• Scytale

Začátek mě příjemně nabudil na dokonalou akční jízdu ve francouzském stylu, jak jsem byl zvyklý z prvního dílu a jiných Bessonových počinů. Bohužel během následující hodiny šlo tempo hodně dolů a film se stával příliš ukecený a moralizující. Navzdory obdivu k fyzické kondici a schopnostem ústřední dvojice a bezchybné choreografii bojových scén (člověk si nemůže nevzpomenout na Jackieho Chana) musím jít s hodnocením pod průměr. Konec je opravdu fraška.(16.1.2010)

• Giggs

Ako ukažka parkouru dobre, ale tie kopie fightov Jacieho Chana si mohli fakt odpustiť.(12.2.2010)

Nie som zástancom toho, aby bolo pokračovanie úspešného filmu ešte výbušnejšie a akčnejšie, ale tu by tá výbušnosť mohla zachrániť celý film. Okrsok 13 si nezaslúžil takéhoto nástupcu, zvlášť keď viem čo David a Cyril s bojovými umeniami či parkourom dokážu. Ale skok z paneláku na strechu druhého bol dokonalý, to sa musí nechať.(5.12.2010)

Akčné rovnako ako jednotka, len ten scenár je trošku prepísknutý. Hlavne jeho koniec, kde všetko ide až moc hladko a kde sa nejakou tichou dohodou zabudne na strelné zbrane...(3.4.2011)

Od začátku do konce nářez....nečekejte intelektuální výlevy, přehlédněte nelogičnosti a hlavně se bavte.(8.4.2013)

O chlup lepší než jednička.(22.8.2009)

Vypnúť mozog a sledovať pokračovanie filmu s "chlapcami", ktorým gravitácia a bežné zákony fyziky nič nehovoria... :-)(26.8.2009)

Druhý díl jede "skoro" ve stejným rytmu jako jednička, i když ta se mi líbila teda o dost víc. Ta byla taková akčnější, měla větší šmrnc. A ta finálová debata s prezidentem o tom jak se mají všichni rádi a budou to tam mít hezoučký, až tam vysejou trávu a zavládne tam pohodička...Dosti trapné. Bohužel, pouze průměr.(3.9.2009)

Osobně si myslím,že film je lepší,než jednička,opravdová non-stop akce.(10.9.2009)

Nějaký příběh vůbec nehledám, po jedničce sem čekal opět pouze bojobé scény a parkour. Dočkal sem se toho opravdu hodně. Ale přesně to sem chtěl! Výborně natočené, ovšem trochu horší jak jednička.(8.10.2009)

Styl parkour a francouzska akcni smetanka, to si necham libit, i kdyz dej je debilne infantilni. 45%(31.10.2009)

Slušná akčná zábava, akurát Okrsok 13 je pre mňa synonymom parkouru a tu bol ten parkour kde ?(12.11.2009)

Stále celkom chutný druhý nálev silného zeleného čaju, ktorý pôvodne odštartoval vysoký záujem o parkur, no v tomto prípade už chuťovo i vôňov dosť zaostáva za prvým nálevom.(3.1.2010)

Naprostá akční oddychovka, která pokračuje ve stejném duchu jako jednička. Není zde nic co by mě ohromilo, ale určitě jsem se ani nenudil. Prostě odpočinkový film.(4.9.2011)

Nádherná hudba, pěkný parkur, skvělé akce, ale slabý děj. U toho filmu vypnete a jen si užíváte. Je dobré se na něj podívat pokud jste viděli první díl, ale nic nebrání tomu, aby jste se na to podívali, ani když jste neviděli díl první. Okrsek 13 je pěkně zpracovaný film, který vás přibije do křesel. Bohužel finální děj vás úplně zklame.(13.3.2013)

Super akční podívaná. Zhruba stejný děj a stejně podání jako u předchozího dílu. Přestřelky, gangy, parkour, bitky a v neposlední řadě perfektní sarkastický humor, která filmu dodá super atmosféru. Soundtrack šlape jak hodinky a dělá z filmu lepší podívanou. Herecké výkony dotažené do konce. Prostě bomba film, při kterém se člověk nenudí a užívá si každou minutu. Jediná chyba je ta, že to právě dost obdobné jako jednička což je poměrně neoriginální. Tím tedy bych jednu hvězdu oproti Okrsku 13 ztrhl, načež jí zas vrátím zpět z důvodu obohacení filmu o nové gangy a jejich precizně vybraná gangsterská kápa. 75%. Ultimátum je každopádně ultimátní. (15.9.2013)

Pokračovanie minimálne pozoruhodného Okrsku č. 13 z pred pár rokov zdedilo od svojich tvorcov priam učebnicové zrýchlenie všetkých akčných pokračovaní. Tentokrát však bez pôvodného režiséra, scenáristu a zjavne i chuti do práce. Kopec dobrých real fight súbojov je síce dosť prepracovaných, no tupý scenár len dookola posiela hlavného hrdinu od jednej cool bitky k druhej. Samos dobrý "parkour" spoločník nesmie chýbať, avšak len tak do počtu, aby sme to mali pekne všetko pohromade. Osadenstvo pohromade zostalo, ale zjavne zdravý úsudok nie. Kopec prehnaných scén a do krajnosti primitívny scenár, pri ktorom sa pristihnete, že ste ho pre jeho primitívnosť z počiatku vlastne ani poriadne nepochopili, doháňa k zamysleniu , čo vlastne v tomto zjavení stojí za to. Nuž nebyť zopár naozaj "imidžových" súbojov a trefne našlapanej, i keď stále sa opakujúcej hudby, nebolo by v tomto filme vlastne ani o čo zakopnúť. A tak tie veľmi slabé tri hviezdičky sú skutočne len pre vyznávačov bojových umení a umení ako takých, ako demonstračná prehliadka s dvoma hrdinami, kde tí ostatní sú už len jeden neskutočne veľký komparz.....(18.9.2009)

• Phorbo

První Banlieue je minimálne 3x lepší než todle. Akce je tu docela pěkná, Skoky co ukazuje Belle nebo souboje od Raffaelliho... moc pekne se na to kouká, ale takovýdle příběh? Bože doufám, že už se nepokusí natočit ještě jeden...(23.9.2009)

Vtipna akcni slatanina. Bezmyslenkova, ale u tohohle by nikdo asi hlubsi pribeh necekal. Jde o efekty a kameru. Ta je v uvodu velmi prehnana, ale pak uz je celkem ucelna. :) Doporucuji jako oddychovku. Nic vic, nic min. :)(25.9.2009)

Až na ten sladkej konec..... paráda. Miluju tyhle francouzský skákačky a rvačky at si říká kdo chce co chce, oni jsou v tomhle nejlepší.(13.8.2009)