Děti

• Velká Británie The Children (více)

Důmyslný nízkorozpočtový horor britské provenience má ve svém klaustrofobním režisérském pojetí, jež mnohé nechává na divákově představivosti, ty nejlepší předpoklady stát se kultovním. Vyvolá vzpomínky na veškerou krvelačnou drobotinu svých předchůdců, od Městečka prokletých po Barbarellu, přesto si dokáže uchovat jedinečnou příchuť. Dvě středostavovské rodiny tráví vánoční svátky s příbuznými v odlehlém venkovském stavení, ale ani veškeré objímání a demokratičnost vzájemných vztahů nedokážou zakrýt skutečnost, že se mezi rodiči a jejich třemi dětmi vyvíjí znepokojivé napětí (jako když dívku v pubertálním věku začne fyzicky přitahovat její strýc). Už druhý den je v chování dětí něco opravdu podivného, nastupují první záchvaty zlostného násilí, které postupně vyústí až ve vraždu. Když se rodiče zdráhají děti za cokoli potrestat, natož aby uvěřili, že jsou schopny zabíjet, situace se dále zhoršuje. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

kluk z Na

Solidní psycho děcka rozjížděj, vše je to dobře civilně zahraný a přišlo mi, že se to úspěšně vyhýbalo zavedeným klišé jako je napřídklad Damianům syndrom. Působí to prostě věrohodně. ()

Heero

Řekl bych spíše: Rozmazlení a nevychovaní parchanti, haranti, smradi je horor šíleně nadhodnocen svým subžánrem, přesto má např. k Eden Lake hodně daleko svým zpracováním a kvalitou. Zpočátku se vše vyvíjí normálně, 4 dospěláci, 1 teenagerka a 4 parchanti tak do věku 9 let jsou na chatě. Od prvního úmrtí dospělého se však vše otočí, IQ všech dospělých se náhle sníží asi o 50%, začíná nekonečná řada nelogických rozhodnutí, stupidit a blbostí, za které by se nestyděl kde jaký předškolák, co neví, jestli si má v hračkářství koupit stříkací pistoli nebo omalovánky. Tohle mě tak neskutečně vytáčelo, že to zastínilo vlastně úplně všechno. Super komentář od Jarkolar. ()

arcticsky

Poměrně výžíivný, docela brutální a dá se říci i originální krváček. Bohužel některým klišé se autoři nevyhnuli - viz závěr. Naštvala mně ta část, kdy hlavní hrdinka deset minut vřeští za papundeklovými dveřmi místo aby je jednoduše rozkopla... ()

Hernycztek

Tak jsem se zase pro jednou nechal zlákat zdejším hodnocením v domnění, že se dočkám pořádného násilí a ono to tlačí spíše na psychologickou stránku, což opravdu není můj šálek kávy. Je to v podstatě Baby Blues, jen v opačném případě. Co se týče obsazení, tak to je na jedničku.. dospělé postavy jsou vesměs sympatické a děcka nahánějí hrůzu i v normálním stavu, natož po zešílení. Celé se to odehrává během Vánočních svátků, takže nechybí spousta sněhu, která sama o sobě dává filmu temný vizuál a vyvolává divné pocity v divákovi. Každou důležitější scénu doprovází výborná hororová hudba a ještě lepší zvuky. Že tu hrajeme hlavně na psychiku a napětí dokazují scény, kdy se dospělí musí rozhodnout jestli zabijí své dítě, nebo se jím nechají zabít. Těch pár gore momentů, které byly vidět na kameru bylo kvalitních a vraždy vcelku vynalézavě originální. Přesto by se našlo dost nelogických míst a o promyšleném ději nemůže být řeč. Na plný počet to není ani zdaleka, na druhou stranu tu nejsou žádné nudné pasáže, takže se to nad průměr dostane. ()

Stocki

Hodnocení opět neodpovídá realitě, pakliže někdo v tomhle vidí nervydrásající nebo snad atmosférický horor, tak to já jsem Panna orleánská. Půlhodinový nicneřikající otvírák následující jekotem a křikem vykutálených pacholků, jest dokonaný naprosto nelogickým chováním všech. Toto nie! ()

Rocket

Je tu azda nová doba, kde príšery, zombíkov a rôznych zmutovaných maniakov nahradili práve tí, ktorým z celého srdca najviac dôverujete? Na mňa takýto námet, kde nikto poriadne nevie identifikovať pôvodcu hrozby, funguje naozaj skvele. Zamrazilo ma poriadne a nie jeden raz. ()

jorgus

uff..jak mam u horroru rad pocatecni budovani atmosfery tak tady jsem se tesil az konecne ty maly parchanti prestanou jecet a zacnou vrazdit...nebo je vrazdit:)pak uz to jelo sice ve sterotypnich kolejich, ze kterych vybocovali jenom prave netypicke ulohy vrahu a nekdy opravdu jejich prekvapujici bolestna smrt:)...o to vic potesila:) ()

Curunír

Poté co jsem si přečetl zdejší pozitivní ohlasy, těšil jsem se na pořádný hororový zážitek. Ten se ale bohužel nedostavil, filmu se i přes určité mrazivé momenty nepodařilo vyvolat očekávaný pocit strachu. Je to nepochybně způsobeno i skutečností, že divák předem ví, co bude následovat a čeká jen na to, jakým způsobem se to odehraje. Vyznění filmu by pak mohlo být silnější, kdyby poskytl určitý prostor k identifikaci s postavami. Ty však tvoří nemastný celek bez duše, bez nějaké další charakteristiky, jež by je vzájemně odlišovala, takže mně jejich osudy vážně nedojímaly. Jsou jen nástrojem konfliktu děti vs rodiče, ve kterém ti starší tahají za kratší konec, neboť musí řešit morální konflikt - ublížit svám dětem, nebo zemřít. Tento psychologický motiv je pak bezpochyby nejzajímavější částí filmu, který ji sice uřvaný, ale bohužel ne napínavý. Na to je tady zlo příliš čitelné a povrchní... ()

johnymdoe

Ne! Nevím kde začít..První půlka filmu tak neuvěřitelně nudná a otravná (hrající si dětičky a slabomyslný rozhovory dospělých) že jasný odpad.Druhá půlka tak na tři hvězdy a to jen dík hereckým výkonům kdy občas nějaká ta hlavní hrdinka zaječí jak hysterka. Ale konec..ten mě dostal, film totiž pro jistotu neskončil :( nechápu jak to tu pro někoho může být na víc než 3 hvězdičky...Já dávám po zásluze je jednu. Ps.: Když už chcete ze stejného roku Anglický horor kde děti likvidují dospělé tak http://www.csfd.cz/film/246283-jezero-smrti/ ()

fisus

Poprvé v životě jsem se v kině opravdu bál.Škoda,že kousek za mnou sedělo několik neustále se hihňajících puberťaček,které mi tak trochu kazili dojem,ale i jim s houstnoucí atmosférou zmrzl úsměv!Rozhodně je to jeden z nejlepších a nejzajímavějších snímků,co jsem na KVIFF za všechny ty roky viděl!!! ()

Game90

Vyzerá to ako veľká a šťastná oslava nového roku. Všetko sa však zmení po divnom správaní Paulieho a ostatných detí. Hviezdička navyše za dobrý nápad urobiť z detí zabijakov. ()

rusty09

Jasný 2 bludišťáci, za konec, kterej totálně zkonil film pro mě. A jestli se mám bát dětí, kterejm namalujou make-up a věřit tomu, že uvezou 90 kilovýho chlapa na sáňkách v 8 letech taky moc nevyšlo. ()

DHDV

Velmi předvídatelné a docela špatná logika filmu. K hercům sem nezískal žádný vztah a atmosféru sem také žádnou necítil. To, že je to nízkorozpočtový horor je jediné plus tohoto filmu. Neuvažuju o druhém zhlédnutí... ()

Deratizer

Tento film je absolutně znehodnocen velmi chaotickým, nepřehledným a zmateným střihem. Už při první tragické scéně není absolutně vidět, co se tam stalo, jak se chlap dostal na sáně a jak si tak smrtelně zranil hlavu. Samozřejmě to takto pokračuje i v dalších scénách, ženská leze za harantem na prolízačku, najednou se zdá že ji skopne nohou (ovšem jen zdá, vidět to detailně není, to si divák může jen myslet) a ona si naprosto nelogicky zlomí nohu, až se jí kost vypíchne ven. Z logického hlediska by si tu nohu po fyzické stránce tímto pohybem nemohla takto brutálně zlomit. Samozřejmě druhá noha ve stejné pozici zůstala bez újmy. Pak další scéna v domě, kde je vidět, že malý kluk jde na ženskou patrně s nůžkami, pak najednou jakoby ho někdo zezadu žduchl a střih, na zemi nečekaně leží zřejmě ona ženská, co ho žduchla, v tu chvíli nastává pro diváka chaos, kdy začíná být zmaten a nemá jasno, co se vlastně děje, nasekané záběry jsou nepřehledně přeházeny páté přes deváté, pak je zas vidět, jak se harant zvedá ze země a opět stojí na nohách a pokračuje ve vraždění, zase střih a zmatek atd atd atd. V klíčových scénách není vidět kdo koho čím a jak. No prostě absolutní hokej ve střihu a v záběrech se táhne celým filmem při akčních scénách. Po logické stránce je to taky přehnaný. Vraždící capart se zčistajasna objeví a zase zmizí a napadená dospělá obět samozřejmě není schopna ho nikdy zpozorovat předem, čumí kolem sebe, ale neslyší, nevidí... Horor jako takovej by to špatnej být nemusel, nápad je lákavé téma, ale s takovým střihem je to skoro odpad, nevím zda je to účel, nebo špatně odvedená práce, ale výsledek je absolutní tragédie. Jakoby film stříhal nezkušený amatér.....A zřejmě i stříhal. Jen tak pro zajímavost by mě od těch, kteří střih vzývají do nebes, zajímalo, v čem ten střih je tak geniální. Já osobně mám rád střih, který mi nedělá z filmu nepřehledný guláš. Nevím jak ostatní. Zpočátku jsem si myslel, že ten střih je nepřehledný schválně, aby byl divák nejistě napjatý, ale posléze se ukázalo, že je to totéž i ve scénách, kde už nebylo co skrývat. Śkoda, takový střih už nikdy víc!!! ()

Elbarto08

Ze začátku jsem nechápal, a možná proto, že děti neměli emoce a atmosféra se nestupňovala. Jinak v celku zajímavý film. Když někdo umí zabít ve filmu děti, je fakt machr ()

Heroine

Dost slušný horůrek. Po delší době jeden z těch, u kterých jsem si nezoufala jak je to stupidní. Docela zajímavý nápad, slušně provedený. Celý snímek je skromný a působivý, což mu dodá jedinečnou atmosféru. Jo, a závěr je pecka. ()