Poznáš muže svých snů

• USA You Will Meet a Tall Dark Stranger (více)

Romantická komedie, vypovídající o manželství, rozvodech a nevěře... Hořkým humorem ilustruje, jak lehké je pro naše iluze ze sebe dělat blázny. Vášně, touhy, sny, neklid i stres vykolejí v životě nejenom manželský pár Alfieho (Anthony Hopkins) a Helenu (Gemma Jones), ale i jejich dceru Sally (Naomi Watts) s manželem Royem (Josh Brolin). Poté, co Alfie opustí Helenu, aby dohnal své mládí a věnoval se energické, svobodomyslné dívce na telefonu jménem Charmaine (Lucy Punch), se Helena odvrací od racionálního přístupu k životu a řídí se praštěnými radami kartářky. Sally, nespokojená ve svém manželství, se zamiluje do pohledného majitele galerie Grega (Antonio Banderas) a její manžel Roy, nervózně čekající na reakci na svůj první rukopis, se zblázní do tajemné ženy Die (Freida Pinto), kterou pozoruje z okna svého bytu. (oficiální text distributora)

Pignon

Tak dobře napsaného Woodyho jsem už dlouho neviděl, ve středu filmu to dokonce od daného žánru sklouzává k pěknému dramatu. Vše se obešlo tentokrát bez velkých zločinů. Woody Allene, kdy natočíš Dvojku tohoto prvního dílu?! ()

kaveit

Allenovi filmy mám ráda, a pochopitelně se každý rok těším na další přírůstek. Tenhle zážitek je proto pro mě zklamáním nejvyššího řádu. Sledujete příběh, u kterého máte pocit, že jste viděli kolem sebe a na plátně ve větších či menších obměnách nespočetněkrát. Postavy bez výjimky nepříjemné, výběr herců nesmyslný. Hodiny a půl toulání se od ničeho k ničemu, a tentokrát naprostá ztráta času. ()

Chlo0opek

Film, ve kterém se celkem nic neděje. Jen ta slečna v červeném je taková světlá výjímka filmu - jinak mě film nezaujal. Slabší 2*. ()

Epco

Woodyho pomaly plynúci príbeh od nikiaľ nikam. To sa hodí do hrnca, za hrsť známych hercov, umiestnia sa do nejakej európskej metropoly ( New York je už holt pase ) napíšu sa dialógy zo života, ktoré balansujú na hrane skutočne prežitého a otrepanosti. A toto všetko zamieša Woody ako hlavný šéfkuchár, ktorý tomu má dodať šťavu, štipku životnej múdrosti či humoru. A servíruje sa ako pokrm, ktorý zasýti a ktorý dodá to čo sme očakávali. Práve kvôli tomu je to len za 3. ()

Lucije

Tradiční rozjímání nad nejsložitější záhadou v lidském životě - vztahy. Ve filmu geniálně paradoxuje a celkově na mě působil velice příjemně. Zase mě pohladil na duši, bizardními osudy, které mají jedno stmelující pravidlo. To jest, že člověk nepotřebuje nic víc, než má, ale uvědomí si to, až po chybném rozhodnutí. ()

desnik

Jen protože je to film velkého Woodyho Allena nebudu psát za každou cenu chválu.....nudný děj, žádný spád, nemělo to šmrnc jak jsem u Woodyho zvyklý....nemůžu si pomoct, ale za měsíc si na tenhle film ani nevzpomenu..... ()

CradleSKS

Kvalitni komedie ve stylu Woody Allena, pri ktere je nakousnuto hodne veci k zamysleni, nad tragikomickymi osudy lidi, ktere se meni jak na bezicim pase. Jednotlive postavy jsou velmi sverazne vykresleny, v hodne vecech mi to pripomina mysleni a osudy, ktere se deji kolem nas a je jen tezke jim uverit..svezi komedie pro poklidne odpoledne ci vecer, ktera utece a skonci tak rychle jak zacne... ()

fola

Vždycky je lepší průměrný Allen než průměr od někoho jiného! Jednotlivé dějové linie nejsou příliš překvapivé (jak taky asi může dopadnout vztah starého zajištěného chlapa a mladé coury?), ale Allen ještě pořád umí spolehlivě polechtat divákovu bránici. ()

gizi

Woody opět přináší snímek ze života a o životě, tedy o lidech a jejich vztazích. Je to nabité, zajímavé, dobré, jen mě trochu překvapil rychlý konec. Hudba jako vždy - výborná. 75%. ()

ragtime

Stále sa neviem rozhodnúť, či to bol priemerný film alebo nie. Do nadpriemeru ho jednoznačne radia postavy a ich svet, ale tu to trochu viac zaváňalo kopírovaním samého seba. Napríklad príbeh Anthonyho Hopkinsa tu bol už omnoho lepší v podaní Sydneho Pollacka v Husbands and wives. Neviem, neviem. Ale stále je to Woody. A k tomu Naomi Watts. ()

