Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

Madlene

Dobrej plakát! Fajn námět. Ještě méně rozpočtu by tomu prospělo - vyhnulo by se to absolutně zbytečným trikům, které spíš rozmělňovaly pozornost...závěr by neškodil v menší křeči. ()

Styxos

I přes fakt, že se mi Zmizení (Brick) líbilo víc, se jedná o jeden z nejlepších filmů tohohle roku. Joseph Gordon-Levitt zraje jako víno, Bruce Willis si po dlouhý době nějakou roli opravdu užívá a Rian Johnson je jeden z těch režisérů, jehož další tvorbu budu s chutí sledovat ()

JančiBači

Looper u mňa spôsobil to, čo predtým film The Limitless a Drive, a to je úplné nadšenie nad filmovým nápadom a jeho spracovaním. Začína ako sci fi, presunie sa do pomalej polohy aby diváka pripravil na velkolepé finále. Niektoré scény považujem za brilantné, hlavne tie spomalené. Efekty veľmi podarené priam až dokonalé. Herecky tiež výborne obsadené a samozrejme aj zahrané. Gordon - Levitt Bruca Willisa nehrá, on sa s nim stotožnil. A Bruce má stále čo povedať a do starého železa rozhodne nepatrí. Páčilo sa mi, že sa postavy vo filme vyvíjali. Starší Joe bol už úplne iný ako mladší Joe. Ich stretnutie a spoločná nezhoda, to že každý chcel niečo iné a popritom boli jeden človek bolo výborné preto ste celý film zvedavý ako dopadne záver a ktorí Joe zvíťazí. Myslím že o režisérovi Rianovi Johnsonovi ešte budeme počuť. A osobne by som sa potešil vymakanejšiemu soundtracku a Emily Blunt odporúčam pri sekaní dreva používať rukavice ;) ()

Hollohlaway

Velice originální zápletka spolu s dobrým obsazením baví solidně a prošedivělý Bruce Willis si opět zastřílí. Ale i když tempo v závěru hůře graduje,slušný scénář, neotřelý nápad a farmářka Emily Blunt to drží tak vysoko, aby to stálo za to. ()

manonfire

Tolik časoprostorodějových kliček tvůrců, tolik promarněného Bruceovského drsnění očima, tolik emocí v maskérských slzičkách, aby z téhle hollywoodské pece na sny vylezla umělotina, možná místy výbušná kalibru semtexu, ale pořád jen umělotina a hlavně jakákoliv myšlenka filmu je podobně jako u Počátku zoufale postradatelná a zapomenutelná ihned po uvědomění si její bezcennosti. Filmu chyběla jak preciznost a invence Spielbergovské Minority report, tak jímavá romantika Schwentkeho Zakletého v čase, a o poetičnosti a osudovosti Gilliamových 12 opic se vůbec nedá mluvit. 40% ()

jenik71

Námět určitě špatný není, ovšem zpracování je na můj vkus poněkud nešťastné. První polovina mi přišla docela chaotická a nepřehledná. Potom jsem se nějak chytil a bylo to lepší. O cestování časem jsou ale lepší filmy a v tomto sci-fi jsem se navíc utvrdil v tom, že Bruce Willis má pravděpodobně svoje nejlepší role již za sebou. Tento film bych zařadil někam mezi horší průměr. ()

voleman

Příjemný a poměrně originální Sci-fi o cestování časem. Po dlouhé době kvalitní film s Brucem Willisem v hlavní roli. Gordon-Levitt je jako mladý Willis dostatečně přesvědčivý a tak k němu výhrady taky nemám. Dobře zvládnutá režie a scénář tvoří tenhle film inteligentní a zábavný, a možná méně akční než jsem zprvu čekal. Nicméně výsledný dojem dosahuje na velmi silné 4*. 80% ()

giovanni3

Rovnou mohu říci, že prozatím jsem hodnocení přizvedl na 4* a dávám tím filmu šanci na reparát. Film neměl nijak úžasný děj (líbila se mi koncovka) a to co bylo alespoň trochu zajímavé se omílalo, v různých podobách, dokola. Celkově to byla spíše taková střílečka s nádechem krátkých romancí a snaze uzavřít kruh. Telekinetické efekty byli solidní atd... Prostě nic extra, ale celé to dohromady fungovalo, že jsem se bavil až do konce, ALE uvidím co po dalším shlédnutí (zatím čekám pokles na 3*). Potěšila mne účast Emily Blunt a Willise. = zatím 4z5 ()

Trapper33

Je velká škoda, že si Looper neudrží po celou dobu stejné tempo. Na logiku není třeba koukat, protože jsem se chtěl hlavně pobavit a to se mi taky splnilo. Akorát stopáž byla prostě moc dlouhá a tak jsem se místy nudil. Dobré finále to nezachránilo, takže se z Loopera stává jen dobrá jednohubka. ()

