Hororový fanoušek by měl být vlastně vděčný za dokument jaký je tento, protože vměstnat do jednoho filmu všechny autory, tvůrce a přehršel herců, to je kousek poměrně uctýhodný. Na druhou stranu, snímek nepřináší krom poplácávání se po zádech, jak to všechno skvěle natočili, vůbec nic - sem tam nějaký trik nebo masky, ale většinou je to oslava vlastní práce a to klidně i přes veškeré nelogičnosti především v návaznosti mezi jednotlivými díly. To, že Jason je vlastně až jako druhotná postava, která se regulérně realizovala až od dvojky a dál, to už všichni víme. Ale slyšet jednoho režiséra, jak s dobrým pocitem říká, že nechal Jasona nadobro zemřít a další režisér zas jak ho nechal oživit a třetí jak ho poslal do kosmu..., no síla - tohle se může stát jen v amerických filmech, které netočí jeden autor (Jason zdraví Michaela :D). Jinak ale jako osvěžení celé série a současná výpověď dnes už herců v letech je to celkem fajn :).(13.1.2015)

Zábavný pohled na historii jednoho z největších filmových masových vrahů v dějinách kinematografie. Tom Savini se role průvodce zhostil velmi dobře a celá ta hodinka a půl utekla dosti rychle. Kéž by se podobný dokument objevil i před premiérou remaku Nightmare on Elm Street. Freddy by si to jistě zasloužil... Edit: Tak mé přání bylo vyslyšeno ;-) - http://www.csfd.cz/film/278192-never-sleep-again-the-elm-street-legacy/(13.4.2009)

10/10 Tenhle dokument rozebírá celou sérii takovým způsobem, že nelze jít pod pět. Kdybyste měli rádi Freddyho a tvůrci by natočili něco podobného v tomto duchu, dáte pět. Pokud máte v oblibě Krtečka a dokument o něm by byl podobně zpracován, dáte pět. Tom Savini nás celým filmem provází a jeho vystoupení rozhodně nemaj chybu. Dozvíme se nezpočet zajímavostí o této mongoloidní hororové ikoně, vystoupí zde snad všichni hlavní tvůrci série, padne spousta hlášek. No prostě tady se nic nezanedbalo. Jako dokument o filmové postavě prostě špičková ryzí záležitost. Jasona mám rád a tohle je ten nejlepší dárek ke třicátinám, kterej od svých tvůrců mohl dostat. Jsem moc zvědavej, jak štědrej k němu bude strýček Nispel se svým remakem :).(13.2.2009)

Jason Voorhees je prostě fenomén, deset samostatných filmů, jeden společný s kolegou Kruegerem a jeden remake- to už je slušné CéVéčko, kterým by se mohl Jason ohánět, kdyby se raději neoháněl mačetou (oštěpem, křovinořezem, či holýma rukama). His Name was Jason je výborný dokument, cílený hlavně na fanoušky série, kterým provází člověk nad jiné povolaný- Tom Savini. Nechybí rozhovory s herci (i s těmi, kteří se ve filmech jen mihli), tvůrci (překvapilo mě, že filmaři, kteří pracovali na prvních dílech, točili předtím filmy pro děti), no zkrátka s těmi, co mají k této slasherské legendě co říct. Bavily mě i úvahy nad filmovým přesahem, jestli je Jasonovo běsnění omluvitelné (protože nezapomínejte, že on byl v prvním případě oběť) a jaký měl vliv na následující hororové série (např. Wrong Turn). A nechybí ani informace ohledně jednoho z nejslavnějších hororových hudebních motivů- kill kill kill, mum mum mum ;-)(16.10.2013)

Dokument o jedné z mých nejoblíbenějších hororových postav nemůžu hodnotit záporně, ale zároveň ho ani vynášet do nebes. Jedná se o rutinní záležitost k 30 výročí Jasona Voorheese z Crystal Lake. Dozvíme se jak vznikaly jednotlivé díly, jak byly provedené některé vraždy a uvidíme docela dost známých tváří, ve kterých je vidět ta radost, že mohli na něčem podobném pracovat a tím pádem se podílet na tvorbě jedné hororové legendy. 8/10*(12.7.2010)