Nostalgická tragikomedie nás zavádí do jednoho newyorského baru, jehož neurvalý majitel Jacques (Brian Cox) už chce pověsit řemeslo na hřebík. Najde si proto na ulici svého následovníka, mladého pobudu a snílka Lucase (Paul Dano), který má ale na barmanskou profesi až příliš „dobré srdce“. Lekce otrlosti může začít... Mladík se rychle učí práci za barem a přizpůsobuje se místnímu stylu. Všechno jde podle plánu. Až jednoho deštivého večera do pánského baru vejde krásná a namol opilá letuška. Lucas se bezprizorní cizinky ujme a nabídne jí útočiště. Přítomnost ženy atmosféru baru zcela promění, což cholerický majitel nese s nelibostí. Od této chvíle už se události mohou vyvíjet jen špatným směrem. (oficiální text distributora)

Rosana

Milý film, u kterého po první minutě víte, jak dopadne, ale i tak napjatě čekáte, co se bude dít. Zahřeje u drdce a vede k zamyšlení. Možná i slzu uroníte. ()

Freemind

Na seveřany fakt slabota. Zmatenému scénáři a reji pitoreskních postav vévodí Paul Dano, který - jako asi vždy - nesnesitelně přehrává. Fuj. ()

ABLABLABLA

Nápad to byl rozhodně dobrý, začátek vypadal slibně, ono kdyby to jelo v trochu jiném tempu tak bych tomu dala i 4*, ale nemůžu si pomoct, já už jen marně čekala kdy to skončí. Film mě neskutečně nudil, naprosto nesympatický Paul Dano mi hrozně vadil a když se k tomu ještě přichomýtl ten otřesný konec (který věřte či ne, jsem čekala od okamžiku, kdy Jacques zapsali na seznam čekatelů) nemůžu jinak než dát jen 2*. Mělo to potenciál, to pro mě zničující pomalé tempo bylo předpokládám záměrné, ale prostě se mi film netrefil do mého vkusu. ()

Duotone28

Klubové prostredia mi velmi sedia...a tento filmik je pravou ukazkou presne toho, akym smerom su poštelované moje filmove chutky:). BTW velmi som tam citil jarmuschovu skolu, ale to skor pridalo, ako uskodilo:)...4,5/5 nazdar ()

Skip

Až na ten závěr, který byl padlý na hlavu a je toho opravdu škoda, to byl velmi dobrý film s dobře napsanými a zahranými postavami, který ani chvíli nenudil, i když místy byl humor spíš hodně hořký, ale tak už to v životě bývá. ()

berusche

Neuvěřitelný kontrast ve všech možných mezích je tak příjemně a důvěryhodně podán, že jsem neměla vůbec dojem falešnosti. Otřískaný týpek s vulgárním slovníkem, co pomůže věčně zasněnému bezdomovci v nouzi, ale na oplátku od něj vyžaduje víc než jen vděčnost. Už od začátku tak nějak tušíte, kam celé dárcovství nejen emocionální spěje a přesto nečekáte, že bude na nedobrovolné bázi. Vlastně jste tu svědky utvářejícího se nesourodého přátelství, které bohužel skončí přesně tak rychle jako začalo, o čemž by vás ta zdlouhavá tendence ten vztah vylíčit měla přesvědčit možná daleko dříve než mě. Bez plných je to bohužel za některé vatové scény, které bych oželela, stejně jako za letušku, kterou bych raději neviděla. ()

ZuzkaZ

Souhlasím s názorem, že tento film je opravdu velmi bizarní. Na jednu stranu působí velmi amatérsky, herecké výkony nejsou nijak vybroušené, postavy mnohdy působí až příliš ploše a bez výrazu, především zpočátku zanechávají člověka emočně chladným. Naopak svým způsobem fascinující a mrazivý zároveň je chladnokrevný cynismus, s jakým režisér k danému tématu přistupuje, od svých postav si udržuje zřetelně jasný odstup. Co ovšem na tomto filmu oceňuji, je jeho velmi zvláštní melancholická a posmutnělá atmosféra, kterou je prodchnut celý film od začátku do konce, určitá nejednoznačnost, celková tragikomická poloha a především konec, který mi opravdu vyrazil dech. //Pozor, nepatrný spoiler.// Že bude autor až natolik cynický a název Dobré srdce bude skutečně mít „dvojí význam“ jsem netušila. //LFŠ 2010 ()

Lanark

Nad oprýskanými stoly, které naříkají nad svým údělem při každém pohybu, vznáší se opar cigaretového kouře v němž utopila se minulost, a budoucnost je v nedohlednu. Kdesi v koutku sedí muž nad knihou. Přízraky lidí, jenž zapomněli svou cestu domů a nebo jí nikdy neznali, drží pevně ve svých rukou sklenice a doufají že si dokaží uhlídat alespoň na dně se povalující přítomnost. Kdesi v koutku sedí muž se zavázanýma očima nad knihou. Jediné co připomíná život v této místnosti jsou příběhy pobleskující ve tmách očí zírajících do prázdna. Kdesi v koutku sedí muž se zavázanýma očima nad knihou do které zapisuje tyto příběhy, které občas odrazí se od střípků naděje, roztroušených v zapomenutých zákoutích, které tma ještě nepohltila. Tíha světa tlačí zvenčí do dveří a tak odejít se pokusilo jen pár těch nejodvážnějších. I jejich příběhy jsou zaznamenané v knize slepého muže, v knize kterou nikdo nikdy nečetl, v knize která nezná jen jeden jediný osud..ten svůj. ()

