poster

Setkání v Praze, s vraždou (TV film)

Krimi

Česko, 2008, 92 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (68)

 • Historik
  ****

  Musím předznamenat, že jsem četl celou sérii Setkání s vraždou, tedy šest příběhů, takže jsem možná více v obraze. Na druhou stranu jsem se trochu nemohl vyrovnat s obsazením, protože jsem si ty postavy představoval jinak. Zejména Anka Lomnická (Janžurová) mě ze začátku úplně vylekala. Má-li jazzová dívčí kapela v knižní sérii nějakou roli, či smysl, ve filmu mi připadala nadbytečná. Přílišná doslovnost až didaktičnost je odvozena už z literární předlohy a musím říci, že mi zas tak moc nevadí. Zpočátku jsem měl velké obavy, vypadalo to na průšvih, ale pak dostal film spád, výrazně gradoval, takže jsem to dokoukal s docela velkým zanícením. Těžko se mi to hodnotí, protože já jsem na Škvoreckého fanda. Přitom je mi jasné, že úplně bezproblémové to nebylo. Ale měl jsem z toho nakonec dobrý pocit. A mám ho i druhý den.(5.1.2009)

 • Naby
  **

  Celkem zajímavý a malinko kontroverzní námět. Bohužel ukolíbaný příliž dlouhým a špatně seřazeným dějem. Scény ohledně koncertů byli celkem dost nevkusné a trapné. Celkem 1,8*(16.10.2011)

 • Ozzy2

  Po prvních záběrech v letadle a následné scéně se saxofony jsem to vypnul.Jak vidím, dobře jsem udělal.(15.10.2018)

 • jungewolf
  ***

  No, nic moc, ty moc časté hudební vstupy s ženskou saxofonovou kapelou - režisérka J.Němcová jich tam nacpala zbytečně moc. Tady opravdu platí, že všeho moc škodí. Takže : 3 - 3,5 * a 51 % , víc určitě ne ...... .(18.10.2018)

 • st.lupen
  odpad!

  Velké zklamání a zabitý čas(4.1.2009)

 • de-souza
  *

  Tenhle kousek nezachránily ani herecké osobnosti..bohužel...(4.1.2009)

 • majorW
  **

  Na Kavcich horach uz neni jediny normalni dramaturg?(5.1.2009)

 • rodl
  **

  Tak tohle se nepovedlo. Bohužel. Tohle si pan Škvorecký nezasloužil. Sice jsem konkrétně toto jeho dílo nečetl, ale nevěřím, že bylo tak předem průhledné, bez jediného otazníku. U detektivních příběhů, kde je vrah znám v podstatě od počátku je úkol tvůrců dostat do příběhu napětí složitější. A zde si tedy totálně vylámali všechny zuby vč. falešných. Nejpříšernější byly předěly v podobě odkvétajících dam oděnných do SM oblečků předvádějících cosi, co snad mělo být odkazem na celoživotní lásku mistra Škvoreckého. Jenže jazz v této podobě? Fuj. Navíc to příšerně brzdilo již tak velmi vláčný děj. Jediný důvod snad byl dodržet požadovanou stopáž. A špatné byly i střihy z těchto "přestávek" zpět k filmu. Bohužel se neosvědčili ani herci. Ivě Janžurové role vůbec nesedla, byla málo spontánní a málo uvěřitelná tam, kde měla působit jako srozumitelná morální autorita smiřující a vysvětlující odlišné pohledy na tutéž událost. Konečné vyznění filmu přitom bez hlubšího a lidštějšího rozboru dopadlo ve stylu: Byl to hajzl, dobře mu tak, a to tedy dost smrdí soudcem Lynchem. Jediný pochybující Pavel Liška měl světlé chvíle, jeho kapitulace se však zdála být nejen kapitulací činem viditelným, ale i kapitulací vůči předchozímu přesvědčení, což by tedy o jeho morálních imperativech nevypovídalo nic dobrého. Inu, jak sám řekl: "Jenom blbej policajt." A proč o nich točit filmy? A proč se takto vyrovnávat s minulostí? Je nám líp (a bylo líp všem těm muklům ve filmu?), když jeden hajzl takto zmizel ze světa? "Ten pocit, když jsem dal tu facku, byl k nezaplacení." To mi přijde fakt hodně primitivní.(6.1.2009)

1 2 3 4 následující >>
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace