• Master19
  *

  Písničkami prošpikovaná zbytečná blbinka s Busterem Keatonem v jedné ze svých posledních rolí. Tehdy to snad opravdu frčelo...(7.11.2008)

 • inutihar
  ***

  Já bych to asi tak neodsuzoval, v kontextu "beach party" filmů z 60. let a na to, že to je šestý díl serie s Frankiem a Dee Dee to určitě není ten nejhorší.(31.1.2016)

 • dopitak
  *

  Jak vycpat divoké bikini je jakési volné pokračování filmu Velké plážové bingo, které mělo premiéru jen o dva měsíce dříve. Ovšem, jak už to u druhých dílů často bývá, zdaleka nedosahuje kvalit jedničky. Scénář je ještě více zmatený, o nějakém smysluplném ději nemůže být ani řeč. Zatímco ve Velkém plážovém bingu je žánr grotesky využíván až ke konci, "Bikiny" se pokouší o totéž od začátku. Scénky jsou však trapné, dialogy nesmyslné a těch několik dobrých písniček nic nezachrání. Jak vycpat divoké bikini jsou příběhem dvojice mladých milenců Dee Dee a Frankieho (Annette Funicello a Frankie Avalon), které osud v podobě vojenské služby na dlouhou dobu rozdělil. Oba mladí toto odloučení chápou po svém, Frankie si sice užívá života v Tichomoří se vším všudy, ale zároveň se bojí, že ho jeho dívka Dee Dee podvádí. Učiní proto některá opatření patřící spíše do žánru pohádky. Dee Dee postupně zjišťuje, že nevěra není nemoc a stále více se vzdaluje svým původním hrdým předsevzetím. Příběh se stále zamotává, ovšem logika místy chybí. S tou věrností Dee Dee to režisér William Asher trochu přehnal, přeci jen sedět na pláži ve svetru, když ostatní mají plavky a evidentně jim zima není, je trochu mimo. Zadní projekce používaná hojně ve filmu je chvílemi hrozně odfláknutá, zjevně se tvůrcům nechtělo točit v obtížných světelných podmínkách a tak si trochu vypomohli. Například u scény, kdy Dee Dee prchá z japonského domu, je jasně vidět, jak pochoduje na místě... Reklamní agent J. Peachmon (Mickey Ronney) lehce připomíná Jiřího Šlitra... Nejlíp ze všech ve filmu zpívá šéf Rats Eric Von Zipper (Harvey Lembeck) Jako největší kočka na mě působila Khola Koku (Bobbi Shaw), asistentka u šamana. V kontextu prvního dílu nemůžu bodovat jinak. ///// Zipper: "Proč já, proč vždycky jenom já?"///// O nevěře: "Muži mohou a ženy ne?"(22.6.2008)

 • everlong

  Buster Keaton zde hraje kouzlicího doktora.(17.9.2009)