Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

R1CH1E

Je málo věcí ,které mě v našem Dokonalém světě dokáží rozbrečet. A jednou z nich je právě Dokonalý svět Clinta Eastwooda. Postavy jsou zde skvěle rozebrané, Kevin Costner hraje úžasně a s Filipem mu to velmi sluší. Atmosféra filmu mě zcela vtáhla, takže já nemám co dodat. ()

mirec88

Silný citový film, ktorý síce nie je dokonalý, ako hovorí názov, ale za ten záver, kedy som plakal ako už dlho nie, mu patrí 5. hviezdička. ()

Autogram

Clint Eastwood točí hlavne veľké a dokonalé filmy. A toto je jeden z nich. Phil z rodiny bez otca zažije s únoscom, ktorý sa mu stane náhradným otcom, životnú jazdu, na ktorej sa naučí veľa. Utekať, šoférovať, ale aj kradnút a strieľať. A ja som si túto jazdu prežil s ním. –––– Nauč se užít, co zrovna máš. –––– Víte, v dokonalým svêtě by se tohle vůbec nestalo. ()

Jaro.Krafcik

Hodnotenie už s číslom 2,5K. Vybral som si dokonalý svet ktory nedavno spomenul vo svojom komentári jeden známy filmový fanúšik. Vysoké percentá a režia slávny Clint Eastwood, čo sa mohlo pokaziť? Jedine záver, ktorý som pravdupovediac čakal. Mohli to lepšie premyslieť a bol by aj plný počet. Tiež sa mi veľmi páčili halloween scénky, proste, koleda a ruce nahoru. 4* ()

Ludivitto

Výtečné! Perfektní! Skvostná a citlivá Eastwoodova režie a K.Costner ještě v době kdy byl "zlatým dítětem". Velkým plusem pro mě byl i představitel Filipa (Bazze). Zkrátka a dobře překvapených a zcela zasloužených 5* ()

Philoun1

Opravdu krásný dojemný až smutný film, který nepostrádá hloubku. Ani nemá cenu říkat, že Eastwood se zase ujal režie na výbornou a Costner prostě exceluje. ()

sellsakul

Presne ako to napísal Matty: "Předvídatelný „doják“, který nemá a ani neměl přinést co nového." S tým súhlasím, pretože som film videl v roku 2009 a v podstate mi to prišlo hneď od začiatku celé povedomé, pretože veľa podobných filmov som asi videl, proste som vedel odhadnúť, čo bude ďalej, tak preto ma to až tak nedostalo a navyše bolo to aj dosť dlhé...Kebyže film pozerám pred 10 rokmi, tak určite by to bola pecka, ale tak tie 3,5* - 4* si zaslúži, no určite nie 5*... ()

Lektor

Až konec poruší tu dokonale funkční šablonu, protože je lehce nevyzpytatelnej. Souhlas s tím jak si Clint dokáže poradit s prvoplánovým sentimentem, že ten film prostě nechybuje a že Costner hraje jednoho z nejsympatičtějších antihrdinů filmového plátna. ()

Styxos

z toho coveru bych čekal milou road story o tátovi a synovi a ono tak na jednu stranu i je, ale každá mince má dvě strany... ten film není vůbec jednoduchý, vlastně bych řekl, je naprostým zrcadlem života a není klasickým bijákem v pravém slova smyslu - Eastwood sice hraje policajta, ale ten je na hony vzdálený Harrymu a Costner si nazul boty, který taky úplně moc nenosí. A to je jeden z těch důvodů, proč jim to vyšlo. Dokonalý svět je totiž naprosto atypický, když máte v jednom filmu Eastwooda a Costnera automaticky by to mohlo svádět k akčnímu thrilleru něco ve stylu Nelítostného souboje nebo Uprchlíka. Ale všichni u tohohle snímku byli géniové a vzniklo existenční drama o otcích a synech, o otcích chybujících a synech strádajících a žíznících po otci. Drama o tom, že některý jizvy se nezacelí a člověk si je nese celý život a zasevá je dál. Je skvělý jak se premisa o únosci a rukojmím změní v příběh o chlapci, kterého máma drží zkrátka a kterému tak bolestivě moc chybí otec... kterému taky chybí otec. A hlavně je to film o tom, že oči dítěte jsou jiné než oči dospělého a že dětská láska dokáze proměňovat a že nikdy není pozdě na to udělat některé věci jinak. ()

