Malá dívka uprostřed Francie, umístěná v sirotčinci se svou sestrou, marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich tatínek vrátí. Kabaretní zpěvačka s příliš slabým hlasem stojící před publikem podnapilých vojáků. Mladá švadlena, jejíž prací je opravovat lemy v zadní místnosti obchodu venkovského krejčího. Příliš hubená začínající kurtizána uprostřed prostitutek a zhýralců nachází útočiště u svého ochránce Étienna Balsana. Zamilovaná žena, která ví, že nebude „ničí ženou“, ani ženou Boye Capela, muže, který ji přesto tolik miloval. Rebelka, které konvence tehdejší doby brání volně dýchat a která se obléká do košil svých milenců. To je příběh Coco Chanel. Příběh moderní ženy, která navždy změnila svět módy, svět žen. (oficiální text distributora)

Krissty

Audrey byla božská!!! To je bez debat :) Role Coco Chanel jí neskutečně sedla a nemohla jsem z ní odtrhnout oči (především ke konci s krátkými vlasy jí to moc slušelo).. Mimo to tam byla skvěle vykreslena osobnost této ikony a byla mi mimochodem strašně sympatická.. :) To bylo ale víceméně všechno.. Chvílemi to byla nuda a když se nad tím tak zamyslím, tak život Coco Chanel vlastně sám o sobě nebyl nijak zvlášť zajímavý.. Možná začátek v kabaretu a konec na módní přehlídce.. Ale ty její románky mě tedy nebraly.. Čekala bych spíše, že se dozvím ještě víc o jejích modelech a tvorbě, protože ji už několik let bezmezně obdivuji.. Bohužel.. To, co jsem od filmu očekávala, jsem naplno dostala až v poslední scéně.. Škoda.. ()

baribal

O čem měl být celý film bylo pouze posledních pět minut. Koho zajímá jak mladá Coco bydlela u nějakého sukničkáře, jezdila na koni, sem tam dala dohromady klobouk a randila se svym panem bozskym. Tohle mě absolutně nebavilo, nuda nuda šeď šeď. ()

snoopik

Film o holce co neměla peníze a tak se přiživovala u jednoho bohatého francouze. To vše možná vedlo k tomu že se jí líbila strohá moda která si získala svět. Film neni pro faninky znacky Chanel ale pro jedince zajímající se spíše o život než tvorbu a díla známé návrhářky. ()

mysiak

Ťažko s Francúzmi, idú spracovať film o legendárnej módnej návrhárke...obsadia svoju najlepšiu herečku a čo vznikne?...nemastný životopísný príbeh, ktorý sa podľa môjho názoru vôbec ani nerozbehol...a rovno aj uplynul...očakávam druhý diel, ako bol plánovaný, že bude o hodný kus lepší... ()

blackrain

Zvláštní, že ženy, které dosáhly v životě velkého úspěchu, byly slavné a uznával je celý svět, měly složité dětství. Vyrůstaly a žily v těžkých životních podmínkách. Živily se z ruky do úst. Pak se objevil někdo, kdo jim pomohl. Ono to vlastně není zvláštní, z takového prostředí by se chtěl dosat každý, kdo má nějaké ambice, sny, vůli a kdo nezahořknul. Coco Chanel, ať už v životě prošla čímkoliv, vzala módu pevně do svých rukou. Ženy ji můžou děkovat za to, že je zbavila nepohodlných korzetů a byla spolutvůrkyní legendárního parfému Chanel No.5. Já nemám snímku co vytnout. Je jednoduchý, prostý, elegantní, střízlivý, přesně jako modely, které módní ikona vytvořila. Ovšem, pokud by hlavní roli nehrála Audrey Tautou, tak bych nějaké výhrady určitě našla. ()

kaylin

Tohle je ukázka toho, že ne všechny životopisné snímky jsou naprosto úchvatné. Ano, Audrey Tautou se nabízené role zhostila skvěle, na druhou stranu tato nepřináší nic moc invence a jedná se v podstatě jen o suché zachycení úseku života známé ženy francouzské módy, úseku, než se stala tak slavnou a uznávanou. Odtud také onen francouzský název, který je mnohem výstižnější než suchopárný český. ()