MiaMoonlight

Zase jednou perfektní projížďka časem, kdy Bruce Willis opět hraje charismatického "padoucha", kterému držíte pěsti jak nejlíp umíte. Jeden z nejlepších kino zážitků letoška, vřele doporučuji ať už k snídani, obědu, nebo večeři. Na film jsem našla s velkým očekáváním a o to víc nadšená jsem odcházela, jak líp to kilo utratit? Velmi milé překvapení. Skvělá myšlenka a skvěle promyšlený a domyšlený celkový příběh. Toto se opravdu povedlo. ()

mohamedsfinger

Nadšení z filmařiny a atmosféra plus pár nápadů, za to ty tři hvězdy... ale logika veškerá žádná, což mi zážitek totálně kazí. ()

LadyVader

No nečekala jsem že to na mě bude působit až tak temně. Pár scén mi neudělalo uplně dobře teda (zvlášť ta, s prvním uprchlým). Ještě že jsem si před kinem o tom filmu nezjišťovala vůbec nic a z traileru šlo výjmečně poznat absolutně prd. 9/10 for me. No a Bruce Willis se dvouma P-90.. well done, Bruce! :) ()

kenkaku

Teda... překvápko. A to nejen jedno. a) Joseph Gordon-Levitt se fakt tváří a ksichtí jako Bruce Willis takže v některých záběrech ho v něm opravdu vidíte. b) Celkem jasná a přímá dějová zápletka se (asi 2-3x) celkem mile "vyvrbí" v něco co jsem nečekal (a to já rád). c) Piper Perabo předvede své lentilky pod kobercem (v USA filmu??? cože?). No a na závěr (a to asi pomohlo nejvíc), čekal jsem nehoráznou kravinu a ono ne. Prakticky až na 3/4 filmu kde se děj nemístně vleče (a stál film u mě nejvyšší hodnocení) je stále na co se dívat a závěr filmu mě doslova potěšil svou snahou zapadnout do konceptu. Jo a ještě jednu věc... hlavně se až spustí titulky neptejte "Proč vlastně celý film komplikovaně nahání oba Loopy, když stačilo jen na místě vyřešit jednoho a problém s druhým by se už vyřešil sám..." ;). Fakt nad tím nedumejte jinak skončíte u dvou hvězdiček s hodnocením :). ()

upson

Je hezké vidět sci-fi napsané někým kdo u toho přemýšlel :-) 75% Každopádně Zdrojový kód to nepředčilo :-) ()

Lukoboss

Tak se nám zase po čase objevil (doslova) B. WIllis v akčňáku po boku mladé krve v podání J. G.-Levitta. Přestože se v popisku objevuje mimojiné označení sci-fi, jde spíš o nádech, nic přehnanýho ve stylu Star Wars nečekejte. Jde o vcelku zajímavej nápad, kde v podstatě ze začátku moc netušíte, co se bude dít. Ale pak to vypukne a je to solidní jízda bez nějakých výrazných chyb. Největší grády to pak dostává ve chvíli, kdy se na scéně objeví malej chlapeček, kterej roli zvládl naprosto dokonale. K tomu se přidá parádní slowmotion efekt a není co řešit. Nadprůměr je na scéně... ()

OughJay

Musí bejt zvláštní potkat sám sebe a zjistit, že moje druhý já má úplně odlišnej názor na situaci, ne-li dokonce na život... A co teprv, když ho ještě ke všemu musim zabít... Looper mě vážně potěšil inteligencí svojeho scénáře, kterej se možná i vyrovná tomu z Dvanácti opic. Mnohokrát jsem o něm čet, že by se mohl stát kultem a po zhlídnutí jsem musel těmhle komentářům objektivně dát za pravdu. Co mi ale vyrazilo dech nejvíc, bylo namaskování J. Gordon-Levitta. Z obrázků to neni tak patrný, ale na obrazovce z něj byl opravdu druhej Bruce Willis. :D Po každym jeho gestu, mrknutí či jenom spatření těch jeho vrásek jsem se musel zasmát, jak je to fantastický. Jediná vada na kráse je tak pro mě to, že byly do filmu přimíchány nadpřirozený schopnosti, díky nimž se z už tak neuvěřitelnýho cestování časem stává ještě neuvěřitelnější a nevěrohodnější dá se říct pomalu úvod k X-menům. K dobru jim hraje pouze to, že by to bez nich asi prostě nešlo... Joe: "Then I saw it, I saw a mom who would die for her son, a man who would kill for his wife, a boy, angry & alone, laid out in front of him the bad path. I saw it & the path was a circle, round & round. So I changed it." ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)