Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

AlfaNumerO

Veliký aspirant na 5*... o křídlo boeingu 737 to nevyšlo. Velice povedený pohled na chlápka, který vede svůj osamocený život a jeho prázdnotu schovává a naopak ještě prodává za teorii batohu. A jak to tak bývá, přijde osoba, která tuto teorii naprosto rozbije a nechá ho prozřít. Některé scény patří do zlatého fondu kinematografie. 79% ()

Sofia

Originální, inteligentní a vtipný film. Role jako vyšitá pro George Clooneyho, který byl celou dobu stejně šarmantní jako v jeho reklamě na Nespresso. Stejně jako u Juno filmu kralují neotřelé dialogy a moc příjemný soundtrack. Poselství filmu - i atraktivní hříšník někdy spadne na čumák :-) ()

kajda.l

Ukecanost (slušné dialogy) a pozvolné tempo jsou hlavní předností, tohoto místy, až okatě oscarového snímku. Konec, který nepřekvapí, ani neusadí a bohužel to celé vyzní tak trošku do ztracena a navíc nejsem ženská, takže nehrozí, že bych si při pohledu na George cvrnkl do trenek (nějak to charisma u tohohle chlápka stále nemůžu najít). Na můj vkus, čistě průměrná oscarová záležist a tak trošku doufám, že si těch "plešounů" nakonec moc neodnese (možná jen Anna Kendrick), za mě 70%. ()

Necrotongue

Buď jsem měl při dnešní repríze tu správnou náladu, nebo jsem si ve filmu našel něco, co jsem minule přehlédl, ale musel jsem své původní hodnocení mírně vylepšit. Jistě, našel jsem si tu záležitosti, které tvůrci tlačili na sílu, ale musím uznat, že za mě šlo o vcelku vydařený snímek, u něhož se člověk může i trochu zamyslet, zároveň to ale není podmínkou, protože u něj můžete klidně trochu vypnout. Pokud to ale uděláte, bude to k vaší škodě. Tvůrci si v průběhu děje zamoralizovali a vyzdvihli ty jediné pravé hodnoty, já jsem ale vyznačenou cestu opustil, zamyslel jsem se nad viděným z trochu jiného úhlu pohledu, a pak jsem přidal majora. Tento film není hloupý; pokud umíte naslouchat, má co říct; není lacině patetický (i když...) a nesnaží se diváka oblbnout šťastným koncem. Dnes jsem si to docela užil a velice tomu pomohla chemie mezi Georgem Clooneym a Verou Farmiga. / Poučení: Někdy je fakt těžké stát nohama pevně na zemi a nemít hlavu v oblacích. ()

becki_tu

Pohodový a inteligentní film, na kterém není vidět jakýkoliv Oscarový kalkul, ze kterého tečou potoky životních pravd a obhajoby nejrůznějších životních hodnot a který se dotýká i aktuálních problémů společnosti. Clooneyho jeden z nejlepších filmů, který zůstal u mě jen těsně pod vrcholem. 90% ()

Sifaka

Z Reitmana roste PAN režisér, který má velký cit pro životní témata. Clooneyho moc nemusím, ale v tomto filmu si mě získal, zahrál to skvěle a také mě velmi okouzlila Vera Farmiga. Fajn film ze života. ()

mm13

!!! ---- SPOILER ---- !!! V najlepších momentoch skoro také dobré, ako doterajší celovečerný vrchol Reitmanovej tvorby, Young Adult. Tu ale Reitmanovi v nepekne doslovnom finále dochádza dych a čo je horšie, aj súdnosť. To pravé finále preto predstavuje moment Binghamovho precitnutia, ktoré je zároveň potvrdením, že takto nastavená ženská existuje vždy iba na chvíľu a často je za tým zdanlivým(!) zázrakom starostlivo uložený kostlivec v skrini. Čo je ďaleko zaujímavejší postreh, než stokrát prevarená, naviac triviálne podaná a až servilne podsunutá pripomienka o potrebe rodinného zázemia. Ale pod štyri nejdem, až na posledných pár minút som si túto vzťahovku užíval vrchovato! Bavia ma autori, ktorí si tvoria svoje vlastné mikro-svety a Jason Reitman je síce ešte len na začiatku, no uberá sa presne tým smerom. Pokojne môže takto variovať až do konca svojich tvorivých dní, budem vďačným návštevníkom. ()

Sawy

Režisér Jason Reitman má zvláštní dar.Dokáže udělat z vlastně úplně obyčejného filmu neobyčejný divácký zážitek.Platilo to u Děkujeme,že kouříte,ještě ve větší míře u Juno a teď i u Lítám v tom,které je zatím nejlepším Reitmanovým filmem.Je jasné,že hodně diváků nebude spokojeno a odsoudí film jako ničím výjimečnou nudu,ale kdo do filmu pronikne,nechá se unášet tou uvolněnou atmosférou,zábavnými dialogy a chytlavými písničkami,ten pochopí mé nadšení.Už trailer mě okouzlil svou zajímavou strukturou a v kině bylo okouzlení ještě silnější.Scénář je vypilovaný,velmi příjemný,film mě ani na chvilku nenudil.Scény vyhazovů byly natočené s citem,někdy zábavně,někdy dojemně.Reitmanovy filmy vždy stojí na silném ústředním hrdinovi,ani jeho novinka není výjimkou.Aaron Eckhart,Ellen Page a teď i George Clooney utáhnou film i v jeho slabších chvílích.George mám hrozně rád,je to sympaťák a jediným pohybem obočí nebo úsměvem dokáže člověku hned zpříjemnit den.A moc bych mu za tenhle skvělý výkon přál druhého Oscara.Obě ženské představitelky hrají slušně,nestrhávají na sebe zbytečně pozornost,nic nekazí.A nejlepší scénou byl pro mě vyhazov J. K. Simmonse,ten chlapík dokáže i na minimálním prostoru naprosto zazářit a já celou dobu doufal,že se tam ještě alespoň na chvilku objeví.Na Oscarech sice budu pořád fandit hlavně Avatarovi,ale pokud pár cen pobere Lítám v tom,rozhodně se nebudu zlobit.Možná je trochu předčasné mluvit o filmu roku už teď,v lednu,ale až se na konci roku zase bude rekapitulovat,kdo ví,jestli právě tahle skvělá oddychovka nebude sahat po nejvyšší mětě... Jo a nezmínit úžasné úvodní titulky,to by byl přímo zločin.95 % ()

