Tom Savini nás provází zajímavě zpracovaným dokumentem o sérii Friday the 13th. V tomto dokumentu herci, režiséři atd. probírají své nejoblíbenější scény, vraždy a další zajímavosti, které se staly při natáčení této kultovní série. (Chatterer)

Slasher

Moc pěkný dokument, který pokrývá Pátky od prvního až po 'restart' z r. 2009. A není to jen nekonečná palba útržků z interview, celé to v krátkých a vtipných scénkách hostuje sám maestro Tom Savini. Skutečně je zde záživně pokryto vše podstatné, účastněn je snad každý, kdo ve spojitosti s FRIDAY THE 13th něco znamená. Pohled na Jasona jako na oběť, různé zajímavosti (např. že se měl původně jmenovat Josh Voorhees - a moc nechybělo,, či tento stažený teaser poster k osmičce...), hrdinové a hrdinky série, vraždy, kulturní dopad, a tak dále - na pouhých 90 minut bezchybné. ()

Pumiiix

Dokument o jedné z mých nejoblíbenějších hororových postav nemůžu hodnotit záporně, ale zároveň ho ani vynášet do nebes. Jedná se o rutinní záležitost k 30 výročí Jasona Voorheese z Crystal Lake. Dozvíme se jak vznikaly jednotlivé díly, jak byly provedené některé vraždy a uvidíme docela dost známých tváří, ve kterých je vidět ta radost, že mohli na něčem podobném pracovat a tím pádem se podílet na tvorbě jedné hororové legendy. 8/10* ()

Tuxedo

Jako Jasonova fanouška mě to samozřejmě potěšilo (především zmíňky o specifickém výkonu Kanea Hoddera), přesto bych uvítal originálnější koncept, v němž by došlo i k nějakému souhrnému zhodnocení série. Obzvláště zamyšlení nad postupné změně přístupu k postavě Jasona i žánru v jednotlivých dílech mi razantně chybělo. ()

viperblade

Moc pěkně natočený dokument o jednom z největších masových vrahů v dějinách kinematografie. Zpočátku herci/tvůrci/kostyméři (zkrátka spousta lidí různých profesí, kteří mají společné jen to, že se objevili v některém z dílů či pracovali na některém dílu této krvavé série) připomenou všechny díly v rychlém sledu, aby se pak ponořili více do jednotlivých dílů a především do Jasona samotného. A já si to užíval. Bylo fajn vidět, jak herci, kteří hráli v prvním díle, vypadají dnes (zamrzí akorát absence Kevina Bacona) a jak vzpomínají na natáčení. A takovéhle dokumenty mám rád. Jednoznačných 100 % a už se těším, až si dám čtyřhodinový nášup k další legendě - ano, mluvím o Freddym()

DJ Obelix

Zábavný pohled na historii jednoho z největších filmových masových vrahů v dějinách kinematografie. Tom Savini se role průvodce zhostil velmi dobře a celá ta hodinka a půl utekla dosti rychle. Kéž by se podobný dokument objevil i před premiérou remaku Nightmare on Elm Street. Freddy by si to jistě zasloužil... Edit: Tak mé přání bylo vyslyšeno ;-) - http://www.csfd.cz/film/278192-never-sleep-again-the-elm-street-legacy/ ()