TheBalrog

Když jsem se chystal na tento film, tak se přiznám, že jsem nevěděl co mám od tohoto snímku čekat. Nikdy před tím jsem neviděl snímek vyprodukovaný v těchto zemích. Avšak po skončení filmu jsem byl mile překvapený. Velmi citlivě napsaný scénář tomu rozhodně velmi prospěl. Líbil se mi formát sitcomu, jehož příběh je obvykle jednoduchý, ale jste neustále ve společnosti vašich oblíbených postav. Dobře byly zahrány obě hlavní postavy, jak Brian Cox tak i Paul Dano, byli ve svých rolích velmi uvěřitelní. Jen škoda toho předvídatelného konce, který jako jediná část ze scénáře pokulhává. Myslím si, že tento snímek si své fanoušky jistě najde. ()

LeoH

Mile svérázný, netezovitý film, který předvede několik úhybných manévrů – na začátku a pak ještě párkrát se zatváří jako nesnesitelná velkoměstská selanka vycpaná lacinými instantními velkopravdami o životě, dojemně bezbrannými bezdomovci, chlupatými i peřnatými zvířátky, jednorozměrnými figurkami štamgastů a jinými roztomilými rekvizitami, ale pak vždycky překvapí ne úplně očekávatelným a hlavně nebanálním směrem dalšího vývoje. Přirovnání ke Kaurismäkimu i k Wangovi docela sedí. Výborná muzika. Protivně doslovný stereozvuk, čímž myslím hlavně zbytečné a rušivé přeskakování zvuků ze strany na stranu v protipohledech. Výborné herecké typy. Film roku to pro mě není, ale na slabší **** dosáhne. ()

terunka003

..já nevím, takové to bylo, no, pouštět si to na podzim a v depce, tak ten film u mě asi zaboduje víc. Špatné to nebylo, to asi žádná, jen mi to přišlo až moc temné a depresivní, takové bezvýchodné.. ()

uiu

Dobrý potenciál, ale velmi špatně uchopený. Brian Cox je nepříjemný starý dědek, sprostý, sarkastický a nenávidí lidi. Prostě takový Dr. House, akorát, že Houseovi nesahá ani po kotníky a tak se jeho škarohlídství jeví spíše jako otravnej dědek - osina v zadku, než cool děda s fajn hláškama. Má za sebou už pět infarktů a shání někoho, kdo by za něj přebral jeho bar. V nemocnici se seznámí s mladým chlapcem, bezdomovcem, kterému nabídne střechu nad hlavou a začne jej zaučovat, jak se má správný hospodský chovat a jak se starat o bar a hosty. Nevím, jestli je problém jen ve mě, ale věděla jsem, jak to všechno skončí už ve chvíli, kdy se Lucas domlouval se sestřičkou, co jim má dát za oplátku, že se o něj v nemocnici tak dobře starali... A přesně jak jsem si myslela, tak to i skončilo. Bohužel se zastavuji na 3 hvězdičkách a dala bych 4 jen v případě, kdyby byla postava Jacquese ve stylu "nepříjemnej jako Dr. House" a ne "nepříjemnej jako váš soused důchodce". Bohužel. ()

Meijin

Příznačná je atmosféra v zastrčeném newyorském baru s pravou špinavou patinou. Je to posvátné místo, kde nemají místo žádné novoty ani jiní hosté než štamgasti. Děj se točí kolem specifických charakterů 2 hlavních postav: barmana - sprosťáka s infarktovými záchvaty a mladého bezdomovce - beznadějného slušňáka. Změní je vzájemné soužití? ()

giovanni3

Velmi zajímavý film, který bych rozdělil na dvě části. 1. do zazvonení telefonu a 2. po zazvonení telefonu. První část pěkně poklidně plyne, jako kdyby jste s postavami v tom baru seděly, popíjely a pozorovaly dění.. prostě pohodový relax podkreslený kvalitní hudbou. Příchod April situaci naruší, ale stále to jde. ,,2. část,, změnila kompletně pohled na film z obhroublého šéfa baru se stal ,,trasořitka,, tudíž ,,dobrý člověk,, z ,,dobrého člověka,, se stal chtě nechtě obhroublý muž a ani jednomu ta role dle mne nesedí do toho ,,nečekaný,, zvrat s 2. únikem kachny a máme tu konec... i ten návrat April byl takový zvláštní.. Záporem jsou určitě vcelku velké náznaky v průběhu filmu jak to dopadne a při jaké příležitosti se tak stane = za ,,2. část,, jsme hvězdu ubral. 4z5 je pěkné hodnocení víc bych nedal a méně také ne. ()