Děj filmu se točí kolem mladé ženy Kristen (Amber Heard) uvězněné v ústavu, kde ji pronásleduje záhadný duch. Čím je hrozivá stvůra blíže, tim více si Kristen uvědomuje, že může být nebezpečnější než cokoliv, co si dokázala představit. (scifiboy)

Ten Druhy

Keď sa režisér vo svojom diele vráti do čias mladosti (film sa odohráva v roku 1966) neznamená to, že aj tvorivo omladne. Invenciu mu to nevráti. V The Ward to už prirodzene nie je Carpenter na akého sme boli zvyknutí zo 70. a 80. rokov, ale to je predsa logické. Osobne mu neupieram právo točiť do posledného dychu, kedže je horor spôsob jeho života. Týmto filmom ma vôbec neurazil, hoci to nie je zázrak a je skôr schématický. Atmosféra bola chladná a plíživá. Dievčatá z blázninca hrali ako vedeli, aj keď mohli ukázať aj viac (a tým nemyslím iba scénu v sprchách). Príbeh pozvoľna gradoval, ponúkal strašidelné momenty a zaujímavo vyústil. A to na jedno pozretie celkom stačí. ()

Marsik

V podstatě bych mohl zkopírovat komentář uživatele "hous.enka", protože se vším co napsala, do puntíku souhlasím. Překvapuje mě hodnocení 53%, protože tento horor měl většinu prvků, které by kvalitní horor měl mít. Já byl příjemně překvapen nejenom závěrečným rozuzlením, ale filmem celkově - děsivá atmosféra, kvalitní lekačky, ponurý hudební doprovod v podání pana režiséra a u Amber Heard jsem se utvrdil v tom, že se příjemně dívá nejenom na její zevnějšek, ale i na její herecké umění. 72% ()

Astaroth12

Z hereckého hľadiska solídne zahrané,herečky sympatické aspoň niektoré.Atmosféra bola mrazivá a aj s napätím disponoval veľmi slušne.Niektoré scény boli nedomyslené.Film je bez originality a má aj dosť okopírovaný príbeh od iných filmov.Ale tá koncová pointa bola parádne spracovaná a vôbec som ju netušil.Chcel som dať 3* ale za finálnu pointu dám o niečo lepšie hodnotenie. ()

hous.enka

Jsem prekvapena. Vzhledem k pomerne nizkemu hodnoceni na csfd jsem se filmu dlouho vyhybala. Zbytecne. FIlm zpocatku osciluje mezi Preletem nad kukaccim hnizdem (prostredi psychiatricke lecebny, nerudna sestra, divni spolupacienti) a Narusenim (parta holek, od kterych nevite, co muzete cekat). Konec me zkratka prekvapil a ohromil. Lekacky byly solidni, atmosfera neprijemna. Zkratka mile hororove prekvapeni. ()

Kryton

Marně jsem doufal, že by velký John mohl v novém tisíceletí ukázat, kdo vytvořil jedny z nejlepších hororů všech dob. The Ward má sice pár zajímavých záběrů a hudba to podkresluje dobře. Jenže to by hlavní herečka neměla mít herecký výraz čerstvě vyorané myši. Celkově se v průběhu filmu ani moc neukáže a celkový strašidelný dojem se dostavuje jen díky tmě a starému prostředí léčebny (což je jinak skvělé hororové prostředí!). Co se týče konce, tak ten co celé shodí ze střechy hlavou napřed. Tak John Carpenter už má pokročilou senilitu, protože už dokonale zapomněl co ho proslavilo. Tento horor zaujme jen prostředím léčebny. Nic víc to nevymáčkne. Velká škoda a zklamání. ()

