Proud času

Prúd času

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2003, 108 min

• genetique

Fuuha, tak toto je na Donnera naozaj prieser! Veľmi zlé pojatie priestoru a hlavne situovanie historických scén, no hlavne herecké obsadenie! Myslím, že Donner si mohol vyberať, ale čo už! Absolútne nepochopiteľná nuda, ktorú má na svedomí vo veľkom meradle dĺžka filmu a debilné spracovanie. 45%.(9.5.2006)

Ach ta moje slabost pro M. Crichtona! Jeho knihy právě teď hltám jednu za druhou a jsem opravdu nadšen. Už jsem si ale zvykl, že jeho knihy jsou valnou většinou chváleny, ovšem filmy natočené dle jeho adaptací mají to hodnocení přesně opačné. Přiznám se, že mě zatím žádný takový nezklamal (Jurský park, Vikingové), a ani Proud času to nezměnil. Ano, kniha je lepší - bez debaty. Příběh je tam mírně odlišný a propracovanější, postavy více rozebrané a zde je to hodně okleštěné. Ale to je přece v případě každého zpracování knižní předlohy. Kostra samotného děje zůstává, a vzhledem k tomu, ze znám původní příběh, nevadí mi opomíjení některých momentů. Zejména výběr herců je zde výborný, a já si film po svém užil.(22.10.2012)

• klerik

Dosť trápny film, hlavne vzhľadom na dobu vzniku a meno režiséra. Herci sú ešte znesiteľní, ale ten príbeh je totálny výkal (ako tento námet Michael Crichton vôbec dokázal predať?). Aj keby to bola len epizóda seriálu o cestovaní v čase, škrípal by som zubami, v celovečernej forme je to brutal ubíjajúce... Aspoňže Brian Tyler zložil celkom zaujímavú hudbu...(8.6.2011)

• bouncer

Veliká trapárna, která rozhodně naštve všechny fandy filmů s tématikou cestování v čase a všechny historiky svou nepřesností a totálními pitomostmi ve scénáři (aneb myslíte, že by angličan ze 13. století mohl plynule mluvit s američanem ze století 21.?). My ostatní můžeme jen pozorvat trapné pokusy herců o hraní a děravý příběh radši hned pustit z hlavy.(16.8.2004)

Cestování časem je (alespoň zatím) blbost, ale je to pro diváky většinou atraktivní téma. Když to tak tady čtu, asi jsem jeden z mála, komu se tenhle výlet do roku 1357 celkem líbil. Děj je docela zajímavý a pochvalu si zaslouží hlavně výprava. Berte to vyloženě jako film na odreagování a nezamýšlejte se nad tím, že hrdinové přímo zasahují do historie a mění tak dějiny. Potom nemůžete být zklamáni.(31.1.2010)

• - Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Michaela Crichtona. (Beckett51)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 65. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Vo filme Gerard Butler hovorí, že je zo Škótska a v skutočnosti herec naozaj pochádza zo Škótska. (Shakers)