Last Night

• Česko Včera v noci (více)

Joanna, spisovatelka na volné noze, a Michael spolu žijí nehledě na občasné hádky ve šťastném manželství až do večírku pořádaném Michaelovým šéfem Stuartem, kde si Joanna všimne, že manžel věnuje většinu času své kolegyni, designérce Lauře. Od Michaelova spolupracovníka Andyho se dozvídá, že Laura už s nimi pracuje několik měsíců a byla i na poslední služební cestě v L.A. Doma se pak manželé pohádají, Michael tvrdí, že s Laurou nic nemá, Joanna se zlobí, že jí o ní ani neřekl. Nakonec se usmíří. Druhý den ráno odjíždí Michael s Andym, kterému Joanna slíbí pohlídat a vyvenčit psa, a Laurou na služební cestu do Philadelphie. Joanna mu vsune do košile v kufru lísteček, kde mu vyznává lásku … Zatímco trojice se ubytovává v hotelu ve Philadelphii, Joanna si jde do baru koupit kávu a před ním potkává svou dávnou lásku Alexe, s nímž se seznámila před čtyřmi lety v Paříži, kde psala povídku a kde Alex žije. Oba jsou ze setkání nadšení a je jasné, že mezi nimi ještě stále přetrvává silné pouto. Domluví si schůzku v baru … Tam si dlouze povídají o minulosti, o Alexově knize a o tom, že se naposledy viděli před 2 lety. Nakonec Alex pozve Joannu na večeři s přáteli. Truman se Sandrou je už očekávají a všichni se dobře baví. Truman pak, když Alex a Sandra odejdou kouřit, poví Joanně o Alexově pařížské přítelkyni Helen. Michael se několikrát pokouší Joanně dovolat, ale ona to nebere, teprve při posledním pokusu odpoví. Vše je údajně v pořádku. Michael měl služební večeři s klienty a nakonec se s Laurou dohodne, že si ještě sami dva dojdou na drink … Joanna s Alexem dlouze hovoří o tom, proč jejich vztah nevyšel, přestože jim spolu bylo dobře. Joanna se příteli svěřuje, že na něj často myslí a manželovi o něm nikdy neřekla. Napětí mezi oběma pomalu roste, minulost se připomíná s nečekanou silou … Laura mezitím okatě svádí Michaela a nakonec ho pozve k hotelovému bazénu, kde teď v noci nikdo není. Michael jen nerad svolí k tomu, aby se svlékl a vykoupal se s ní. Ve výtahu, který je veze zpět do pokojů, ji začne vášnivě líbat a nakonec se s ní vyspí … (TV Prima)

Lama.Lama

Jak já nesnáším otevřené konce.. Zajímavý snímek, který sice na otázku "Co je horší - nevěra v lásce nebo v posteli" neodpoví, ale rozhodně zajímavě vykresluje celou situaci. Jen tam nemuseli strkat tu Mendes, to je pro mě utrpení. ()

Marsik

Ale ano, snímky tohoto typu jsou moc fajn. Alespoň na mě fungují téměř vždycky a zde tomu nebylo jinak. Hlavní čtveřice mi sedla, děj o nevěře sice standardní, nýbrž nenudící a 90 minut příjemně uteklo. Napadá mě jen, že kdyby místo Keiry dostala roli Jessica Biel, tak by to bylo možná ještě lepší. Nicméně Keira zahrála skvěle a na sympaťáka z filmu Pláž Guillauma Caneta házela neskutečně vražedné pohledy :) Nakonec nečekaně oba odolali, což se nedá říct od dvojici Worthington Mendes :) To jsem spíše vsázel na ně, že nepodlehnou a ono ne. Při závěrečných titulcích jsem se nad rozuzlením více zamyslel...a říkal jsem si, co je horší...jestli jednorázová nevěra (sex na jednu noc a konec), a nebo dlouhotrvající a prozatím nekončící chtíč jednoho po druhém. Položte si schválně tuto otázku také :) V konečném výsledku vyznívá moje hodnocení pro toto romantické drama velice příznivě. Opravdu mě film zaujal a věřím, že za pár let po něm opět sáhnu. 80% (with J.) ()

Anchi

Byla jsem ve správným rozpoložení pro sledování, tudíž melancholie jak sviňa. Kdybych se měla vyjádřit k příběhu, byla bych tu dlouho a asi bych šla nakonec utopit depresi do vína, tak radši jenom vyzdvihnu mojí slabost pro Keiru, jakožto mojí královnu mezi herečkami. Přesně v takovéhle roli jsem jí chtěla vidět - dokonale ženskou, ztělesnění krásy a elegance... Jednoduše perfektní. ()

