Lekce neslušného chování

• Velká Británie Easy Virtue (více)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiální text distributora)

Plangi

Tady je dobře vidět, že z celkem banálního námětu se dá vyždímat maximum, aniž by se zabrouzdalo do trapných vod. A k tomu zasazení do Anglie meziválečného období, to jen umocnilo kontrast dvou světů, když se Larita se svým moderním způsobem myšlení a chování střetne s ryzím venkovským konzervativismem, reprezentovaný matkou jejího muže. Film dobře funguje, nesnaží se o nějaké plané vyústění do happyendu, jelikož ani jedna ze „soupeřek“ nehodlá přistoupit na kompromis, tedy je jasné že toto soužití asi nikam nepovede. I když mi Jessica Biel v hlavní roli mírně řečeno vadila, jsem s Lekcí neslušného chování nadmíru spokojen. Britové prostě umějí. 75% ()

Icefist

Jak to všichni chválí, tak já nebudu. Vyzdvihnout můžu vlastně jen dvě věci- hudbu, která byla perfektně pasující a obsazení dua Firth + Marshall. První jako úžasně cynický otec a druhý v roli potměšilého sluhy. Zbytek byl pro mě průměr a nenašel jsem nic, co by mě odzbrojovalo. Dokud se děj ubíral spíš humornou cestou (první polovina), tak jsem neměl pochyb o udělení sedmdesáti či osmdesáti procent, ovšem druhá půlka, která byla převážně vážná (krásné spojení slov :-D), mě ubíjela a nedal bych víc než padesát. A i když to k tomu patřilo, tak Kristin Scott Thomas mě tak iritovala, že bych jí dal bez váhání pěst. Kazila mi filmový prožitek. Suma sumárum 60 %. Oblíbená část- kankán ()

campix

Klasicky britská suchá komedie podle typických pravidel daného žánru. Na konzervativní britské panství se ze světa vrací mladý synek se svojí nově nalezenou drahou polovičku, která je ovšem Američanka a zároveň je diametrálně smýšlející nežli zbytek panství (kromě pana otce). Typická taškařice bez většího nápadu a nějakých zajímavějších momentů. Klasicky filmařsky odvedená práce, která Vás rozhodně ničím moc nenadchne, ale zároveň ani nijak nepobouří. Jak britské. ()

misulka03

Typický anglický humor, který tak miluju. Bavila jsem se celý film. Všechno to dovršil trailer, který jsem si netradičně pustila až po filmu. Ten, kdo ho vytvářel má můj neskonalý obdiv, protože ten mě absolutně rozesmál. A dát do hlavního plakátu čivavu - skvělý nápad. Omlouvám se, že jsem se tu teďka nezabývala úplně samotným filmem, ale toto mě velmi zaujalo a pobavilo. Rozhodně celý film doporučuju, tento druh humoru není nikdy na škodu a u mě má zaručený úspěch. ()

otík

Od úvodních tónů hudby a i titulků je jasné, že tady půjde o naprosto pohodovou a vtipně podařenou komedii. Jessica Biel ukázala, že umí slušně hrát, Colin Firth si užil hláškujícího o nic se zajímajícího manžela a Kristin Scott Thomas konečně ukázala, že si umí užít pořádnou sarkastickou mrchu. Velmi překvapivá komedie, která potěší všechny příznivce britských tradičních i novodobých komedií. ()

vesper001

Vtipné sbližování staroanglické zatuchliny se závanem křiklavé americké atmosféry. Archivální pramáti rodu, jiskrně sarkastický praotec, zlé sestry a princ Panda, černohumorná etuda s psiskem, svérázné pojetí honu na lišku, nostalgie, patriotismus, alergie, konzervatismus a konec, jaký jsem si představovala, ačkoliv jsem si ho netroufala přát. ;) ()

touchmud

Velmi britské, chtělo by se říci. Ale tenhle film trochu klame. Přechází od komedie do drama a činí tak celkem nepředvídatelně. Stephan Elliott točí filmy, které vymykají obvyklé produkci a na Easy Virtue je to znát. Nebojí se kombinovat styly a tak se dočkáme třeba honu na lišku za zvuků coververze Sex Bomb a či nejrůznějších kamerových hrátek. Obsazení je parádní a nelze mít k němu námitek, zvláště Jessica Biel je okouzlující. Příjemný film. ()

Lolita

Celou dobu jsem se výborně bavila, ale musím se přiznat, že jsem čekala takový.. jak to říci... více "koncovatější konec". Skoro to působilo jako: "mládeži, končíme, už to bude moc dlouhý tak to nějak utněte.." ale jinak tedy, bod pro Jess, Colina bych za Bena měnila hned, sice neměl nijak velký prostor, ale i to stačí k tomu, aby byl mou nejoblíbenější postavou z filmu. Kristin Scott Thomas je tchyně jako vystřižená ze všech těch šílených vtipů a Jessica je okouzlující a šarmantní o hezkých pár stupňů více než všechny ostatní dámy na place. ()

FritoleXx

Klasické téma "válka" mezi tchýní a snachou, na tom není nic úžasného, ale málo kdy se mi stane, že se opravdu směju a není to jen ten pobavený pocit v mysli. Naprosto vynikající humor a excelentní Jessica Biel a Colin Firth. Ke konci sice trochu pokulhává, když se vyhrocují vztahy, ale stále musím zůstat u vyššího hodnocení. Všemu navíc pomáhá ještě neokoukané zasazení do anglického venkova po válce. ()

JimmyII

Stejné jako anglická postaristokracie - příliš svázané. Ale místy z toho vykukuje solidní vtip nebo opravdové drama a s Colinem Firthem je to vlastně příjemné. Na nedělní odpoledne. ()

senor

Příjemný anglický kousek. Biel ani Barnes žádná sláva. Firth nemá takový prostor, K.S.T. je ovšem ve své roli dokonalá. Dokonce až tak moc že ji skoro nelze vnímat jako zápornou postavu. Hudební doprovod je neobvykle stupidní. ()

terunka003

Vtipné, i dramatické, o životě, o lásce, o boji, žárlivosti. Naprosto skvělé. Pobavila jsem se, zasmála se, bylo i trochu té životní tragédie, velmi se mi tento snímek líbil. Už kvůli hereckému obsazení. Pro mě jasným magnetem pro tento snímek byl Colin Firth v roli nešťastného muže a otce rodiny mající plno tajemství, a Kristin Scott Thomas, která jakož to matka a "velitelka" sídla, vedla boj s americkou ženou svého syna. Držákem filmu byla také Jenny od IT Crowd - Katherine Parkinson. A naprosto zaručeně se o vtipnou stránku postaral Kris Marshall hrající majordoma. I když jsem minulý týden Jessicu Biel moc nepochválila, dnes se mi docela neprotivila a odvedla velmi slušný výkon. To všechno navíc s prostředí staré Anglie a rozdíly mezi tehdejší Amerikou a Anglií vytvořilo skvělý snímek. Film pobaví, je vhodný pro jakkýkoliv večer, rozhodně se nudit nebudete. ()

MiCM

Je to dost anglické no..místama možná i trošku stupidní..podle hodnocení sem teda čekal něco jiného.. ()

ivan bohatyr

Vypjaté situace a pro mě nezvyklé mravy u anglické smetánky, které často ústily v komické situace, nádherná příroda a přepych anglického dvora s okouzlujícím úsměvem a uhrančivým pohledem Jessici Biel, která přinesla s sebou nové zvyky z města a postupně strhla ostatní (nebo aspoň někoho) na svou "moderní" vlnu. ()

Maki89

trosku mi tu unikla pointa ocividne... film pekne odraza atmosferu anglickeho vidieka, navyky a sposoby, rozdielnost medzi anglicanmi a americanmi tej doby, dalo sa na par veciach zasmiat, Jessica Biel bola v svojej role podla mna dost dobra, ale nejak neviem o com ten film bol... ocakaval som od neho nieco viac ako suche podanie nejakeho pribehu...z trailerov to totiz vyzeralo lepsie.... hold... 6/10 ()

venison

Hodně připomíná divadelní "veselohru" a protože je to film anglický, tak jsem se zrovna 2x u něj nemlátila smíchy.. Ale jo, krásné charakterní role Jessica Biel a Colina Firtha.. Mile mě také překvapilo obsazení Katherine Parkinson, kterou znám jen ze seriálu "IT Crowd".. Neurazí, nenadchne - super film pro sobotní odpoledne na ČT1.. ()

Raven0

Příliš slušné Lekce neslušného chování. A některé kiksy (pes) byly jako pěst na oko. Přesto jde o solidní komedii s několika povedenými ironicko-cynickými hláškami. ()