Wonder Woman

Wonder Woman

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2009, 70 min

Předloha:

William Moulton Marston (komiks)
  • Admirall

spoiler, ale inak sa to nedá... toto bolo doteraz asi to najhorsie co som od DC videl... Amazonka na nevideľnej stíhačke ide zachrániť svet od chlapa, ktorého zachránil Hádes od jeho kliatby, ktorý bol len tak mimochodom nakreslený este horsie ako z tej disneyovky o herkulesovi :D Z nicoho nic sa tam zjavuju nejake lietajuce netopiere velke ako lietadlo minotaure a kadejake ohyzdy a ked je po vsetkom tak zmiznú niekde do tieňa stromov. Vykrádačka gréckej mytológie, ktorá proste vystrelila úplne zle. Ak písal scenár Ivo Benda tak sa tomu nedivím, ale toto je proste odpad...(22.7.2016)

Ještě hodně dlouhé čekání na celovečerní Justice League of America jsem si zkrátil tímto kouskem, škoda, že Wonder Woman nedostala šanci v pořádném celovečeráku, okamžitě jsem si ji oblíbil. Nejen její křivky jsou obdivuhodné, ale také její zvláštní schopnosti. Kozatá feministka nandává nakládačku Áresovi, to se musi líbít x)(22.10.2012)

To je tak jednou sestrelen amer. pilot kdoviproc nad Egejskym morem a dopadne na Themysciru. Bojovne Amazonky, jejichz je domovem, se rozhodnou ho dopravit zpatky domu, a vse zkomplikuje utek Area, boha valky, ktereho Amazonky jiz staleti vezni. Kdybych vzal v potaz, ze je to vlastne vsechno docela brutalni nesmysl, ktery navic poamericku vyuziva a meni klasickou reckou mytologii, bylo by to jen na solidni tri hvezdy. Presto dam o neco vic. Jednak je to komiks, takze nad logikou veci neni treba moc uvazovat. Jednak formalne je to slusne: animace se mi libi, hudba je perfektni (C. Drake je u DC asi nejlepsi skladatel) a voice casting taky. Misty je to i spravne humorne-feministicke. A predevsim je to zatim jedine filmove moderni zpracovani Wonder Woman, takze ani neni z ceho vybirat. Jako zmena od prevazujicich Batmanu a Supermanu je to prijemna podivana. I kdyz uznavam, ze je Wonder Woman docela podivny vymysl :) Ale budiz, ta starorecka omacka kolem nabizi zajimave moznosti.(12.10.2014)

Jestli nedokážeš bojovat jako Amazonka – ZEMŘI!….. Warner anime, nechává zapomenout na ,,Happy“ tučňáky a dává zbraně do rukou krvelačných žen. Stvoření bájné (?) Utopie mocí bohů Dia a Héry jako ochrany před světem člověka a zároveň vězení pro boha války Árese. Tam za stříbrným zrcadlem, které ukoval Héfaistos by všichni zůstaly ukryti před vnějším světem do dnes, kdyby…. . Zajímavá myšlenka spojit mytologický svět s tím dnešním. Tím to ovšem končí. Amazonky proti stíhačkám? Ne tak doslova, ale ani z boje proti příšerám přívrženců Árese nevyzařují hlubší myšlenky. Dio ó Dio, obrněné supermodelky zachránily svět! PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(26.6.2009)

Výborný! WW jsem znal pouze z útržků dokumentu o kaskadérkách, mimojiné i té pro seriál WW ze 70s. Kouknul jsem na to kvůli Fillionovi protože mě zajímalo jak si poradí s dabingem. Dostalo se mi ale mnohem víc, rozšířily se mi obzory ohledně natáčení animovaných filmů, které nelze srovnávat s mou poslední vzpomínkou na tyto filmy a to v nízkém věku v pyžámku na Batmana (toho staršího vydání) na Nově, případně Pro7 tuším. Tento film má skutečně nádherné bojové scény a hlavně vtipné hlášky, které přilákali i takové loosery comicsů jako mě. HOLY CRAP!!! ??? GET OVER IT!(17.5.2010)

• - Film měl premiéru v pátek 6. února 2009 na festivalu New York Comics Con. (liquido26)

• - Etta Candy je rovněž postavou z komiksů o Wonder Woman, ale v současné době je zobrazována jako vojenská důstojnice s nakrátko střiženými vlasy, která se stala jednou z přítelkyň Wonder Woman. (liquido26)

• - Tento film je volně založen na prvním z příběhů komiksové série Wonder Woman "Bohové a smrtelníci" z roku 1987, jehož autory jsou George Perez, Len Wein a Greg Potter. (liquido26)