JB001

Když jsem do toho šel, vůbec jsem netušil, že režisérem filmu byl Woody. Smutný obraz našich dní, který ukazuje, že všude je chleba o dvou kůrkách ()

Vlkopec

Není to perfektní film, ale je úžasné, jakou si Allen drží úroveň, nejen jako scénárista, ale i jako režisér (o castingu nemluvě). Normálně bych dal čtyři, ale protože mi film přijde podhodnocený a postavy, jako jsou ty ve filmu sám znám, dávám pět. ()

Snoove

A kde je konec? Dobře rozehraný film bez rozuzlení několika dějových linek - klasická snaha o "umělecký závěr", ale spíš to vypadá na lenost vymyslet nějaký smysluplný konec. ()

SensationW

Príjemná, hořká komedie s výbornými herci..Banderas bezdiskuze fešák představuje prototyp úspěšného protřelého muze, sympatická Naomi Watts má bohužel smůlu, její manžel není žádný dáreček a i poté, co učiní jedno zásadní - dobré rozhodnutí v jejich vztahu, se jí stejně štestí nedostává..Anthony Hopkins zde představuje staříka, kterého začíná stíhat syndrom ujíždějícího vlaku, v několikaletém manželství si v podstatě nic neužil.. rozvedl se a začina "žít",ovšem jak je patrno,jeho představy se daleko liší od skutečné reality ( btw jeho nová partnerka Lucy Punch opravdu nemá chybu:)) Josh Brolin se nám tu představuje v roli promovaneho medika živící se jako taxikář se spisovatelskymi ambicemi. Po vydání své úspěšné prvotiny nabyl pocitu, že by se mohl stát úspěšným spisovatelem..bohužel, nedařilo se mu a jak se řiká, kdyz se cítíte pod psa, nedaří se, vždy přijde něco, co Vám ještě víc podkopne nohy, i on byl ten případ. Nicméně jedna radost ho v životě potkala, a to jeho múza v podobě tajemné ženy Freidy Pinto - opravdu nádherná žena. Film roku to pro mě není,nicméně má myšlenku,děj,zajímavé dialogy,pár dramatických i vtipných momentků..že by mu něco chybělo? myslím,že ne:) allen tentokrát za 85% ()

tomkat

Tentokrát v pesimistickém ladění, ovšem milá ironie v dialozích zůstala. Příběh nekomplikovaný, ale co chce říct, řekne. Herecky pro mě průměr, byl jsem ale osobně rád za Naomi Watts. Výtka - na mě příliš časté opakování některých hudebních motivů. ()

ledger

Chtěla jsem jít na film o vztazích - pro inspiraci, abych se v nich jako trochu vyznala - tak jsem to měla. To se má člověk hned na co těšit :-) ()

Umělec

Opět jeden z filmů Woodyho Allena, u kterých mám dojem, že ho prostě jen tak mimochodem natočil,aby nevypadl z rytmu a dodržel svoji zásadu "aspoň 1 film za rok". Natočeno dobře, Woody si jde svojí cestou a dál točí filmy s pomalejším tempem, dlouhými záběry, dějem podbarveným jazzovou hudbou, gradujícími dialogy a paradoxními situacemi. Ale tady mi to přišlo také nedotažené, prolíná se zde spousta motivů a nápadů,ale vlastně nikam to nevyústí. Což chápu, že je i záměr, ale přece jenom bych nějaké uzavření příběhů uvítal :-) Takže jednotlivosti se mi líbily, u celku trochu postrádám uzavření kruhu... Nejvíc mně zaujala scéna s představením budoucí nevěsty Anthony Hopkinse a situace, kdy se Josh Brolin dívá oknem zpátky na svou ženu. 65% ()

Woody se stěhuje do Paříže

Woody se stěhuje do Paříže

04.03.2010

Po Barceloně a Londýně se jeden z nejpilnějších režisérů současnosti přesouvá do francouzské metropole. Jeho nový film, který začne natáčet v létě, jako obvykle nemá název a zápletka je držena v… (více)