Děti

• Velká Británie The Children (více)

Důmyslný nízkorozpočtový horor britské provenience má ve svém klaustrofobním režisérském pojetí, jež mnohé nechává na divákově představivosti, ty nejlepší předpoklady stát se kultovním. Vyvolá vzpomínky na veškerou krvelačnou drobotinu svých předchůdců, od Městečka prokletých po Barbarellu, přesto si dokáže uchovat jedinečnou příchuť. Dvě středostavovské rodiny tráví vánoční svátky s příbuznými v odlehlém venkovském stavení, ale ani veškeré objímání a demokratičnost vzájemných vztahů nedokážou zakrýt skutečnost, že se mezi rodiči a jejich třemi dětmi vyvíjí znepokojivé napětí (jako když dívku v pubertálním věku začne fyzicky přitahovat její strýc). Už druhý den je v chování dětí něco opravdu podivného, nastupují první záchvaty zlostného násilí, které postupně vyústí až ve vraždu. Když se rodiče zdráhají děti za cokoli potrestat, natož aby uvěřili, že jsou schopny zabíjet, situace se dále zhoršuje. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

Bobik9

Naprostá ztráta času a obrovské zklamání. Uznávám, že dětičky byly docela děsivé, ale až ke konci. 70 minut to byla velká utahaná a zmatená nuda bez špetky atmosféry. Špatní herci a špatný režisér, příběh bez podkladů. Jediná hvězdy jen proto, že jsem to dokoukal, ale několikrát jsem už chtěl vypínat. ()

zdenny

Velice brutální film o tom, jak děti tyranizují své rodiče s jediným cílem - jejich likvidací. Onen tajemný virus chápu jako kritiku nezdravě liberální anglosaské výchovy. Je obecně známo, že v USA a Velké Británii (určitě zde můžeme zahrnout i jiné vyspělé západní země) si děti mohou dělat, co chtějí - bez jakékoli reflexe. Což v tomto filmu dokazuje rozhovor otce s dcerkou: "Tati, ty se na mě zlobíš?". "Miláčku, tatínek by se na tebe nikdy nezlobil, ať uděláš cokoliv". Nechci se moc utápět v problematice výchovy. Tento film ale chápu jako její kritiku a ne jako klasický vyvražďovací horror. Z toho důvodu dokážu přehlédnout některé menší nedostatky - jako například málo oblečení v zasněžené krajině (ale klidně mohlo být slušně nad nulou) nebo v lese skoro žádný sníh a všude jinde ano. PS: Co se týče herců, jejich výkony byly velice slušné. ()

drake31

Neskutočne tiesnivý a znepokojivý film z ktorého som mal taký nepríjemný, zlý pocit ešte dlho po zhliadnutí. Film dokáže neskutočne vtiahnuť a uchopiť tak že do konca sa nedá vydýchnuť. Jeden z najlepších hororov ktorý som kedy videl ... ()

Mishqo

Scenár trošku klopýta a niekedy aj logika odchádza, ale musím uznať že to bolo mrazivé a nápadité. Či moje alebo nie, tie deti by som spálil. Ak máte chuť na horor tak to potom vyskúšajte. :) ()

ghatos

Kdesi v zimě na dovolenou přijedou rodiny s dětmi do velkého domu. Rodiče jsou krásní, empatičtí, milující a hlavně neuvěřitelně hloupí. Postupně víte, že sympatické malé děti dělají jen to co musí a získají si Vás na svojí stranu. Tátové a maminky si opravdu za svou blbost nezaslouží žít. Bohužel se mi nepodařilo uvěřit, že tak malé děti mohou zabít vlastní rodiče. Tragédie, které proběhnou jsou dost vyumělkované a někdy až směšné. Celou dobu tam pobíhá sexy hrdinka jen na lehko oblečená a ani jí není zima! Hezky se na ní dívalo, a proto 2 hvězdy. ()

drackula

Kopa ľudí je z tohto filmu paf, avšak mňa nejako nechytil za srdce. Aspoň nie do tej miery akej som čakal podľa nadšených chválospevov. Pozitívne hodnotím poctivú UK brutalitu avšak neuveriteľne mi prekážalo kvantum nelogickostí, ktoré mi kazili celkový zážitok z filmu. Ak by ich bolo iba pár, privrel by som oči ale toľko ?! Každopádne strata času to určite nieje a som rád, že Children sa môžu smelo zaradiť medzi filmy ktoré posledné roky robia dobré meno UK horroru. 70 % ()

jefff

Perfektní psycho-thriller, kterému k dokonalosti chyběla pouze troška. Celý film se prakticky odehrává v domě či bezprostředně před ním a vytváří tak neuvěřitelně komorní dusnou atmosféru. Té pomáhá i všudypřítomný sníh a halda vřískajících dětí. Film mě opravdu překvapil, čekal jsem průměrnou vyvražďovací řezničinu u které filmaři šetřili a tak zvolili za onoho zlého děti. Jaké bylo překvapení, že místo vyvražďovačky se mi naskytla fantastická psycho podívaná, na kterou se jěště někdy rád kouknu. Nevím sám co bych The Children vytknul, ale na plný počet to zkrátka není a bohužel nevím proč...zkrátka to "něco" k dokonalosti ještě chybělo. Zkouknutí vřele doporučuji! ()

manonfire

Něco mezi "The Omen" a "Hřiště 7". Až si tihle caparti začnou hrát v osmi letech na doktory, už budou mít za sebou pět let praxe s patologií. Spíš úsměvné. Jestli tohle někdo nazývá hororem roku, tak je to spíš debil desetiletí. 40% ()

zolo23

Nemôžem inak ako vpáliť plný počet. Jeden z najmrazivejších filmov aké som kedy videl. A to nie preto, že sa príbeh odohrával v zime :) Tlieskam režisérovi za parádnu mrazivú atmosféru a za to, ako dokázal vtrepať do tohto filmu decká s takým hereckým talentom. Keď si porovnávam detských hercov v nových slovenských seriáloch.... chce sa mi plakať. ()

