Proud času

Prúd času

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2003, 108 min

• Fr

Nechápu, proč M.Crichton dovolí, aby stále někdo prznil jeho knihy. Ať již má kdokoliv jakýkoliv názor na úroveň knižní předlohy, NIKDY NEMŮŽE BÝT TAK TRAGICKÁ jako tento film. Největší ,,zásluhu“ na tom mají nevýrazní herci (tragický profesor B. Connolly a snad nejtragičtější záporná postava D. Thewlis) tak scénář. A nezachrání to ani G. Butler, jenž postupně získával jako jediný mé sympatie, ani pyrotechnická předváděčka. Abych byl upřímný – kvituji, že se stále něco neděje, ale velmi často to nefunguje.(23.3.2008)

• Sofia

Už je mi jasné, proč adaptace Crichtonových knížek jsou vždycky tak špatné...to, co na papíře vypadá ještě docela přijatelně, se na filmovém materiálu s živými postavami dokonale vybarví a hned je jasné, jaká je to vlastně kravina. Narozdíl od ostatních si nemyslím, že film zabil malý rozpočet a nezkušení herci, jen špatný příběh.(21.9.2006)

Obstojná předloha a (kdysi) sakra dobrý režisér vzbuzovali naději, že by se mohlo zdařit zadaptovat Crichtonovu předlohu alespoň trochu slušně. Čemuž do karet hraje i fakt, že již kniha je tuctové řemeslo. Bohužel nezadařilo se a tak ani tentokrát to nedopadlo a vznikl akčně dobrodružný hybrid, který je průměrnost sama ve všech ohledech. Snad až na vynikající Tylerovu hudbu.(27.11.2005)

• maverick10

Je vubec mozny, aby tohle natocil reziser Supermana? Ze by klesnul az na hranici podprumernych televiznich produkci?? Jako kdyby scenar napsali pres noc na koleni. S charaktery postav se taky pani moc nezabyvali, proste do toho skocili po hlave, bez premysleni, jen aby to bylo hotovy co nejdriv. Tak tohle ne!!! Divak neni debil pane Donner.(4.1.2008)

• Tomasso001

Knížku, která byla předlohou jsem nečetl a možná je podstatně zajímavější než tento film. Téma se mi každopádně nezdá špatné, jen ta režie a ti herci, to je tedy síla. Chvílema sem nevěděl jestli se mám smát, nebo nad tím přimhouřit oči. Celý film mi přijde dost nepodařený a hodně silně předvídatelný. Přitom jsem ale měl pocit, že trochu jinak ho podat,od herců vyžadovat lepší aktérské činy, vyhnout se scénám, které jsou v každém filmu, a nepodceňovat logické myšlení diváka asi by se na to dalo celkem příjemně koukat. Hudba by byla dobrý začátek(12.9.2007)

• - Na obrubě improvizované loďky, v níž prchá Lady Claire (Anna Friel), jsou použity hřebíky, jenž mají kulatý dřík a hlavičku přesně kruhovitého tvaru (jeden jako druhý). Tyto se však začaly vyrábět až polovině 18. století, po zavedení strojové výroby. Kdežto středověké ručně kované hřeby byly velmi nepravidelné (hlavička i dřík byly čtvercového tvaru). (Lasskoun)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 65. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Filmový štáb navštívil rôzne európske hrady z konca 14. storočia, aby hrady a mestá vyzerali realisticky. (Greenpeacak)