Když se obyčejný domácí chameleon, který trpí krizí identity, střemhlav vřítí do klasického westernového městečka Prach, naskytne se mu jedinečná příležitost projít kompletní proměnou. Chameleon, který si začne říkat Rango a vybájí si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, roztočí spirálu podvodu, která mu přihraje šerifskou hvězdu ve městě zmítaném krizí. Otázkou je, zda dokáže jeden nepřipravený chameleon bez sebemenší kvalifikace změnit budoucnost městečka k lepšímu? Animované pojetí westernu s chameleonem v hlavní roli je množná na první pohled poněkud zvláštní, ale zábavný mix parodie, zajímavých postav a sofistikovaného humoru dělají z filmu Rango skvělou podívanou. (HBO GO)

luka4615

Poněkud neobvyklý ale i tak skvělý animovaný film který ve Vás zcela jistě něco zanechá. Ať už pocit si jít znovu hrát na kovboje na Divokém Západě nebo překvapení nad troufalostí animátorů kteří vsadili vše na divokou kartu. Vyšlo jim to? Podle mého názoru ano. Film Vás zaujme diametrálně odlišnou animací, než jakou jsme vídali v jiných „animácích“, poněkud hlubším příběhem odehrávajícím se na zvířecím Divokém Západě a také „lehce“ atypickým hlavním hrdinou v podání nespolečenského chameleona který se učí na čem v životě doopravdy záleží. Rango si hodně půjčuje s klasických "spaghetti" westernů počínaje trilogií Dollars a konče westernem The Magnificent Seven. A jako pomyslná třešnička na dortu se pro všechny příznivce westernů jeví hvězdné cameo Clinta Eastwooda. Co si přát víc? (Viděno v kině CineStar Jihlava) „No man can walk out of his own story.“ ()

Sawy

"Se mnou nejsou špásy!" Hrozivě nabušený a neskutečně animovaný mix Čínské čtvrti a Tenkrát na Západě,který jsem si užíval od první do poslední minuty.Animák pro odrostlejší diváky tady dosáhl svého vrcholu. 90 % ()

Lucasion

Na to že Verbinskiho tvorbu mám rád a animáky zrovna tak. Nehledě na to, že Western je můj oblíbený žánr. Tak mě Rango prostě neuchvátil. To je možná slabé slovo. Prostě mě zklamal, protože mě vůbec nebavil. Jistě Johnny Depp má super hlas. Ostatně to i dokázal už v Mrtvé nevěstě (2005) kupříkladu. A i když je jeho chameleon občas vtipný, tak není příliš sympatický. Byl jsem překvapen množstvím humoru pro dospělé (může za to asi delší verze) protože místy je film trošku drzý. U příběhu Ranga jsem ale usnul. Ne metaforicky, ale doslova. Film mi nepřišel vtipný, naopak mi přišel neuvěřitelně natahovaný. Za dlouhou dobu mě tedy animovaný film nebavil. O to víc je mi divné, že to dabuje Depp atd. Rango byl asi pro zcela jinou komunitu lidí než já. Nebo režisér musel cílit na jinou skupinu lidí, než jsem já. Protože já jsem se nudil, než začali a skončili titulky. [Extended] (49 %) ()

Handle

Tak trochu netradiční animák spíše pro dospělé, ze začátku sice snaží být originální, ale pak už mi ani nepřišlo. Čekal jsem určitě víc, pěkné to sice celkem bylo, vtipné jakž takž taky, ale nic za co bych udělil Oscara tam asi nebylo. Animace skvělá, ale jinak pouze lehký nadprůměr. ()

