poster

Sagarmatha

Dobrodružný

Československo / Nepál, 1988, 86 min

Režie:

Ján Piroh

Zvuk:

Pavol Sásik
(další profese)
 • ujec
  **

  Nie príliš vydarený film s horolezeckou tématikou. Scenáristi a režiséry podobných filmov by mali viac načúvať pravým horolezcom, potom by tie dialógy vyzerali ináč. To je v podstate bolesť takmer všetkých filmov tohto žánru až na svetlé výnimky napr. North Face o prvovýstupe severnou stenou Eigeru. Film Sagarmatha bol dokrúcaný vo Vysokých Tatrách a bolo to vidno.(3.3.2010)

 • klúčik
  ***

  Snaha natočiť dobrodružný film o výprave horolezcov v Himalájach. Celkom dobrý zámer. Pre milovníkov hôr, veľmi pekné zábery. No film celkovo neuspel. Ostal len spomienkov na spoločnú filmovú prácu, ktorá sa nevyužila....50%.(16.1.2011)

 • Tosim
  ***

  Příběh o Češích na Mount Everestu. Docela nuda.(30.5.2003)

 • manonfire
  odpad!

  Bezpochyb záležitost do černých procent. Komplexní amatérština. Zajímalo by mě, co asi říkal producent, když mu pan režisér tuhle výpravnou metafyzickou epopej z nejvyšších hor světa pustil na těch Kavčích. 0%(22.1.2015)

 • Master19
  ***

  Hodně naivní a smělý nápad - když natáčet výstup na Mt. Everest, tak přímo na Mt. Everestu. Kdo ví, jak by dopadlo, kdyby tehdy někdo přišel s nápadem natočit o astronautech na měsíci... Aspoň se zde objeví několik efektních záběrů z Nepálských exteriérů a hlavně obrazů nejvyšší hory světa, často necitlivě doplněných o jakési bouřkové efekty. Jde o zajímavý a neobvyklý film, který ovšem dojíždí na to, co mělo být jeho předností - tedy autentičnost.(27.3.2007)

 • - Při natáčení v autentických podmínkách 2 600 metrů nad mořem málem zemřel herec Bořivoj Navrátil kvůli otoku plic. (Fenk)

 • - Film sa natáčal v Nepále (Himaláje - Mont Everest), Káthmandu, Pangboche, Vysokých Tatrách a Bratislave. (dyfur)