo filme Gerard Butler hovorí, že je zo Škótska a v skutočnosti herec naozaj pochádza zo Škótska. (Shakers)
  • Bitka o Castlegard, zobrazená v tomto filme, nemá žiaden historický základ. (beso74)

Související novinky

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je tomu tak – rok 2008 je mimořádně „bohatý“ na pády hvězd z filmového nebe. Ledger, Heston, Newman, Minghella... a teď Michael Crichton. Ten se proslavil hlavně jako bestsellerový spisovatel, ale… (více)

Reklama

Reklama