poster

Setkání v Praze, s vraždou (TV film)

Krimi

Česko, 2008, 92 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (64)

 • blackrain
  ***

  Pavel Liška konečně dostal seriozní a normální roli. Osobně si myslím, že to byla vražda a vrahem byl pan Tříska. Důvodem k vraždě nebyla temná minulost zabitého, ale jistá událost s vnučkou vraha. Vypořádání se s minulostí byla jen vedlejší část. Celý dojem pomerně slušné kriminálky kazil jeden fakt, a to šílené saxofonistky. Měla jsem vždycky chuť přepnout jinam. Pan Landovský mi přišel nalitý jako dělo.(5.1.2009)

 • de-souza
  *

  Tenhle kousek nezachránily ani herecké osobnosti..bohužel...(4.1.2009)

 • majorW
  **

  Na Kavcich horach uz neni jediny normalni dramaturg?(5.1.2009)

 • rodl
  **

  Tak tohle se nepovedlo. Bohužel. Tohle si pan Škvorecký nezasloužil. Sice jsem konkrétně toto jeho dílo nečetl, ale nevěřím, že bylo tak předem průhledné, bez jediného otazníku. U detektivních příběhů, kde je vrah znám v podstatě od počátku je úkol tvůrců dostat do příběhu napětí složitější. A zde si tedy totálně vylámali všechny zuby vč. falešných. Nejpříšernější byly předěly v podobě odkvétajících dam oděnných do SM oblečků předvádějících cosi, co snad mělo být odkazem na celoživotní lásku mistra Škvoreckého. Jenže jazz v této podobě? Fuj. Navíc to příšerně brzdilo již tak velmi vláčný děj. Jediný důvod snad byl dodržet požadovanou stopáž. A špatné byly i střihy z těchto "přestávek" zpět k filmu. Bohužel se neosvědčili ani herci. Ivě Janžurové role vůbec nesedla, byla málo spontánní a málo uvěřitelná tam, kde měla působit jako srozumitelná morální autorita smiřující a vysvětlující odlišné pohledy na tutéž událost. Konečné vyznění filmu přitom bez hlubšího a lidštějšího rozboru dopadlo ve stylu: Byl to hajzl, dobře mu tak, a to tedy dost smrdí soudcem Lynchem. Jediný pochybující Pavel Liška měl světlé chvíle, jeho kapitulace se však zdála být nejen kapitulací činem viditelným, ale i kapitulací vůči předchozímu přesvědčení, což by tedy o jeho morálních imperativech nevypovídalo nic dobrého. Inu, jak sám řekl: "Jenom blbej policajt." A proč o nich točit filmy? A proč se takto vyrovnávat s minulostí? Je nám líp (a bylo líp všem těm muklům ve filmu?), když jeden hajzl takto zmizel ze světa? "Ten pocit, když jsem dal tu facku, byl k nezaplacení." To mi přijde fakt hodně primitivní.(6.1.2009)

1 2 3 4 následující >>
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace