poster

Wonder Woman

 • USA

  Wonder Woman

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2009, 70 min

Předloha:

William Moulton Marston (komiks)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kothy
  ****

  Konečně vím, jak se zrodila Wonder Woman. Jako dcera amazonky a bohyně Hyppolyty vyrůstala na skrytém ostrově Themyscira v Egejském moři. Po nečekané návštěvě ostrova vojákem Stevenem Trevorem a útěku boha Area, který tam byl ve vězení, se vydává zpět mezi lidi. Vybavená svým oblekem a lasem pravdy. Musí Arovi zabránit ve zničení lidstva. Zároveň poznává dnešní svět a sbližuje se se Stevem. Je to opravdu kus ženské, to musím uznat. A nechybí jí odvaha. Závěrečný bitva ve Washingtonu byla fakt úžasná. Na konci se setkává se svou protivnicí Cheetah. Gal Gadot si s touto rolí poradila vskutku bravurně. :)(21.2.2014)

 • HiddenDragon
  ****

  To je tak jednou sestrelen amer. pilot kdoviproc nad Egejskym morem a dopadne na Themysciru. Bojovne Amazonky, jejichz je domovem, se rozhodnou ho dopravit zpatky domu, a vse zkomplikuje utek Area, boha valky, ktereho Amazonky jiz staleti vezni. Kdybych vzal v potaz, ze je to vlastne vsechno docela brutalni nesmysl, ktery navic poamericku vyuziva a meni klasickou reckou mytologii, bylo by to jen na solidni tri hvezdy. Presto dam o neco vic. Jednak je to komiks, takze nad logikou veci neni treba moc uvazovat. Jednak formalne je to slusne: animace se mi libi, hudba je perfektni (C. Drake je u DC asi nejlepsi skladatel) a voice casting taky. Misty je to i spravne humorne-feministicke. A predevsim je to zatim jedine filmove moderni zpracovani Wonder Woman, takze ani neni z ceho vybirat. Jako zmena od prevazujicich Batmanu a Supermanu je to prijemna podivana. I kdyz uznavam, ze je Wonder Woman docela podivny vymysl :) Ale budiz, ta starorecka omacka kolem nabizi zajimave moznosti.(12.10.2014)

 • Němi
  *****

  Velmi osvezujici je videt jako superhrdinu zenu! Kde jinde hlavni postava pouzije jako posledni zbran uder lodickou do oka? Samozrejme, ze cely femi-film byl o tomhle momentu, ale i ten pribeh kolem je velmi podareny, zakoncuje ho skvele finale a obcas obsahuje detail z kategorie bozsky. Animace je az moc primitivni, ale dohromady to je tesne druhe misto DC animaku za neprekonatelnym "Superman: Doomsday" (od stejne reziserky!). A taky po dlouhe dobe film, kde vtipy byly vtipne. ... A ona byla sexy! ("-Pane prezidente, hrozba byla zazehnana skupinou... obrnenych supermodelek.")(11.4.2009)

 • Hellboy
  ****

  Film o Amazonce? Nemohl jsem tomu uvěřit, ale vážně se na to dá koukat! Snímek ve všech ohledech předčil má (pravda nízká) očekávání. Začátek je spíše pozvolný, ale s přibývajícími minutami skvěle graduje. A hlavně - až do konce film předkládá stále zajímavé nápady, což je asi největší rozdíl oproti Green Lantern: First Flight, který je ke konci už dost nenápaditý. Jinak velmi podařený a občas vtipný příběh vypráví v podstatě lehce obměněnou "origins" zápletku, ve které figuruje pilot Steve Trevor. Zajímavost: letadla na začátku během leteckého souboje jsou americké nepoužívané stroje Northrop F-23 Black Widow, proti kterým stojí taktéž nepoužívané ruské Migy 1.44 - žádné letadlo ale nenese výsostné znaky své země. Ohledně komiksové předlohy: Wonder Woman se poprvé objevila v roce 1941jako Amazonka z řecké mytologie v komiksech nakladatelství DC Comics. Je spolu s Batmanem a Supermanem nejdůležitější postavou nakladatelství a často je považována za ikonu feminismu. Je spolu-zakládající členkou Justice League a je k vidění v seriálech "Justice League" (2001-2004), respektive "Justice League Unlimited" (2004-2006), stejně jako ve filmu Justice League: New Frontier (2008).(2.8.2009)

 • VanTom
  ***

  Co dál s Wonder Woman, feministickou princeznou Amazonek navlečenou v hvězdách a pruzích, zaprášeným reliktem naivního komiksového pravěku? Na to tento povedený animovaný origin neodpoví, její zápas s bohem války Árem se však může pyšnit svižnými bojovými scénami, živými postavami a hlavně notnou dávkou vtipu při poznávání moderního světa a mužského plémě. Být to scénáristicky trochu dotaženější (nezvěstný sestřelený pilot se vrátí do práce a nikdo se neptá, v jednu chvíli bojuje s mytickými kreaturami schopněji než WW sama), tu čtvrtou bych asi dal.(6.11.2013)

 • - Deimos, který ve filmu vystupuje jako Áreův agent, byl ve skutečnosti jeho vlastním synem. (Darth Revan)

 • - Film měl premiéru v pátek 6. února 2009 na festivalu New York Comics Con. (liquido26)

 • - Lynda Carter (představitelka Wonder Woman ze stejnojmenného seriálu, který běžel v 70. letech) byla požádána o namluvení bohyně Hery, ale musela odmítnout kvůli jiným závazkům. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace