Jiří Hanibal, autor scénáře, nezapře svoji původní profesi - filmového režiséra. Jeho text prozrazuje silné filmové vidění a obraznost, vlastnosti, které nejsou u každého nabízeného scénáře zrovna běžné. Jeho "Dívka a kouzelník" je příběhem dvou naprosto odlišných lidí. Sociálně, generačně i povahově. A tento příběh z doby německé okupace je Hanibalem rozvíjen nejen originálně, ale nese v sobě i silný emocionální náboj. Dívka, položidovka, která se skrývá v podzemí vesnického hostince a cítí se za to být hostinskému zavázaná, se nechá přemluvit potulným kouzelníkem a muzikantem, který tam náhodně vystupuje, aby skrýš opustila a pustila se s ním na cesty. Jejich cesta se však spíše mění v cestu jednoho k druhému, ke sblížení lidskému i osobnímu, kdy dívka i kouzelník objevují nejhlubší smysl takových pojmů a pocitů jako je například tolerance, odpovědnost a láska. A to vše je u autora zasazeno do období protektorátu, do prostředí českého venkova, v němž, jako kdekoliv jinde, nalézáme strach, zbabělost i hrdinství. Během své dramatické a riskantní společné cesty českým venkovem se oba hlavní hrdinové (ale nejen oni) dozvídají více nejen jeden o druhém, ale především sami osobě - o hranicích své lidskosti, statečnosti, tolerance a lásky. (oficiální text distributora)

KatRi

Zpočátku to vypadá na neobvykle dobrou televizní jízdu - milé obsazení, zajímavá zápletka. Ovšem po čase jako by se veškerá nápaditost a energie vytratila, děj se točí v kruhu a hozeného lana v podobě poznámek odkazujících na mnohem zajímavější vedlejší dějové linie se nikdo nechytá. Přitom by se pak kouzelník nemusel většinu stopáže plahočit lesem, vařit v kotlíku, potkávat stále stejné lidi, vracet se neustále do jednoho města a dělat, že tam dlouho nebyl. ()

Vejrrr

Nějak nemůžu skloubit slušnej komentář a tak (proč vlastně ne?) shrnu klady a zápory, které podle mě film přinesl. Začnu klady - jednak zasazení do doby 2. sv dodalo filmu potřebnou zápletku, která ikdyž nebyla nijak dechberoucí, tak stačila... za druhé - Ivan Trojan (asi nikomu nemusím zvlášť vysvětlovat proč je Trojan mezi klady) a za třetí situace vedlejší dějové linie "Hrzánová + Holub" - a to do poslední mrazivé chvilky. Zápory... Tak předně nestačilo mít pouze obavu, že by "tu židovskou holku" někdo mohl vidět ... takhle ta německá okupace vypadá jako celkem pohodička, ale reálná situace by předpokládám podobný kočování neumožnila. A druhým negativem považuju tu přehnaně erotickou stránku věci, kterou se pan Herz netají, naopak se tetelí (viz. Uvolnete se, prosím) se nad tím, když může do filmu dát tutam nějakou kozu nebo divokou postelovou scénu. Beru když je to pro film nějakým nosným bodem, ale takhle... Nevím. Tak a abych to ukončil. Film neurazí, ale výrazné stopy v srdcích (či v seznamech dvd) nejspíš nezanechá. ()

mira007

Zajímavý námět, teoreticky zajímavý scénář ale jediné na čem tento tv film stojí jsou Kubařová a Trojan, protože jinak nějaká atmosféra válečné doby nula, rozpočet na nějakou výpravu, vizuál nula nula nic a ve výsledku to působí dost lacině něco směrem ke studentskému filmu. Pro mne zklamání. ()

Kroupa

Příjemný film s atmosférou zneklidnění v očekávání závěrečné tragédie, ke které film nevyhnutelně směřuje. Cítím se trochu podveden, protože příběh rozhodně není originální a v kontextu české (televizní) filmografie není film originální ani zpracováním. Výborné herecké výkony ovšem nedokážou vytáhnout zcela neuspokojivý závěr. 70% to dá i tak. ()

jane1106

Tak přes tento film se nějak nemohu přenést. Některé prvky mi evokovaly Felliniho Silnici, atmosféra 2. sv. války nebyla kromě pár vojáků (kteří se vždy záhadně objevovali odnikud) a hákových křížů na stěnách nikde cítit. Jak je možné, že dívka, která se dosud úzkostlivě skrývá před nacisty si vesele přijme nabídku muže, kterého vidí asi 2 minuty a vyráží s ním ,,do světa"?A ještě všude vesele ukazuje svůj přívěšek s židovskou hvězdou...Navíc se tam některé postavy často zjevují odnikud, jako by se snad přemisťovaly. Pochopila jsem, že hospodský měl pro to děvče slabost, jenže místo, aby si oddechl, že mají potenciální nebezpečí pryč z domu, neustále ji pronásleduje a snaží se přivést zpátky! Navíc je děj naprosto předvídatelný a mladý zamilovaný německý vojáček směšný (zvláště v momentu, kdy zjistí, že jeho vyvolená nosí hvězdu). Hudba mě též neoslovila, snad jen docela příjemná kamera. Trojan standardní, Veronika Kubařová nenadchla ani neurazila. No a ten konec tomu vážně dodal korunu... ()

Radek.SCH

Ne příliš dobrý film, kterému trochu škodí herecký výkon hlavní představitelky a taková ta česká televizní malost a obyčejnost. ()

radeckator

Sympatický výkon ústřední dvojice, ale jinak takový nijaký. Na podobný téma už jsem viděl zdařilejší díla, ale jako televizní film na nedělní večer fajn. ()

Poker_Face

Dost zvláštní film, na který bych se bez Trojana nikdy nepodíval. Celý děj se dost vleče, aby se vzápětí vyřešil během minuty a dost neuspokojivě. TV průměr na rychlé zapomenutí. ()

E lan

Průměrný televizní film se zajímavým scénářem, dobrými hereckými výkony (co jiného také čekat do Trojana?) a trochu podivným zakončením jinak vyvedeného filmu. Nic moc špatně, ale ani nic moc dobře... ()

Candid

Většinou na nedělní filmy České Televize ani nemám náladu se dívat, protože jen zřídka nejde o ztrátu času. Tím spíš jsem byla Dívkou a kouzelníkem mile překvapena. Trojan byl výborný (ale kdy on není) a Veronika Kubařová mě opravdu zaujala a jsem zvědavá, jestli to dokáže i příště. ()

Hraboshka

Proč tak malý hodnocení??!! Mně se to teda líbilo, a to jako fakt dost... Už jenom kvůli Trojanovi, kterej hrál jako vždycky naprosto úžasně. Ale výborně hráli i všichni ostatní, hlavní hrdinka byla sympatická. A děj byl taky super, silnej příběh, ani chvíli jsem se nenudila a chvílema jsem byla hodně napjatá. Hudba byla taky parádní, dobře dokreslovala tu atmosféru. Každopádně jeden z nejlepších filmů, co jsem v poslední době viděla. ()

rivah

Zkušený režisér s dobrými herci dovede dát dohromady koukatelný film. Ale ten obsah! Herz, který pro svůj původ zažil koncentrák, si vymyslí židovku, která se producíruje i před Němci s Davidovou hvězdou na krku, to už je příliš! Takové nesmyslné fantazie nás mohl ušetřit! Navíc je to film zbytečně rozvleklý a překombinovaný. ()

Oskeruše

Příběh, který nějaký hlubší a trvalejší šrám na divákově duši asi nezanechá, i když se o to rádoby dojemným a nesnesitelně natahovaným koncem pokouší. Rozhodně nenudí, ale že by oslnil? Naprosto geniální (geniálně děsivá, bohužel) je ovšem postava Báry Hrzánové. Z poslední scény, v níž se objeví, doslova mrazí v zádech.... ()

Bigfuckman

Trojanův herecký výkon opět výborný. Jenže to bohužel nestačí. Filmu chybí více kvalitních prvků, děje, zajímavější scénář. ()

offlineman odpad!

Trapný ubohý příběh v kontrastu s výborným výkonem Ivana Trojana! Jeho postavy mi bylo docela líto. Kvůli židovině nakonec moc špatně skončil. :-( ()