ScarPoul

Najsilnejšia pocta westernom za poslednú dobu. Tam kde Coenovci predviedli, že sa to dá aj v súčastnosti - tým dá myslím cítiť ten správny špinavý divoký západ, tak Gore Verbinski a jeho Rango vytvorili dokonalú farewell spomienku za časmi, kedy osamelý hrdina zachraňoval ohrozené mestečko pred gangstrami, kde vládla spravodlivosť a kde spanilá kráska podľahla šarmu neistého hrdinu. Kde sa na pravé poludnie konali prestrelky, kde hrdina v ponču nachádzal samého seba uprostred pustej krajiny, ktorá mala určité čaro. Kde spravodlivosť víťazila nad zlom a kde to bolo všetko o zločincoch a hrdinoch. Vtipy vychádzajú na výbornú, toľko odkazov na najslávnejšie diela som pekne dlho nevidel - plus boli prevedené do animovanej podoby spôsobom, že som ich rozpoznal a pobavil som sa. Do toho všetkého efektné akčné scény, krásne posolstvo obalené až vo filozofickom duchovnom rozmere a CLINT EASTWOOD! Tento film sa môže popýšiť nielen dokonalou animáciou, ale aj skvelým príbehom, ktorý možno nedrží celý čas pokope, ale berie si to najlepšie z najlepšieho. Pre ľudí, ktorý zbožňujú western povinnosť, pre ostatných rozhodne pastva pre oči. A tí, ktorý si to pozrú v slovenskom dabingu - čaká záhoračtina u dobových obyvateľov ako vyšitá. Rozhodne sa nudiť nebudete. ()

RelaxMan

Konečně po dlouhé době pořádný western, i když je jde, jen o animák. Je to vlastně parodie na všechny možné westerny + jedna pasáž paroduje Star Wars. Film má naprosto skvělé záběry, je vidět, že G. Verbinski má westerny od S. Leoneho dobře nastudovaný. Chameleon Rango je prostě typický Johnny Depp a to jeho fanoušci jistě ocení. Chvílema jsem si představoval, jak by to, asi vypadalo v hrané verzi. Dialogy jsou skvělé napsané. Musím ještě vyzdvihnout super soundtrack . ()

Lacike

Najlepší western za posledné roky (ani True Grit sa nechytá) prezlečený za rozprávku pre odrastené deti. Aj keď je to vôbec pre deti? Asi nie. A tržby to bohužiaľ dokazujú. Najväčši strach som mal z Deppa, ktorý v posledných rokoch hrá rovnakú debilnú figúrku a už mi tým lezie na nervy. Lenže našťastie prekvapil a podal fantastický výkon. Film takmer po cely čas šliape ako dokonale namazaný stroj. Nebyť len pár hluchých miest, tak by som tomu dal za plný počet. A ešte asi ako jediného ma sklamalo to slávne cameo, pretože nezohnali veď vy viete koho a náhrada ma neuspokojila. 9/10. ()

GeusX

Příjemný westernový animák se zvířecími hrdiny pro oddechový letní večer. Animace na jedničku, hrdinové jsou vtipní, akce jak na Divokém Západě. Jen jsem měl občas pocit, že sleduji vícedílný seriál spojený v jednom fimu. Mé hodnocení: 75% ()

BrooksW.Here

Veľmi netradičný (westernový) animák. Uplynulo už veľa rokov, odkedy som Ranga videl naposledy, a preto som si dnes dal "opáčko". A vôbec som neľutoval... Užil som si to a nevedel som sa odtrhnúť od obrazovky. Tempo je rýchle, postavy si u mňa rýchlo získali sympatie, no a v neposlednom rade ma potešilo aj množstvo easter-eggov, ktoré sa tu skrývajú takmer na každom kroku. Rozumiem, že tento film nemusí sadnúť každému, no u mňa zapasoval dokonale :) ()

bouncer

V principu jako celek ten film a příběh moc nefunguje, ale takové množství skvělých filmových a pop-kulturních odkazů, povedených vtipů, milé "ne-tak-super-3D-cool" animace a hlavně dobrý mix výše uvedeného si nezaslouží jít pod 4*. ()

Hwaelos

Přiznám se, že digitální animáky se zvířátky (auty,...) v hlavních úlohách nejsou úplně můj kbelík whisky. Rango ale dokázal prolomit mou nechuť, ba co víc, nadchnout mě. Film adaptuje žánrové postupy do té míry, že bych ho klidně mohl zařadit po bok slavných hraných westernů. Nenechte se mýlit, nejedná se o parodii (ani o "laskavou parodii", ať už to znamená cokoliv). Komediální nota koexistuje s plnokrevným dobrodružným příběhem, aniž by se vzájemně negovaly a výsledný koktejl se stále drží toho, co mají milovníci westernu na svém žánru rádi. Deppův Rango je sparrowovsky zábavný, ale narozdíl od pirátské ságy ztělesňuje taky chlapácký princip ve stylu "need to be done". Připočtěme k tomu perfektní hlasový casting (Beatty - Molina - Nighy), vynikající obrazové nápady, všemožné odkazy, které ale naproti Shrekovi nejsou samoúčelné a prvoplánovitě zjevné (namátkou dvojice v autě ála Leaving Las Vegas), vynikající Zimmerovu hudbu a až hyperrealistickou výtvarnou stránku - a máme zaděláno na jeden z nejlepších filmů roku. Což asi zase hezky dlouho o animáku neřeknu. ()

Martinibaby

Ach, skoro mi to trhá srdce, ale opět jsem se přesvědčila, že animáče mi moc nesvědčí. Rozhodně musím vyzdvihnout hudbu a Johnnyho geniální dabing, Bill Nighy taky nezklamal i Isla s Abigail byly moc fajn, ale tím to pro mě asi hasne. Nějak mě to celé moc nebralo a vyjma pár dobrých džouků jsem se skoro nudila. Kdyby aspoň všechny ty zvířátka nebyly tak ošklivý.. No jak říkám, ne zrovna můj šálek čaje. ()

Terva

.CITÁT - Tak já teda sejdu z cesty. Půjdu do pouště.............. Ačkoliv se jedná o animáka, některé hlášky nejsou vhodné pro děti a i některé obrazové sekvence bych dětem moc nedoporučoval. Například diskutace o vyvrhávání jídla, která končí poznámkou CITUJI - Jednou jsem vyvrhnul celý kmen Pigmejů........ nebo scéna v bance kdy se Rango snaží z Fazolky dostat nábojnici, tak trochu připomene sexuální scénu. Ale nechme děti dětma a bavme se, mi dospěláci. Duch západu ne nepodobný Clintu Eastwoodovi s detektorem kovu, vozíkem na golfové hole bílé barvy a ledabyle pohozené zlaté sošky od Oskarů - to prostě musíte ocenit. Nevím proč, ale část, kdy netopýři honí divoké prase, mi připoměla Hvězdné války. Jinak je to o vodě, teda o Rangovi, ale jinak o vodě. CITÁT - Kdo má vodu ovládá všechno.......... Čtveřice mexických hudebníků v podobě sov je úžasná a scéna kdy jeden z nich zahraje na elektrickou kytaru je perfektní. Scénář : James Ward Byrkit , John Logan a Gore Verbinski. Hudba : Hans Zimmer. ()

MoiJe

Hah. Nie som velky fanda westernov, takze vela odkazov mi zrejme uslo, alebo som ich vnimala len s "toto tusim niekde bolo". Bavila som sa ale fajne aj bez toho. :) ()

MrCreosote

Western narážkami a atmosférou, nikoli však dějem. To však není na škodu, především pak v první půlce, kde je plno situačních i slovních vtípků a která je zakončená bravurní akční scénou pronásledování dostavníku. Nad těmi záběry na uhánějící jezdce s Monument Valley v pozadí by musel smeknout klobouk i John Ford. Bohužel po této sekvenci se tempo nehorázným způsobem zpomalí a jediným opravdu zajímavým momentem pro mě bylo setkání s multioscarovým Duchem západu. Ale i tak pozitivní emoce převládají, už jenom kvůli tomu, že byl Rango natočen především pro odrostlejší publikum a westernové nadšence. ()

Chermy

Typický příklad filmu, kdy forma vítězí nad obsahem! Honička v kaňovu za doprovodu Wagnera je fenomenální a vůbec smekám před režisérovou imaginací a způsobem jakým umí vizuál prodat. Je pravda, že některé scény mám chuť vidět znovu a znovu. Celkově je ale film až moc zkratkovitý a se spoustou hluchých míst. Takže celý film bych asi znovu nevydržel. ()

Lyli

Mám ráda malé zelené ještěrky, protože jsou legrační a neděsí mě. Takhle potvůrka byla i dost uvědomělá a cool, takže tím líp. Animace byla výborná. A to je, co do kladů. Jinak můžu říct jen to, že už dlouho jsem tolik neváhala, jestli se mi viděné líbilo, či naopak. Jako jo, sem a tam jsem se uchechtla, ale těžko říct, jestli to nebylo spíš ze soucitu. Rango je prostě dobře odvedená animace, jen ten děj bez humoru to tlačí příliš dolů. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty