Návrat do Silent Hill 3D

• Francie Silent Hill : Révélation 3D (více)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiální text distributora)

st.ranger

Jak už to tak bývá, špatné filmy s možností 3D onanie zachvátí naše kina jedině v předražené verzi ve snaze zachránit tragické tržby ze zbytku světa. Je to smutné hlavně proto, že několik patetických výpadů z plátna nedělá z filmu velkolepou podívanou, která by za to stála. A problém Silent Hillu spočívá v tom, že už od pohledu laciné provedení nevylepší ani štěkové obsazení známých váří. Je to škoda, film není tak úplně špatný, prvků ze hry je zde opravdu plno, ale chybí tomu srdce. ()

Avalon820

Tento snímek neměl vznikat. Ač se snažím být benevolentní sebevíc, nezbývá mi než přiznat, že druhý Silent Hill je zkrátka béčko s rozpočtem áčka. Audiovizuálně je na vysoké (byť dnes již standardní) úrovni, v tomto směru všechna čest, a pokud jste fanoušky této série, jistě si vsugerujete jistou míru nostalgie. Ale co je to platné, když příběh je neskutečně zkratkovitý a nezajímavý, situace jsou na sebe násilně šroubovány a strach, o který jde primárně, zkrátka nepřichází a nerpřichází... O tom, že nějaká logika a pravidla silenthillovského světa nastolená v první díle jsou prakticky od prvních minut překrucována a stavěna na hlavu, nemluvě. Co nám tu ale potom zbývá? Pro fanoušky horor nudný, pro ostatní pak rovnou nekoukatelný. Bohužel. ()

Litsarch

Jeden z hodně nedoceněných hororů. Osobně naprosto nechápu, co se na tom lidem nelíbí. To, že děj je trochu přitažený za vlasy? To je i Forrest Gump a nikomu to nevadí. A nebo to neřekne na plnou hubu, aby nevybočil ze stáda. Nesouhlasím také s tím, že nedává smysl. Kdo viděl první díl, tak si to musí umět spojit dohromady. Pokud to nedokáže, tak pak chápu. Silent Hill: Revelation má už od začátku parádní laťku, kterou s ubíhající stopáží pořád zvedá a drží až do konce. Atmosféra Silent Hillu je, stejně jako v jedničce, neskutečná. Už jen neustále padající popel je velmi tísnivý. Silent Hill: Revelation jsem viděl doma ve 3D a tím jsem si vizuální stránku užil asi daleko více, než ostatní ve 2D. Ta syrovost, schátralost, zrezivělost a nepříjemný strach z každého koutu Silent Hillu a jeho interiérů prostoupila televizí až ke mě do pokoje. "The darkness is coming." S ní přišlo monstrum, jehož vizuální stránka mě naprosto nadchla, ještě více než jeho "pracovna". Pavouk z figurín, Mannequin Monster. Scéna s ním mě fascinovala. Stejně tak mě opět, ale díky 3D ještě více, dostala scéna s Nurses. Ty zdravotní sestřičky mi naháněly strach už v jedničce a zde byly ještě lepší. Fanoušci Pyramid Heada si na své přijdou také. Valtiel a Armless Man neméně skvělý a velice povedené monstrum Missionary skvěle použito v příběhu. Lekačky byly pro mě použity moc dobře. Polovina sice byla tam, kde jsem je čekal, ale další část byla tam, kde jsem je nečekal. Provedení závěrečných titulků bylo už třešničkou na dortu. Ne, i když přiznávám že Silent Hill: Revelation má slabší stránky a konec mi moc nechutnal, tak jinak nenalézám nic, proč by měl mít hodnocení menší než 60% a ze zdejších komentářů mi jde až hlava kolem, jak jsou tak špatně argumenty podložené. Přijde mi to jako typický davový jev: "Ostatní tomu dali 2*, tak dám také abych nebyl za vola." Nasrat! Komu se líbila jednička, má rád perfektní monstra, prostředí a atmosféru, jděte do Silent Hill: Revelation! Osobně bych si oba díly pustil 3x za sebou klidně. Za mě jasné 4+. ()

