Zábavný pohled na historii jednoho z největších filmových masových vrahů v dějinách kinematografie. Tom Savini se role průvodce zhostil velmi dobře a celá ta hodinka a půl utekla dosti rychle. Kéž by se podobný dokument objevil i před premiérou remaku Nightmare on Elm Street. Freddy by si to jistě zasloužil... Edit: Tak mé přání bylo vyslyšeno ;-) - http://www.csfd.cz/film/278192-never-sleep-again-the-elm-street-legacy/(13.4.2009)

Dokument o jedné z mých nejoblíbenějších hororových postav nemůžu hodnotit záporně, ale zároveň ho ani vynášet do nebes. Jedná se o rutinní záležitost k 30 výročí Jasona Voorheese z Crystal Lake. Dozvíme se jak vznikaly jednotlivé díly, jak byly provedené některé vraždy a uvidíme docela dost známých tváří, ve kterých je vidět ta radost, že mohli na něčem podobném pracovat a tím pádem se podílet na tvorbě jedné hororové legendy. 8/10*(12.7.2010)

Jason Voorhees je prostě fenomén, deset samostatných filmů, jeden společný s kolegou Kruegerem a jeden remake- to už je slušné CéVéčko, kterým by se mohl Jason ohánět, kdyby se raději neoháněl mačetou (oštěpem, křovinořezem, či holýma rukama). His Name was Jason je výborný dokument, cílený hlavně na fanoušky série, kterým provází člověk nad jiné povolaný- Tom Savini. Nechybí rozhovory s herci (i s těmi, kteří se ve filmech jen mihli), tvůrci (překvapilo mě, že filmaři, kteří pracovali na prvních dílech, točili předtím filmy pro děti), no zkrátka s těmi, co mají k této slasherské legendě co říct. Bavily mě i úvahy nad filmovým přesahem, jestli je Jasonovo běsnění omluvitelné (protože nezapomínejte, že on byl v prvním případě oběť) a jaký měl vliv na následující hororové série (např. Wrong Turn). A nechybí ani informace ohledně jednoho z nejslavnějších hororových hudebních motivů- kill kill kill, mum mum mum ;-)(16.10.2013)

Moc pěkný dokument, který pokrývá Pátky od prvního až po 'restart' z r. 2009. A není to jen nekonečná palba útržků z interview, celé to v krátkých a vtipných scénkách hostuje sám maestro Tom Savini. Skutečně je zde záživně pokryto vše podstatné, účastněn je snad každý, kdo ve spojitosti s FRIDAY THE 13th něco znamená. Pohled na Jasona jako na oběť, různé zajímavosti (např. že se měl původně jmenovat Josh Voorhees - a moc nechybělo,, či tento stažený teaser poster k osmičce...), hrdinové a hrdinky série, vraždy, kulturní dopad, a tak dále - na pouhých 90 minut bezchybné.(25.5.2010)

Moc pěkně natočený dokument o jednom z největších masových vrahů v dějinách kinematografie. Zpočátku herci/tvůrci/kostyméři (zkrátka spousta lidí různých profesí, kteří mají společné jen to, že se objevili v některém z dílů či pracovali na některém dílu této krvavé série) připomenou všechny díly v rychlém sledu, aby se pak ponořili více do jednotlivých dílů a především do Jasona samotného. A já si to užíval. Bylo fajn vidět, jak herci, kteří hráli v prvním díle, vypadají dnes (zamrzí akorát absence Kevina Bacona) a jak vzpomínají na natáčení. A takovéhle dokumenty mám rád. Jednoznačných 100 % a už se těším, až si dám čtyřhodinový nášup k další legendě - ano, mluvím o Freddym(25.11.2012)