Lekce neslušného chování

• Velká Británie Easy Virtue (více)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiální text distributora)

PogoJoe

Skvěle zahrané, s přesnou dobovou atmosférou, ale chybí tomu lepší příběh. Solidní typicky britské romantické drama. Slovo "komedie" u popisu je rozhodně silně matoucí... ()

01Zuzana10

3 a pol*. Britké britské poznámky, šarm hlavných postáv, zaujímavé originálne prvky príbehu, či občasné črty. Vystihnú film v mojich očiach. Konštantné hodnotenie situácie, občasný viacvýznamový anglický slovník.. Colin Firth tradične neschopný vložiť do svojich replík nejakú dávku citu, resp. jeho prednes v rovnakej rovine, či už hovorí vtip alebo niečo (zá)važného charakteru. Živá Larita. Úchvatný Kris Marshall a jeho postava sluhu Furbera. Podivný záver, kt. mi odobral pozitívneho dojmu. Celkovo.. zvláštne, zajímavý počin ale nič, o čom by som s nadšením referovala priateľom. ()

Želik

Keď sa nevesta svokre nepáči je to jasné, začína vojna. V tomto prípade vojna okorenená skvelými dialógmi, humornými situáciami, dobrou hudbou a dobrými hercami. Mňa najviac bavil Kris Marshall. Proste marvellous :) ()

easaque

je to už delší dobu, ale pamatuju, že se mi to docela líbilo - určitě aspoň na slabší 4* [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

HappySmile

Vynikající komedie, která vás pobaví velice inteligentním humorem. Žádné přiblblé ksichtíky, puberťácké vtípky nebo různé skeče. Ve všem velice známém příběhu, jak se dívka s tchýní potkala, oceníte sarkasmus hlavních postav. Celkem mě překvapilo, že Colin Firth už přešel z rolí nápadníků do role otce, ale musím říct, že mu to tady (zarostlému) slušelo daleko víc než v romantických komediích (což je taky možná důvod, proč film skončil tak, jak skončil). A musím říct, že závěr filmu mě velice pobavil. Doporučuju! ()

M.i.k.e

velmi příjemné překvapení.Skvělé herecké výkony (snad s vyjímkou Bena Barnese,jehož postava mi v porovnání s ostatními nepřišla nikterak zajímavá) a opravdu vtipné.Hlavně "ústřední" válčící dvojice Kristin Scott Thomas a Jessica Biel si svoje role evidentně užívají a Firthova věčně cynická hlava rodiny taktéž stojí za zmínku.Možná je to celé takové "divadelní" a postavené hlavně na slovním humoru,ale bavit se rozhodně budete... ()

MartinNDL

Kdyby Colin Firth žil kdysi dávno v Egyptě, nemuseli vzniknout otroci. Ten frajer by utáhnul i remake Klapzubovy jedenáctky v podání rodiny Růžičků v tankeru přes Gobi i s realizačním týmem přivázaným k slepému střevu skrz ústní otvor. Easy Virtue je velmi dobře koukatelnej a snesitelnej film jen díky němu. Jessica Biel už není tou kočkou v upnutejch džínách z Texaskýho masakru, kdy by každej teen onan dal popcorn s colou, aby na vteřinu zahlíd její bradavky a scénář je jen velmi zmrzačenej bratříček důležitýho Earnesta/Filipa. ()

uterox

Od 40.minuty a dále to má pořádné grády. Hlavní postava je velmi zajímavá. Mladík nezkušený. Vztah nevyvážený. Je tam i humor. Johnova matka je doopravdy strašná, ale vše je podáno stravitelným zajímavým způosbem. ()