Krissty

Nevím, co napsat. Tento film mi doslova vyrazil dech! Snímek o manželích, kteří se sice milují, ale každý z nich má i své tajné touhy, o kterých ten druhý neví.. Jednou jde o příběh skutečné a hluboké lásky a podruhé o sexuální přitažlivost a chtíč. Každý příběh je jiný a přesto se mistrně proplétají. Keira Knightley a Guillaume Canet byli úžasní.. Ona byla tak opět krásná a milá!! A líbilo se mi, že celý film nebyl jen o té fyzické nevěře, ale že byl plný zajímavých rozmluv hlavních aktérů a jejich pocitů, to bylo vynikající! Navíc ten super střih a hudba, ze které mi naskakovala husí kůže v těch nejsprávnějších chvílích.. Natočí Massy Tadjedin ještě něco dalšího? Doufám, že ano, byla bych opravdu zvědavá :)) Krásné! ()

ivishka

Jako milovník skvělých filmů jsem se rozhodla udělat takový menší experiment, jestli se mi to dříve jen zdálo a nebo je pravda, že Keira Knightley neumí hrát. Pardon, ale ta slečna opravdu hrát neumí - desetivteřinové zírací pauzy než si vzpomene na text, všudypřítomná nepříjemnost z jejího dětského hlasu a ve spojení s Evou Mendes se mi zdálo, že se z toho filmu asi brzo pozvracím - radila bych slečně Mendes, aby ubrala trochu botoxu, protože to jde poznat. Co se týče příběhu - blá blá blá ; to znamená konverzační romantický drama s neustálou nostalgií, která přerostla jistým způsobem v oboustrannou nevěru mezi jedním manželským párem. Jednu hvězdu dostal pouze Guillaume Canet za jeho herecký výkon a sladký úsměv. ()

Riddick77

Zvláštní dilema předkládá tento film, který je plný paradoxů a "náhod". Je horší fyzická nevěra hnaná chtíčem či hluboký cit k třetí osobě? Film tuto otázku rozhodně nezodpoví, přičemž konec je prakticky shodný se začátkem, o směřování vybraného páru nebudete vědět prakticky nic. Až na to, že oba asi vědí... Vyniká Keira a Guillaume, výraz zmláceného a ublíženého psa nasadil Worthington a Eva Mendes nikdy moc nehrála, nicméně u ní stačí její "look" (zvlášť pokud hraje charakter jako zde). V průběhu celého filmu si asi mnohokrát řeknete, kdy už "to" příjde a kdo bude oběť a kdo za padoucha. Avšak zde jsou za "padouchy a oběti" všichni zároveň. 8/10! ()

GodComplex

Na Last Night jsem se sel podivat kvuli hudbe Clinta Mansella, ktery nezklamal a se svym pianem opet kouzli. To samotne by stacilo na slusne hodnoceni a koneckoncu vic, nez prumerny vztahovy film jsem od toho stejne necekal. Nicmene s postupem casu to ziskava zajimave interpersonalni vypeti a otazku emocionalni vs. fyzicke nevery, ktera to spolecne s vybornou Keirou Knightley precijen nakopla kousek nad prumer. Ostatni v tymu uz byli ze slabsich soudku, Worthington je drevo a Eva Mendes je z meho pohledu jednoduse oskliva, takze jejich par pusobil tezce toporne, ale mozna to byl zamer jako protipol Keiry a jeji romanticke linky ve vyssich spiritualnich sferach. 7/10 ()

Alementina

Tohle ve mne bude jeste dlouho doznivat.... Neuveritelne herectvi vsech a minimalisticky dokonale natocene neco, co uz bylo natocene tolikrat, ze natocit to znovu pro me tak dechberoucim zpusobem si zaslouzi 5*. Rozhodne budu doporucovat na vsechny strany mezi mymi prateli... ()

René.girl

"What I wouldn't give to get tired of you." Není nevěra jako nevěra. Na jedné straně může být nevěra odporný čin, spáchaný pouze kvůli prchavé sexuální touze a na druhé je "nevěra", která vás donutí přemýšlet, jestli je nevěra opravdu, tak odporný čin. Nevěra, která nevěrou ani není, protože se jedná o vaši starou lásku, kterou jste možná ani nepřestali milovat, ale jen vám to prostě nevyšlo, tak jste šli dál s někým jiným. Ale je vůbec možné přestat milovat někoho, koho jste kdysi milovali? Je možné přestat chtít to, co jste vlastně nikdy neměli? A jste špatní, protože to pořád chcete i když víte, že byste neměli? Je vůbec možné projít vztahem bez jediné myšlenky na nevěru? Vynikající film, který klade otázky, ale žádné nezodpoví, vše nechá na divákovi samotném. Skvělé herecké výkony - Keira Knightley a Guillaume Canet mě naprosto okouzlili, Evu Mendes jsem nenáviděla a Sama Worthingtona bych nejradši praštila pěstí mezi oči. Když vezmu v potas ještě skvělý soundtrack, výborný scénář, a prostředí nočního New Yorku, tak nemůžu jinak než - 100% ()

