Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

herr_carter

Costner, Eastwood a přímý důkaz toho, jak je důležité do naprosto obyčejného řadového filmu obsadit dobrého herce a film pojistit skvělou režií - velice lidský a dojemný snímek.............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Lenarek

Kevin Costner ve výborné roli. Malý klučina byl vynikající :-) Pouto které pomalu vznikalo mezi Butchem a Filipem vyzařovalo tak skutečně, až to snad není možné. Velmi vydařené drama. Přes příjemné herce až po režii. Zato Laura Dern mě moc nezaujala, ale jinak bylo vše velmi pěkně propracované. Oblek strašidýlka... :-) Je to jen na tobě! ()

Seti

Tak teď mě Clint vážně dostal! Třičtvrtě filmu mě chlácholí milou pohodičkovou road movie s několika opravdu úsměvnými momenty a pak se vytasí s TAKOVÝM koncem!? No teda Clinte, já ti tleskám! Skutečně výborná záležitost z dob, kdy ještě Kevin Costner válel celej Holywood. V ústřední dvojici ho skvěle doplňuje klučina T.J. Lowther, pro nějž to zřejmě byla jeho životní role a sám Drsný Harry jim zdatně sekunduje. Nic jsem nečekal a zase jsem jednou příjemně překvapen :-) (Ale ten konec budu určitě ještě chvíli rozdejchávat). Po rozležení dávám za 5. ()

Cracker

Dokonalý bol, nie však ,úplne, aby dostal vyššie hodnotenie. Clint sa mohol viac angažovať ako herec ale aj tak to zvládol pekne. Opäť mi nesedel ten nie práve moc veselý koniec. Ale pohol so mnou pretože zvyšok filmu ma nechal chladným a nebol pre mňa moc zaujímavým, na Clinta priemer... ()

Mistickzz

Eastwoodov dokonalý svet, toľko som o ňom počul a dnes som si ho konečne aj pozrel. Po zhliadnutí musím povedať, že to bola parádna jazda s frajerským Costnerom, ktorý bol fakt skvelý. Veľmi sa mi páčil humor, ktorý aj vo vypätých scénach nič nekazil, priam naopak. Nebyť miernych nedostatkov, ktoré som si všimol, bola by táto road movie aj za 5*. 83% ()

xaver

Typicky americkej doják. O vztahu mezi únoscem a uneseným se toho už mnoho napsalo a natočilo. Vznikají i určité sympatie, tz. Helsinský syndrom. Každpádně zde únosce pomáha unesenému chlapci z průšvihu, do kterého by se nebyl dostal, kdyby ho neunesl. Unést chlapce s komplicem, pak toho komplice zabít, aby chlapci neublížil, jaksi pošahaný. Nemám rád tyto filmy. Není nic horšího, než když se zbytečně vytváří sympatie vůči únoscům. Ti si prakticky v žádném případě sympatie nezaslouží, a v tomto případě už vůbec ne. ()

Wally

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů...velice silný příběh, skvěle nafilmované a výborné herecké výkony...vždy se znovu rád kouknu. ()

Andy.

"Takže aby jsme si rozuměli... Krást se nemá. Ale když něco opravdu chceš a potřebuješ to, tak si to prostě půjčíš... Říká se tomu výjimka z pravidla..." ()

cold

Jeden z nejlepších filmů Clinta a Kevina. Krásně vyobrazený vztah mezi jehovisticky zasaženým chlapcem a zločincem, kteří v této "road movie" dokazují, že lidem ještě na sobě alespoň trochu záleží. --- Nebraňte se slzám - Já se také neubránil. ()

Theraphosa

Další z řady snímků Clinta Eastwooda. Další z řady snímků, který se mu setsakramentsky povedl. Kevin Costner byl opravdu dobrý ale prďola jménem T.J. Lowther tam zastínil snad všechny hvězdy. 85% ()

cab

Setkani prchajiciho vezne a maleho osmileteho Filipa jakozto rukojmeho me dodnes lezi v zaludku a nechapu, co na tomto neuveritelne tahlem a nudnem flaku takova spousta lidi vidi. Reziser (Clint Eastwood) slapl vedle a naznacovat, ze tito dva maji neco spolecneho a proto si tak nebyvale rozumi, at mi nikdo nevyklada. 35% za vzdy dobreho (Kevin Costner). ()

jakeer

Tento film som si pozrel prvý raz kvôli Eastwoodovi, ale obľúbil som si vďaka nemu Costnera. Ten hral na prelome 80. a 90. rokov ako boh (až je na zaplakanie, kde je jeho kariéra teraz). Ale tempo klasicky pomalé, eastwoodovské, veľmi civilný dojem. Costner exceluje, jedna zo záverečných scén s černošskou rodinou je mrazivá. Úplný záver je emočná "ždímačka". Deväťdesiatkový film v najlepšom zmysle slova, niečo také sa už dnes netočí. ()

Scevola

Perfektna road movie, takmer ako otec so synom na vylete. Kevin Costner vystruhal jednu zo svojich najsympatickejsich roli, napriek tomu, ze hral zapornu postavu. Velmi pohodovy filmik. 8/10 ()