Terva

Celkem zklamání. Lekačky jsou tak silně odfláknuté, že se strašně těšíte až lekačka proběhne aby jste mohli sledovat další děj. 3D efekty jsou spíše zkázou pro příběh a v některých scénách jsou totálně odfláknuté. Například při scéně s výtahem vám v jednom záběru připadá "monstrum" monstrózní a v dalším záběru je směšně malé. V době, kdy Sharon chodí ve sklepě a v ruce má baterku, je lepší se na obrazovku (plátno) nedívat. Vždy, když světelný pruh přejede přes kameru zabolí vás oči. Scéna trvá cca šest minut. Finální souboJ je vrchol tuposti, rychlé střihy, velké světelné efekty a příšerná hudba vám z finálního souboje udělá takový guláš až si pak ani nejste jistí, kdo vlastně vyhrál. Dojem z filmu je tak na 30%, ale jsem docela spokojený z celkovým vyzněním tohoto příběhu. Dávám 50%. ()

moviesfan

Velký úpadek oproti předchozímu filmu. Některé scény mi ani hororově nepřišly, spíše naopak. Pár dobrých momentů se najde, ale mohlo jich být více. ()

JohnCZ

Inspirováno příběhově nejslabším dílem a nepřekvapivě je z toho i slabej film. A je to fakt škoda, protože slabej bejt nemusel. Monstra jsou stále super, casting herců taky fajn, ale jako celek to prostě nějak nefunguje. V prvním dílu se naprosto famózně povedlo vystihnout atmosféru hry a do jisté míry zachovat nastavená pravidla a určitou logiku toho, co se na obrazovce děje. A to se dvojce naopak absolutně nedaří. Divné laciné kulisy ani nepřipomínající Otherworld, divně vystavěné scény jsou často spíše na efekt (dost podezřívám tehdejší poblázněnost 3Dčkem) než že by měly dějově opodstatnění a příběh posouvaly kupředu. Kanonicky důležité postavy mají často jen několik nepodstatných štěků, takže divák neznalý předlohy ani nebude tušit, o koho jde, o co mu jde a proč tam vůbec je. Celkově je to naprosto šílenej maglajz, kterej nedává pořádně smysl a nesnaží se nic vysvětlovat, byť jen třeba náznaky. Nope, tohle prostě bylo na úrovni Resident Evil béček, jak kdyby to natočil sám Paul W. S. Anderson. ()

Zeebonk

Svůj vztah k hororům bych popsal asi tak, že kdyby se takový pojem zhmotnil do narůžovělého válečku 2x4 metru a několik zručných pazour by ho narvalo do mixéru, rozmixovalo a ze vzniklé kaše uhňácalo gigantickou latexovou kundu, tak bych jí jako důkaz nejhlubšího opovržení poslal do Afriky a nechal jí opakovaně podrobit krutému primátímu gang-bangu. Nějaký pokroucený sociopat mě však lákal na kus lehkého zábavného žvance, kde tu a tam zasviští koza, zub nebo šplouchanec krve. Nejlépe najednou. Jenomže tahle nudná laciná louže blitek s Jonem Snowem v kostkované košili mě vhodila do ukrutné agónie a můj hororový celibát prodloužila na další desetiletí. Myslím, že jsem nevyjádřil svůj odpor této k kdovíjaké sérii dostatečně - hodlám si naformátovat harddisk, vypudit jí ze svého podvědomí a držet se od ní dál než Mongol od ovce se syfilisem. ()

corpsy

Nechcem a nebudem porovnávať s videohernou predlohou, nato sú tu fanúšikovia. Ako fanúšik filmových hororov som však sklamaný. A oproti predchádzajúcej kino verzii dupľom. Nieje to ani strašidelné ( aj keď tie ´´sexy´´ sestričky rozhodne potešia ), ani efektné. Veľká škoda. A hlavne veľká nuda. Tento snímok patrí rovno na DVD, či iný nosič a to 3D aj tak nestojí za nič. Proste bieda. ()

Hoyt

Hra Silent Hill ve mě za mlada dokázala vyvolávat neskutečné děsy a vždycky jsem se k ní rád vracel, takže musím říct, že tak první půlhodina snímku ve mě vyvolávala příjemné pocity nostalgie. Vše příjemné ale končí příjezdem do samotného Silent Hillu, kde všechno ztrácí smysl a jedna zbytečná scéna střídá druhou. Ke konci mě vůbec nazajímalo jak to dopadne a tak jsem si jen užíval výbornou Yamaokovu hudbu. ()

ConanVJ

Tak druhý Silent Hill pro mě není taková pecka, jako první film, ale i tak je to hodně povedený horůrek na motivy herní série. Děj filmu pokračuje několik let po událostech z prvního filmu. Příběh se mi líbil a jsem zvědavý jestli bude i třetí díl. Efekty jsou opět parádní a je zde opět spousta potvor, převzatých z herního světa. Hudební doprovod je opět parádní. Celkově mě trochu mrzí, že není film celý v Silent Hillu jako jednička, ale i tak je to hodně slušný počin. Za mě 80% :) ()

PauloZ

Vyzuálně velmi povedená podívaná se slibným rozjezdem. K tomu theme snělka v úvodu a měl jsem dost. Bohužel je obrovská škoda, že z toho ve výsledku vznikl spíše moderní copyright připomínající poslední díly Resident Evil, než mysteriózní duchařinu hodnou svému názvu:(. Když to srovnám s prvním filmem, tak to strádá opravdu ve všech ohledech. Dějová linka je zprvu celkem dobrá, napínavá, lehce záhadná, ale po příjezdu do Silent Hillu to jde do kytek. Tvůrce sice tahá jednu načančanou obludku za sebou, tasí skvělý vizuál a porcuje různá stvoření, ale absolutně při tom zapomíná na ten vnitřní mrazivý nádech napětí, palčivou záhadnost, nejistotu, strach postav a tu správnou mysterióznost, ze které budete v pasti, jako v případě jedničky. Tohle je pouze vizuální jízda a i to finále je vyloženě na efekt. Pamatujete ten finálový šlahot v jedničce? Co můžu pochválit je 3D, to je opravdu vkusné a bavilo mě. Vizuál 4*, zbytek 1*, výsledek 2,5*. ()

schizmo

Po všech stránkách horší než jednička a po všech stránkách jedničku do značné míry převařující a nijak rozšiřující či vysvětlující. Jde zkrátka jen o nástavbu prvního dílu, aby bylo o čem točit. Musím uznat, že 3D bylo zpracováno pěkně, ale spousta triků trpělo značně umělohmotným odérem, některá stvoření jakoby těžila z odkazu Cliva Barkera (Hellraiser, Tortuded Souls), herecké výkony kolísaly a závěr filmu doslova odfláknutej. Pokud si neužijete to 3D, obávám se, že film může působit daleko horším dojmem než v kině. ()

Kryton

První díl se mě líbil. Atmosféra, herci a i pěkné hororové scény. Nyní je tu návrat do městečka Silent Hill, které není zrovna místem pro dovolenou a odpočinek (jedině konečný). Co je tu špatně? Druhý díl má slušného režiséra, pěkné obsazení (Carrie-Anne Moss jsem dlouho neviděl) a i hororové scény nevypadají unyle a céčkově. Možná to bude tím, že film nemá příběh, který vydrží. Další chybou bude vyloženě epizodní hororové scény. Samotný příběh budu popisovat pro lidi, kteří znají předchozí Silent Hill. Je tu dcera, která hledá svojí historii a svojí matku a nakonec i otce. Přes 40 minut se člověk nudí, aby se mávnutím proutku ihned dcera přenesla do Silent Hillu. Pak se dějí doslova epizodní scény - pavouk z figurín, sestřičky se sekáčky anebo postava Malcoma McDowella (ten mi tam seděl nejméně ze všech). Vlastně se už od začátku dalo čekat, kam celý film bude směřovat. Nakonec Pinheada okrouhají na minutu záběrů. Ostudné! Lusk a je tu konec filmu a člověk si řekne: "Cože?!". No docela jsem čekal více a dostal jsem hodně málo. Malý spoiler prozradím: Sean Bean zde neumře! Hodnocení OST: Hudba není výrazná, ale někdy se jí povede akci nakopnout. 6/10 ()

ledzepfan

Podle hodnocení a komentů jsem masochisticky očekával bezkonkurenční vraždu 95.minut svého života-no nepovedlo se..Fanda herní série nejsem, takže mi vlastně nevadí, že to je možná mimo-jak v atmosféře, tak příběhově- a, že to je spíše takový film na motivy Silent Hillu, na motivy Hellraisera.. Příběh je sice stejně retardovaný jako drtivá většina žánru ale díky absenci dlouhých pasáží pobíhání v mlze-a čekání na další sirénu-to má dynamiku lépe stravitelnou, než zoufale přeceňovaná jednička. Ano-má to pár zbytečně laciných efektů a scén, a dost divný(jakože fakt) finish ale-na druhou stranu- Šón Fazole předvede další ze svých legendárních smrtí(né-není to spoiler). Holky se můžou ztotožnit s naprosto nevýraznou hlavní postavou a čůrat si do kalhotek ze Sněha. A hlavně to má dost vážně povedených obrazů, které musí ocenit každý s estetikou horroru v krvi.............. Není to žádný zázrak ale díky své upřímné(!) přimočarosti a jednoduchosti to na mě ve výsledku udělalo lepší dojem než všichni ti oslavovaní BatNolani a Mrační Atlasové roku 2012 ()

maddy

Pokiaľ by ste pri filme so sebou mali zoznam všetkých sequelových klišé mohli by ste si každý a jeden z nich postupne odškrtnúť (a možno aj dva krát). Revelation je totiž typické pokračovanie – všetko je väčšie, akčnejšie a jednoduchšie. V porovnaní s prvým Silent Hill (5*) filmom, ktorý doteraz považujem za najlepšiu videohernú adaptáciu, je to o úroveň až dve nižšie. Bassett totiž nenapísal scenár, ani nezrežíroval film, ale zobral do ruky Playstation ovládač a s hercami rozbehol „živú videohru“. Pokiaľ sa dokážete odprostiť od Áčkového atmosférického hororu v podobe prvej časti a pristúpite na Bassettovu akčnú jazdu (slogan tentokrát neklamal toto je naozaj len čistá „3D ride through Hell") môžete si užit v podstate neškodný Béčkový akčný popcorn bez akýchkoľvek prísad. Monštrá prichádzajú na scénu v pravidelných 10 minútových intervaloch, neustále sa tu kričí, uteká, skáče, s niečím strieľa, seká a pod. Bassett kašle na atmosféru (tú som postrehol iba jeden krát pri prvom príchode Pyramid Heada v Asylume), či nebodaj strach, všetko vsadil na ľakačky, kde každú chvíľu diváka núti podskočiť na sedačke. Po nudnom trailery som nič iné ani nečakal, takže sklamaný som nebol. Ako fanúšik hernej série ma prekvapili mnohé odkazy a v podstate som sa slušne „popcornovo“ bavil asi až do poslednej 10 minútovky, kedy malo prísť „epické finále“, ale všetko je odbité neprehľadne za 3 minúty. Bez znalosti hry to v podstate nedáva absolútne zmysel – síce nie som ten prípad a mám rád, keď sa na fanúšikov nezabúda, ale toto nie je datadisk k hre, ale plnohodnotný film! Požmurkávanie na fanúšikov úplne stačilo v samotnom závere tesne pred titulkami, kde bolo zobrazené, ktorú časť hry bude adaptovať prípadné tretie pokračovanie (Gans, please come back!). Čo sa týka 3D, tak to bolo nevyužité a všimol som si ho len pri poletujúcom popole. Každopádne je však chvályhodné, čo z toho dokázali vytrieskať za 20 mil. rozpočet. Nič nepôsobí lacno, efekty sú na slušnej úrovni, kamera sa určite neskrýva za zbytočné detaily, ale neraz vytvára zábery na rozsiahle prostredie, krúži okolo postáv a pod. CELKOVO teda 2,5* (5/10), v porovnaní s prvou časťou nemôže Revelation obstáť, ale ako neškodná akčná-hororová jednohubka s popcornom v ruke by veľmi uškodiť nemala. ()

zdepapepa odpad!

Tragédie. Tedy ne film, ten je spíš kategorie komedie. Jako nadšený fanoušek jsem šel na film "tabula rasa", pouze s viděním trailerů. Slovy se těžko dá popsat mé zklamání, ale přesto to zkusím. Příběh, který si vesele protiřečí. Většinu filmu si kult stěžuje, že je Alessa vězní a trápí (z toho co jsem pochopil) a při finální (cca pětiminutové) konfrontaci najednou Claudia/Sephiroth mele cosi o zrození Boha (velice špatně implementovaná zápletka ze hry). Do toho násilně naroubovaná milostná zápletka a Vincent, který ač se narodil a žil v Silent Hillu, nemá jakékoliv morální závaží co se týče kultu. Dost mi to připomíná Alyx Vance, která, ač rebelka, se nechová jako ostatní děvčata. A i když to tu je, je to plné klišovitých dialogu, které přetékají expozicí. Basset si asi vzal do hlavy, že diváci jsou idioti, tak potřebují vše ukázat a vysvětlit, ale přesto celkový příběh filmu působí nepochopitelně. Nepomáhá tomu ani hromada naprosto zbytečných scén, se kterými ani tak film nedosáhne na hodinu a půl (potřeboval by tak 2 hodiny). Pyramid Head je tu víceméně akorát na efekt a jako deus ex machina v tom Pokémon zápasu na konci. Douglas Cartland nebo tuším Carlton (proč změna?) se ani neohřeje ve své téměř pedofilní roli a umírá, ale i on stihne podesáté zopakovat, že se často stěhovali a že to je vlastně Sharon z minulého dílu. Objevuje se tu i dívka na jednu scénu. Dahlia na jednu scénu, sestřičky na jednu scénu, kopec flashbacků (včetně několika záběrů z předchozího filmu), závěr má jednu scénu hned pro dva lidi. Monstra, bez něhož by nemohl Silent Hill být, jsou směšná. Vyjma makekýnového monstra, všechna víceméně mají lidský charakter, jen mají něco s obličejem (butt-face, vagina-face, pyramid-face, ...) Na to, že se režisér údajně snažil zachytit atmosféru hry, tak to nikdy nebude fungovat, pokud budou strkat prsty do příběhu. Nejsou tu žádné hádanky, z pistole se střílí až po hodině filmu, na 10 sekund Heather drží železnou trubku a baterku je potřeba držet. Souboj s Dark Alessou, a teď si nedělám srandu, probíhá formou obejmutí. A pak je tu onen Poké/bojovkový boss fight Claudia-monstrum a Pyramid Head. Hudba je pochopitelně různě přeházená, ale převážně si to půjčuje klidné motivy na klávesy, ty typicky hororové nevím proč zůstávají stranou. Divákovi zůstávají občasné (velice komické) jump scares. Závěr končí hezkým ne jedním, ne dvěma, ale hned třema sequel hookama. Harry/Christopher/James odchází do mlhy najít svou manželku, milostné duo ze Silent Hillu odveze Travis O'Grady a ihned poté do Silent Hillu jede vězeňský autobus, pravděpodobně s Murphy Pendletonem. Je to směšné a absolutně to neskládá úctu jedné z nejlepších hororových herních sérií. Podobné pocity zhnusení míšené s občasným WTF a smíchem (s kamarádem jsme se u toho nasmáli dosyta) jsem zažil u druhé série seriálu Walking Dead. Herecké umění Malcolma McDowella a určitá "heatherovitost" Adelaide Clemens už nezachrání toto neštěstí, tento potrat. Útěchou mi budiž to, že film neuspěl v kinech, takže snad Konami už vzdá to ždímání peněz. A pokud nevzdá, stálo by za to najmout celý Team Silent, hlavně scénáristy, s příběhem hýbat minimálně, klidně začít úplně odznova, hlavně se neinspirovat nedávnou Silent Hill HD Collection. () (méně) (více)

baribal

Tak se Silent Hillem jsem si tentokrát užil maximální 2D zážitek. Abych tento zážitek maximalizoval, pustil jsem si ho na čtyřiadvaceti palcovém monitoru a bez brýlí!!! Bohužel ani tohle hororu nepomohlo. Snad chybělo více mlhy a šášoidních klaunů. Silent Hillu dvojce snad chybí uplně všechno. Strach, děs, originalita, alespon nejake nezapomenutelné scény nebo hezký krvavý konec. Přes všechno to zas tak špatné není, protože si z jedničky odnesl docela dost genů. ()

SaNcHeZ_cz

Michael J. Bassett pro mě byl nadějí. Po Gansovi byl tento britský talent který svůj režijní cit prokazoval v béčkových vodách zdánlivě ideální volbou. To co ovšem z jeho prozatím největší produkce vzešlo by se nedalo označit za nic jiného než jen ubohou mizérii. Prvně, tomu doslovnému kopírování stylu, který předvedl francouzský tvůrce v předchozím dílu, v každém druhém záběru kouká sláma z bot, jako by se nikdo ani nesnažil tu stylizaci brát vážně. Druhak příběhově je to ještě daleko horší, protože veškeré nápadité prvky jsou zdecimovány tupou úpravou a snahou o více osobitou podívanou. Ve výsledku je tak druhý filmový Silent Hill neskutečně nevydařeným pokračováním, které nejen, že ničí veškerou reputaci, kterou první díl filmovým adaptacím videoher stihl nabrat, ukazuje také nepřijemný fakt, že přivést na plátna něco, co oslní i fanoušky předlohy i filmové diváky je úkol dosti obtížný. A to i v případě, že za kamerou stojí kdysi možná trochu nadějný tvůrce s jasnou vizí. ()

CBD

Silent Hill 3D: Relevation je film zamořený všemožnými sequelovými neduhy. Scénář nevypráví příběh, nýbrž plní úlohu průvodce pár opravdu nepěknými lokacemi.Herci jsou nuceni vysvětlovat a objasňovat do vyčerpání, nebo naopak pronášet moudra o všudypřítomné temnotě. Navrch hromada zbytečných triků, laciných lekaček a extratmavého 3D. Jak překvapivé. ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)