Nostalgická tragikomedie nás zavádí do jednoho newyorského baru, jehož neurvalý majitel Jacques (Brian Cox) už chce pověsit řemeslo na hřebík. Najde si proto na ulici svého následovníka, mladého pobudu a snílka Lucase (Paul Dano), který má ale na barmanskou profesi až příliš „dobré srdce“. Lekce otrlosti může začít... Mladík se rychle učí práci za barem a přizpůsobuje se místnímu stylu. Všechno jde podle plánu. Až jednoho deštivého večera do pánského baru vejde krásná a namol opilá letuška. Lucas se bezprizorní cizinky ujme a nabídne jí útočiště. Přítomnost ženy atmosféru baru zcela promění, což cholerický majitel nese s nelibostí. Od této chvíle už se události mohou vyvíjet jen špatným směrem. (oficiální text distributora)

Kingjiri

Že byl snímek z části severskou produkcí, bylo znát hlavně na jeho ponurejší atmosféře, kterou mám rád. Kromě atmosféry mě ještě zaujaly herecký výkony ústřední dvojice. Barevný filtry mi ale moc nesedly a příběh mě nedokázal nějak víc zaujmout, takže jsem měl místama pocit, že je Dobré srdce dlouhý několik hodin. Se závěrem jsem narozdíl od ostatních problém neměl, naopak se mi líbil. Jenomže z převážný většiny jsem se bohužel dost nudil a jen těžko si film získával mojí pozornost, tři rozpačitý hvězdy. ()

markotter

Během prvních 30ti minut jsem to chtěl asi 3x vypnout kvůli tomu, že se tam vůbec nic nedělo a taky kvůli nesmírně nesympatickému hlavnímu hrdinovi. Nakonec jsem to dokoukal a viděl jsem průměrný jakoby „americký nezávislý“ film, který si alespoň posledními 20ti minutami spravil pošramocené renomé ze začátku. Na rozdíl od ostatních mi ten konec nevadil, jen bych se obešel bez scény z Martiniku, která tam už byla moc přes závit. ()

Strider

Nejvtipnější na tom je, že jsem si až do úplného konce neuvědomil, k čemu děj filmu směřuje. Což je dost zvláštní, vezmu-li v úvahu, jak to bylo vlastne očividné. Každopádně film mě jaksi nedonutil přemýšlet kam se vlastně příběh vyvine. Těžko říct, jestli je to dobře nebo špatně, nevím ani jesli za to může ten film. V poslední době jsem totiž viděl několik snímků, které se linuly odnikud nikam a nebyl v nich pořádně nějaký děj, natožpak zvrat (nemusí být nutně chyba). Možná právě proto čekal i tady konec, kde bude stav věcí jako na začátku. K samotnému Dobrému srdci. Paul Dano a Brian Cox byli vynikající, jejich postavy také. Celkově prostředí baru mi vyhovovalo. Nevrlý starý barman zaučuje nesmělého mladého. Problémy mužů u baru, ať už jenom tušené, nebo i vkusně naznačené. První polovina filmu tedy na 5 hvězd. Pak se ovšem na scéně objeví Le Besco a já musel chtě nechtě souhlasit s názorem starého barmana, že ta ženská musí pryč. Její postava mi vůbec neseděla, moc nevím co jejím vložením tvůrci sledovali. Na konci filmu už mi tak nevadila, nejspíš jsem si na ni zvykl (opět jako stařík). Každopádně její příchod do filmu a tím pádem o něco jiné ladění filmu mě celý film trochu rozhodilo, a proto nakonec jen čtyři hvězdy. ()

Hank

Dágure, Dágure...dobře se na to kouká, je to takový příjemný ale co dál? Vrstvíš divná klišé na ještě divnější smyčky, které dohromady dávají romanticky slepenec bez špetky výrazu. Začátek i konec jedním slovem strašný, až nesnesitelný....prostě proč? Zalíbit se americkým studiím se srdceryvným příběhem. A co bezpáteřní závěr? Brr.....Prostřední štamgastská část je vylepšuje, drží a snad dává i motiv proč se na film podívat. ()

jafuska

je to sice obyčejný příběh, ale mělo to svůj osobitý příběh, i když je lehce předvidatelný konec, ale byl to fajn film. ()

4k7

Pročetl jsem si pár komentů, popisující jak se ve filmu prolínají kdejaké nálady, nějaké střídání tragikomické polohy, dávky cynismu, kontrastu bla bla... a já nevím čeho všeho ještě. Jasně, něco takového tam opravdu bylo, ale zřejmě nejsem cílová skupina, která si z toho sedne na zadek. Snímek byl utahaný, jako kdyby pracoval 16 hodin denně. Dvě hvězdičky za to, že mě zaujalo prostředí, ve kterém se Good Heart odehrávalo ()

Solverino

Super film, naprostá paráda, jen škoda toho násilně "happyendového" konce. Naprosto fantastickej Brian Cox, kterému velmi zdatně sekundoval mírně "retardovaný" Paul Dano. Výborné! Tomu říkám filmařina! Velmi doporučeno, do kina ale možná trochu náročnější, lépe doma a uvařit si k tomu dobrou kávu (pozor na 2 minuty) nebo nalít panáčka něčeho ostřejšího! Prostě super! ()

mauinka

Můj táta měl bar a s Jacquesem hodně společného, polovinu "pouček" důvěrně znám :-). Někdy postavy ,které působí neuvěřitelně , jsou reálné až až.. Příjemný film ,který mě hodně pobavil.Finále mu odpouštím. ()

RigorMortis

Severskú kinematografiu nemám veľmi rád, príde mi chladná, rezervovaná a bez hlbších emócií. Americká zasa príliš povrchná. Tento film ma však celkom zaujal, možno to bude aj tým mixom krajín pôvodu. Dvaja chlapi s ťažkým osudom - jeden nesjutočný dobrák, druhý cynik - ktorí sa v priebehu filmu stanú "tým druhým." Len škoda toho konca, v posledných minútach filmu som vedel ako to asi skončí. Nemýlil som sa. ()

Babulik

Smutná skorokomédia ako panoptikumk plné čudesných figúrok s letuškou, čo sa bojí lietania, vystrašeným bezdomovcom a s kráľom tejto podivnej kompánie, mrzutým starým frfľošom, ktorý pri večeri zásadne prdí a pritom medituje nad brokolicou ako stelesneným prdom. Len škoda, že v poslednej tretine filmu si už drsných hlášok moc neužijete a samotný záver pôsobí trochu smiešne. Dobrý scenár, dobrý Cox, dobrý film. ()

lobo87

Výborná dráma so šokujúcim záverom. Brian Cox i Paul Dano podali skvelé výkony a rozohrali partiu, k akej sa v komerčnej západnej tvorbe nikdy nedostanú... 70% ()

NeMiQ

Priznávam, že film nebol dokonalý, nemôžem povedať že som z neho úplne unesený (Hlavne záver bol taký nejaký "zvláštny"). Mne sa aj napriek tomu páčil, aj som sa trochu pobavil a užil si ho. ()

Fosgo

Zaplivaný bar takové šesté kategorie s osazenstvem podivínů a samotářů , neurvalý majitel této nálevny a mladý sebevrah, naplněný dobrotou ….. . zajímavé prostředí i nesourodá ústřední dvojka k pohledání. Vzájemné proměně postojů ještě dopomůže zvláštní a trochu éterická April. Jednoduchý příběh je humanistický, vypovídá o tom, že se lze proměnit k lepšímu, že i okoralé srdce může být životaschopné. Laskavé a lidské je vyznění snímku, i když v závěru ke své škodě - více romantické, než by se slušelo. ()

Tredi

film plný absurdit a zvratů s nečekaně dojemným koncem. ale přiznám, že ta poslední scéna byla pro mě trochu zbytečná, jak kdyby navíc, ikdyž teda dokreslovala životní změnu Jacquese. mladý Lucas byl úžasně naivní, člověk by si ho vzal i domů. v průběhu filmu se vypracoval, ale >dobré srdce< mu zůstalo až do konce. ()

CradleSKS

Prijemny film z jedne zapadle ulice o jednom zapadlem baru v New Yorku. Stary a zapskly a pomalu jiz umirajici majitel baru pri jednom z pobytu v nemocnici narazi na kluka, ktery si chtel vzit zivot. Rekne si, ze ho zmeni a udela z nej nastupce ve svem baru..je to zajimavy pohled na zmenu charakteru a ukazka toho, jak prostredi dokaze ovlivnovat cloveka. Tento film to velmi prijemne a nenasilne ukazuje a podmanuje si divaka velmi dobrym vykonem především Briana Coxe. Doporucuji na pohodovy vecer, kdy je chut na zasmani i trochu zamysleni... ()

Monini

Hodně dobrej film, ale šíleně předvídatelný. Nikdy není dobré, když po čtvrtce filmu víte, jak to celé dopadne. Škoda toho. Trochu lepší scénář a byl by to snímek, který by si zasloužil obrovskou poklonu. Takhle padá někde do šedivého průměru. ()

Stealth2

Paul Dano je nesnesitelný ksicht, ostatně už to jednou předvedl mistrovsky ve filmu "Až na krev". Jeho připosraný výraz ve filmu se postupně mění ve výraz "jsem odsouzený na facku". Brian Cox je mistr. Dobrý malý velký film ! ()

Accuphose

Bohužel zjišťuju, že Islandský filmy jsou děsně nadhodnocený. Tomuhle chybí bohužel hloubka, objem a kvalitní scénář. Dramaturgicky je to hodně laciný, stejně jako charaktery postav. Určitý momenty filmu sice mají svoji atmosféru, ale je to menšina, 40% a jsem hodnej. ()