Děj filmu se točí kolem mladé ženy Kristen (Amber Heard) uvězněné v ústavu, kde ji pronásleduje záhadný duch. Čím je hrozivá stvůra blíže, tim více si Kristen uvědomuje, že může být nebezpečnější než cokoliv, co si dokázala představit. (scifiboy)

teutates

Já nevím, ten John byl někdy určitě třída... no, jak léta běží Johnovi na hlavě někdo leží (pokus o rýmeček). Hned mi bylo jasné, že slečna zažila nějaké trauma, taky že je tam nekosí duch pomsty, no a co mě nejvíc nasralo? Já musel sedět na rotopedu, ať se mi tlak zvedne nad 120, což je Johne fakt smutné, protože jsem čekal, že to půjde samo, no moje očekávání bylo potrestáno. Amber je sice hezká, no tak někam do porna, protože hrát fakt neumi. 2/10 v pornu by byla fakt třída. ()

dex2man

Předlouho jsem The Ward vyčkával. Pro nemocniční duchařiny mám slabost a samozřejmě jsem byl zvědavý na Carpentra, jestli půjde o jeho důstojný návrat nebo finální zaklepání bačkorama. Začněme od základu. Práci s atmosférou má prostě v malíku, sice nepřichází s ničím novým, ale proč taky, když všechny osvědčené postupy stále fungují a daří se mu vyvolat úzkostné mrazení i napětí díky pomalému odhalování tajemného pozadí příběhu se stoupajícím dávkováním návštěv ze záhrobí. V těch asi bude pro většinu diváků zásadní problém a přiznávám, že i já jsem si v momentě přímé konfrontace s ektoplasmou klepal na čelo v domnění, že někdo přepnul na Scary movie a John nám začíná senilnět. Naštěstí je to jen chvilkový výpadek, který vzápětí ztrácí na významu a závěr už má Carpenter opět pevně v rukou. Na takovéto závěrečné překroucení pointy zkrátka dobře slyším, ačkoliv nemuselo být polopatě a s vysvětlivkama. Pro mě 3+1 * za zbytečné podhodnocení a za to, že vyždímal z neherečky Amber víc, než bych čekal. ()

Campbell

Carpenter se vrátil po několika letech aby ukázal co je to horor. Bohužel on sám skončil na půli cesty. Ale začněme plusama ke kterým patří výborná hudba opět od Carpentera a prvních cca. 30 minut které nepostrádaly atmosféru a vizuálně byly moc pěkně udělané a to nemluvím o začátečních titulcích, nikdy mě snad takhle nezaujaly. Bohužel to je ale asi tak všechno co se kladů týče, ted je tu hodně nedodělků které mě netěší. Jako třeba naprosto debilní konec který jsem tipoval už od půlky filmu. Čekal jsem že se Carpi pochlapí a překvapí mě, bohužel se tak nestalo. Druhým výrazným nedostatkem jsou herci. Sice nejsou úplně špatní ale modelky dát do takovýhleho hororu se rozhodně nehodí. Fakt co se týče tohohle tak jsem byl hodně naštvanej, no a dalším nedostatkem je stereotypnost, celou dobu se řeší kdo? Co? Proč? A za celou dobu kromě konce se nic nedozvíme, takže plno scén je postavených pouze na lekačkách. Ward je rozhodně zklamání, kdyby to netočil Carpi tak bych to bral jako obyčejnej průměrnej horor, ted to beru jako průměrnej horor který neuvěřitelně zklamal. ()

Chrustyn

Jas legendární hororové hvězdy Johna Carpentera upadá už dobrých 15 let a tímto nevýrazným hororem jí rozhodně znovu nezažehne. O peckách typu "Věc" nebo kultovní "Halloween" si od tohoto tvůrce, můžeme nechat zdát. ()

korbitch22

Čistá oldschoolová práce, která má slušnou atmosféru a pár opravdu vycukaných lekaček, kterou na 4 * vytahuje finální pointa, která je sice dost rutinní a klišovitá, ale dá tomu předchozímu guláši s neuvěřitelně prazvláštními momentky smysl a dá vám pocit takového zadostiučinění nebo co :) Herecké obsazení příjemné a po všech těch ultra moderních nových hororech musím ocenit to čisté režisérské řemeslo Carpiho staré školy, pecka to není, ale spokojenost převládá.Parádní žánrová jednohubka.70%. LIVINGDEADada už snad nemůže brát nikdo vážně prodémona! ()

heyda

Já vám nevím, přijde mi to strašně děravý. Děravý víc jak ementál. Atmosféricky je to fajn, herecky taky celkem ok, ale s tím příběhem a především závěrečným zvratem se asi nevyrovnám. 40% ()