prome

Příjemná komedie se skvělým hereckým obsazením, které doprovází ještě výborný hudební doprovod. ()

Morholt

Poklidně ubíhající romantické drama s prvky komedie, jež sice hraje na otřepanou notu uvědomění si sama sebe, ale rozhodně nekončí tak, jak by se dalo čekat. Hereckému obsazení dominuje George Clooney v jedné ze svých nejlepších rolích. A odnesl jsem si jednu poučku a to tu, že na letištním terminálu se budu vždy řadit za Asiaty.:D 80% ()

Kimon

... jaksi jsem se v těch typicky amerických dialozích ztrácel a nevěděl která bije. No jo, Amérika má jaksi jiné myšlení než stará dobrá Evropa. ()

Handle

Mě osobně film nenadchl, ale na druhou stranu ani neurazil... Jediné, co se mi líbilo bylo posledních 30 minut, ty byly docela pěkné, ale i tak - myšlenka dobrá, ale podle mě by to šlo natočit líp. ()

Kamca_

Výborný film v čele s charismatickým Georgem Clooneym a nádhernou Verou Farmigou. Celou dobu měl film šmrnc a rychlý dějový spád. Vůbec jsem se nenudila. Rozhodně bych takovou práci dělat nechtěla, ale někdo ji dělat musí. A taky se mi líbilo, že film byl postavený na realitě. Ta je ovšem někdy hodně krutá ... 75%. ()

ScarPoul

Veľmi dlho som hľadal slovo, ktoré by tento film vystihlo. Vtipný? Ľudský? Skutočný? Tragický? Pravdou je, že keby som ho označil jedným s tých slov, nemýlil by som sa. Na tento film ale sedia všetky štyri. Reitman je režisér ktorý jednoducho zoberie film, celkom jednoduchý, ničím výnimočný námet a spracuje ho takým spôsobom, že vám všetky tie popcornové americké filmy ako nedávny Avatar, pripadajú mdlé a ničím skutočné. Niežeby tento film mal nejaké veľké posolstvo. Je to film o obyčajných ľudoch. Iste títo ľudia majú tváre Georga Clooneyho, Farmigovej a Kendrickovej, ale čo na tom? Čo sa týka tohoto roku a všetci vieme, že je ešte skoro robiť takéto závery, ale predsa len si na to trúfnem. Myslím, že tohoto roku ma nečaká žiadny čo i len spolovice tak dokonalý film, ako tento. Ak ma nejaký prekvapí, budem len rád, ale keď vás film dokáže pobaviť a prinúti vás sa aj zamyslieť, tak je to film, ktorý budem zbožňovať a pozerať vždy keď budem mať chuť. A na takéto filmy mám chuť stále. Reitman je pre mňa stávka na istotu a to nemá ani také renomé ako ostatný režiséri. Som len rád, že sa tá moja viera vyplatila a že nesklamal. Skvelý štek J.K. Simmonsa. A na glóboch mu držím palce ako nikto. Za scenár a za Clooneyho určite. ()

Lacike

Film o jednom nedospelom chlapovi, ktory sa stale bavi hlavne svojim konickom a je jedno, ze je trochu netypicky. Zbierat nalietane kilometre kvôli nejakemu oceneniu. Zaujimava je aj jeho robota. Oznamovat v rôznych firmach zamestnancom, ze maju padaka. To chce fakt pevne nervy. Lenze chlapec sa konecne zamiluje a tak sledujeme jeho neskutocne intenzivny romanticky vztah, ktory ale nakoniec vyusti uplne inak ako by chcel on a aj divak. Rozhodne to ale nepovazujem za nejaky podraz, ale za dobru pointu, tak snad sa z nej hrdina ponauci. Po prvom pozreti teda silne 4* a po druhom mozno zvysim aj na piatu. Predsalen ten zaver musim trochu rozdychat. 9/10. ()

PROROK14

V celku príjemný film, pri ktorom som sa zo začiatku obával nudy, ale to sa nepotvrdilo. Výhrady nemám, musím pochváliť fakt dobrý scénar a bola to dobrá oddychovka. ()

maseer2

zatraceně příjemný film, ve kterém si George Clooney nese na zádech pomyslný na první pohled prázdný batoh.. to ale není tak úplně pravda - má v něm totiž schovanou kupu životních mouder.. ()

BoPo

Batoh, cestovateľská rutina, skvelé dialógy, netradičný cieľ a skvelá dvojica G. Clooney + V. Farmiga. Film, ktorý má čo povedať a zároveň Vás donúti počúvať. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)