DeLaMorte

Děti,tak roztomilá stvořeníčka co nám dělají v životě radost,jak se krásně smějí hrají si a dovádějí..Tak přesně takové děti v tomhle filmu nejsou...Zimní oslava vánočních svátků spolu s příchodem nopvého roku se během pár hodin promění na krvavou psycho podívanou!Práce střihača a kamry jsou vynikající a dávají filmu opravdu atmosféru!Dětské role jsou tak strašidelné,že asi přinutím svojí milou k opětovnému vrácení se k antikoncepci.Velmi originálně pojatý horor! ()

Šakalík

Upřímně nevím. Tenhle film má docela potenciál, protože tyhle horory o dětech – zabijácích mají své osobité kouzlo (vzpomeňme třeba na legendární Kukuřičné děti – myslím ty původní nebo ještě lépe na francouzské Ils). Navíc zrovna tihle parchanti jsou opravdu velmi nesympatičtí a člověk by je nejradši zmydlil jen tak z principu. Jenomže něco prostě tomu filmu chybí. Možná nějaké to hlubší vysvětlení PROČ a taky to mohlo být trošku ucelenější, protože celý film je takový rozháraný a nedrží se kupy. Navíc trocha té brutality by taky nebyla na škodu, pač samotné killing scény jsou docela o ničem. Zkrátka a dobře mě to nijak zvlášť nebavilo. ()

Forsberg11

Tom Shankland nakrútil po trápnej a nudnej hovadine W Delta Z svoj druhý horor. Tentokrát, ako už názov vypovedá jedná sa o horor o deťoch. Nie však len o takých obyčajných malých smradoch, ktorí stále kričia, či robia neporiadok. Tieto deti sú nebezpečné a to veľmi, až tak, že ja sám som z nich mal dosť nepríjemný pocit. Film ako celok funguje dá sa povedať viac ako dobre a je na ňom vidieť skutočne dobre odvedená práca. Či už je to kamera, herci, réžia alebo hudba, tak tu si myslím, že so mnou bude väčšina súhlasiť, že tvorcovia si naozaj dali záležať. Podstatným prvkom tohto filmu je však jeho atmosféra, ktorá aj keď nie vždy, funguje tak akoby v správnom atmosferickom horore mala. A to znamená aj občasné behanie mrázu po chrbte. Nemôžem povedať, že by som sa bál, aj keď som film pozeral o druhej v noci, ale dôležité je, že ma Children udržali v strehu aj v takúto neskorú nočnú hodinu a ja som nemal vôbec chuť vypnúť to a ísť späť. Zabúdam na trochu pokazený koniec a hodnotím 70 %-ami... ()

iXtr3m3

Hustý, drsný snímok. Lahôdka pre fanúšika hororov. Jeden z najlepších "psycháčov", ktoré som za posledné roky videl. Skvelé. 95% ()

jondoe

Normalne som sa bal. Naozaj neprijemny a stasidelny horor, ktory je sice zo zaciatku dost upistany, ale ked sa to rozbehlo, tak mi behal mraz po chrbte. Horory, kde su zapornymi postavami deti su vzdy tie najneprijemnesie, avsak toto bol cisty masaker, z neuveritelne hustou atmosferou. Co ma vsak tesi este viac, je fakt ze toto je jeden z mala hororov, kde sa postavy chovaju normalne a naozaj sa snazia prezit. Herci v hororoch byvaju vacsinou nemastny-neslany, ale v tomto filme boly vyborne zahraty. Tak sa mi zda, ze vo Velkej Britanii sa poslednu dobu tocia najlepsie horory a americania by sa mohly od nich trosku priucit. Pre mna sa prave stal The Children horor roka. Neodporucam slabym povaham. Tento film vam vyrazi dych. ()

Spike23

Vysoce nereálné, nepravděpodobné a pořádně krvavé, přesně tak má film o dětských zabijácích vypadat. V rámci žánru musím hodnotit maximálním počtem hvězd, jelikož to bylo naprosto perfektně zahrané. Celou dobu mi vrtalo hlavou, jestli je to vůbec legální, takhle brutálně nechávat děti hrát psychopatické zabijáky, počínaje kočkou a konče rodičemi. Každopádně takhle jsem se u hororu už hodně dlouho nebavil, poslední takový horor, který mě takto dokázal zabavit, byl The Collector a v žádném případě jsem nečekal, že nějakých 84 minut mi tady bude stačit na pocit 'nízkorozpočtové dokonalosti' . Díkybohu stalo se a já jsem s The Children nanejvýš spokojený ( stejně tak s rolí Casey :-) ). ()

KoRner

Hlúpe postavy a ich nezmyselné chovanie síce môžu film znechutiť, avšak kvôli tomu adrenalínu to za pozretie stálo. ()

bari68

Už zo začiatku až po záver si film držal až prekvapujúco dusnú atmosféru, ktorá sa ale miestami trieštila o zbytočné klišé, nelogické zvraty a nepochopiteľné činy hlavných postáv. Týmito aspektmi sa zo skvelo začínajúceho atmosferického thrilleru stal béčkový (,,zombie slasher,,) horor. ()