Lekce neslušného chování

• Velká Británie Easy Virtue (více)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiální text distributora)

Idril

Dle recenzí jsem očekávála typickou konverzační britskou komedii. Bohužel, jsem se nedočkala. Film je doslova o ničem. Nevede odnikud nikam, nemá zápletku, nemá spád, nemá poentu, nemá vtip. Kulisy působí nevěrohodně. Film absolutně postrádá britskou atmosféru. Dokonce zde britský herec Colin Firth vůbec, ale vůbec nepůsobí jako Brit!!! Bohužel tento film nevytrhne ani můj oblíbenec Colin Firth. ()

aggatka

No ak vás dokáže upútať trebárs taká turecká telenovela, možno vás upúta i táto nudná kravina. No ja som tento film doslova pretrpela!!!! Jedna hviezdicka za to prisadnutie čivavy :-) ()

megajalec

Nuda! Okrem pekného anglického vidieku, na ten sa dalo pozerať. Horšie však s príbehom, ktorý je podľa mňa skôr paródiou. ()

xpaja

Komedie plná chytrého anglického humoru zasazená do okouzlujícího prostředí anglického venkovského sídla konce dvacátých let. Výborný je hudební doprovod plný moderních skladeb v dobovém kabátě. Obě hlavní představitelky předvádějí skvělý výkon a absolutně nic si nedarují. Dávám ---== 83% ==--- ()

simon111

Tak nějak filmově na 70%, víc ne. Ale ten příběh, ten mě překvapil, hodně. Já si myslím, že určitou mírou nepochopení trpí každý z nás. Těšil jsem se na komedii u které vypnu, ale mám pocit, že mi tvůrci naservírovali mnohem víc, vůbec jsem to nečekal, o to víc mě to mile překvapilo. ()

irri

Z názvu jsem sice opravdu netušila, jestli má cenu si od tohoto filmu něco slibovat, ale po skončení filmu jsem musela dát pět hvězdiček a film si dokonce přiřadit do svým nejoblíbenějších. Nemusím tu vyjmenovávat všechny zábavné scény a vtipné postavy, musím pouze poznamenat, že tohle se Britům neskutečně povedlo! ()

lobo87

Svieža komédia, z ktorej je výrazne cítiť divadelný základ. Potešila hlavne kamera a herecké výkony. Spolu s primeranou dĺžkou tvorí Easy Virtue veľmi príjemnú jednohubku... 65% ()

LadyBirdx

Takový anglický a inteligentní humor u kterého se fakt zasměju plus anglické prostředí plus skvělé obsazení plus skvělá hudba plus nečekaný ale dokonalý konec... ()

Broda84

Pro tuto komedii se hodí přívlastek brilantní! Mix anglického humoru a Colina Firtha prostě pro mě vždy funguje. Velmi se mi také líbil výkon Kristin Scott Thomas, opravdu jsem jí chvíli nenáviděla. Rozhodně patří tento film k mím oblíbeným a připoměl mi film Ideální manžel podle předlohy Oskara Wilde. Prostě skvělý britský humor, lehkost a sebekritika jsou skvělými ingrediencemi tohoto filmu! ()

a0001

Lekcia nie veľmi neslušného správania, skôr taktné a mierne provokačné. Vkusné popravde. Film má groteskový štýl humoru, ktorý pôsobí veľmi sympaticky. Dialógy a herecké výkony boli skvelé, dokonale splnili moje očakávania. 75% ()

Keen.lady

Pro Barnese mám prostě slabost, Biel je fajnová, Thomas a Firth jsou zkrátka kvalita :) Malou roličku si zahrál i sympatický Brassington. Sešla se tedy celkem slušná společnost, ale humorné části jsou vždy hořké příchuti, stejně jako konec a zbytek je lemován nudou. Lepší 3*. ()

david666

Chytrá komedie, která neurazí. Pěkné scenérie britského venkova a sympatická Jessica Biel, která se do společnosti, kde je přivedena vůbec nehodí. Vtipná je (jak už tomu v podobných filmech většinou bývá) postava komorníka. ()