Zkušený policista Nick Pulovski přijde při přestřelce se zloději aut o svého stálého partnera. Poručík Garcia mu jako náhradu přidělí Davida Ackermana, nezkušeného mladíka z bohaté rodiny, který se snaží vymanit z ochranného vlivu svých rodičů. Pulovski, posedlý myšlenkou na dopadení šéfa zlodějského gangu Stroma, není novým partnerem příliš nadšen. Když banda přepadne kasino, čekají na ně Nick s Davidem přímo v trezoru. Mladík však nedokáže vystřelit na Stromovu milenku a vinou jeho váhání lupiči opět vyváznou, tentokrát dokonce s Nickem jako rukojmím. Slušňák David se konečně odhodlá k ráznému a tvrdému postupu. Vydá se po parťákovi pátrat a za sebou nechává spoušť. Přes řadu problémů se mu ho podaří najít a zachránit. Společně pak pronásledují prchajícího Stroma a jeho milenku. (TV Nova)

kubilov

Rookieho lze definovat buď jako lehkou buddy movie s klasicky nesmlouvavým tvrďákem Clintem a s Charlie Sheenem na vrcholu hereckých sil, nebo jako klasickou žánrovou kriminálku s pár komediálními vsuvkami. Na mě ale film zapůsobil zhruba tak napůl cesty mezi oběma směry, a proto je mé hodnocení spíše průměrné. Sexuální scéna šedesátiletého Eastwooda však byla dost zvláštní. ()

johnsnow

Náhodou v pohode filmis. Síce menej akčný ale keď dôjde k akcii je super, Clint je skvelý a jeho hlášky majú šmrnc, Sheen tiež super. Akurát záporák trošku slabší. Ale 4* si film zaslúži. ()

Blazkowicz

Popravdě nic moc. Ústřední dvojka nefunguje nějak extra dobře. Každý má tak asi půlku filmu pro sebe, a to je pro tak velká jména zatraceně málo. A když už jsou spolu, tak chemie mezi nimi prostě chybí. Dál už není na filmu nic zajímavého, co by stálo za řeč. Průměrný akční film. 3* ()

Prubner

Tak tohle je jedna ze slabších eastwoodovek. Hvězdné obsazení je fajn, ale scénář je slabý (to trauma ze smrti bratra vypadá skoro jako parodie a Eastwood jako režisér se tentokrát moc nepředvedl - hlavně zamrzí průměrně natočené akční scény. ()

vodkasesemte

spojení, které budí velká očekávání a myslím, že autor z toho vycucal maximum, ale když mě na dobrou noc čtyři hvězdy úplně stačí a také duvod, proč jsem v předešlých dramatech Eastwooda uděloval jen po třech! ()

VanBradley89

Ale jo. Clint odvádí svůj standart, hraje to co na něm máme rádi. Drogama nezničený Sheen je v pohodě. A Raul Julia jako rasistickej záporák přímo skvělej. Do toho spousta fajn hlášek. povedených scén a dobré finále. Nemám problém. ()

honzic

Solidní film, který byl poplatný své době, začátku devadesátých let, tehdá se ještě točili slušné kriminálky a akční filmy, kde se člověk nenudil. Sice to bylo až trapně udělané s tou policií, dneska by ty zloduchy odpráskli hned, ale tehdá to bylo normální, realita to rozhodně nebyla. Ničím nevynikal, ale jako celek fajn podívaná. Hodnocení: 65 % ()

JoeM

Nevím, proč mi zrovna tenhle film utkvěl v paměti. Možná proto, že: Los Angeles a LAPD na přelomu osmdesátých a devadesátých let, starej Ford Crown Victoria, pomsta za zastřelenýho parťáka, Clint Eastwood v roli poldy - drsňáka (ta mu prostě sedí nejvíc), Charlie Sheen v roli poldy - zelenáče/drsňáka (což mu moc nejde), Raul Julia - záporák/rasista, záporačka - zvrhlá divoška (to je vždycky napínavý a sexy). Sakra, už jsem si vzpomněl. Tak proto tyhle filmy miluju. A když už jsem si myslel, že mě nic v tomhle dokonalým, banálním a nadsazeným oldschoolovým snímku nepřekvapí, tak přišla třešnička na dortu. Ležící postřelený záporák se dožaduje lékařské péče, protože na to má samozřejmě jako zadržený civil právo. Clint Eastwood coby detektiv Nick Pulowski namíří revolver s osudnou kulkou, nezklame a zahláškuje: “Je nejmíň 100 důvodů, proč tě nesejmout, ale žádnej mě nenapadá.” Bang! ()

Mikecat

Film zhliadnutý kvôli Ch.Sheen. A zrazu sa tu zjaví C.Eastwood so svojím rozhodným otcovským prístupom ako policajt. Prenasledujú gang obchodujúci s elegantnými autami. Akcia celkom slušná, stále je na čo pozerať. Výborná premena mladého poseru Charlieho na poriadneho chlapa a jeho "řádení po meste". Zaujímavá intímna scéna Clinta a záporáčky, kde ale od pása dole neuvidíme nič a vlastne ani od pása hore :) záverečná naháňačka na letisku trocha pretiahnutá, posledná Clintova hláška nad zločincom nemá chybu: "Musí existovať aspoň sto dúvodú, proč bych tě neměl zabít. Lenže ja si práve teď na žádny nespomínám. bum" ()

Delfador

Překvapivě špatný film na Clinta. Jsou tu i světlé chvilky, ale celkově je to takové ploché, tisíckrát ohrané scény, že ani Sheen to nezachrání. Clint je vždy připraven a nikdy nemá zapalovač, aby si připálil doutník. Dalo se to sledovat, ale u Clinta jsem zvyklý na lepší. Tím koncem se to ještě víc pokazilo. Klasický Clint v průměrném americkém filmu. Není to holt už Drsný Harry. ()

Monini

Průměr. Oceňuji skvělého Clinta, který ale všude hraje stejně (jeho herecká image se mi hrozně líbí) a kvůli nakupeným chybkám ve filmu hodnotím průměrně! ()