Danny a Wheeler se živí reklamou na energetický nápoj Minotaur. Wheeler je velký sukničkář a nechce se vázat, Danny je znechucený životem. Myslí si, že když požádá svoji přítelkyni Beth o ruku, jeho život nabere jiný směr. Ona ho ale odmítne. Danny pak schválně nabourá služebním vozem do sochy před školou. Za to mají jít oba na 30 dní do vězení. Mají na výběr, buď nastoupí do vězení, nebo odpracují 150 hodin prospěšných prací jako dobrovolníci, kteří se věnují dětem s problémy. Wheeler dostává na starost desetiletého Ronnieho, který používá nejostřejší vulgární výrazy a miluje ženské poprsí. Danny bude mít na starost Augieho, který je posedlý středověkem. Zprvu se zdá, že to bude peklo pro všechny... (TV Nova)

Aljak

Ako námet na spracovanie v komediálnom duchu to vôbec nebolo zlé, ale aj moje očakávanie boli predsa len o kúsok väčšie. Hlavní dvaja protagonisti majú na výber medzi väzením a verejno prospešnými prácami v organizácii, ktorá ponúkala veľkých bratov pre asociálne deti. Takže voľba bola jasná, hoci obaja zo začiatku pochybovali či by predsa len väzenie nebola lepšia voľba. Po týchto udalostiach vznikajú nové priateľstvá, spočiatku nesmierne chladné a plné nechápavosti - ale potom sa dokázali dostať do svojich rolí a ich malí bratia ich konečne začali rešpektovať a vážiť si ich. Takže scenár bol super, akurát tomu chýbalo trošku viac epickosti a možno by nezaškodilo trošku ubrať z toho vulgárneho humoru. Ale niektoré scény fakt stáli za to, a hlavne samotné stredoveké vojny v mestskom parku - to nemalo fakt chybu. Ale keď sa to tak celkovo vezme - priemerná komédia. ()

Figu

Duo Scott a Rudd je naprosto špičkový! To jak se skvěle doplňujou, jak si ze všeho dělaj prcinu a jak táhnou film, to je parádní! Dokonce jde o komedii se Stiflerem, která má i geniální příběh, ze kterýho pramení spousta poučení! Taková pohodová rodinná komedie pro všechny generace. I dětský publikum si zde najde svoje! Já jsem si při těch bitvách pěkně zavzpomínal na svoje lega rytířů z báječných let klukoviny. 75% ()

William_

Prvních 30 minut mě to bavilo, ale poté film ztratil šťávu a stala se z toho tuctová nevtipná komedie, kterých jsou na světě tisíce. 2/10. ()

shyster

Parta kolem Judda Apatowa teď může natočit snad cokoliv. Jsou prostě v kurzu. Každý, kdo si ve 40 let panic či Zbouchnuté jen zahrál štěk, si napíše vlastní komedii. Oni by nebyli špatný, ale když už je jich tolik. Takže ty věčné narážky na Star Wars či jiné filmy či jiné herce už mi nepřijdou vtipné a ne každá divnost (zde honění s dřevěným mečem po lese) je vtipná, ale může být prostě jen divnost. ()

Sandstorm

Vcelku zábávná oddychovka. Sledovat Scotta jak ho fuckuje malej nigga a otrávenýho Rudda jak si hraje s Mintz-Plassem na real World of Warcraft byla sranda. Scott samozřejmě nedal zapomenout na Stiflera a občas vyhlásil nějakou tu čubinu nebo jí dokonce přefik. Na konci, jak to bývá u těhle filmů zvykem, se příliš moralizuje , což už mě moc nebavilo. ()

enjoi

Dobrá komedie, která by si zasloužila červený podklad u hodnocení. Hláškující negr, kluk, co žije ve fantasy světě a dva kámoši, co jezdí po školách a místo drog nabízejí energeťák Minotaurus. Co z toho asi tak může vzniknout? Skvělý mix gagů, hlášek a trochu i těch vážnějších okamžiků, kdy Rudd řeší problémy se svou přítelkyní. Rozhodně se nebudete nudit. 80 % ()

Wormboy

Uplne neskodna miestami aj naozaj vtipna jednohudba bez vacsich ambicii, ktora sa na nic nehra a taky je aj finalny dojem, ktory zanechava. ()

lakikaki

Samí sympaťáci hrajú postavy s roztomilo pokrivenými charaktermi a výsledok je celkom humorný, no predovšetkým sympatický. Mrzí ma však, že humor väčšinou neprekročí hranicu medzi úsmevom a smiechom. [68%] ()

Andre3000

Ve skutečnosti je to jen jeden z dalších výmyslů jak udělat nějaký "neotřelý" příběh, kde půjde o lásku, sex a hrozbu před něčím (překpapivě vězením). Takže prostě z toho nemohlo vzejít nic lepšího než průměrný film, kterých jsou tisíce. Sázka na svět imaginace v podobě vymýšlených bitev je v celku povedená a zábavná, i když řekněme si, že některé herce mohli změnit. Prostě dobrej průměr. ()

pakobylka

Kupodivu svižné, vtipné ... a trefné - navzdory poněkud obhroublému humoru. Neboť onen neslušný element se nepředvádí za každou cenu - prostě se jen pozorně dívá kolem sebe, tudíž by se dalo říct, že je úspěšným absolventem školy života. Na druhou stranu - šablona je předem daná, pod vyzývavým a provokativním kabátkem ukázkově tradiční, všeobjímající a láskyplná, takže v souhrnu: (Ne)poctivé a (ne)solidní 3* ()

Juto

Je to dosť formálna záležitosť a hodnotenie R získava vulgárnymi výrazmi a bezohľadne bezdôvodnou ženskou nahotou, ale akosi má víťazné kúzlo. 6/10 ()

c.tucker

Povedená to taškařice. Dva týpci, každý samozřejmě z jiného soudku, jak to amerických komediích má být, ale pobaví nehorázně. Rozhodně se zde cenzůrou nešetří. Režie jakž takž, to znamená, nic převratného, ale ani žádné utrpení. Rozhodně bych nechtěl mít zelené chcanky! ()

fars

Zahorkly pesimista a hlaskujici kalic se dostanou do pruseru a musi se v ramci verejne prospesnych praci zapojit do programu velky bratr... Sice je to lehce nad prumerem, ale porad nic extra. Duo Seann W. Scott a Paul Rudd jsou kazdopadne fajn (i kdyz u Scotta jsem cekal podstatne vice hlasek, vzhledem k charakteru jeho postavy), zrovna tak se mi libil sverenec Paula Rudda - maly Harry Hobit Potter ze Zeme Nezeme (zaverecna bitka kde se vsichni jakoby rezali drevenym mecem me fakt pobavila), ale to je tak vse. Kokainovou vudkyni Velkeho bratra bych mozna nezastrelil hned, protoze i kdyz srala, aspon byla obcas i vtipna.. nicmene pokazde kdyz se ve filmu objevila nejaka scena se Scottovym sverencem (sprosty, drzy namysleny maly gangsta nigga), otevirala se mi v kapse kudla, no boze jak me ten maly kluk sral! Pokud se na Velke bratry podivam nekdy znova, tak fakt jedine s tim, ze vsechny sceny s nim preskacu. ()

dr.fish

Posledních pár filmů mám fakt kliku na podivné zápletky. Tady se taky scénárista zapotil. Sice film jede po zaběhnuté osnově romantických komedií "láska-krize-rozchod-deziluze-dno-odraz ode dna-zázračný záchranný protitah-trapný happy end", ale jednotlivé postavy jsou natolik praštěné, že člověk místy na tu osnovu zapomene a v klidu se baví. Nic nového pod sluncem to samozřejmě není, ale takhle na neděli po sobotní komzumaci fermentovaných nápojů bych to s klidem doporučil. Občas stojí za to si připomenout, že v životě opravdu "vo hovno jde"... 70% ()

LukeUp

Pohodová a bezstarostná komedie na kterou jsem se díval hlavně kvůli mému oblíbenci Seann William Scottovi, který mě nezklamal, ale ještě lepší než on byl ten malej černoušek. Dobrá komedie na odreagování na kterou se s chutí rád podívám po čase znova. ()

sir-dave

Není moc často k vidění komedie, kde by se Seann William Scott musel sklonit v mluvě sprostých slov a hlášek před někým jiným. Jenže "malý negr" ho svýma hláškoidníma řečičkama často trumfoval. Druhá linie fantasy geeka nezůstávala o moc pozadu. Pohodová komedie, která od začátku nabírala na tempu, neúnavně bavila až zhruba do své poloviny, kdy se to začalo tvářit více vážněji. Za závěrečnou fantasy battle ale nakonec zaokrouhlím nahoru. 77% - Na týhle planetě je stejně ženskejch jako chlapů a každá ženská má dvě kozy.. většinou.. a proto je tu dvakrát tolik koz než chlapů.... - Líbí se mi tvůj přístup ke kozám. Já mám totiž rád kozy :))) ()

ecceHOMMO

Veľmi príjemná komédia........ktorá mala svoju myšlienku....a to sa mi páčilo....a nemám problém si pozretie tohoto snímku zopakovať....***/**** ()