Proud času

Prúd času

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2003, 108 min

• Hunt

HUDBA: Brian Tyler; Timeline vypada jak spatny televizni serial- ať už výpravou, tak scénářem. Jediné co nenasvědčuje ackovemu filmu je hudba a herecké obsazení. Od režiséra Donnerova formátu by člověk čekal víc.(19.2.2008)

Vzdy pri filmoch, kde sa nejakym sposobom cestuje casom, musim spomenut, ze je to moja oblubena salka kavy a v tomto pripade to musim spomenut opät. Na posledny film o cestovani casom, na ktory si spominam je STROJ CASU (2002) len tam sa cestovalo do buducnosti a v tomto filme do minulosti a ak ich mam porovnat, tento sa mi pacil o nieco viac. Bolo tu citit, ze reziu mal Richard Donner, ktory sa snazil za kazdu cenu udrzat napätie. Dostat sa o 600 rokov do minulosti, kde bojuju Anglicania proti Skotom alebo Francuzom este neznamena, ze sa ludia este mozu zivi vratit aj naspät do sucasnoti. Uznavam, ze ani tento film nesplnal reziserove kvality, pretoze vo svojej filmografii ma take skvosty ako celu seriu SMRTONOSNYCH ZBRANI (1987 - 1998), dalej horor PRICHADZA SATAN (1976), slavnu fantasy s Christopherom Reeveom SUPERMAN (1978), westernovu komediu MAVERICK (1994) alebo akcnych NAJOMNYCH VRAHOV (1995) so S. Stalloneom. Vo filme som si ani neuvedomil, ze Lady Claire si zahrala Anna Friel, ktora si zahrala ALZBETU BATHORY v Jakubiskovom filme z roku 2008...05.12.2009 _____ Paul Walker - (Chris Johnston) +++ Frances O´Connor - (Kate Ericson) +++ Gerard Butler - (Andre Marek) +++ Billy Connolly - (Profesor E.A. Johnston) +++ David Thewlis - (Robert Doniger) +++ Anna Friel - (Lady Claire) +++ Neal McDonough - (Frank Gordon) +++ Matt Craven - (Steven Kramer) +++ Produkcia: Richard Donner +++ Hudba: Brian Tyler +++(5.12.2009)

• mat.ilda

Směšné, předvídatelné, neumětelské, matoucí, nelogické, neromantické, béčkovité béčko nejbéčkovatější. Howgh.(1.3.2009)

No, po vizuálnej a technickej stránke je to pekne a dobré ako dej filmu, hudba Briana Tyler či herecké obsadenie, ale ten scenár ma trochu sklamal.Dalo sa tam vymyslieť kopec zaujímavých vecí a namiesto toho sa tam v stredoveku naháňajú asi 6 hodín.Je to zaujímavý film, ale mohol byť ešte zaujímavejší a predovšetkým lepší, ale dá sa to pozerať. Oblúbený soundtrack: Main Title, Eternal, Enter the Wormhole. 70% - 3*(24.1.2011)

• Anthony

Knížka se mi opravdu hodně líbila. Byla strhující, přes svou rozsáhlost si udržovala vysoké tempo. A to dokázal zaplnit Crichton spoustu stránek popisováním historických reálií nebo teoriemi jak cestovat časem. Už při čtení jsem si myslel: "teda to by byl film", a už jsem se nemohl dočkat až to bude převedeno na plátno. No tak jsem se dočkal: Velký rozpočet, režisér skvělých filmů Richard Donner a výsledek? Nestrhující, nudné, se slabými hereckými výkony, s trapnými dialogy, v "hallmarkovském" zpracování. "Napínavost" filmu může dokumentovat skutečnost, že se na film teď zároveň dívám a čtu si v klidu recenze na něj a píšu tenhle komentář. A jinak souhlasím s mnoha dalšími v komentáři: hudba Briana Tylera je výborná (ale raději si ji propříště pustím samostatně na CD)(7.12.2004)

• - Vo filme Gerard Butler hovorí, že je zo Škótska a v skutočnosti herec naozaj pochádza zo Škótska. (Shakers)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 65. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - David Thewlis (Robert Doniger) a Anna Friel (Lady Claire) nadviazali počas natáčania filmu partnersky vzťah. (beso74)