Lekce neslušného chování

• Velká Británie Easy Virtue (více)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiální text distributora)

eraserhead666

Znáte ten pocit, kdy vám vůbec není do smíchu, ale přesto se smějete? Tak přesně tohle jsem zažíval u této výborné komedie, v níž, kromě exterminace psa, toho není moc přímo humorného, ale ten humor neustále vybublává z nepříjemných, situací a šíleného chování mnoha postav. Prostě se znechuceně smějete. A to je paráda. Tenhle ironický a popichující humor, který jen krásně souzní s vaším znechucením mám hrozně rád. Už jsem to u nějakého jeho filmu určitě psal, Colin Firth mi byl krajně nesympatický, přesto mě dokázal přesvědčit, že je a bude skvělý herec. A teď najíždí na druhé kolo, přestává mi totiž být nesympatický a začíná mě hrozně bavit. Zato Kristin Scott Thomas mi nesympatická zůstane zřejmě napořád. Fakt ji nemusím a mám z ní pocit přesně takový, jakou roli tady hrála. Brrrr. Ale zahrála ji dobře. Doufám, že má sposutu jiných fanoušků, kteří ji ocení. Hodně mě dostala Katherine Parkinson, ta proměna z IT Crowds se mi zdála neuvěřitelná. A samozřejmě Jessica. Ta mě uhranula už první rolí, kterou jsem s ní viděl. Věřil jsem a doufal, že někde dostane příležitost ukázat, že není jen hezká ženská, ale že umí i hrát. Tohle je hodně velký krok právě k tomuhle. A doufám, že to nebude poslední krok. Skvělá, rozkošná, k zulíbání. ()

SOLOM.

Jessica Biel je sakra baba podle mého gusta a tady jí to nehorázně seklo (ostatně jako vždy). Líbilo se mi, že si z té přiblblé rodinky nesedla na prdel a přestože jí pořád házeli klacky pod nohy, ustávala to s grácií. Matinka však v sobě taky měla cosi, co se mi na ní líbilo (asi ta podrývačnost a vedení celé rodiny) – ty dvě dcerušky byly na ránu, nicméně tančit Kankán bez kalhotek, tak to chce kus odvahy, nebo nízké IQ – každopádně jsem se pobavil. Film nám nabídne spoustu suchého ale i povedeného humoru, několik velmi zajímavých a nezapomenutelných situací a hlavně slušné herecké výkony – hlavně tedy Jessicy Biel a Kristin Scott Thomas – no a ani ten sluha nebyl špatný. ()

Ilicka

Nečekaně příjemné překvapení, suše humorná britská komedie, která sice těží ze zprofanovaného tématu vztahu britů a američanů, ale jehož humor je tak přesně načasovaný a chytrý, že to vlastně ani nevadí. Trochu mě zarazil v polovině filmu krátký přechod směrem k melodramatu, ten je ale vykoupen ironickým závěrem. Herci si vychutnávají své místo v panoptiku upjatých anglických aristokratů, vyniká mezi nimi především rebelantský Colin Firth. ()

claudel

Velkolepá nuda, nádherná angličtina, nadprůměrné dialogy a nejlepší scéna - závěrečné tango Colina Firtha. ()

Mikah

Osvěžující film hýřící elegancí a vtipem. Mám ráda filmy odehrávající se v meziválečném období a tento mě opravdu potěšil. Půvabná moderní dáma, užívající si svobody, se dostane do honosného sídla konzervativní britské rodiny ctící tradice. Následuje nevyhnutelný spor, stejně jako odhalování pravých osobností postav a jejich příběhů. Jestli vás baví záležitosti typu Downton Abbey, určitě doporučuji ke zhlédnutí. ()

Terva

Veronica Whitakerová ( Kristin Scott Thomas ) : Proč se jí snažíme provdat ( Hildu - Kimberley Nixton ) za šlechtice, když ona by raději hrobníka. Whitakerové jsou zvláštní anglická rodinka, kam se provdá američanka Larita ( Jessica Biel ) s poněkud jiným pohledem na mravní svět. A boj může začít, kdo přežije a kdo to vzdá, nechte se překvapit touto docela povedenou komedií se spoustou anglického humoru. Ironie a láska má zde také zastoupení, nebojte. Docela povedená kamera Martina Kenzieho a pěkný hudební doprovod Mariuse de Vriese přinese pohodu do tohoto lehkého a nenáročného filmu. Soundtrack zde - http://www.aceshowbiz.com/soundtrack/easy_virtue/ ()

Chermy

Lovely! :-) Poválečný anglický venkov má neuvěřitelné kouzlo! Ale především britský humor tu hraje prim. Sarkastické špičkování čerstvé manželky mladého Johna a jeho matky, nebo cynické poznámky Johnova otce, vám udrží úsměv ve tváři po celý film. Četl jsem tu výhrady jako "komorní divadelní představení přibarvené exteriéry". No, já mám koverzačky rád a pokud vy také..... Nuda mě obešla velkým obloukem! ()

jahol

Když se vezme námět, scénárista, herci.. máme zaděláno na úžasného pokračovatele těch nejlepších moderních britských komedií. Přesto mi tenhle film dohromady nesedí. Příchod nositelky amerického, uspěchaného a moderního volá po milé, trochu sarkastické konfrontaci, která ale musí proběhnout ve spojení a spolupráci s tradičním. A tohle spojení schází - jako kdybych měl puštěné rádio při cestě autem a stále mi na něm přeskakovaly dvě stanice. Chvíli americké přehluší a odpraví tradiční britské, pak vyhnije a chvíli jsem tam, kde to mám rád...než se scénář bez varování zase vykroutí jinudy.Dal bych jen dvě z pěti, ale Colin Firth je neskutečný sympaťák... ()

Desiree

Tento film byl pro mně poměrně velké zklamání. Přesto tak vysoké hodnocení tady... Jak mám ráda Colina Firtha a jak se dobře dívá na tu překrásnou "typickou" američanku - Jessicu Biel, tak je mi jasné, že jsem tento film sledovala dobrovolně naposledy. Příběh který ve mně nezanechá vůbec ale vůbec nic, jen možná otazník, proč vlastně?! Proč někdo zafinancoval vůbec tak bezvýznamný projekt? Ty krásné interiéry i exteriéry, některé kostýmy... a výsledek je jen klišé bez duše. S jediným vtipem, kterak nebohá čivava o život přišla... ()

Defaultovna

Skvelá oddychovka plná suchého humoru a retro atmosféry. Angláni to proste VEDIA :-) Zbožňujem prostredie britského vidieka, nasratý výraz Kristin S. Thomasovej, Colina Firtha v akejkoľvek podobe, anglických komorníkov ktorí vám bez mihnutia oka prinesú do salóniku lopatu. Čo až tak nezbožňujem, je J. Biel (dodnes nechápem čo je na jej konskom úsmeve také atraktívne že sa tu všetci rozplývate, ale vec vkusu je holt pravidlo železné), no po dvadsiatich minútach si ma jej postava získala tiež. Tlieskam! ()

baribal

Palec nahoru si jednoznačně zaslouží britský humor a obě hlavní herečky, scott thomas hraje mrchu celkem příjemnou na pohled, jessica biel hraje sice její pravý opak, ale pochvala pro ní platí stejná. U mužů colin firth bohužel nemá tolik prostoru, ale charismatický je jako vždy. Hezky působí také prostředí venkovského sídla, ale to už je bohužel asi tak vše. Ben Barnes působí neustále jako malé dítě a příběh po obsahové stránce je dost prázdný. Příjemná britská jednohubka, ale pouze "jedno" - podruhé už lekci neslušného chování vidět nepotřebuji. ()

zlabus

Po velice milé, svižné, vtipné a konverzačním humorem naplněnené první polovině jsem byl nadšený, že Britové opět vytvořili něco mile divadelně zábavného. Bohužel druhá půlka filmu najednou značně zvážní, vytratí se z ní humor a objeví se pár WTF momentů (hon na motorce). Nakonec tak hlavním plusem není, jak jsem očekával, jemný britský humor, ale velice příjemný a sympatický (jak už je to u něj zvykem) výkon Colina Firtha. Škoda po 50 minutách to vypadalo na velice silnou záležitost, takhle je to bohužel jen o něco lepší průměr. 60% ()

mysiak

Easy Virtue je príjemne retro natočená komédia s peknou Jessicou Biel...fajným havíkom a soundtrackom, ktorý dotvára atmosféru filmu...príjemné, nenáročné ()

Riddick77

Výborná Jessica a Kristin, málo prostoru pro tradičně šarmantního Colina Firtha a až příliš pro Bena Barnese. Pěkně odvyprávěné poválečné strasti aristokratické rodiny a naopak moderní ženy, která silně nezapadá do konzervatismu a přežitků poválečné Anglie. Vybraný humor a nadsázka ovšem v průměrně napsaném snímku. Čekal jsem víc. Konec ovšem dojem malinko napravil. 6/10! ()

Ferry

Docela zajímavý britský humor, který mne z počátku moc neoslovil, ale později už mě atmosféra nasála do sebe. ()

Tony.cs

Solidní tragikomedie, jejíž potenciál nebyl využit tak, jak by měl být využit. Přes dobrou komedii s inteligentními ironickými a sarkastickými prvky se dostáváme do nudnější části, která nás připraví na solidní gradaci a posléze (dle mého názoru) famózní finále. Jessica Biel zahrála dobře, Ben Barnes v roli naivního mladého pitomce je skvělý, ale z mého pohledu film drží hlavně vynikající Colin Firth. Kdyby snímek odsýpal plynuleji, bylo by to za 5*. ()

rt12

HBO to vysílalo po názvem ,,Žena s velmi špatnou pověstí". Typický humor Anglické smetánky. Kdo má rád konverzačky tak s chutí do toho, v tomto filmu jde převážně o to, romantický vztah je cihlička nad. ()