maddy

Carpenter sa po 9 rokoch (krátky zárez v seriály Masters of Horror nepočítam) od prúseru Ghosts of Mars (1*) vrátil opäť k hororu a ... opäť nepriniesol nič nové. Sto a šiesta variácia na film Identita (3,5*). Na dnešnú dobu už príliš omieľaný námet psychicky narušenej hrdinky bez štipky originality alebo akejkoľvek inovácie. Dementný scenár, ktorý bol napísaný na kolene asi počas filmu, len aby tam preboha boli nejaké diskusie. Napodiv však celkom slušne odsýpajúce a tú necelú hodinku a pol sa dá bez problémov vydržať. Kamera vytvára zaujímavé a stiesňujúce zábery a spolu s minimalistickou, ale fantastickou hudbou dokáže navodiť v pár miestach príjemnú hororovú atmosféru. Lakačky dopadli obstojne a maska ducha taktiež slušná. Ubíja to dementný strih, ktorý po pár sekundách usekne každú čo by len trocha zaujímavú scénu. Obvykle mi pri podobných hororoch nevadia herecké výkony, ale na Amber Heard aj napriek tomu, že to je kosť, sa miestami naozaj nedá pozerať (v Drive Angry aspoň behala v nebezpečne krátkej sukni, tu si ju „samec“ divák užije akurát s riflami nad pupkom). Osobne ma potešil skôr krátky výskyt Lindsy Fonseca zo seriálu Nikita, ale tá tu v podstate ani nemá čo hrať. Záverečná pointa tisíc krát videná inde ma aj napriek predošlým výčitkám potešila, pretože tieto psychické analýzy naozaj môžem ;) CELKOVO: 2,5* - Klišé strieda klišé a spolu stačí na ťažký priemer, ktorý neurazí ani nenadchne. Carpenter zaspal dobu a natočil horor síce bez štipky inovácie a so 100 krát ohraným príbehom a atmosférou, no napriek tomu slušne pozerateľný, aj keď na viac ako jednu projekciu to nebude ani omylom. ()

mysiak

nemôžem si pomôcť, ale preglgnem film, ktorý je plný klišé, absentujú herecké výkony, dej ide presne ako tuctového hororu..ale takú "údernú" pointu mi servírujem bývalý majster hororu?..no ďakujem pekne ()

GodComplex

Tyvole Johne! Na tohle jsme cekali 10 let? Nema smysl cekat zazraky, pro Tesare holt byly 80's neco jako voda pro rybu, ale stejne jsem tomu veril a doufal, ze budu moct spokojene napsat neco ve stylu Carpenter is back! Zustalo ale jen u zbozneho prani a myslim, ze i tema 3 hvezdama tomu silne nadrzuju. Neni to natocene spatne, Amber Heard je v ramci blond moznosti take ok, ale tak zoufale neoriginalni film uz jsem dlouho nevidel. Co mi ale vadi nejvic, ze se tentokrat Carpik ani neobtezoval s hudbou, ktera byla vzdycky nejlepsi element vetsiny jeho filmu. Mark Kilian slozil takovy moderni hororovy standard, ktery ma ke Carpiho syntezatorovym masterpiecum samozrejme na mile daleko. Na druhou stranu lepsi nez nic a snad je The Ward prislib nove nakople aktivity do dalsi dekady. Takze Honzo, stale nad tebou nelamu hul, beru to tak, ze sis chtel na stara kolena uzit s peknyma holkama v blazinci a priste uz to bude lepsi a hlavne nezapomen na hudbu, jinak to nema smysl! Vis preci, ze jsi lepsi skladatel, nez reziser... 5/10 ()

Riddick77

John Carperter se stal legendou již dávno, nicméně doba jeho největší slávy je dávno pryč. Jeho poslední filmy postrádají příslušný drive, nápad a celkově se jedná o dosti stereotypní díla, která jsou očividně svým způsobem zakořeněná v 80. letech. To nemusí být vždy na škodu, ovšem ona nostalgie musí být dobře dávkována."The Ward" je příkladem poměrně zajímavého námětu, ovšem jeho zpracování malinko hapruje. I při střídmé stopáži totiž nedokáže správně zaujmout, protože děj je pomalý, násilí je dávkováno poměrně odměřeně a navíc je zde kupa nelogičností a prazvláštního jednání. Amber Heard je kočka a nevadí mi ani jako herečka. Do béčkového hororu se přesně hodí. V závěru potěšilo rozuzlení, které potlačilo téměř vše, co bylo do té doby řečeno a film je tak vyhozen ze škatulky nadpřirozených do škatulky realistických (i důvod onoho rozštěpení osobnosti je z hlediska psychologie a psychiatrie poměrně obhajitelný). Tudíž okej, ale znovu nemusím. 5/10! ()