Nautila

Velmi příjemné, zábavné, oddechové a vkusné. K tomu Anglie, skvělí herci a jejich postavy. Nevím, co dodat, protože je to přesně to, co by to být mělo a nic nevyčnívá a ani nechybí. ()

bourec

Vynikající.I když jsem příznivec peprnějších komedií,tahle se fakt povedla.První plus je obsazení,báječnej Colin Firth,skvěle vypadající Jessica Biel,děsnou matku perfektně hrající K.S.Thomas a i zbytek hereckýho ansáblu je vybranej skvěle.Celej film je prošpikovanej jemnym anglickym humorem,ale dvě scény jsou nadmíru povedený(pes,tanec).Rozepře mezi paní domu a její snachou byli kořením filmu a ukázali ,že angláni jsou opravdu velký suchaři a amíci zas cynici jak prase.Je jen škoda,že po hodině film přešel na trochu vážnější strunu a konec filmu jsem odhadl brzo před koncem.Takže nakonec dám 80%,i když jsem uvažoval i nad plnou palbou. ()

zuzinka2

Velmi příjemný film, který balancuje mezi dramatem a komedií s anglickým humorem (musím říct, že jsem se u některých scén hodně pobavila). Příjemně mě překvapila Jessica Biel, která s K.S. Thomas odehrála úžasnou rodinou bitvu, a v jejichž stínu stojí hlavně ne tak výrazný Ben Barnes, jehož postava mě popravdě občas lezla na nervy. P.S. Výborná hudba. ()

DruidKarel

844. hodnocený film: Velká očekávání díky skvělému hereckému obsazení, nakonec obrovské zklamání. Velká snaha o podobenství s retro filmem se podle mě zvrhlo v kýč a velkou zmýlenou. Ani krásná Jessica Biel to nezachránila, což je s podivem. Film teda jenom asi tak přejdu a budu doufat, že se mě na něj nikdo nezeptá. A když ano, tak jej rozhodně nedoporučím jako dobrou zábavu na příjemný večer. 2* jsou opravdu maximem. 2* ()

enjoi

Romanťárna trochu jinak. Pro milovníky suchého britského humoru a staré Anglie povinnost. Já osobně jsem se skvěle bavil. 80 % ()

Wormboy

Prijemna a velmi oddychova romanticka komedia z krasneho prostredia anglickeho vidieka. Film neirituje, je vtipny, herci su sympaticki, dobre sa na to pozera a tak tych 90 minut ubehne ako voda. Je to proste taka ozdravna jednohubka. 3,5/5* ()

Martrix

Po 15-ti minutách mi bliklo hlavou, že by to byla dobrá divadelní hra, po dalších 10-ti minutách jsem byl přesvědčený, že je to naopak, že jde o přepsanou divadelní hru. Nejsem divadelní kritik a nepátral jsem po původu scénáře...prostě to z toho filmu jde znát. Jenže to, co funguje na divadle, nelze překopírovat na mrtvé plátno. I když se režisér snažil o bezstarostnou a rozvernou atmosféru...dařilo se mu to pouze hudbou. To divadelní "přehrávání" ,mimika a živost, tady prostě není, takže nebylo jak pomoct dialogům, které zůstaly v divadelní poloze. To, co je na živo vtipné, podpořené hercem, tady bylo jen sotva úsměvné. Přestože byli herci zvoleni velmi dobře, neměli šanci se filmovými prostředky aspoň přiblížit potenciálu, který ten text má. Režie tady selhává a pokud něco drží film v průměru, je to výborná Biel a britský humor...který je i v této tlumené verzi pořád osvěžující. Ti, kdo tady tak wowují, že je to moc zajímavé a originální, by měli občas zajít do divadla na nějakou britskou komedii...nejspíš by se jim trochu přetříbil vkus :o) V polovině filmu jsem věděl, jak to celé dopadne...protože divadelní texty mají svá nepsaná pravidla. Nebylo to zlé, ale ani dobré. A to je přece škoda. Osobně dám přednost originálnímu filmovému scénáři, který dostane do rukou někdo s invencí a jasnou vizí. ()

Plangi

Tady je dobře vidět, že z celkem banálního námětu se dá vyždímat maximum, aniž by se zabrouzdalo do trapných vod. A k tomu zasazení do Anglie meziválečného období, to jen umocnilo kontrast dvou světů, když se Larita se svým moderním způsobem myšlení a chování střetne s ryzím venkovským konzervativismem, reprezentovaný matkou jejího muže. Film dobře funguje, nesnaží se o nějaké plané vyústění do happyendu, jelikož ani jedna ze „soupeřek“ nehodlá přistoupit na kompromis, tedy je jasné že toto soužití asi nikam nepovede. I když mi Jessica Biel v hlavní roli mírně řečeno vadila, jsem s Lekcí neslušného chování nadmíru spokojen. Britové prostě umějí. 75% ()