Beth Harperová (Kristen Bellová) je mladá, úspěšná, newyorská realitní agentka. V lásce má ovšem smůlu. A tak se vydá do Říma, kde ve fontáně zamilovaných ukradne několik mincí... a nápadníci jsou najednou doslova na každém rohu. Ambiciózní mladá Newyorčanka (Kristen Bellová), zklamaná láskou, vyráží na výlet do Říma, kde se chystá navštívit svou čerstvě provdanou sestru. Při procházce starobylou metropolí ukradne z fontánky zamilovaných několik mincí. A najednou se začnou hrnout nejrůznější nápadníci. Magnát v oblasti uzenin (Danny Devito), pouliční kouzelník (Jon Heder), pohledný malíř (Will Arnett) a model zamilovaný sám do sebe (Dax Shepard). Setkává se také s tajemným novinářem (Josh Duhamel). Ovšem je jeho láska pravá? Nebo je to jen kouzlo magické fontánky? (HBO Europe)

Domec

Hmm, tak nakonec to spadlo do podprumernosti zanru romcom. Jedinej tahak na ten film byla pro me Kristen, ktera ale nedokazala zachranit spatnej scenar... Skoda no, jako napad to nebylo vubec spatny, ale provedeni bylo uz horsi... 2** ()

Greg25

Podprůměr, ale v případě tohodle snímku to zamrzí - měl potenciál - solidní náměť, vedlejší postavy a lidi chovající se normálně. Trapné to nebylo, ale chvílema docela nudné, což je u romantické komedie krapet na závadu. 40% ()

P-puma-

Tento film má krásný začátek a vypadá velmi slibně, krásný Řím. Bohužel to později sklouzne ke klasické americké romantické komedii, takže za to zklamání pouze 2* ()

Monisek

Chtěla jsem nějakou příjemnou oddechovku, kterou jsem také dostala. Jsem spokojená. U některých scén jsem se dokonce málem počůrala smíchy :-) Nu dobře, nebylo jich moc, ale za další hvězdičku stojí... Kristen to tu sluší a Josh, jo Josh nikdy nezklame, je to prostě fešák. Nápad s fontánou se mi hrozně líbí, i když uznávám, že to mohlo být mnohem více propracované a zamilovaní pronásledovači mohli být víc vtipní než otravní. Jako celek ale film působí příjemně a neotřele. 70% ()

Narciska

Ojojoj. Kolosální slátanina, jejíž pointa byla vystavena na herním žetonu. Po stépadesátéprvní se táži, co se to stalo se západním filmem? Protože se mi zdá, že se opravdu změnil v prostoduchý nástroj, sloužící pouze k vyplnění prostoru mezi reklamami. Novodobé vymývání mozků nese jméno televizní obrazovka. ()

NGP

Možná je o ničem, možná je příliš absurdní, ale pár Kristen Bell a Josh Duhamel se mi líbil, herci se k sobě hodí. ()

J. T. Kirk

Obvykle nudná a předvídatelná romantická komedie. Jediným důvodem, proč jsem se na tento film podíval a dokonce ho očekával byla pouze a jenom Kristen Bell. Danny DeVito také nebyl špatný. Jinak není co víc k tomuto filmu říct, prostě na tento film se podívejte pouze v případě, že se vám líbí Kristen jako mě a nebo pokud se vám tyto stupidní love story líbí. ()

Olík

Prastará legenda praví „chcete poznat lásku, seberte minci z Fontány zamilovaných v Římě“ – nesmí jich však být pět! Mohla to být cekem slušná komedie, kdyby se tvůrci vykašlali na tuctovou romantiku a svůj um soustředili na zajímavě poskládanou čtveřici prapodivných láskychtivých nápadníků (DeVito, Arnett, Shepard a Heder) a jejich bláznivé nadbíhání půvabné Beth (Kristen Bell). Takhle z toho máme zase jenom další, má mě rád? - nemá mě rád? - má mě rád! ()

MickeyStuma

Výzva k nezadaný dívkám. Chcete-li se zamilovat, jeďte do Říma. Proč? Mají tam kašnu, ze které když za bouřky vytáhnete vhozenou minci, muž ji tam předtím vhodíc vás okamžitě začne obletovat a toužit po vaší náklonnosti. Ale pozor, věk není omezen, ani povaha či charakter, takže to může mít i nedozírné následky. Hm…  A co když náhodně vybranou minci předtím do kašny vhodila další nesmělá dívka či žena? Tak o tom už příběh nehovoří. Takže co. Stojí to za pokus? Realitní agentka toho, času na svatbě své sestry právě v Římě, se opije, vleze do oné kašny a posbírá mincí rovnou pět. A začnou se dít věci. Pět obdivovatelů a jeden horší než druhý. Nebo ne? Mezi nimi je také nějaký Nick, který určité sympatie má, ale…  Námět dává všanc bláznivé komedie, ale chyba lávky. V tomto případě se jedná o romantický film, který sice klasickou dějovou šablonu postrádá, ale zase to má pohádkový nádech. Úsměvných situací a trapností je tu více než dost, ale v patřičných mezích. Sled událostí se však zdá být přece jen krapet podivný. Když už to vypadá, že se z něčeho něco vyklube, vždy je okamžitě dána zpátečka. Takové zaříznuté nadšení danou celistvost dosti sráží na kolena. Kristen Bell se ve své roli snaží být živelná a skutečně nic proti ničemu, ale scénář ji v tom spíše podráží nohy. Celý její koncept je založen na trapasech, což po delší době začíná být spíše otravné. A ne zrovna málo. Ale očekávaného emočního konce se dočkat lze. Není to sice zase až tak hrozné, aby to nebylo shlédnutelné vůbec a dá říct, že se spokojené divačky najdou, ale širšího publika prostě spíš dojde k hlubšímu zklamání. ()

Harts

Tak myslel jsem si, že mi romanticka komedie trochu pomůže od samoty a přemýšlení o realitě a dostanu se do krásných snů, ale bohužel, na toto se nedalo moc ani koukat, všechno bylo překombinované a přehnaně šílené. ()

Skleni

Milé, predvídateľné, miestami nelogické až poburujúce tuposťou, no hlavne zábavné. Nie možno stále ale je. U mňa hodnotenie hodne skresal výskyt plazov v tomto filme. Kristen Bell tam proste nemala čo robiť. Ale vynahradil to napoleon dynamite a danny:).. proste to bolo coooooool!!:) 59% ()

Torgal

Zvláštna romantická komédia. Úprimne povedané som prítomnosť nadprirodzeného prvku vôbec nečakal a tak keď sa do Kristen Bell bezhlavo zamilovalo zopár podivných indivíduí, čakal som čo sa z toho vyvinie. A bohužiaľ sa z toho vyvinulo pomerne málo. Stále sa viac tlačilo na romantickú notu a komediálny potenciál ostal takmer nevyužitý. Tým pádom aj výsledok ostal len taký nemastný, neslaný. 5/10 ()

sigf07

Jak už jsem někde zmínil, pro Kristen Bellovou mám docela slabost a proto mě mrzí, že musím dát When in Rome tak nízké hodnocení. Základní myšlenka filmu ("Necháme Kristen pronásledovat bandou zamilovaných exotů") je ještě ucházející, i když se nejedná o žádný zázrak na poli originality. Když k tomu dojde a chudák holka už nevím, kam se před nápadníkama schovat, zjišťujeme, že dál už scénář promyšlený nebyl. Nastává hodinové trápení směřující k jedinému myslitelnému řešení a před znuděným divákem čím dál zřetelněji vystupují další chyby, většinou pramenící opět z mizerného scénáře. Jednání postav, nad kterým zůstává rozum stát, přímočará dějová linie, kterou se ani nikdo nesnaží zamaskovat a stupidní dialogy nedokáže spasit nikdo. Ani mimořádně zábavný Jon Heder, ani roztomilá Kristen a dokonce ani oba povedené vtípky, které se ve filmu vyskytnou. ()

E lan

Průměrně hloupá komedie s několika slušnými komediálními scénami, ale jinak jde o velmi obyčejnou zábavu. Na ale takovéto odpolední flákání to není špatná volba. I když jít ven je rozhodně přínosnější:-) ()

Petulka88

Romantika? Tak o té se tady jenom mluví. Humor? Záleží na tom, čemu se rádi zasmějete. Pokud jsou to scény, kdy pořád někdo někam padá nebo do něčeho naráží, pokud Vás rozesměje kněz, který tancuje breakdance, tak potom se u Rande v Římě smíchy potrháte. Mě to teda přišlo značně ubohý. Problém je už v ústředním páru. Zatímco Josh Duhamel je aspoň relativně sympaťák, tak Kristen Bell jakýkoliv šarm nebo charisma schází. Její postava je jen totální naivní blbka. Navíc se k sobě tihle dva absolutně nehodí. Je jen smutné, že se tomuhle blábolu propůjčil Danny DeVito. Tohle je ztráta času, víc romantiky si užijete u záznamu z jednání Poslanecké sněmovny a určitě se aspoň zasmějete. ()