solskjaer

Hodně zajímé drama s perfektním Kevinem Costnerem na vrcholu své slávy a s dokonalou režií Clinta Eastwooda. CO mě ale opravdu odrovnalo byl ten malý chlapec, který zahrál s takovou profesioální a dokonalou naivitou, že jsem musel uznat , že občas strčil své dospělé kolegy zcela do kapsy. ()

ArdathBay

Costner v netypické roli zběhnuvšího vězně s malým jehovistou, který každou chvíli něco nesmí. Snímek obsahuje dokonce i humor - asi nejvtipnější situace je když osazenstvo volebního karavanu pozoruje řidiče jedoucího vedle nich. Director v roli drsného policisty s charismatem jako hrom. Děj nádherně plyne a vy jste unášeni řekou výtečného příběhu, který vyvrcholí velmi silným koncem a jsem velmi rád, že Eastwood nevyměkl a finále fatálně zakončil. Eastwood opravdu umí točit kvalitní filmy a já mu za to velmi děkuji. Radost se na ně dívat. ()

lskala

Jeden z nejlepších Costnerovo filmů. Klasická postava kladného záporáka mu sedla dokonale. Svůj "otcovský" vztah k malému Fillipovi zahrál naprosto hodnověrně. Eastwood je jako herec i Režisér rutinér a příliš toho nepokazí. Originální příběh spolu s Costnerovým charismatem, dělá ze snímku špičku - 90% - 5***** ()

Mr.Jackass

Clint v nejlepších letech a Lowtherova životní role...výborný film o hodném- špatném zločinci a lehký Stockholmský syndrom spolu s Clintem v režijním křesle jsou vražednou kombinací :) Ale ten úplný konec jsem tak nějak tušil, takže se ono "posazení na prdel" nekonalo... ()

OughJay

Taková menší černá kaňka je pro mě tenhle film v Easwoodově režijní i herecký filmografii. Je to ten největší frajer, kterýho jsem kdy na plátně viděl, ale tahle role absolutně nebyla pro něj. Celej ten policejní sbor mi tady s prominutim přišel jak banda přiblblejch idiotů. Opravdu jsem dlouho neslyšel tak stupidní dialogy, jaký probíhaly při "honu na ultra nebezpečnýho zločince". Ve scénáři byly fakt díry jak do pražskejch tunelů a taky jsem čekal trochu víc dobrodružství, když už se jedná o road movie. Záchranou je pro tenhle film výbornej Kevin Costner, jeho malej parťák a taky konec, kterej neni zrovna happy end, jak to u jinejch podobnejch filmů bejvá. Možná proto dává tolik lidí tak vysoký hodnocení, kdo ví... Eastwood je můj nejoblíbenější herec i režisér, ale nebojim se říct, že s timhle filmem udělal chybu... ()

gutshoter

Opět výborná režie Clinta Eastwooda. Ve filmu jsou skvělé dialogy podporovány dobrými hereckými výkony hlavních představitelů. Ve filmu jsem se ani jednou "nezanudil", což je známka kvality :-) .. Konec byl emočně náročný a tak to mam rád. Nevidim důvod, proč bych nedal plné hodnocení. ()

Arkanoid

Výchova chlapca, ktorý má kvôli náboženstvu chudobný život kriminálnikom, ktorý ho dokáže obohatiť, má naňho pozitívny vplyv a rozvíja jeho charakter vrcholí vo veľkolepom vyjednávacom závere. Dokonalý film, keby boli scény s vyšetrovateľmi nahradené scénami ústrednej dvojky. Na Clinta v čele pátračov sa dobre pozerá, aj sú tie scény užitočné, keďže odhaľujú minulosť hlavného hrdinu, no sú emocionálne chabé a zbytočne zdržujú hlavný dej filmu. Úsmevná, napínavá a zároveň rodinná roadmovie s asi najlepšou postavou Kevina Costnera. ()