Nic než pravda

Režie:

Petr Burian

Účinkují:

Petr Šiška (moderátor), Diana Kobzanová

Nová česká soutěžní hra s odměnou velkých peněz, moderována Petrem Šiškou. Soutěžící musí pravdivě odpovědět na 21 otázek, aby dostal největší výhru 5 miliónů korun (rozbris)

HoneyBunny

U pořadů tohoto typu je složité je hodnotit. Do křesla si pozvete člověka z lidu, o kterém už předem víte, že má nějaký škraloup nebo trauma z minulosti (proto taky soutěžícím pokládají tak sto otázek ještě před natáčením, aby přizvaný psycholog poznal, na jaký škraloupek se mají ve studiu zaměřit). Začnete s jednoduchými otázkama (ukradl jste někdy něco v obchodě?), čímž docílíte toho, že si diváci k soutěžícímu vytvoří nějaký vztah. A pak vytáhnete ten škraloup a protože už předem víte, jaké odpovědi jsou pravdivé a jaké ne, soutěžícího necháte se emocionálně odhalit a odejít s prázdnou. Občas mu i můžete zničit manželství nebo rodinné vztahy. Ano, pro diváky je to zábava, dívat se na cizí neštěstí. Ukazuje to na nehezké lidské vlastnosti. A u soutěžících to ukazuje, co všechno jsou lidé ochotni prodat za vidinu peněžní výhry (svojí čest, dobré jméno, hrdnost, manželství, partnera či partnerku...). Nic než pravda (The Moment of Truth) je z určitého úhlu pohledu televizní žumpa, ale nedá se jí upřít to, že diváky zvrhle pobaví (proto dávám dvě hvězdy). Smutné je, že zase o kousek posunul hranice směrem vkusu směrem dolů. ()

Kothy

Pěkně hnusná soutěž s detektorem lži. Moderátor jim pokládá opravdu nepříjemné otázky. Ale 5 milionů je lákavá výhra. ()

MikeCool odpad!

TV-pořad (Soutěž). Šiška, který si hraje na drsňáka v "pravdomluvné" soutěži o 5 milionu korun. Občas to bylo dobré, ale spíše převažoval pocit "OMG". | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 20% (odpad!) | ()

AllShallFall odpad!

Další televizní blbost, kam lezou jen devianti a úchyláci aby se měli diváci na co dívat a další pijavice jako Nova na čem zbohatnout. Kdyby to měl být pořad o slušných lidech, tak by nebyl nikdy odvysílán. Protože by to pak nebylo zajímavé. ()

heyda

No docela mazec. Každopádně několikrát jsem měl takový divný tušení, že je to celý podvrh. Nějak se mi to prostě nezdá. Nejdřív tě napíchnou na detektor lži a potom v pořadu odpovídáš jak? Podle pravdy nebo podle toho, co si řekl detektoru? Je to nějaký nevychytaný. Každopádně i tak je to spíš blbost, které víc jak 1 hvězdička nesluší. ()

Pejpr

Je krásné sledovat, co jsou lidé schopni udělat pro peníze :) Aneb jak správně odpovědět aniž bych prohrál. ()

SOLOM.

Jeden z těch primáckých pořadů, který mě nikdy příliš neoslovil. Petr Šiška byl zpočátku skutečně slabým moderátorem, ale postupem času do svého projevu konečně začal dávat (i když spíš na oko) i trochu emocí. Co se výběru soutěžících týká, tak mi to přišlo až moc strojené – nicméně věřím, že se mezi námi skutečně najde spousta tupců, kteří by si rádi vydělali nějakou tu kačku a hlavně se potřebují zviditelnit v TV. Samozřejmě tam byli i někteří „normální“, ale těch mi přišlo minimum. Kdo by se taky na to díval, kdyby tam byli jen samí slušňáci – exoti a nejrůznější kreatury – to je to co táhne a zvyšuje sledovanost. ()

claudel

Nikdo není nucen do té soutěže chodit a už vůbec nikdo není nucen se na ni dívat. Mě tahle soutěž baví a zajímá. V krátkém časovém úseku se odkryje vždy jeden lidský příběh a nedá se říct, že ten je zajímavý a ten méně, ten je hodný shlednutí a ten zase ne. Osobně bych se nikdy takové soutěže nezúčastnil, navzdory tomu, že já polygrafu věřím, avšak současně chápu, že v České republice se hned vyrojí davy pochybovačů. Je to dáno i naší právní úpravou, polygraf není uznán jako důkazní prostředek, plní jen pomocnou funkci. Domnívám se, že největší nevýhoda soutěžících spočívá v otázkách hypotetických, u faktických otázek neexistuje jiná možnost než ano nebo ne, ale u hypotetických může člověk zakoušet smíšené pocity a nemusí si být jistý svojí odpovědí. Už několikrát jsem si sám pro sebe říkal, že bych vůbec nevěděl, jak odpovědět, samozřejmě na otázku hypotetickou. A co se týká moderátora, Petr Šiška svojí úlohu zvládá náramně dobře. ()

Handle

Pokud si chcete na místě zničit život, tenhle pořad je docela dobrá volba... No, z obýváku se na to koukat dá. To se pozastavíte nad tím, jaké sebevědomí musí mít člověk, který tam vleze. Skoro na každým se dá totiž něco vyhrabat. Ale co. Když už tam vlezou, tak proč si nezakroutit hlavou. PS. Ten moralizující moderátor mě šíleně irituje. Ale samozřejmně vím, že si hraje na dokonalého jen proto, že musí a má za to prachy... ()

Iggy odpad!

Podle mě absolutně neetická soutěž. Ostatně jako většina reality show. Pravda a lež nejsou přece jenom ano/ne. Na pravdu a lež nikdy nebude stačit detektor lži. Pokud teda všichni nezblbneme z podobných pořadů. ()

Marek1991 odpad!

Tento program patrí medzi najohavnejšie vôbec. Zneužíva pravdu a to mnohokrát záľudnými otázkami, na ktoré sa často nedá odpovedať jednoznačne, no súťažiaci zo seba aj tak urobí zlého, lebo v 1% prípadov by možno tak konal alebo sled otázok je úplne nevhodný. Ten moderátor Petr Šiška mi prišiel vrcholne nesympatický, osopoval sa na ľudí, s ktorými nemal nič spoločné, nemal ich čo súdiť alebo sa do nich starať, mal veľa nevedomostí a presadzoval sa ako najmúdrejší, no to mi stačilo. Diváci si prišli na svoje, výsmech pri háklivých témach, mali dôvod ohovárať, proste táto súťaž sa mala volať, ako si pokaziť život za pár minút. Z jedného chlapíka tam urobili rasistu, že nemá rád cigáňov, no keby dali detektor lži ostatným a možno aj samotnému moderátorovi, tak by dopadli zrejme rovnako, lebo sa vie aká je väčšina z cigánskej komunity, že majú na svedomí vraždy, vlámania a zlodejiny, ublíženia na zdraví, teror smradom, hlukom, proste u nás na Slovensku je známy prípad Oskar Dobrovodský, tiež sa hovorí o tom, že zrejme podpálili hrad Krásna Hôrka, takže obavy sú jasné. A jasne, potom je každý rasista, kto nemá takých ľudí rád, lebo sa mu spájajú navyše s nejakým etnikom. Tento program stál aj na tom, aby v ľuďoch vyvolal pochybnosti a tak si v duchu často pripustili každú možnosť a tým pádom sa tým ťažko prechádzalo bez zhodenia svojej osoby, bez strápnenia sa, dokonca to zničilo niektorým životy, aj keď je pravda, že si za to mohli často sami, lebo podviesť manželku, ktorá o tom nevedela a ísť do takejto komerčnej šou, to nemalo šancu na úspech. Ľudia sa tam nasilu usmievali, škerili, mali nejasné odpovede. Áno, mali by sme sa brať aj so svojimi nedostatkami a keby musel každý vravieť pravdu, svet by bol lepší, no tu každého nesúdili, iba niektorých, ktorí poslúžili ako potvrdenie niektorých teórií zvráteným aktivistom. Radšej mohli ten detektor dať politikom a pýtať sa ich, či niečo ukradli a podobne, aby sa niekto dostal do parlamentu, súdnej rady, či na iný verejný post, tam by to malo byť povinné, no nie je a tu sa budú s kyslými a škodoradostnými úsmevmi pozerať na ľudí, ktorých možno manželka vydierala, aby tam išli a dokázali jej lásku a podobne, samozrejme sa nechcem zastávať všetkých, no niekde to bolo drsné, zbytočné a stačilo neklamať, nemusel človek nič vedieť, iba mať guráž pre peniaze urobiť čokoľvek a je jedno, že by tam sedel vrah, ešte by odišiel ako milionár. Neviem, ako brutálny bol pôvodný program a či vo všetkých verziách boli aj nejakí zaplatení herci, no toto bol vzhľadom k mnohým bodom v tom programe zvrátený program. Ale ovce sú často radi za každú šou a je im to často jedno, aj keby ich mali pritom zmrzačiť. Naviac prezrádzať svoje osobné veci verejnosti ako verejná spoveď, tak to je šialené, možno v inom svete, no na tomto, kde sa zneužíva všetko, to je proste des. Chcel by som na tom kresle vidieť majiteľov komerčných televízií, prezidentov ako Obamu a spol., veď to by bolo, keby sa nositeľa nobelovej ceny za mier spýtali, dali ste zabiť ľudí, aj keď ste vedeli, že zabijete deti alebo viete o tom, že vaše činy spôsobujú smrť a mrzačenie detí po svete alebo ste slobodomurár, či zastávate myšlienky sionizmu, no najlepšia by bola, klamete často ľuďom? Už končím, nemá zmysel s tým strácať toľko času, je to odpad. () (méně) (více)

havLord

Bavim se nad demencí lidí, kteří se do týhle soutěže přihlásí, prodaj svá nejtemnější tajemství a tim, že se to pak snažej vysvětlit a omluvit, do toho ještě víc zabředávaj a na konci toho všeho shrábnou směšnejch 50.000 a v prdeli se viděj, když nikdo z jejich blízkejch o ně už nestojí a můžou si jít leda hodit smyčku, ptz si právě zničili život :-d ... doslova krvavý peníze. ()