Zkušený policista Nick Pulovski přijde při přestřelce se zloději aut o svého stálého partnera. Poručík Garcia mu jako náhradu přidělí Davida Ackermana, nezkušeného mladíka z bohaté rodiny, který se snaží vymanit z ochranného vlivu svých rodičů. Pulovski, posedlý myšlenkou na dopadení šéfa zlodějského gangu Stroma, není novým partnerem příliš nadšen. Když banda přepadne kasino, čekají na ně Nick s Davidem přímo v trezoru. Mladík však nedokáže vystřelit na Stromovu milenku a vinou jeho váhání lupiči opět vyváznou, tentokrát dokonce s Nickem jako rukojmím. Slušňák David se konečně odhodlá k ráznému a tvrdému postupu. Vydá se po parťákovi pátrat a za sebou nechává spoušť. Přes řadu problémů se mu ho podaří najít a zachránit. Společně pak pronásledují prchajícího Stroma a jeho milenku. (TV Nova)

Dale

Podpriemerný akčný film, ktorý neprináša nič nové. Skúsený detektív ide po vrahovi svojho parťáka, pričom dostane za parťáka zelenáča, z ktorého sa z ničoho nič stane rovnako drsný skúsený policajt. A filmu, v ktorom je scéna, keď zloduch mieri na policajta a vysloví toľkokrát otrepané "Zbohom" (to znamená, že ten kto zomrie nebude ten policajt) nemôžem dať viac ako dve hviezdičky. ()

Johny_fork

Znám sto důvodů proč tě nezabít, ale zrovna mi žádnej nenapadadá. Hláškující a doutníky žvýkající Clint Eastwood nikdy nebude klišé, přímočarý akční film, který se pevně drží žánrových pravidel, což je velmi dobře, přestřelky jsou efektní, hlášky uzemňující a tak to má být. ()

Terva

Dva policisté na stopě nebezpečných gangsterů....... Režie : Clint Eastwood. Scénář : Boaz Yakin a Scott Spiegel. Kamera : Jack N. Green. Hudba : Lennie Niehaus. Hrají : Clint Eastwood jako Nick Pulovski a Charlie Sheen jako David Ackerman. Tohle mě hodně bavilo. Povedené. ()

corpsy

Akčňák, ktorý sviští kupredu rázne a bez nejakých väčších zakopnutí. Priemer, ale určite nie nevydarený. ()

kobejn

Než se stal z CE uznávaný, div ne artový, režisér, točil solidní béčka, za který se tehdy nemusel vůbec stydět. Ale počítaje Nesmiřitelnými svět nabyl dojmu, že CE "dozrál" a od teď už bude točit jen kvalitní, oscarový věci. Není vůbec na škodu si občas zaskočit ještě do dob, kdy si mohl dovolit točit naprosto neambiciozní a neumělecký filmy. ()

Colonist

První polovina filmu nic moc. Vlekla se, akční scény byly takové sterilní a neměly grády, Clint působil unaveně, jeho typické hlášky nefungovaly, s Charliem Sheenem neměl vůbec žádnou chemii a vzájemná interakce jejich postav byla minimální. Žádné špičkování, žádné dialogy, které by člověk od buddy movie očekával. Prostě se jen přesunovali z jednoho místa na druhé, kde se Clint snažil o drsňáka a Charlie mu někde opodál dělal křoví. Zato druhá polovina byla naopak velmi dobrá. Od té doby, co Charliemu došlo, že mu v žilách koluje tiger blood, mě film konečně přestal nudit (první půlka v žádném případě nesloužila k tomu, aby pomalu připravila cestu k proměně jeho charakteru, ačkoliv to byl možná původní záměr, pro mě byla první hodina prostě špatná a měl jsem co dělat, abych film nevypnul). Poté, co Charlie vymlátil bar (nejlepší scéna filmu) a vydal se za každou cenu zachránit svého parťáka, už to stálo za to. V závěrečné části pak konečně začala fungovat chemie mezi ústřední dvojicí a akce též začala mít koule. Záporáci byli solidní. Takže první půlka za dvě hvězdy, druhá za čtyři, tudíž celkem za tři. Díky té druhé polovině se v konečném součtu jedná o celkem zábavné eastwoodovské béčko. ()

kinderman

Ve své době spíše přehlížený film (kritika si smlsla zejména na "znásilňování stařičkého Eastwooda divokou S.Bragovou") zůstal dodneška svižnou akční kriminálkou, ve které Clintovi fandové dostanou přesně to, co od své hvězdy očekávají. ()

Martin741

Reziser Clint Vychodnyles aj v neskorych 80. rokoch nemal dohromady stale co ponuknut, okrem podpriemernych az niekedy priemernych filmov. Tento The Rookie nie je ziadnou vynimkou. Scenar by nebol najhorsi, a dejova linia obcas mala aj nieco do seba /akcne sceny, zaverecna prestrelka/. Co vsak film stahuje na priemer, je len stale ta ista jednorozmernost Eastwooda ako herca. Dalej dej miestami nudi, a dialogy casto vysumia do prazdna. A podla mna /ale ide len o cisto sukromny postoj/ sa to az prilis vezie na vlne tzv. buddy movies /Tango a Cash, Lethal Weapon/. Lenze pokial Lethal Weapon sice nebol genialny film, bol aspon postaveny na 2. navzajiom kontrastnych, ale vyborne sa doplnujucich policajtoch Gibsona a Glovera. Dvojka Vychodnyles a a Sheen moze o niecom takom len snivat, nema na to proste. Znesitelny priemer, ale na viac sa pan Vychodnyles v roku 1990 nezmohol. 67 % ()

Jino

Mírně nadprůměrný akční film. Spojení Charlieho Sheena a Clinta Eastwooda bylo zajimavé a docela jim to spolu slušelo, kdyby měl film hlubší potenciál než jen řadový akční film, mohla být z nich docela slušná dvojice policajtů a film mohl mít pokračování. Jenže to by si Clint musel dát více záležet na režii a trochu poupravit scénář. Jen tak mě napadá: Nemá někdo oheň?!! ()

O´Neill

Film pěkně běží, vidíme zde úchvatné herecké výkony v podání, jak jinak než Clinta Eastwooda, a v tomhle snímku k němu přibyl i Charlie Sheen. Komediální prvky se zde vcelku často vyskytují, a to je určitě plus. Na pět to sice není, ale plnohodnotné čtyři hvězdičky si to určitě zaslouží. ()

bourec

Clint Eastwood je hlavně drsnej Harry. Ovšem jako režisér hlavně ve svých mladších letech stojí taky za povšimnutí. V kombinaci s mým ne zrovna oblíbeným hercem Sheenem je ale tenhle film pohodovej, drsnej a dokonce vtipnej. Výborný. 90%. ()

starbrejkr

No hurá, konečně eastwoodovka z osmdesátek (rok 1990 jsou ještě osmdesátá léta:-)), která není oázou trapnosti ani nudy. Volba na Charlieho Sheena jako parťáka byla povedeným tahem, protože kromě komediálního talentu je to prostě i dobrý vážný herec a v podstatě má víc prostoru než Clint. Samozřejmě se nejedná v žánru o nic světoborného, je to víceméně klasický představitel tehdy hodně populárního filmu s nesourodou policajtskou dvojicí, ale film má spád a navíc Sheen a Eastwood jsou opravdu skvělá dvojka. Navíc má tenhle film snad ještě blíž Dirt Harry serii než Sázka na smrt, akorát Harry si tak neliboval ve smradlavých doutnících:-)) ()

pakobylka

Úderná, byť trochu odlehčená záležitost, která chce udělat dojem: Je ultrachlapská, tím pádem i ultradrsná ... a chce se mi napsat ještě ultrahloupá - ale to Clintu Eastwoodovi přece jenom nemůžu udělat. Je to celé prostě trochu přes čáru - neukotvený příběh, který se nedá brát ani jako thriller ani jako komedie. Možná by milému "Zelenáči" prospěly výraznější parodické prvky ... možná by měl vůbec největší úspěch jako čistokrevná parodie - alespoň u mě určitě. Takhle to vidím jen na ne zcela přesvědčivé 3* ()

c.tucker

Sice je to klasický buddy-movie, který je ovšem oživen Clintem a jeho režií. Honičky v autech, výbuchy a drsní chlapy (tedy jeden, ten druhý je teprv zelenáč, ale učí se rychle). Vždy se těším na poslední scénu s opětovným odznakem vzhůru nohama, kterou na filmu prostě miluju. ()

Icefist

Clint je prostě klasik a Nick Pulovski, seržant jemuž zabijou parťáka, je v jeho podání k sežrání. To by snad ani nebyl film s Clintem, kdyby se nevydal na odvetnou výpravu. Slušně se mi zamlouval i Sheen v roli nového Pulovskiho partnera. Nechyběj samozřejmě ani momenty, u kterejch se člověk pobaví. 70 % Edit: stáhnutí o 10 procent Oblíbená část- doutníky na letišti ()