rollman1

Filmy z různých blázinců a nějakých sanatorií přímo miluji, a to proto, že si zde můžou scénárista a rejža vyhrát jak s postavami, které mohou být nechutné, obskurní a temné nebo také s příběhem, kde se zde mohu dít různé věci. V tomto snímku to vzali sice trošku hopem a tak zde máme ten nejklišoidnější příběh, který ale není nejhorší a napravuje to skvělou atmosférou a vydařenou pointou. Amber Heard je prostě kočka a zahrála na výbornou. Můžu jen doporučit. Jedná se o nadprůměrný kousek. ()

honajz

Pořád je to ten starý, dobrý Carpenter, ale málo platné - bez Gale Anne Hurd jen paběrkuje na televizních projektech, a tohle je celé televizní až do márnice. I s televizním příběhem, jehož pointu neříkejte že jste neodhadli tak do dvaceti minut. Ale určitou atmosféru to má, úplně blbé to není, ale na druhou stranu se nejedná ani o nic víc. Na nějaký deštivý víkendový večer, proč ne? ()

GigaPudding

John Carpenter se naučil jak dělat horor a tak si řekl, že proč by měl nějak příliš experimentovat a hledat něco jiného, když může použít to co umí nejlíp :). A podle toho udělal i The Ward, který je úplně ukázkovým návratem k dneska už klasickým hororovým filmům a schématům z osmdesátých let. Je tu člověku nepříjemné místo jako například psychiatrická léčebna, hlasité bouřky se spoustou blesků, malá partička hlavních postav, která spolu musí nějak vydržet a pochopitelně bubák, co je otravuje po nocích :). Víc tu není a očividně je od začátku jasné, že o nic víc se Carpenter ani nesnažil, protože ví, že hororový divák ani o moc víc nechce. Takže obsazení bylo docela sympatické, lekačky byly tradičně osmdesátkově bleskově bafací a hlasité, bubák správně bubákovský, děj plynul dopředu za nějakým ústředním "tajemstvím" pohodovým tempem, pěkně tu využili všemožné lékařské nástroje a techniky dostupné psychiatrickým léčebnám no a nakonec ještě přihodili taky nějakou tu "pointu", což z filmu dělalo takové odpočinkové, pokud se typicky bafací horor takhle dá nazvat, koukání, které je ale prostě tak standardní hororovou rutinou, že i když jsem nebyla zklamaná, tak to nad tři hvězdičky prostě nejde :). ()

Scrytcher

Prequel k Sucker Punch znásilňuje Shutter Island. Body navíc za sympatickou kameru, ale je pravda, že tak jednorozměrné charaktery už jsem dlouho neviděl. 50% ()

eraserhead666

Pointa filmu se tedy snaží hodně toho zachraňovat. I když je fakt, že přesně tohle tady už jednou bylo před sedmi lety a v mnohem lepším a atmosféričtějším provedení. Amber a ostatní holky hrají fajn, ukotvení příběhu v šedesátkách je fajn, kamera není vůbec špatná. Svým způsobem to jde, pokud se nejedná o horror, jakmile dojde na horror, je zle. Ale celkově je to docela suché. Dokonce i budu-li na to hledět v optice Carpiho slabších kousků (a že jich pár natočil). Nezačíná to špatně, ale pořád jsem čekal, že už se to konečně rozjede a ono pořád nic. A pak najednou přijde pointa a konec. ()

SOLOM.

Prozatím poslední film, ve kterém do režisérského křesla usedl sám John Carpenter. Ten má na svém kontě řadu velmi úspěšných filmů (Halloween, Věc, atd.), bohužel tento kousek moc vřele přijat kritiky ani diváky nebyl a zařadil se tak mezi jeho slabší kousky. Byl rovněž i ztrátový, co se peněz týče a tak se zřejmě Carpenter začal raději věnovat zase převážně skládání hudby a psaní scénářů. Což je docela škoda, protože si myslím, že má pořád co nabídnout i coby režisér.    Hlavní problém byl v tom, že mu bylo nejvíce vytýkána nedostačující originalita samotné zápletky (což ti co znají filmy jako Shutter Island, Identity nebo Madhouse – nejspíš potvrdí). Dále pak i to, že se tady držel až moc při zemi. Opravdu povedených lekacích/násilných scén je tu taky docela málo, to však neznamená, že by zde byla absence slušné atmosféry. Na tu si Carpenter vždycky potrpěl, stejně tak na kvalitním hudebním doprovodu.    Docela dlouho dokázal udržet diváka v napětí, jakýmže směrem se bude příběh rozvíjet dále. Po psychologické stránce to bylo zajímavé, sem tam se naskytla i příležitost pro nějakou tu tuctovou lekačku, nebo vraždu, ale problém byl v tom, že kromě samotného finále to prostě nemělo ty správné grády. Sem tam haprovala i logika, kterou se nám pak snažil ve finálním zvratu a rozzuzlení vysvětlit.    Dalším otazníkem bylo samotné herecké obsazení, nebo spíše postavy. Některé herečky byly docela pěkné, Amber Heard byla v mých očích vždycky spíše jen atraktivní holka, co se nebála nahoty před kamerou, než abych v ní viděl solidní herečku. Ale tady si nevedla zas až tak špatně. Ono celkově to ani moc nebylo o tom, že by zde herečky a herci předvedli špatné výkony, jako spíš to, že některé postavy byly nevýrazné, slabé a jejich přítomnost v ústavu postrádala logiku (na první pohled). 50% ()

ARI50

Myslel jsem že tenhle horor bude strašidelnější ne že bych se nelekl ale takový ten pocit strachu a očekáváni co přijde prostě nebylo Amber Heard je skvěla herečka a tady se snažila to zahrát asi jak nejlíp jak umí, hodně mi to připomínalo ( Noc s nabroušenou břitvou ) Prostředí psychiatrické léčebny vždycky nějak působí děsivě a tajemně ale většinou stejně pokud není opuštěná je to přeci jen slabší. Přesto menší spokojenost. ()

JASON_X

V Carpenterově filmografii bohužel jen slušný průměr, od mistra žánru jsem očekával něco... nenormálnějšího. Filmařské řemeslo zvládnuto dobře, kamera neposkakuje, ale vůbec mě nepřesvědčily holčičí herečky, na poměry uzavřené pakárny nějak podezřele dobře 'vystajlované' a hlavně protivně přehrávající. Zápletka je taky už docela provařená, ale popravdě trvalo mi asi do poloviny filmu, než jsem o ní začal vážně uvažovat a až do konce jsem si jí nebyl tak úplně jistý. Chvílemi jsem váhal nad čtvrtou hvězdou, ale... (SPOILER) ...průměrnost filmu ještě víc vynikne v porovnání se Scorseseho pětihvězdovým Shutter Island ze stejného roku a... se stejnou pointou. ()

Morholt

Zkrátit to do půl hodinky a udělat z toho jeden díl třeba z Krajních mezí. Neupírám Carpenterovi místy nepříjemnou atmosféru charakteristickou pro duchařiny z blázinců, ale to je po hříchu vše. Lekačky nefungovaly, potvora byla laciná a herečky moc nehrály. Navíc konečně rozuzlení by mohlo být pouštěno jako reklama na vykrádačky. Bojím se, že od Carpentera už nic na vyšší úrovni neuvidím. 20% ()

PROROK14

Ako stvorené na cestu vlakom v noci. Zopár ľakačiek sa objavilo a neboli vôbec zlé. Som spokojný. A v žiadnom prípade sa nejedná o tupú vyvražďovačku. ()

Avalon820

Poučen z návratů legend let minulých jsem od tohoto nového filmu Johna Carpentera nečekal nic... a díky tomu jsem nebyl zklamán a po celých krátkých 88 minut jsem se ani nenudil. Co mě vadilo byla neskutečná omšelost tématu, vykonstruovanost příběhu, šablonovité postavy a nehynoucí pocit, že to všechno jsem už někde (a lépe) viděl - ať už tím myslím obecně duchařský (ehm) horor z prostředí nemocnice, nebo konkrétní věci typu skupinka mladých holek v ústavu jako vystřižených ze Sucker Punch, či hodně vzdálená sestřenice sestry Ratchetové. Ovšem režisérovi formátu Johna Carpentera ani takovéhle veledílo reputaci zkazit zkrátka nemůže. Odpouštím mu jej rád. ()

erl

Spoustu let jsem to odkládal a myslím že naprosto zbytečně. I když rutinní tak stále poctivá práce která možná neohromí ale zase si na nic nehraje. Je to Béčková podívaná ale tak nějak staromilsky a sympaticky podaná. Nemám větších výhrad. Jo a Amber Heard je čumáček :-) ()

moviesfan

Nepovažuji se za nějak náročného diváka, ale zdejší herecké výkony byly vážně mizerné. K tomu se přidal i příběh, který nenabídl moc lekaček a jako horor mě příliš nezaujal. ()

Upíři (opět) podle Carpentera?

Upíři (opět) podle Carpentera?

07.06.2010

A s Hilary Swank v hlavní roli? Možná. Nedávno jsme psali, že Dario Argento připravuje další verzi Draculy, údajně věrnou předloze Brama Stokera. John Carpenter zřejmě natočí zmodernizovanou verzi… (více)

Hororové návraty

Hororové návraty

19.06.2009

Jedna klasika a jeden klasik brzy opět zčeří žánrové vody. Frankenstein a Carpenter. Ví se, že o svém pojetí slavného románu Mary Shelleyové sní Guillermo del Toro, minulý týden dokonce blouznil něco… (více)