gojackill

Čisté konverzační drama, které se téměř neohlíží zpět a udává se během dvou dnů. Hlavní otázka, která se tu řeší je nevěra. Dojde k ní? Současně se odehrávají dva příběhy odloučených manželů, kteří se milují, ale především manželka Joana má své pochyby. Je to velmi příjemně zahraný snímek, rád bych upozornil na sympatický výkon Sama Worthingtona (Avatar), sice to není žádná herecká akrobacie, ale jeho zamyšlený pohled vyzařoval charakter. Bývalého Milence Joany zahrál Francouz Canet, zpočátku se vynoří jako zapomenutý milenec, který by si rád v posteli zavzpomínal na minulost s Joanou. Postupně se však vyvíjí a mě postupně docházelo, jak moc zamilovaný a nešťastný je, od začátku nemohl vyhrát, ať už by to dopadlo jakkoliv. Jeho postava mě zpočátku štvala, ale jak se vyvíjel (byl jedinou postavou, která měla vývoj) začal si získávat moje sympatie, soucítil jsem s ním, už proto, že přes svůj povrchní zevnějšek (jeho výraz) měl paradoxně největší hloubku. Keira Knihtley, která hraje Joanu je opravdu krásná, záviděníhodně. Eva Mendes je jaksi do počtu, ale to nevadí. Velmi nenápadná hudba a nerušivá, citlivě umírněná režie z toho dělají pro mě příjemný snímek, který může být pro někoho nudný. Asi bych nedoporučil každému, ale na ty čtyři hvězdy to dá. Jen mi dal režisér trochu brouka do hlavy s tím závěrem. Pokud máte rádi konverzačky a nepotřebujete bůhvíjakou katarzi, je to dobrý tip. Ještě lépe pokud se chcete dozvědět něco o vztazích, možná se dozvíte i něco o sobě, stejně jako já. ()

rt12

Nebýt Evy Mendes, která mě prostě jako herečka neuchvacuje, dala bych o hvězdu víc. Dvojice Eva se Samem a jejich rozprava není pro mně nijak zajímavá,, spíše to zavání známým klišé, jejich výkon je velmi průměrný. Film táhne dvojice Keira a Gulliam a jejich dialogy. ()

01Zuzana10

Zvláštny film zo života. Mám dojem že som po celý čas doslova divák. Divák, ktorý má možnosť nahliadnuť do života ľudí. Akoby som žila a len na chvíľu sa zastavila, aby som pozorovala iných. A tí iní si ma vôbec nevšimnú. Správajú sa prirodzene (Jo príde domov a hneď sa ide prezliecť, jej bežné nedbanlivé gestá..) Od začiatku sme hodení do vody, nie sme uvedený do deja, nevieme, kto sú postavy. Tie sa nám postupne odhaľujú. Ale spôsobom, ako sa postupne odhaľujú osobám v ich živote, takže divák nevie v niektorých fázach o nič viac ako ten, voči komu má byť ukryté tajomstvo. Tento štýl zobrazenej neúprimnosti ma prekvapil, že je tak trefne zachytený vo filme. Takisto ma zaujala hudba. Tým, že nepodporovala zápletku hneď od prvých scén dodávala práve ten dojem pozorujúceho. Myslela som najprv, že to len Jo ako spisovateľka bude porozovať ale nakoniec sme to my. Ako 5. hlavná postava. Myšlienka s neverou je skvelo spracovaná. Hoci sa ma to ešte našťastie netýka, napriek mojej nezaujatosti dejom, veľmi zaujímavý a hlavne skvelo spracovaný film. (ešte čo ma prekvapilo je, koľko sa pilo alkoholu vo filme :)) ) ()

Thomassi

Dramatický příběh páru, kterému stačí jedna noc, kdy jsou odděleni od sebe, aby si každý z nich zaflirtoval. Začnu tím slabším, a to jsou v některých chvílích dlouhé, až nudné dialogy. Do třech čtvrtin filmu to bylo napínavé až k prasknutí, a napětí pořád gradovalo. Ke konci ale jako by film neměl co říct a utápěl se právě v pořád protahovaných dialozích. A úplný konec mě hodně překvapil, bohužel tak, že to hlavní jsem se nedozvěděl, ač jsem na to čekal už od začátku. Na druhou stranu je to ale možná dobře, protože film u člověka vyvolává pocity velké nejistoty, a konec je toho důkazem. Teď ale k tomu příjemnějšímu. Film neskutečně těží z naprosto okouzlující atmosféry nočního New Yorku. Ukazuje život takový, jaký tam opravdu je. A v něm krásně vyčnívají oba příběhy. Touha obou představitelů (Sam Worthington a Keira Knightley) zkusit něco jiného je také vykreslena neskutečně reálně. Kvalitu rozhodně podporují i kvalitní vykony hlavní čtveřice, i když právě u Sama si nejsem jistý. Buď to zahrál naprosto geniálně se všemi těmi nervozitami, nejistotou a choutkami, když se má něco stát mezi jím a jinou ženou, však to znáte. Anebo je prostě absolutně nevhodný do těchto romantických pletek, protože na mě působil naprosto nejistě. Film je krásná ukázka toho, co se může stát, když se do vztahu vmísí práce nebo staří přátelé. Proto také hodnotím vyše, protože film má co říct a v nemálo případech možná posílí nejistotu právě ve vašich vztazích. ()

PogoJoe

Neskutečná nuda plná keců o ničem. Výborné obsazení, hrozný scénář. Naprosto vůbec mě to neoslovilo, ani nebavilo. ()

TominoLa

Ten film není ničím výjimečný. Vzhledem k tomu, že podobných filmů zabývajících se nevěrou není moc mi tenhle sedl. Je to téma, které nás obklopuje a tak i po skončení mě nenechal klidným. Ano Sam Worhington je strašnej. Važné role asi nebudou jeho šálkem kávy. Eva Mendes, která ve většině filmu vypadá moc sexy tak v tomhle kde by to měla uplatnit nejvíce selhává. Největším tahounem je Keira Knightley a tak díky ní a pokusu nám ukázat dvě podoby nevěry se nebojím přidat *. A moc příjemná hudba. ()

rastlinka

Je tu ďalší deň a to jemné očarenie, ktoré mi v hlave vírilo včera, teda bezprostredne po dopozeraní filmu, už postupne vyprcháva. A uvedomujem si, že ma bavila vlastne iba jedna línia (Keira Knightley+Guillaume Canet), ktorá bola jemná, čistá, no zároveň humorná a ľudská. Druhá línia na čele so Samom Worthingtonom, ktorý mi sem mimochodom vôbec nepasoval, nebavila tak ako mohla. Jeho "hranie" pripomínalo tak 9 ročného chlapca vyjaveného zo života s vygúľanými očami a otvorenými úsatmi, ktorý nevie čo robiť, než dospelého ženatého muža, ktorý horko-ťažko (ne)odoláva sexepílu svojej kolegyne (Eva Mendes). Najviac mi vadilo to neustále striedanie pasáží, pri ktorom sa ani nedalo ubrániť porovnávaniu, pretože keď niečo spravila jedna dvojica, už som len čakala, kedy bude prestrih na tú druhú a tam sa udeje niečo rovnaké alebo veľmi podobné. Viac voľnosti, originality a menej druhej dvojice (Eva+Sam) a som maximálne spokojná, pretože hudba bola úžasná a situovanie deja (prevažne) do New Yorku je s jeho ulicami a atmosférou mesta pre takýto príbeh viac než vhodné. ()

berusche

Shodou náhod jsem viděla za sebou tenhle snímek (jako druhý v pořadí) a snímek Na dotek. Ačkoli by se dalo říct, že jsou do jisté míry odlišné, jistá paralela mezi nimi je, a tou je nevěra, manželství a partnerské vztahy. No a já musím říct, že snímek Na dotek mě decentně nudil, za to tenhle mě decentně probudil. Vykreslit důvěru a její ztrátu, pokušení a odolání a nevědomou zradu, která zůstane nevyřčena takovým způsobem, jako je to tady podáno, je úctyhodné. Tenhle pletenec mi byl prostě a jednoznačně sympatičtější, neb nepotřeboval nějaké neuvěřitelné příhody a chování, ale měl jednoznačně nakázáno: popsat, jak je těžké se rozhodnou na svůj vlastní úkor. V neposlední řadě, ačkoli nemá tenhle film v pozadí mužské super herce, ta děvčata jsou tady daleko hezčí. ()

Martyska

Celý čas som na niečo čakala. Na niečo, čo by ten film pozdvihlo a začalo sa uberať úplne iným a nečakaným smerom. Niektoré pasáže mi prišli zbytočne dlhé a natiahnuté. Nechce sa mi veriť, že som celý film čakala a čakala a čakala. A na čo? Na tých zopár scén, čo stály za to? Výhodou alebo možno aj nevýhodou bol veľmi rýchly koniec podľa ktorého si treba už len domyslieť koniec. Fakt nečakané. ()

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008