René.girl

Není to špatný film, ale přišlo mi to celé tak trochu povrchní a vyumělkované - nádech Coco Chanel jsem cítila pouze v kostýmech. Audrey Tautou je coby Coco rozkošná, ale vzhledem k její skvělé herecké reputaci jsem od ní čekala víc. 65% ()

01Zuzana10

2 a pol *. Sklamanie. Obrovské sklamanie. Dúfala som, že to bude veľká kostýmovka a ono sa to ukázalo skôr ako lovestory kabaretnej speváčky, kt. zároveň šila... ak zjednodušujem. Audrey mi prišla vulgárna. Neviem, osobné predpojatie voči nej na jednej strane, na druhej som v nej nevidela dušu, eleganciu iba zatrpknutie, detský odpor. Kde máme osobnosť ženy, ktorá premenila vývoj ženskej módy? Tiež mi chýba prepojenie, keď sa Coco dostáva zo zámku priamo do veľkého ateliéru. Zrazu. Záver je proste podľa mňa príliž urýchlený. Mimo to nevidno žiaden vplyv histórie typu vojna a pod. Očakávania som mala aj od skladateľa hudby Alexandre Desplata. Priemer. Priveľmi šedý... (30.1.2010) ()

Skip

Tak trestuhodně promrhat silný námět a udělat pouze průměrný film, když měla režisérka ještě k dispozici skvělou Audrey Tautou, to je opravdu umění. ()

*Elfík*

No jasně, má to nominaci na Oscara za kostýmy. Protože ty byly krásné. Ale stejně jich mohlo být víc. Ale to né, řekli si tvůrci, dáme tam pár dlouhých záběrů, to film prodlouží a lidé budou donuceni ke koupi velkého popcornu. Jenže takhle to přeci nefunguje. Protože po zhlédnutí filmu si řeknete; jó, byly tam pěkný šaty, Audrey je roztomilá (ale zdaleka nemá na Hepburn) ale co se tam dělo?? A kamarád odpoví; hele, čéče, já fakt nevim. Já spal... A vy si v tu chvíli uvědomíte, že jste koukali na prázdný obraz mihotajících se lidiček, v popředí stále ta samá tvář, která nezestárla ani za pár let, cigaretu u huby a jehlu v ruce. Koukali jste se a vlastně vám to nic nedalo. Mělo by? Zřejmě ano, u filmů to tak bývá (občas). Tak kde to vázne?? ()

kajas

Naivně jsem doufala, že se dozvím něco o životě a kariéře jedné z nejslavnějších módních návrhářek historie. Bohužel jsem se dočkala absolutně bezpohlavního unylého dramatu, který nezaujme téměř v ničem. Chválabohu aspoň za tu závěrečnou módní přehlídku. ()

Sheldra

Nebýt Audrey, je to mrtvolné až běda. Nemám nic proti tomu, že se tvůrci zaměřili na období před zrodem slavné návrhářky, ale jedinečnost osobnosti týhle rebelky mohli určitě zachytit i lepším způsobem než neustálým omíláním věty, že se nikdy nevdá, byť v různých variacích, a "nemoderním" oblékáním. Koukalo se na to dobře, ale hlubší dojmy to ve mně nezanechalo. Škoda přeškoda. ()

Beagle

Je to snímek o Coco před Chanel, jak zní původní název. A přesně to také dostanete - příběh Gabrielle, která se teprve tou slavnou Coco Chanel stane. Ovšem i přes velkou snahu tvůrců a představitelů hlavních rolí se vás tomuhle filmu nepodaří vtáhnout do děje. ()

Sinn

Krásné, jemné, poetické, prostě francouzské. Nádherná Audrey, nádherná Coco. Sice tomu mnohé chybí do perfektního filmu, mě ale okouzlil. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky