Horor začíná pro posádku lodi USG Ishimura takto: Během mise na vzdálenou planetu posádka objevuje starý náboženský artefakt a ukládá ho na palubu lodi. Někteří nález uctívají, jiní jím pohrdají. Ve chvíli, kdy se z tajemného předmětu začnou uvolňovat dlouho spící mimozemští vetřelci, je jasné, že se z lodi stává skutečné peklo. Chaos je neodvratný a masakr nezadržitelný. Brzy mají vetřelci volný prostor k tomu, aby celý svět smetli silou, o které se lidstvu dosud ani nesnilo. (oficiální text distributora)

korbitch22

vyloženě fajnšmekrovka pro věrné hráče herní předlohy,nebo opravdu zarytých milovníku sci-fi.zdařilá animace i zajimavě pojatý příběh,dělají z dead spaceu lehce nadprůměrný animáč.UPOZORNĚNI:film není opravdu vhodný detěm do 12 let:-DDDDD ()

honajz odpad!

Z herní dílny EA se do podoby celovečerního animovaného filmu dostal Mrtvý vesmír. Vzniklo kreslené a nijak zábavné gore. Navíc to celé připomíná Doom, který se dočkal dokonce hraného filmového zpracování, heč... Na planetě určené ke kolonizaci je objeven záhadný artefakt. O něj má zájem nějaká nová, ale vlivná pozemská církev. Posádka kosmické lodi Išimura má tedy relikvii vyzvednout. Tím však uvolní nájezd krvežíznivé formy života. A dál už to znáte - postupně jsou co nejhnusnějšími způsoby zabíjeni, trháni, půleni, rozřezávani, propichováni atd. lidé, až zbude jen jedna ženská, která ještě stihne nahrát zprávu, ale Ripleyová to není. Po pravdě už toho ale bylo moc, vší té krve, cákanců, že je to nuda, nuda. Což u vraždění lidí - i když jen ve filmově-animované verzi - je hodně nebezpečná hláška, protože předznamenává, jak moc díky těmto filmům cit člověka pro člověka hrozně otupil a že podobná patologická vraždění ve filmu začínáme brát jako normální věc. Jinak se samozřejmě nedozvíte, jaká civilizace na planetě umístila artefakt, z čeho se skládá, proč má takové silové pole, jaké má, co za potvory to tam lítá apod. ()

jonyyy

Začátek je slabší a trochu jsem se bál, že budou bojovat jen sami se sebou kvůli nějakýmu šutru. Ale postupně se to rozjelo a ty monstra opravdu stály za to. Navíc ústřední melodie je boží a parádně se k tomu hodí. No jestli hraná verze nebude levné béčko tak se těším jako malý kluk. Animák je na rozjezd dobrý....ale bát se u něj nedá, že jo...71% ()

ARI50

Hra mě dvakrát nenadchla takže tady jsem nečekal nic extra, už kvůli tvorbě. No ale dalo se to místy dost zajímavé a slušné ale jenom přeci chtělo to víc hororu a napětí i na animák. ()

mm13

Heavy Metalu 2000 sa ešte dalo pridať na hodnotení, ale tu to už (akokoľvek sú dospelácke vesmírne animáky vzácne) skrátka nejde! ()

oLí

Hra je jedna z nejlepsich, co jsem kdy hral. Tento film je skvelej prequel, a je delan prave pro ty, kdo hrali hru, jinak nema co rict. Mohlo to byt lepsi, ale i tak skvely, dej o Ishimure, co vic by hrac chtel :) snad uz jen pokracovani hry a avizovanej hranej film. Twinkle Twinkle Little Star http://www.youtube.com/watch?v=jRXQsQKGqIU . Tesim se. [8/10 leden 2010] ()

Lucasion

V první řadě podotknu že Dead Space je vynikající hra. Kdo nehrál, ať to hned napraví. Downfall je vcelku líbivý doplněk před první hru. Zatímco ve hře sbíráte informace z textových dokumentů a videonahrávek, tak ve filmu se tyto střípky dávají dohromady sami. Loď USG Ishimura má tajný úkol, a sice najít a vyzvednout tajemný mimozemský artefakt (Marker). Lidi na lodi propadají strachu a šílenosti. Chválím parádní zpracování lodi, které jakoby vypadlo z oka tomu, co prožíváte ve hře. Napojení na původní hru je taky skvělé. Těžko říci jestli by dokázal animovaný Dead Space zaujmout i lidi, co si nemají šanci vyzkoušet samotnou hru. Oproti podobně laděnému Dantes Inferno je to, ale pozadu. Nakonec je to vcelku dobrý počin, u kterého na konci vyvstane otázka: To jako zapomněli tvůrci filmu na Nicol? Kde sakra je? (60 %) ()

Baxt

Silně protkáno videoherní nití. Bez její znalosti vám bude zřejmě tento brutální animák snadno připadat jako odpad, avšak kdo si ten povedený horor zahrál, zcela jistě musí vzít v potaz jisté doplňkové znalosti, jež Downfall nabízí. Neklaustrofobní, ale rezervované prostředí těžařské lodi, mi připomnělo pravý význam názvu hry i filmu (tj. nikoliv mrtvý, ale prázdný vesmír, kde lidstvo bloudí o samotě a stereotypně hledá v útrobách planet minerály). Ve hrané podobě NC-17 bez diskuzí. A tím končí výčet pozitiv. Zbytek je na úrovni průměru nebo pod ním. Animace je zbytečně odfláknutá, v "sekajícím" se stylu, který u akce selhává. Jak někdo otevře pusu, buďte připraveni na nejhorší. Dabing ujde, tu ale slyšíte hlasy z Mass Effectu, tu z Dragon Age. Hudba se až na několik kopírování nemůže vyrovnat Gravesově multioceňovaným (BAFTA) kompozicím ze hry. CGI animace jsou na rok 2008 hrozné. Dá se na to dívat, ale pouze se zmíněnými podmínkami. ()

st.ranger

Jako samostatný film nepoužitelné, jako doplněk ke hře nepodstatné, přesto na mě film působí jako intro k samotné hře. ()

Terva

Narazili jsme na cizí formu života.......... Alissa Vincent ( Nika Futterman ) nesouhlasí z naložením monolitu na kosmickou loď, který byl nalezen v hlubokém vesmíru. Obává se, že věc vyzařuje jakési negativní emoce. Šíří se pověst, že artefakt přítomný na lodi způsobuje u lidí sklony k sebevraždám a vraždám. I přes tyto argumenty je monolit připevněn k lodi a měl by být donesen na planetu Zemi. Alissa je šéf bezpečnosti na lodi a začíná jí krušný den. Profesor Kyne musí monolit proskoumat jenže....bude na to vůbec čas ? CITÁT - Nejsem doktor, ale zdá se, že ho něco ohryzalo.......... Kreslené sci - fi nebo spíše sci - fi horor plný rozsekaných těl a hektolitry krve. CITÁT - Nabijte si plné zásobníky, myslím, že kráčíme do pěkných sraček.......... Chtěl jsem dát čtyři hvězdy, ale ve filmu je spousta okopírovaných věcí. Od Heavy Metalu 1980 přes Věc, Temného anděla, trocha je tu i z Vetřelců nebo Doomu až po Residenta Evila, tady se prostě čerpá kde se dá. Scénář - Jimmy Palmiotti a Justin Gray. Dead Space je prý hra, jak se tvrdí v závěrečných titulcích, ale jest - li je ve hře taky tolik podobných vykrádaček, tak potěš koště. Hudba - Seth Podowitz. Hudební konzultant - Michael Mason. Kevin Michael Richardson namluvil tři postavy z filmu a to Samuela Ironse ( ten co poprvé použil laser ), Pendletona a Minera. ()

JohnCZ

Jako doplněk ke hře fajn, samostatně to moc neobstojí. Škoda, že se tvůrci nezaměřili více na atmosféru, první třetina je totiž super a skoro to mělo ambice vyprávět zajímavý prequel příběh. No, nakonec to sklouzlo k přímočaré béčkové řezanici, která má tak akorát délku, aby nezačala nudit. Animace působí trochu levně, ale není aspoň přehnaně strakatá tak, jak mají ve zvyku anime z východu. A tvůrcům budiž ke cti, že nezapomněli na už mezi horory tradiční creepy verzi Twinkle Twinkle Little Star. ()

corpsy

Skvele krvavý ( len ťažko si viem predstaviť, že by sa nejaké štúdio pustilo do live-action snímku podľa tohto námetu, ak by sa aspoň z polovice neokresala násilnosť ) animovaný pokus podľa hitovej videohry, ktorá je už sama o sebe silne inšpirovaná VOTRELCOM. Kvalitnejšie 3*. ()

ledzepfan

Tak nakonec jsem to musel přehodnotit a z původních tří to s klidem dokopu až ke čtyřem hvězdám=Parádní horror, který hravě strčí do kapsy většinu svých hraných kolegů(od atmosféry až po odvážné zobrazování násilí).....Občas sice postavy zahlásí nějákou polokoninu nad kterou člověk pozvedne obočí ale to se dá vpohodě překousnout(přecejen je to horror-žejo) ()

Wysch

Nehráči si uberou jednu až dvě hvězdy. Hráči potěšeně zamlaskají nad lokacemi, které ve filmečku poznají, nad kreaturami, které ve hře tak jednoduše kosí, hráči potěšeně pokývnou hlavou nad vysvětlením některých drobných detailů a zobrazení některých postav, trošku zavrtí hlavou při poslední scéně s kapitánem lodi... a pak po zkouknutí filmu si Dead Space znovu zahrají. Doporučuji první hrát, potom koukat. [ostuda, že viděno jako DVD rip] ()

RasputincZ

Líbilo se mi to víc než Dantovo Peklo (2010), a to především z důvodu, že zde aspon potencionálního hráče film navnadí a ukáže mu, co se dělo před jeho návštěvou. Film končí ve chvíli, kdy začíná hra. Zatímco v Dantově pekle divák uvidí celý herní obsah a lze tak mluvit o velkém spoileru (pomineme li fakt, že hráč/divák nečetl Alighieriho Božkou komedii). Zpátky k Dead Space. Rád bych podotknul, že jsem původně hrál hru a teprve potom film. A překvapilo mě, že v některých scénách je film krvavější a brutálnější než hra. Velký mínus jsou postavy. Poslední, co mně chybělo k hlavní hrdince byl dabing Michelle Rodriguez a ještě víc drsných a cool hlášek. Ne ted vážně. Nemám tyhle ženské postavy, hrající si na muže, rád. Jako upoutávka k nové hře slušné, ale jako samostatný animák slabší než Dantovo peklo,a tak zaokrouhluji na zasloužené 3*. ()

MartinezZ

4.7.2010 ~ Jak navnadit na svůj výrobek? Ideálně tak, aby to zaujalo. Proč tedy nenavnadit svoji hru filmem? Nápad je to dobrý, ale musí se o jeho existenci také dozvědět někdo víc, než pouze fanoušci. ~ A to se bohužel u Dead Space nestalo. Dead Space je hra, hororová akční střílečka a Dead Space: Downfall je příběhem předcházejícím ději ve hře. Na to, že je to animák, to kupodivu není úplně špatné, jen je to "herně tupé". Pokud pomineme marketingová žvatlání Electronic Arts, je hra prostě hororovou střílečkou, nic víc. Pohybujete se v neznámých nebarevných a nevábných prostorách a po krku vám jdou nehezké a nevábné nestvůry a nejdou vám po krku pro to, aby si přeměřili límeček na novou košili. Vzhledem k tomu ale nemůžete ani ve filmu ukázat a rozvést něco více, než zabíjení, vraždění a základy anatomie ve třech krocích. ~ Vesmírná loď Ishimura přilétá na jednu pustou neživou planetu, ze které se jen těží něco, aby vyzvedla tajemný artefakt, který zde byl nalezen. Okolo tohoto zvláštního kamene ovšem jiskří emoce mezi "prostým lidem" a stoupenci církve Unitologické. Nalezení a vyzvednutí artefaktu má ale za následek o něco více problémů, než jen handrkování se mezi věřícími a "neznabohy". Planetární kolonii totiž začalo napadat něco, co člověka zabije, a ne zrovna humánním způsobem, a jeho tělesnou schránku použije pro vytvoření zrůdy, která nebude mít klid, dokud vše živé nebude přetvořeno k obrazu jejímu. ~ Kolonie tak za chvíli není, za to se jeden z povrchových těžařů dostává na palubu Ishimury, kde netrvá dlouho a situace se opakuje. A protože se opakuje takřka do stejného konce a my na jeho začátku vidíme přilétat záchranou loď, můžeme tak tušit, v jakém duchu bude pokračovat samotná hra. ~ Jak jsem psal výše, oscarový příběh vzhledem ke hře čekat nelze. Bohužel, protože takhle to působí pouze jako hodně dlouhé intro ke hře samotné. Film sám o sobě není nijak zvláštní a bez hraní hry jsou některé narážky prázdné a nic nevysvětlující, spíše jako byste se dívali na několikátý díl nějakého sci-fi seriálu, ale o předchozích dílech jste neměli ani potuchy, Navíc, nevím, jak je to ve hře, nějak mi sem neladilo zase další vtírání se víry v božstva nadlidská a celkovému dojmu nepřidal ani nelogický zbytečný konec takřka hlavní postavy filmu, neohrožené velitelky bezpečnosti lodi. ~ Tenhle filmík má tak šanci zaujmout pouze fanoušky hry, anebo přinejmenším toho, kdo bude následně hru hrát a nebo ji již předem hrál. Pro ty, kteří o hře nevědí a ani nemají v plánu se jí věnovat, nemá tahle animačka žádný smysl. ()

TomX2

Herná séria mi veľa nehovorí a až na to, že vôbec nejaký Dead Space existuje a jedná sa o údajne skvelú explicitnú hru odohrávajúcu sa na vesmírnej lodi, o tomto univerze neviem skoro nič. Možno aj to je jedným z dôvodov, prečo sa mi tento prequel v podobe animovaného filmu nepáčil a nenavnadil ma k tomu, aby som si túto hru zahral. Priemerná animácia mi nevadila, naopak mám podobný art style celkom v obľube a aj napriek určitým animátorským chybičkám som pri pozeraní nemal v tomto obore žiadny problém. To, s čím som mal problém je jednoduchý príbeh, ktorý ma nedokázal dostatočne zaujať, možno aj preto, že podobné sci-fi zápletky nie sú mojou šálkou kávy. Miesto neho sa film sústreďuje na dialógy, ktoré mi prišli nezaujímavé a otravné, a brutalitu, ktorá podľa mňa nebola tým pravým, dostatočným ťahákom filmu. K postavám som si taktiež nevybudoval žiadny vzťah a žiadna mi neprišla zaujímavá. V "Dead Space: Downfall" sa však našťastie nájde zopár chvíľ, ktoré dokážu upútať a zabaviť, tých však nie je veľa. Nečakal som žiadne výborné dielo, ale že som sa na to pozeral až s takým skeptickým dojmom taktiež nie. Menšie sklamanie. ()