Wonder Woman

Wonder Woman

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2009, 70 min

Předloha:

William Moulton Marston (komiks)

Michael Jelenic

Rob Desales

Po několika viděných animovaných filmech jsem k tomuto přistupoval s lehkou opatrností. A nebylo třeba, protože od WW se vám dostane přesně to, co očekáváte. Perfektní grafika a hlavně PŘEHLEDNÉ souboje, kdy nemusíte stopovat každý snímek jenom proto, abyste zjistili, proč někomu upadla hlava. :-) No a na závěr musím zmínit příběh, který si vzal do vínku mytologii řeckého božstva. A navíc je to i vtipné... Paráda! 80%(24.5.2009)

(2x) Je až s podivem, na to, jak důležitou je Wonder Woman ve světě komiksu, jak málo si zadala s filmem. V 60. a 70. letech se dočkala několika pokusů o zpracování své superhrdinské kariéry v televizi, přičemž nejlépe dopadl hraný seriál s Lyndou Carter v hlavní roli. Po roce 2000 se vrací jako součást kreslených seriálů o Justice League, aby se díky hlasu Lucy Lawless etablovala i v televizních animovaných celovečerácích. Po boku Batmana a Supermana se tak objevuje pravidelně, tento film je jediný, který výlučně mapuje jen její dobrodružství. Wonder Woman 2009 přináší kanonizovaný základní příběh o mýtických amazonkách, které se po válce s Áreem odebraly na ostrov Themyscira, kde poklidně žily celé milénium jen v ženském společenství. Dcera královny Hyppolity, Diana, byla předurčena opět spojit své sestry se světem mužů a svést nový souboj s Áreem... Oděna v barvách země, ve které má prožít nové dobrodružství, chráněna bičem pravdy, kouzelnou čelenkou a Athéninými náramky, cestuje ve svém neviditelném letadle, aby vrátila světu řád a pochopila, že všichni muži nejsou nepřátelé. Zejména pak Steve Trevor. Zpětně už není tenhle origin tak dobrý, jak by mohl být, ale to nic nemění na tom, že jde o doslova vymodlený průlom. V roce 2017 konečně přichází první hraný film s Gal Gadot v hlavní roli, v roce 2019 druhý animovaný origin a v roce 2020 je čas na Wonder Woman 1984. Ledy se pohnuly. Brzy vyjde sešitovka s číslem 750 a pořád je co číst :)(13.4.2012)

Aneb o tom, jak to vypadá, když je Bůh války nasranej. I Amazonky maj co dělat. CITÁT - Poslouchejte píseň Smrti........... Za omluvu od Bohů pak Amazonky získávají neviditelný ostrov, kde můžou žít navěky. Samozřejmě bez mužů. Tak začíná DC Comiks Wonder Woman. Svět, kde muž je jen snůška lží a nedůvěry. CITÁT - Co znamená srágora ??......... Divák pak pomalu začíná chápat, že tento svět nemůže fungovat dlouho. Hlavní protagonistka, zatím jen princezna Diana, je toho důkazem. Začíná být naštvaná na izolaci a snaží se prosadit své. Když se jí naskytne příležitost hned se jí chopí. A dostává tak možnost podívat se do světa. Tam začal vládnout Bůh války a Diana ho musí zastavit. CITÁT - Nechť tě Gaya provází.......... Je to velmi emancipovaný příběh a dostává tak ženy a hlavně muže do nepříjemných situací. Je to veselé i smutné zároveň, ale je to jen začátek jedné legendy. A ta legenda má zatím podivný názor na muže. CITÁT - Musíš furt flirtovat ?............ Tak zatím co Amazonky maj Laso pravdy mi máme tequilu.....tedy jak kdy. Dianiny souboje se mi zdají lépe choreograficky zpracované než třeba v Lize spravedlivých. Příběh je příběhem mezi Nebem a Zemí. Bohové, lidé i Amazonky ve věčném boji proti sobě. A Diana ? Z té se na konci příběhu stává Wonder Woman a začíná její legenda i dobrodružství.(27.5.2012)

Rozpočet $3,5miliónaTržby za predaj DVD v USA $7,501,928 //počet predaných kusov 501,435║ Toto mi pripomenulo staré dobré časy, keď som sledovával na zahraničných TV programoch takéto animované superhrdinské seriály. Príbeh fajn, animácie tiež, dokonca aj dialógy sú moc vydarené, plus nejaké tie odfrky a na vrch podarená akcia. __P.S.: Toto chcem hranú verziu z Megan Fox!__ /90%/(25.5.2010)

Wonder Woman a její začátky. Jak se princezna Diana (dcera Královny Amazonek) poprvé vydá ven do světa, pryč z po dlouhá staletí izolovaného ostrova, aby mohla lapit uprchlého záporáka - zlého boha války Arese. / Paráda. Tahle holka má co do sebe, stejně tak její svět. Mix starořecké mytologie (krom boha války je tu i Zeus, Hera a pekelně vyžraný buzík Hades) a dnešních USA (závěrečná bitva se odehraje na prostranství u Lincoln Memorialu v DC) je super. S Wonder Woman jsem se míjel až moc dlouho, nečekal jsem že to bude tak sympatický, tak teď doufám že ji uvidim co nejčastěj. Co k samotnému filmu.. No akce tu asi není zase tolik moc a Ares mohl být o něco působivější, ale to jsou jediná proti co mě napadají. Jinak moc pěkný. Žádný feministický sračky mě neznepokojily, jsou to přece Amazonky tak kurva co.(22.7.2010)

• - Tento film je volně založen na prvním z příběhů komiksové série Wonder Woman "Bohové a smrtelníci" z roku 1987, jehož autory jsou George Perez, Len Wein a Greg Potter. (liquido26)

• - Film měl premiéru v pátek 6. února 2009 na festivalu New York Comics Con. (liquido26)

• - Deimos, který ve filmu vystupuje jako Áreův agent, byl ve skutečnosti jeho vlastním synem. (Darth Revan)