PKD

Dnes už prakticky jisté, že jde o posledního Carpentera. A.Heard ještě v době, kdy si to tak zle neposrala s tím Deppem. A ne, jak se zde někteří domnívají (netuším, jak na to přišli, to by poznal snad i hluchý), hudbu neskládal sám Tesař. Nicméně! Jde pořád o lepší průměr a rozhodně nejde o smutný konec mistrovy filmové kariéry. Samoz., že šlo z toho vytřískati více. Ale to už je po těch 10 letech snad jedno, ne? Bod za tu klasicky béčkoidní závěrečnou pointu, která mi dala vzpomenouti na takové fláky jako Phantasm či The Lamp 1987.;-) ()

Freemind

Film připomíná spíš nějakou levnou televizní produkci, než dílo horrorového klasika. Všechno špatně, bezbřehý, mdlý oceán nudy, klišé a trapnosti. ()

Desperado

Na Johnyho najlepšie záležitosti, akými sú The Thing, Halloween či In The Mouth Of Madness môžeme len nostalgicky spomínať, veď aj majster si zaslúži pokojné starnutie a trochu úcty a nemôžeme od neho očakávať na staré filmové kolená nejaké ďalšie žánrové nášupy. Okrem toho, sa majster nikdy netajil, že tvorí béčka, a nie je tomu inak ani v tomto prípade. Je to absolútne neoriginálna vykrádačka všetkého možného, avšak netváriaca sa nijak svetoobjavne. Predsa len, posledný Carpenterov celovečerný počin Ghost Of Mars má už desaťročie a teda čo si budeme nahovárať , bolo to od majstra nechcená komédia. Preto som sa zľakol, či starý pánko už nezačal natoľko senilnieť, že každý ďalší jeho počin bude len hrubším a dlhším klincom do jeho rakve. The Ward sa tvári sympaticky starosvätsky, taká menšia jednohubka, pri ktorej režisér so štipkou vizuálneho a rozprávačskeho talentu nedokáže nič pokaziť. V jeho neprospech však hovoria nudný scenár a zúfalí herci, ktorí sa typologicky do atmosferického hororíku z 60.tych rokov, zúfalo nehodia. ()

stration

Celkem příjemný film, který mně sice evokoval filmy tak patnáct let nazpět, ale až zas tak mi to nevadilo. hororová ikona Carpenter vsadil na osvědčené téma, fungující atmosféru sanatoria a tradiční lekačky. Obsazení je celkem pasující a u hodby jsem dokonce chvilkama Carpentera identifikoval. Co mě ale nejvíc rozčílilo byla pointa. Nejsem ten typ, který od začátku odhaduje, jak film skončí, nebo hledá nějaké kličky od začátku. Tohle mi ale "prishaham bohu" bylo jasný po pěti minutách, a tak jsem byl na konci zklamán. No, co už. Ale i tak celkem příjemná zábava. ()

Eldrick

Nefungující horor poznáte, když u něj minimálně 2x usnete, což se mi u tohohle stalo. THE WARD je typ duchařskýho hororu, který fungoval před cca 10/20 lety, ale ne dneska - ne s tak otřepanou pointou, jíž jsem se musel smát. Ne s tak předvídatelnýma lekačkama a trapnym duchem. Amber Heard to možná slušelo vedle Cage, kde byla ta peroxidová tuctovost ku prospěchu věci, protože stačilo zakroutit prdelí. Tady se holka sice snaží, ale prostě je herecky marná, i když je roztomilá. Carpenter je už taky dědula a posledním koukatelným filmem byl ESCAPE FROM L.A. Snad nikdo nečekal, že by z LÉČEBNY mohl být druhý HALLOWEEN nebo THE THING. Průměrný béčkový prefabrikát. ()

