Děti

• Velká Británie The Children (více)

Důmyslný nízkorozpočtový horor britské provenience má ve svém klaustrofobním režisérském pojetí, jež mnohé nechává na divákově představivosti, ty nejlepší předpoklady stát se kultovním. Vyvolá vzpomínky na veškerou krvelačnou drobotinu svých předchůdců, od Městečka prokletých po Barbarellu, přesto si dokáže uchovat jedinečnou příchuť. Dvě středostavovské rodiny tráví vánoční svátky s příbuznými v odlehlém venkovském stavení, ale ani veškeré objímání a demokratičnost vzájemných vztahů nedokážou zakrýt skutečnost, že se mezi rodiči a jejich třemi dětmi vyvíjí znepokojivé napětí (jako když dívku v pubertálním věku začne fyzicky přitahovat její strýc). Už druhý den je v chování dětí něco opravdu podivného, nastupují první záchvaty zlostného násilí, které postupně vyústí až ve vraždu. Když se rodiče zdráhají děti za cokoli potrestat, natož aby uvěřili, že jsou schopny zabíjet, situace se dále zhoršuje. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

MareT.

Vzalo mě to. Ač vám to může připomínat Kukuřičné děti, či Dětskou hru, je to přece jenom originální více, než se zdá. Námět je nejsilnější stránkou, scénář graduje napětí (začíná to fackou a končí...mordama) a potenciál to má i na pokračování. Šílená kombinace nevinosti a brutality, nikdy jsem neviděl děti v tak brutálních situacích. Angličané se zase vytáhli a po Eden lake nám zase ukázali, co dokážou nezletilí a jestli to tak půjde dál, tak příště už na dospělé budou tasit nemluvňata...:-) Vřele doporučuju... ()

zbysik

Příliš dlouho sledujeme totální "nic", odehrávající se ve filmu. S autory zamýšleným překlenutím tohoto "nic" do stavu "dění se něčeho" si uvědomíte, že se vlastně neděje nic. Postupná proměna kýčovitě dokonalé rodinky do vzájemného paranoidního osočování z čehokoliv nepůsobí příliš věrohodně. Hlavní hrdinka, jak vytažená z roztočeného porno filmu, pobíhající v krátké minisukni po lesu mi tam příliš neseděla. No, ale jestli to byl záměr tvůrců, vyvolat spoluúčast mužské polovičky nad příběhem tak teda budiž :). ()

Eraserhead

Tento film řadím do stejné kategorie prostředků jako kondom, pesar, hormonální tablety a kastrace... Děti jsou ZLO! P.S. Film bude promítnut na MFF Karlovy Vary 2009. ()

Corpsegrinder

Otravný děti ještě otravnějších rodičů chytnou vánočního chřipáka a začnou bejt trochu namrdaný, musim říct že mě ten film překvapil jelikož jsem od něj nic nečekal. Z vraždících dětí je tohle jedno z nejlepších. ()

Hanys_

Kravina z ranku Dead Snow, tzn. že své fans si to i přesto, jaká to je blbost, najde. Jako horror to ale v žádném případě nefunguje. 2.5/10 ()

Abiosis

*PRÍLIŠ UŠKRIEKANÉ DETI* Hneď od úvodu ma film znervózňoval. Nemám veľmi rád, keď vo filmoch hrajú deti podstatné úlohy, pretože sú zvyčajne strnulé a pozorovať ich "neherectvo" je pre mňa utrpenie (jedinou výnimkou je azda Dakota Fanning, ktorá už ako batoľa určite dokázala zahrať päťdesiatničku umierajúcu na rakovinu). Tu je detí osem, a preto je moje utrpenie niekoľkonásobné. Tým najväčším rušivým prvkom však bolo neustále škriekanie, kvičanie a jačanie detí, ktoré ma postupne privádzalo k šialenstvu. Jačali, keď sa všetci zvítali; jačali, keď sa hrali; jačali, keď začal účinkovať vírus, ktorým sa nakazili... a jačali a jačali. Akýmsi plusom mohol byť fakt, že zdroj problémov bol netypický - teda deti - ale nanešťastie spôsob, akým problémy vytvárali nebol ničím originálny. Svojim nízkym rozpočtom a komorným rázom mi pripomenul film The Man from Earth. Škoda, že deti svojich rodičov netyranizujú tak trošku nepriamo, škrabnutím po povrchu, psychicky, ale tak, ako to tu už bolo mnohokrát predtým, fyzicky. Bodajú, sekajú, trhajú a všade tečie plno krvi. Tieto predvídateľné filmy ma už unavujú. Verdikt v 1 vete: Príliš veľa kriku pre nič. 30.07.2010 ()

