V 50. letech byl v projektu Daedalus cvičen tým elitních pilotů, kteří se měli stát prvními americkými astronauty. Nařízením vlády byl však projekt ukončen a do vesmíru vyslán šimpanz. O čtyřicet let později selže ruské komunikační družici Ikon navigace. Pokud by se zřítila, mělo by to vážné následky. Proto se Rusové obrátí s prosbou o pomoc na Američany, navigační systém byl okopírován z amerického Skylabu. Jeho konstruktérem byl Frank Corvin, jeden z členů bývalého týmu Deadalos. Jen on si poradí s jeho opravou. Frank zuří, když zjistí, že jedním z ředitelů NASA je nenáviděný Bob Gerson, bývalý šéf projektu Deadalos. Nakonec ale souhlasí s nápadem dát dohromady původní tým, který se vypraví do vesmíru a družici opraví. Postupně najde všechny bývalé kolegy, předloží jim svůj návrh a přesvědčí je, aby se k němu přidali… (TV Nova)

JoeSO

Dědci ve vesmíru? Ruská nukleární stanice? To nemůže dopadnout dobře. Čekal jsem, že tam všichni zařvou, ale ono ne. Někdo přežije. Takový průměrný film. ()

zigy

Sympaťáci si na starý kolena udělali radost a natočili zábavný film o kamarádech kosmonautech, a sami se v tom vyblbli. Nemám co bych vytknul, snad jen to, že mě nevzali s sebou a konec udělali zbytečně rádoby dramatický ve stylu hollywoodských akčních spektáklů.....Eastwoodův smysl pro humor je mi velmi blízký (viz Gran Torino). ()

allegria

Mám ráda sci-fi a mám ráda Eastwooda a proč nevytvořit trochu nadsázky? Mně se film rozhodně líbí nejen kvůli dobrým hercům a skvělému scénáři, ale taky pro základní myšlenku, kterou většina mladých nejspíš ocení, až z nich budou taky senioři. Humor, dojetí, drama, napětí - skvěle jsem se bavila. ()

LencaN

Velice sympatický film. Jen pokud si nechcete kazit film tím, jak je to nelogické, jak okaté, jak přiblbe jednoduchoučké, ač se jedná o let raketoplánem a oprava nějakého ruského satelitu, tak musíte přivřít obě oči a prostě vnímat jen herecký um hlavní čtveřice našich kovbojů. Piloti veteráni, kteří jediní umí pracovat se stařičkým naváděcím systémem se potácí v problémech, které jim dělá špatné zdraví, horší fyzička apod. Dohromady ale tvoří strašně fajn bandu chlapíků, takoví kocouři, kteří neztrácí šmrnc ani v důchodu a hodí očkem za mladou hezkou slečnou. Vtípky fungovaly, chemie mezi nimi taky. Nemám co vytknout. Jen s odstupem času prostě je vidět, že ten film není vlastně o těch technických věcech, které tady hrají spíš vedlejší roli, takže je to prostě dost jednoduché a hlavní prim hrají charaktery. ()

Winster

Do vesmiru muze kazdy kdyz uz tam byl i Houmer a malem i Barny Gumble :D Prvni cast filmu je takova srandicka... Posledni 1/4 je bohuzel americkej patos... ()

PTuranyi

Pohodový príbeh partie letcov túžiacich po ceste do vesmíru, ktorá sa im splní až v dôchodku. Aj to len vďaka tomu, že Frank je tvrdohlavý bastard a zneužije problémy NASA s ruským satelitom, ktorý záhadným spôsobom používa americkú navigačnú techniku a tú vie opraviť len Frank. Misia sa však zvrtne na príbeh v štýle Armageddon a dej sa začína zaplieta do klišé hoci s nimi koketuje od začiatku. Clint Eastwood, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland a James Garner si zahrali bandu vtipkujúcich páprdov v skafandroch a miestami je to celkom zábavné. Šťastný koniec sa celkom nekoná. ()

Adams

Clint prostě dělá dobré filmy. Mohlo by být více humoru, ale vše stačí. Ve skutečnosti pár takových věcí opravdu nahoře lítá. Dobré zvukové efekty, měl jsem pocit, že se za pozadím furt něco děje, konečně jsem viděl ve filmu počítač ktarý nevydává při práci žádné zvuky při zobrazování na obrazovce. Realistický film. ()

pavont

Prijemny film od uja Eastwooda, kde sa mi pacilo, ze nebral vsetko tak vazne a nesnazil sa o prehnanu dramatizaciu. Ostatni herci tiez zapadli takze som spokojny. ()

Pythonator

Říkejte si co chcete, ale já se u tohoto filmu náramně bavil. Clintova režie jako vždy skvělá a ústřední čtyřka staříků prostě nemá chyba. Stojím si za tím, že to je takový lepší a zábavnější Armageddon. Narozdíl od Armageddonu to není taková kýčovitá proamerická hrdinská slátanina. ()

Tominko12

Celkom zaujímavý nápad, výber hercov výborný,bolo to ľahké, vtipné, príjemné...Možno škoda, že film mohol byť poňatý viac komediálne alebo viac dramaticky, lebo je to niekde medzitým. Avšak veľmi príjemný film pre mužskú časť spoločnosti. ()

Mrazik7

63%? Are you serious? Jedna z nejlepších komedií, kterou jsem sjížděl na VHSce, když jsem byl marod! Čtyři hláškujicí dědkové, kteří ani tak moc nehrajou, protože jsou sami sebou. ()

ujo.peter

Jeden z filmov, kde je potrebné vypnúť rozum, logiku, užívať si humor, snívať o vesmíre, príjemne si pri ňom oddýchnuť. Buď si ho zamilujete, alebo si ho pozriete aj viackrát :-) Mne sa podarilo oboje, takže nemôžem dať viac, než som dal. ()

Tom_17

Tady je hodnocení vážně jednoduchý. Poslední čtvrtina filmu 3hvězdy - ***. První tři čtvrtiny 5hvězd - *****. Super film o tom jak se staří chtějí vyrovnat, nebo co vyrovnat, překonat mladší generaci. Obzvláště mě bavil jejich výcvik na misi a scéna s benchpressem :) Není to bůchvíjaké veledílo, ale když běží v televizi tak koukám. Baví mě i po letech. ()

Chlo0opek

Klasická americká "my jsme nejlepší a nejchytřejší na celém světě a ostatní by nedokázali, to co my a proto jim musíme pomáhat" chujovina, která v podstatě prezentuje tuto sebranku jako národ nadlidí... Nebylo to tady už někdy v historii i v reálu v jiným národě.? Příběh jinak standardní, ničím nepřekvapující záležitost. ()