Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

Rodin

Velmi netypická role pro vadnoucí hvězdu Kevina Costnera. Velmi příjemná záležitost, která by se hravě obešla bez některých postav (Lauro, promiň) a kdyby byla řádně sestříhána, mohla být skutečně i vysoce nadprůměrná. Jenže to je ten problém, který vrcholí nesmyslně předimenzovanou scénou postřeleného padoucha sedícího pod stromem a předávajícího moudra lidového valašského vypravěče v nesnesitelně dlouhých záběrech. Jedno voko nezůstalo suchý. Čtyři tedy dám, ovšem hlavně za toho kloučka, který byl podle mého bezchybný. Jo a rád bych varoval všechny, kdo film ještě neviděli, aby se důsledně vyhnuli českému dabingu. Jiří Zahajský byl totiž všechno jiné, než člověk schopný nadabovat Eastwooda. ()

polonius

Možná tak dokonalé řemeslo, ale kdo zná Eastwoodovy filmy, musí být už unaven neustále stejnou šablonou. Film zdobí vynikající Kostner a T.J. Lowther v dětské roli. Pořád mi vrtá hlavou, jak si při útěku z vězení za sebou dva utečenci bez komplice mohli stáhnout prostěradlo, když po něm byli před tím slezli??? ()

Dizzy_eM

Eastwood zkrátka umí dělat filmy, které obměkčí i největšího tvrďáka a stejně je tomu i u snímku A Perfect World. Clint má u mě palec nahoru za to, že se vyvaroval předem očekávaného klišé, kdy dobráka vězně honí zlí policajti. Buch je tu právě naopak ukázán se všemi svými špatnými vlastnostmi i rozhodnutími, takže se s ním divák zcela ve všem neztotožňuje a udržuje si tak odstup... Určitě ale bude fandit malému Filipovi, který právě jedno Buchovo špatné rozhodnutí překazí a přesně po vzoru svého únosce a zároveň přítele, vezme situaci do svých rukou. Zachová se vlastně jako samotný Buch, protože jedná tak, jak si myslí, že je to „správné". Příběh, kde dobro a zlo balancuje na tenké hranici (což zde nádherně umocňuje ještě postava matky-jehovistky) rozhodně stojí za zhlédnutí, a i když téma filmu od začátku tak trochu hraje na city, nemusíte se bát, žádný obyčejný doják vás rozhodně nečeká... ()

Stanix

Úžasné roadmovie, které stojí za to čas od času shlédnout. Alfou a omegou tohoto filmu je vykreslení strany zákona jako chybujícího, naivního a ignorantského aparátu zdánlivého "dobra" a na druhé straně volnomyšlenkářského kriminálníka Butche, "páchajícího" pořádek a dobro radikálními, leč nepovolenými způsoby. ()

marlon

Vydarená dráma v podaní režiséra i samotných hercov - i keď má niekoľko slabších miest, skvelý námet, celkové vyznenie, pamätný záver a v neposlednom rade i srdcervúca skladba "Big Frans Baby" z neho robí žánrovú klasiku. ()

Maniik88

Costner a chlapec boli výborní. Vďaka nim sa to dalo celé vydržať a dokonca sa to aj začalo páčiť. Je to pomalé, strohé, no akýmsi spôsobom pôsobivé. Aj tak si viem predstaviť ubrať aspoň 20min. Chlapec vychovávaný síce s láskou ale bez otca a pod náboženským fanatizmom a Costner už dospelý muž, ktorého otec dostal až do basy, mamka pobehlica.. Obaja sa zhodou okolností stretnú a zažijú aspoň pár dní dokonalého sveta. ()

ANTYCHRYST

Když zloduch.. vlastně není zloduch :) ale normální chlápek.. kterého odměkčí malej kluk.. Konec bez komentáře.. Fizl si zase dělá co chce.. Hnus :( 90% ()

Knor

Perfektní, není snad co dodat. Perfektně zrežírováno, napsáno i zahráno. Clint Eastwood dokážu naplno využít každou postavu pro dokonale fungující dramatický příběh se spoustou emocí. Nádhera ! ()

Ronee

Taký chlapsky film. Hlavná postava dosť psychouš. Ale záver má veľmi smutný. Malý chlapec hral super a strašne mi zovrelo srdce ako kričal "Butchi, Butchi...! ()

Ceja

Přestože Eastwooda jakožto režiséra nemusím, tenhle film je opravdu výborný. Hlavně vsadit na herecký potenciál K. Costnera se autorům této skvělé podívané vyplatilo!!! Také dětský hrdina se se svou rolí vypořádal skvěle!!! ()

Prankster

Peckovní jenom trošku zdlouhavý film kde je Costner vykreslen do zdánlivě sympatického člověka a vlastně nevím jestli to byl hajzl, nebo nepochopený klaďas, ale to byl asi účel... ()

Baki

dokonalost ... nevím co více říci. kdybych měl film rozebírat kousek po kousku,tak bych našel asi pár much, ale proč? film jako celek na mě velice silně zapůsobil a zanechal ve mě něco, což je opravdu důležité. a šlo by to i bez clinta ;) ()

HarveyDent

Velmi vydařený snímek o "hodném" urpchlém vězni a malém klukovi, s kterým se spřátelí. Komplexy z dětství trpící Kostnerův hrdina, který se nedokáže dívat když rodiče trestají fyzicky své děti a malý kluk, který ani neví jakou barvu má cukrová vata. Jejich cesta k přátelství je zajímavá a dobře zrežírovaná Eastwoodem. Jediné, co tu chybělo byla jaksi ehm... gradace, prostě napětí, zavěrečná "drásačka nervů". A scéna v domě, kdy si Phillip/Buz poprvé vystřelil ani vyjednávání na louce nebyli dost silnými na vyvolání napětí. Tak z toho zbývá jen poklidná road movie s morálním poselstvím výbornými hereckými výkony (pouze Kostner a Eastwood) a místy až absurdním humorem Eastwooda. 80% ()

vlKousek

Až na toho rádoby agenta FBI, kterej mi připadal trapnej jak malovaný sáně v létě, tak to byl perfektní film, jedna z nejlepších rolí Kevina Kostnera, co jsem viděl. ()

juditik

V poslednej dobe mi Clint dáva jednu filmovú a réžijnú facku za druhou, a ja mu to žeriem...vážne, je to Pán Herec a Pán Režisér...'Dokonalý svet' je silný snímok, kde sledujeme narastajúcu dôveru a priateľstvo medzi väzňom-uprchlíkom a malým chlapcom-zajatcom. Chlapča hrajúce Filipa dokáže hádzať fakt dokonalý prekvapený kukuč, Costnerovi-Butchovi sa jednoducho nedalo nefandiť. Pobavila som sa, zamyslela som sa, a áno, aj keď bolo jasné ako to asi skončí, poplakala som si... ()

radys.v

Velmi podařené dojemné drama. Nebál bych se tvrzení, že Dokonalý svět je, po Gran Torinu, nejlepší drama, které Clint natočil :) Jediné co se mi nelíbilo byl dabing C.E., který byl naprosto hnusný a ani z daleka se nepodobal skutečnému hlasu Clinta (to je ale jen můj problém) = radím se dívat jen v ENG s tit :-) ()

rob_troy

Geniální drama s úžasným obsazením Kevina Costnera jako zločince, kterej občas ulítne, a skvělého Clinta Eastwooda, který si může gratulovat nejen za skvělou roli, ale za skvělý film. Málokdo v sobě nese něco takového a za to si pana Eastwooda opravdu vážím. ()