Zkušený policista Nick Pulovski přijde při přestřelce se zloději aut o svého stálého partnera. Poručík Garcia mu jako náhradu přidělí Davida Ackermana, nezkušeného mladíka z bohaté rodiny, který se snaží vymanit z ochranného vlivu svých rodičů. Pulovski, posedlý myšlenkou na dopadení šéfa zlodějského gangu Stroma, není novým partnerem příliš nadšen. Když banda přepadne kasino, čekají na ně Nick s Davidem přímo v trezoru. Mladík však nedokáže vystřelit na Stromovu milenku a vinou jeho váhání lupiči opět vyváznou, tentokrát dokonce s Nickem jako rukojmím. Slušňák David se konečně odhodlá k ráznému a tvrdému postupu. Vydá se po parťákovi pátrat a za sebou nechává spoušť. Přes řadu problémů se mu ho podaří najít a zachránit. Společně pak pronásledují prchajícího Stroma a jeho milenku. (TV Nova)

otík

Drsný Eastwood zaučuje nováčka Charlieho Sheena, ze kterého si téměř vychová kopii sebe samého. Slušný akční film s drsnými, ale ke konci taky bohužel úsměvnými akčními scénami, s hláškujícím Eastwoodem a slušně záporným Raulem Juliou. Dnes už se konce typu "záporáka střelíme z metru mezi oči" nenosí, ale proč si občas nedopřát old school akci. ()

Radiq

Docela amatéřina nasáklá atmosférou 80. let (ok, rok výroby 1990 ale taky ještě není žádný terno). Je to prostě starej akční film, takže honičky v autech, přestřelky a bitky tady jedou v hlavní roli. Bohužel v dnešní době už nezaujmou, protože na to nemaj. Eastwood ani Sheen nepředvedli nic xtra. Až na to Eastwoodovo zneužití vojetí zápornou děvkou na židli, to pobavilo, hehe. Tohle zapadá do šedýho průměru tehdejší doby a v dnešní době to u mě už nemá vůbec žádnou šanci... ()

Deyw

slusnej akcnak, kterej ma smysl videt kvuli sheenovi ve vaznejsi roli (znate ho jako blazna a je vtipny se na nej divat kdyz hraje vazne :D) a clint je proste borec..hodne slusnej film a klasicky dobove prestrelky plny krve! ()

Skuby47

Typický snímek z Clintova drsňáckého období, jak ho znají jeho příznivci - s patřičnou dávkou akce, honiček, výbuchů, krásných auťáků, vtipných hlášek, trochou erotiky a spoustou mrtvol. V budoucnu se mu podařilo natočit řadu daleko lepších věcí, ale i tak jsem nebyla zklamaná. ()

lennyd

Poté co je Nicku Pulovskému (Clint Eastwood) zavražděn parťák, Nick přísahá, že se šéfovi místní mafie, Stormovi, pomstí. Jeho nadřízení mají ale jiné plány, a tak mu přidělí nového parťáka, mladíčka Davida Ackermana (Charlie Sheen), a nechají je vyšetřovat krádeže aut. Jenže Nickovi touha po pomstě nedá spát, a dál jde Stormovi po krku. Storm cítí, že se mu Pulovski blíží, a tak jej unese a žádá po policii dva milióny dolarů jako výkupné - což policie odmítá. Jediný, kdo chce Pulovskému opravdu pomoci, je jeho mladý parťák ... Měl jsem tu smůlu, že jsem film viděl v českém dabingu. A i když je obecně český dabing kvalitní, tak pro tento film to rozhodně neplatí. Hlavně dabing Ackermana se vůbec nepovedl (netuším kdo jej daboval, a ani to radši vědět nechci) - ale co mne dostalo, že si nikdo nedal práci aspoň s logikou dialogů (v angličtině se to sice neřeší, ale v češtině nechápu, že Ackerman i v nejvypjatějších chvílích svému parťákovi uctivě vykal). Ale zpět k filmu - ten tak hrozný není, chtělo by se mi říct - typická Eastwoodovina (sám si napsal, sám si zahrál) - z dlouhé řady podobných filmů ničím nevybočuje (snad jen zajímavou přestřelkou v letištních prostorách) a docela vtipnou závěrečnou scénou.. ()

noriaki

Podle scénáře to měla být asi spíš komedie, protože takhle nepravděpodobný přerod hlavního hrdiny a takhle drsný policajt se v realném světě jen tak nevidí. Jenže nebyl by to Clint Eastwood, aby filmu nedodal temnou atmosféru a pořádnou dávku napětí. Tuhle kombinaci mohl uhrát opravdu jen Charlie Sheen. S rolí se popasoval skvěle a téměř zastínil staršího kolegu. Chemie mezi nimi příliš nefunguje, Eastwood jako herec už na to přestává mít a i jako režisér se utápí v průměru. Je s podivem, k čemu se za další dva roky vzepjal. ()

Master19

Vtipné setkání Eastwooda se Sheenem a relativně svižná akčňárna s oblíbeným tématem přerodu zelenáče v ostříleného policajta. ()

JohnSmith

Průměrná devadesátková akční komedie,pár vtipů a slušných hlášek,akce,ale není to nic,co by zůstalo delší dobu v paměti. Na Eastwooda to bylo trochu slabý. ()

m.a.t.o.

„Chcem záruku, že sa môjmu synovi nič nestane.“ – „Ak chcete záruku, kúpte si mixér.“ Nahláškovaný buddie movie, ktorý vôbec nie je vtipný. Charlie Sheen bol na prelome 80. a 90 rokoch začínajúca hviezda a Clint, ten už bol hviezda zabehnutá. Spolu im to ale príliš neklapalo. Chémia medzi nimi bola veľmi slabá, a nedopomohol tomu ani mdlý scenár s nudne vykreslenými charaktermi (Sheenove mindráky boli otravné, Clintova motivácia dosť slabá). Za zmienku stojí iba zopár kvalitných akčných scén, ktoré sa však v dvojhodinovej stopáži stratia, a tak sa zo Zelenáča stáva iba veľmi rýchlo zabudnuteľný film na jedno pozretie. 40 % ()

HomeAlone

Eastwood a jeho hlaskujuce role nemaju jednoducho chybu a velmi dobre sa pozera na tieto jeho filmy . A aj Zelenac patry presne medzi tieto filmy ()

voleman

Přes poměrně nízké hodnocení tady, musím říct, že mě se to poměrně líbilo. Film poskytuje takový ten nádech začátku devadesátých let, což je nejlepší období právě na takovéhle akční krimi komedie. Eastwood má přesně na míru ušitou postavu postaršího zahořklého policajta, který hláškuje a táhne kupředu v podstatě celý film. Jako celek to sice není nic hodnotného, ale jako oddechová akční komedie to je výborné a nudit se určitě nebudete. 75% ()

kenkaku

Kdo zná filmografii Clinta Eastwooda musí si říct něco jako: "Eastwoodovka" (hlavní hrdina policajt, polské jméno, sem tam dostane na budku, jinak drsnej...). Osobně mám Zelenáče rád pro jeho humor a hlášky... Prostě "takový už se dnes nedělaj". Film má u mě také jeden kuriózní fil a to tím že byl viděn v kině kde díky promítači-debilovi co nezvládl výměnu kotouče jsem při prvním shlédnutí přišel o nejakčnější scénu skoku autem z explodující budovy... No reklamace se v kinech tenkrát moc nenosila a tak jsem na film musel hned 2x za sebou :). ()

xaver

Zajímavý snímek se solidním námětem a patřičným napětím. Slušně natočené akční scény okořeněné drsným humorem. Dal bych i 4*, ale zase tam bylo zbytečně moc nesmyslného násilí. ()

bruceman7

Nejdřív se to jeví jako standardní krimi, postupem času to ale nabírá slušné grády. Dlouhé naháněčky, souboje, semtam kvalitní hláška, vodbouchnutí pěkně zblízka do palice .. no, zaslouží si to o hvězdu víc, než na kolik to vypadalo. 7,5/10 ()

iXtr3m3

Krásna bodka za osemdesiatkami v podaní pána Eastwooda v hlavnej úlohe aj na režisérskom kresle a v tej dobe už skvelo rozbehnutú mladú hviezdu v podobe nesmrteľného Charlieho Sheena odchovaného na tigrej krvi. Krásny old school, dobrá akcia, večne nasraný a s ničím sa neserúci hrdinovia, jednoducho krásna jednohubka... :) ()

Corpsegrinder

To nízký hodnocení moc nechápu každopádně neni důvod hodnotit nízko už kvůli geniálním hláškám a nabušený akci (úvodní honička nebo šílená scéna s Mercedesem). ()