Děj filmu se točí kolem mladé ženy Kristen (Amber Heard) uvězněné v ústavu, kde ji pronásleduje záhadný duch. Čím je hrozivá stvůra blíže, tim více si Kristen uvědomuje, že může být nebezpečnější než cokoliv, co si dokázala představit. (scifiboy)

jafuska

ne a znovu ne, a vím, proč nemám ráda horory, strach, který ubližuje lidem, kdo se chce bát, je to právě pro něho, kdo nechce usnout v noci a ještě zkontrolovat, jestli není něco pod postelí, jestli není někde nějaký duch, který ubližuje, pak je to právě pro něj, strach jsem měla a nedovolil mi se dodívat do konce kdy se proboha poučím, a nebudu se na tyto žánry dívat? jsem fakt nepoučítelná, a přitom se hororům vyhýbám jak jen můžu. ()

Pitryx

Myslím si, že pan Carpenter má na víc. Je to drobátko statické, a možná se mi zdálo, že atmosféra není jako by měla být. Závěrečné překvapení už pro zkušeného diváka není až tak moc překvapení. Celkově lze snímek hodnotit příznivě, ale na podobné téma jsou myslím i lepší. Efektů poskrovnu a na nijak moc úrovni. 8742/9211 ()

Ltblue

A Já som sa nato tak tešíl,že stoho niečo bude a bolo stoho velké hovno.Až môj mozok romýšlal kedy tá stupídny debilina (slabé slovo!!) skonči.A až po 20min som to musel silou mocu vypať.Je mi to ľuto ()

toomm

Upřímě jsem se na Carpenterův návrat k hororu docela těšil. A to už proto, že je to prostě Carpenter, který své schopnosti světu několikrát ukázal a nutno říct, že z toho vyplynuli opravdové klenoty. Navíc osobně mám horory z nemocničního, zvláště pak psychiatrického prostředí docela rád, protože obvykle dokáží snadněji navodit dobrou atmosféru. Tento navíc věrně zasazen do 60. let 20. století. Bohužel se The Ward vypadá v první hodině spíše jako drama a nebýt těch pár lekaček, které nebyli nic moc, horor bych v tom nenašel. Závěrečná pointa je poměrně překvapivá, ačkoliv už také trochu neoriginální. I přes to celkem solidních 60% ()

jjimmy

no nebolo to nič vynikajúce ani strhujúce, čo je škoda, pretože som sa vážne tešil... hustejšia atmosféra a presvedčivejšie výkony hlavných predstaviteliek a ten záver by ma možno aj prekvapil... ()

Facerr

John Carpenter je tak trochu v pasti. Nakonec do ní se dostane každej, kdo se ocitne na vrcholu a pak se kutálí dolu. Nietzsche mluvil o přemocňování. O tom, že úspěch, má li být trvanlivý znamená, že se každým novým dílem překonává dílo předešlý. To se v případě Carpentera nekoná a upřímně si řekněme v jakým případě by se to mohlo konat? Tenhle film je docela dobrej, ale vřele doporučuju představit si, že ho dělal někdo jinej, než mistr hororu Carpenter, pak si ho užijete možná o trochu víc. Co bych ale pochválil, kromě pointy viděné v Prokletém ostrově, je že Ward nezůstává jen u náznaků a tím pádem si divák užije i trochu víc děsivejch scének se zombifikovaným duchem, než to bejvá v jinejch paranormálních duchařinách. ()

CrazymanM

Mě se to líbilo,bylo to napínavé,tajemné,místy i děsivé,rozuzlení taky nebylo nejhorší,tak co?!Hlavní je,že mě film zaujal!!! ()

elanista1

Samoucelne a predvidatelne? Neoriginalne a sablonovite? Na sto percent. Miestami to vsak ma fakt hustu atmosferu, a aj ked su lakacky hrane hnusne na efekt, parkrat som sa musel polaknut a posledna scena mi skoro privodila infarkt. Jednoduchy horor na jedno pozretie, je to presne medzi druhou a tretou hviezdou. ()

J.Mayen

Typickej ústavní horor, ktery ovšem nevyniká ničím vyjímečným. Ve filmu se běhá sem a tam a zase tam a zpět, až se z toho začne točit hlava. Jsou mnohem lepší filmy na tohle téma. ()

Tomasson93

Asi jsem doplatil na to, že jsem od The Ward hodně očekával. Kam se poděla atmosféra a napětí z traileru? Dost nevydařený Carpenterův comeback. Podivný scénář, snad ještě podivnější režie a dost průměrné herecké výkony. Na jedno shlédnutí se to dá, existuje spousta horších hororů, ale jedná se zkrátka o film, který vás vůbec ničím neuchvátí. Slabé 3* ()

RomaS

Příjemně ubíhací horor u kterého se nedostavil žádný strach. Dokonale mě ale dostala závěrečná pointa. ()

VanThomass

Už samotný popis filmu působí zajímavě a tak by člověk čekal obstojný horor. Zázrak se ale bohužel nekoná. Je pravdou, že atmosféra je místy opravdu hutná, ale zbytek působí celkem nezáživně a skoro až zbytečně. Nevím, co všichni mají proti Amber Heard, mně se ve filmu naopak líbila a zaslouží spíše chválu. Problém je někde jinde a to ve scénáři, jelikož ten je ukázkou toho, jak film zasazen do zajímavého prostředí snadno potopit. Po poutavém začátku jde křivka zajímavosti totiž strmě dolů. Nečekejte zkrátka víc, než klasické lekačky a ať se na mě tvůrci nezlobí, ale opravdu stupidní konec. ()

jarmil8

Skoro celý film to vypadá, že v blázinci řádí naštvaná Myersova sestra. "Stará škola" Carpenter se však dal na psychologii a pointa ukáže, že nás celý film tahá za nohu. Ale směje se jen on. Film je utahaný, neděsí a atmosféra cvokhausu připomínající chvílemi jeden děsivý hotel v horách, kde řádil Jack Nicholson, je pohříchu nevyužitá. No tak pointa alespoň vysvětluje, proč je ústav obydlený samými štíhlími (skoro)modelkami. ()

S_C_A_N_K

Tak tomuhle snímku jsem se dlouho vyhýbal i díky hodnocení zdejších uživatelů. Ó jak hluboce jsem se (ve vás) spletl. Nic jsem nečekal a dostal jsem napínavý atmosférický kousek z psychiatrické léčebny zasazený do 70. let minulého století. V tomhle žánru čekám leknutí - splněno, mrazení - splněno. Příjemné obsazení, především personál léčebny, holky s přimhouřením očí taky v poho - vyloženě vtipná postava Mamie Gummer, ta mě hodně bavila. Výborná hudba. Ano, vzpomněl jsem si při sledování na pár jiných fláků, ale to bych musel plagiátorem označit snad každého tvůrce s jeho následujícím počinem. Vychytávky: výborné úvodní titulky. Pro všechny, co rádi tajemné strašidelné filmy.. 70% ()

90125

Mam velku uctu k Johnovi Carpenterovi. Minimalne vdaka Dark Star a The Thing ostane pre mna nesmrtelny. Keby tento film natocil niekto neznamy, zacinajuci, tak mavnem rukou. Ale znehodnocovat meno John Carpenter takymto suntom, to je mi ozaj velmi luto. V tomto filme sa neda zozrat prakticky vobec nic. Keby som aspon zacitil akysi nadhlad, pokus o sebaironiu, alebo parodiu... On to snad myslel vazne ?!? 30 % ()

lukin1.1

Jedna hvězda za příběh a závěrečné rozuzlení. Jinak naprosto tragický výběr "hereček". Ani jedné jsem to nevěřil. Navíc vzhledově absolutně nezapadaly do doby v které se film odehrává. Atmosféra taky fuč. Pro mě zatím nejslabší Carpenter. ()

Mark1983

Horory z psychiatrického prostředí si jsou dosti podobné,a tenhle snímek není výjimkou. Samozřejmě se jedná celkem o koukatelný hororový průměr,který neurazí,jehož dehonestace není možná,i když film může někoho nezaujmout. Přesto neurazí. Navíc jsem na film byl zvědavý hlavně kvůli režisérovi,jehož některé filmy se mi líbily,a svým způsobem se mi líbil i tento snímek s chaotickým až nesrozumitelným rozuzlením,které jsem pochopil,ale přesto to vypadá jako bláznivý sen. ()

JustFaye

Tento film mi najprv prišiel dojmom alá psychiatrická liečebňa kde straší nejaký duch. Potom to začala trochu grádovať z uhla, že sme sa začínali dozvedať nové a nové veci, no nakoniec to skončilo koncom, ktorý nebol veľmi dobre vysvetlený, pochopila som o rozdvojenej osobnosti, ale nie o čo tam vlastne išlo..preto mu dávamm 3 hviezdy za herecké výkony Amber je dobrá herečka a za celkom zaujímavú story.. ()

Upíři (opět) podle Carpentera?

Upíři (opět) podle Carpentera?

07.06.2010

A s Hilary Swank v hlavní roli? Možná. Nedávno jsme psali, že Dario Argento připravuje další verzi Draculy, údajně věrnou předloze Brama Stokera. John Carpenter zřejmě natočí zmodernizovanou verzi… (více)

Hororové návraty

Hororové návraty

19.06.2009

Jedna klasika a jeden klasik brzy opět zčeří žánrové vody. Frankenstein a Carpenter. Ví se, že o svém pojetí slavného románu Mary Shelleyové sní Guillermo del Toro, minulý týden dokonce blouznil něco… (více)