IceQueen

Najčastejšie používaná veta "Musíme odtiaľto vypadnúť!" a ten následne sa opakujúci model, mi po čase začali pekne liezť na nervy. Strašenie typu "stojím za tebou a som v rozklade" tiež dostatočne nespĺňalo svoju funkciu. Záver nepatrí tak úplne medzi novinky, ale vďaka nemu zdvíham hodnotenie z pôvodne zamýšľaných ** na ***. ()

BoredSeal

Tak se nám mistr po deseti letech vrátil k celovečerákům. Škoda, že film nepůsobí jako Carpenterovo autorské dílko. Blázinec sice vypadá pěkně, ale s ratiem 1:85:1 Carpenter v kariéře moc často nepracoval a neumí kouzlit napětí jako ve starších dílech. Titulní melodie je úchylná, ale zasteskne se po režisérově tradičnímu soundtracku. Herci nejsou zajímaví ani sympatičtí, o krev tu nejde (což není v záplavě klonů Saw a Hostelů automatická škoda). Zamrzí obyčejný příběh a zcela otravný twisted ending plus tradiční závěrečná hororová lekačka, za což bych Carpentera propleskl - tohle, po těch letech, kdy se klišé a trendům bez problémů vyhýbal? Navíc, vymyslet letopočet 1966 jako důvod, proč jsou v blázinci naprosto komická bezpečnostní opatření nebo proč má pro sebe jistá postava celé oddělení včetně kabinetu sester, to fakt u mě neprošlo. Ward je prostě obyč, na Carpentera až příliš. Pro dnešního fanouška hororů zbytečnost - ale dnešní fanoušek hororů je nemyslící teenager, ukájející se stupidními naklonovanými Saw, mučícími horory, nepovedenými remaky, vraždícími vidláky nebo směšnostmi typu Paranormal Activity, takže divákům veteránům se trochu líbit může. Johne, prosím tě, natoč radši nějakou bombu ve svém stylu, kašli na tuhle generaci. ()

TheDon

Zase taková bomba to nebyla. Po výborným úvodu se to začalo jaksi kazit, ikdyž atmosféru to mělo solidní . Zombie holka byla výborná a netuším, proč se tam neobjevila víckrát. Ale on to tak nějak ztěžka rozčísl ten konec, ikdyž pro mě spousta věcí zůstalo nevysvětlených. Škoda. Takovej jako slabší průměr. 48% ()

M.i.k.e

po Cravenovi se po odmlce vrací další klasik a nutno uznat,že Ward válcuje Cravenovo My Soul To Take na celé čáře.Carpentrův počin sice není nic převratného,ale narozdíl od výše zmíněné srágory nepostrádá trochu té atmosféry a hlavně docela slušnou pointu.Celkově tedy průměr,který na jedno podívání sice nenadchne,ale ani neurazí...60% ()

Caminzind

Pětinásobný útěk z blázince aneb když se nemůžeš rozhodnout, která klapka se ti nejvíc povedla, dej tam všech pět a máš kompletní film. A všechny možné ruční zbraně již tu někdy byly, takže nedobytnou baterku v roli věrného ochránce hlavní hrdinky divák jistě ocení. ()

Upíři (opět) podle Carpentera?

Upíři (opět) podle Carpentera?

07.06.2010

A s Hilary Swank v hlavní roli? Možná. Nedávno jsme psali, že Dario Argento připravuje další verzi Draculy, údajně věrnou předloze Brama Stokera. John Carpenter zřejmě natočí zmodernizovanou verzi… (více)

Hororové návraty

Hororové návraty

19.06.2009

Jedna klasika a jeden klasik brzy opět zčeří žánrové vody. Frankenstein a Carpenter. Ví se, že o svém pojetí slavného románu Mary Shelleyové sní Guillermo del Toro, minulý týden dokonce blouznil něco… (více)