Teabag

Velmi povedený film! The Children mají příjemně tísnivou atmosféru a velmi dobře postavený scénář. Docela chápu, že matka nechce uvěřit, že by něco takového mohly dělat její děti, a tak hledá viníka jinde. A v tom to vlastně celé je. Děti? Ty jsou přeci neškodné... I když...! Taky oceňuju, že gore tu není nikterak přehnaný. Škoda jen konce, který by mohl být trochu vybroušenější. Prostě ve výsledku jsou pro mě The Children velmi zajímavým přírůstkem do sbírky, kterému k plnému perfektnímu hodnocení chybí jen málo. 9/10. ()

Disease

Výborné a musím přiznat, že jsem tam cítil podobný podtext, jako uživatel LIVINGDEAD. Zejména scény soubojů pudu sebezáchovy a pudu mateřského byly éňoňůňo. ()

iampatrik

70% Stejně mrazivé jako roční období, ve kterém se film odehrává, vše umocňuje kamera a hudba. Trochu jsem se obával, jak děti budou terorizovat ty starší, k mému překvapení vše vypadá realisticky, děj je tak napínavý a vše rychle ubíhá. Jen se mi zdá zbytečná "viróza", která sice film vůbec neovlivňuje, ale i bez toho by to šlo. ()

MatejNosal

Zaujímavý britský hororovy počin o veľmi zlých detickach, ktoré terorizuju svojich rodičov na vianočnom stretnutí. Musím priznať že napínavé to bolo veľmi aj celkom brutálne, no 4 dať nemôžem pre nelogicke jednanie postáv a celkovo dejovú nelogickosť a občasnú zmätenosť z deja a divné strihy. Inak žánrová jednohubka ako vysitá. (65%) ()

El_Rabbit

Pro me nejdesivejsi horor, co jsem za posledni dobu videl a to predevsim proto, ze mi nahani strach strasidelne koukajici deti, u kterych clovek nikdy nevi, co v zapeti provedou. Ve filmu neni ani moc hnusaren... clovek vi, ze se neco hnusnyho stalo, ale nic moc nevidi, coz neni vubec naskodu, protoze to stupnuje znepokojeni z toho, co se odehrava. Moc dobry, po dlouhe dobe jsem se zase skvele u hororu bal :) ()

Kejf.

Nemalo sokujici a jeste vice predvidatelne... Ale budiz, tak uz to dneska s horory chodi. Kazdopadne, jelikoz jsem si uz tak nejak na tyhle typy krvaku odvykla a uz me tak neberou jako driv, tohle byla teda docela rezba. Ale porad mi neco chybelo, mozna trosku vetsi propracovani a tim padem i delsi stopaz. A bohuzel, tenhle film me utvrdil v tom, ze maly deti jsou proste svine... ()

Wancohoff

fajn horrorik ktory ma potesil..na stvrtu hviezdicku mi na tom filme hrozne vadil fakt,ze tie deti boli ako zombies.chybalo mi tam trochu dialogov z ich strany.bolo by to aj strasidelnejsie.navyse vela vrazd/rán prerusi CUT,a nevidime na 100% vrazdit deti..Ale medzi tym hnojom co sa povaluje po internete je to urcite nadpriemer.. 60% ()

krusty2

Pre mna velmi mile prekvapenie.Aj ked to nie je uplne za patku,nemozem upriet tomu orginalitu. Bphuzial je to komorne,ved zasa neaky divoky rozpocet to asi nemalo. ()

bolan

Vraždící děti jsou v módě. Původně jsem čekal něco na způsob brutálních harantů jako "Eden Lake". Dětičky však nevraždí protože by nebyli řádně vychovány, ale ovládá je jakási zvláštní choroba-nadpřirozeno. Film je béčkový, v rámci žánru není ničím extra specifický ani vyloženě zajímavý. Dětí je tam hafo, takže máme problém se zapamatováním jaké děti jsou kterých rodičů a občas nevíme jestli likvidují své nebo cizí. Z pointy "proč" se dozvíme taky prd, ale v rámci žánru je film kupodivu koukatelný. ()

Illy

Hustý parchanti. Když se budete bát i za slunečného dne a na jiskřivém sněhu, je to kurňa dobrej horor. Zvoní švára...dorazil i s dětma a moje už výskaj... Kudlu pro každý případ mám pod sedačkou... ()

Ronaldo79

Od prvního náznaku agrese dětí, jsem byl v napětí, co se bude dít dál a film mě nezklamal, jasně pár nelogičností to má, na druhou stranu jaký film nemá. Slušně upgradovaná verze atmosférického The Brood v některých momentech se to atmosféře již zmíněných The Brood vyrovnává a dokonce bych se nebál tvrdit, že ji převyšuje. A konec, kdy se objeví nezpočet nakažených dětí, je ideálně mrazivou tečkou. ()