Nebezpečný parazit je mezi námi! Musí se zničit ještě dříve, než zasáhne celou civilizaci. A je jen jeden způsob, jak ho zničit - vypálit celý povrch Země. (oficiální text distributora)

S.Quentin QUALE

Alternativa remakované klasiky The Thing. Vůbec to není něco špatného, naopak, já jsem se slušně bavil. Skupina vědců někde uprostřed ničeho najde v ledu mamuťátko, které má bohužel cizopasníčka, velmi agresivního a nebezpečného cizopasníčka. Lidi umírají, lidi si nevěří, lidi panikaří. Klasika. Proč ne? Kdyby to bylo tak prosté, dám 4*, jenže - zpuchlej Val Kilmer tam má jenom štěk, Martha MacIsaac ke konci hraje otřesně, no a ten konec....no vzpomněl jsem si na Chucka Norrise, toto se už jen tak nevidí. Ale jinak je to fakt koukatelný - 65%. ()

Javert

Příjemné překvápko, ke kterému, bych se nebýt tipu od kamaráda, nedostal ani za tisíc let. Pracuje se tu sice s mnohokrát použitými a okoukanými motivy (Věc v tom prostě vidím a né, že né), ale zároveň jde vidět snaha nezavděčit se divákovi za každou cenu. To se odráží i v atmosféře, která dává zejména ve střední pasáži divákovi pociťovat pocit nejistoty, který mám já osobně u podobných filmů velmi rád. K minusům - herci jsou podle očekávání toporní, Val Kilmer má nejlepší (herecká) léta za sebou, hudba jakoby zkopírovaná z kteréhokoliv jiného B-horroru dnešní doby. Mezi sci-fi horrory dnešní doby solidní nadprůměr. ()

liskam

Pripitomela a naivní záležitost. Ktera se snaží být zajímavá, ale absolutně se ji to nedaří. Prostě nuda. Za mě 25% ()

Omnibus

"Já jsem červík z mamuta, co si ve vás zakutá. Eko-teror melouch zmáknu, larvy do masíčka fláknu." Ledová pustina tentokrát k hororu nepotřebuje scifi obezličky, stačí jí přísně vědecky a Věc-ně se držet tématu: Zkáza lidstva, z ledu vylezlá. Prima mládež na odpis, svinský vědátor i svinský tatík v jednom Kilmer balení, ale o něco méně svinská zima než ve Věci. Aby taky ne, když ohřívaná (popíraným) globálním oteplováním. Paraziti moc fajn, mršky šikovné a čiperné. A množí se jak králíci, ti naši červíci. Bohužel, hlavní hrdinka se mi stala krajně nesympatickou hned na začátku, kdy uprostřed popojíždějící kolony aut pocítila nutkavou potřebu při telefonování vystoupit z auta, motat se mezi auty jako ta kráva a zdržovat provoz. Co s takovou kačenou? Červíci, dobrou chuť! No jo, ale když se nemám v příběhu o koho bát, je to jen průměr, čili film pro kočku. Neodčervenou. ()

kingik

Asi poslední dívatelný film, na kterém participoval Val Kilmer. A už to je takové malé vítězství. O to větší vítězství budou svádět mladí hrdinové boj s malým nepřítelem v tomhle téměř atmosférickém hororu. Na konci jara renomovaný evolog se svým týmem zkoumá na Arktidě dopad globálního oteplování na lední medvědy. Brzy se k výzkumnému týmu připojí skupina studentů. Záhy všichni budou čelit společnému nepříteli, který je sice drobný, ale o to zákeřnější. Zdánlivě klidné prostředí se stane teritoriem neznámého druhu prehistorického parazita, který si vybírá člověka za svého hostitele. Nikdo není před ním v bezpečí. S lepším režisérem, než je v podstatě neznámý Mark A.Lewis, se mohlo dosáhnout veselejších výsledků. Herecká parta sestávající převážně z mladých hereckých hvězdiček a jedné zapadlé hvězdy jménem Val Kilmer si vedla dobře, a i když jejich snahu příležitostně kalily pofidérní reakce a připitomělé chování, tak sem dobře zapadli. Vzdáleně bych film přirovnal k slavnému hororu "Věc", ale tohle dokonce pokoukávalo na vyšší metu, než by jeden čekal. Efekty a vyobrazení parazitů bylo poměrně realistické. Také jejich původ nebyl nezajímavě objasněn. A příběh má postupem času houstnoucí atmosféru, která vezme za své v poněkud neukočírovaném závěru. Ve vší snaze přispěchat s něčím originálním se závěr jeví jako nepříliš optimální a vypadalo to, že byl spíše připravený pro největší hereckou hvězdu Val Kilmera, kterého se tvůrci rozhodli co možná nejvíce využít, když už ve filmu účinkoval za pár drobných. Jen na vysvětlenou podotýkám, že v prostřední části filmu Kilmer vůbec nefiguruje a vypadalo to, že příběh už s ním operovat nebude. Lewis není příliš objevný režisérem a většinu času bojoval s vlastní průměrností, ale rozhodně to není až tak nekonstruktivní režisér. Víc než na drastické scény překvapivě vsadil na atmosféru a vykreslení paniky, která mezi nenakaženými a již nakaženými lidmi nastane. Tohle rozhodně byl zajímavý přístup, který příznivce méně drsných hororů nadchne. Uvítal bych však, kdyby si to nehrálo na víc, než to je, nebo na co to má. Je nutno zdůraznit, že režisér nevládl extra originálním rukopisem a mírně opisoval od slavnějších kolegů. Film má pomalejší rozjezd a nijak závratné tempo a působil místy lacině televizním dojmem. Avšak paraziti se rozlézali a zalézali pod kůži tak sugestivně, až si divák kontroloval, jestli náhodou nepřelezli na něj. 60% ()

Webb

Průměrný sci-fi horor který láká hlavně námětem. Zpracovaní brouků se sice povedlo, malá vybudovaná atmosféra se tu také dá najít, zbytek už ale bohužel ne. Herci mě nezaujali a jejich inteligenci by strčil do kapsy i řadový občan. Umělé makety tu bijí do očí jako majáky. ()

Sobis87

The Thaw je přinejlepším průměrnou variací na legendární Věc, která nevyniká v žádném hledisku a jen omílá provařená klišé, což zároveň rapidně snižuje míru zábavnosti tohoto filmu. Atmosféra je v některých částech celkem obstojná, herci se snaží a některé to gore taky celkem ujde...jinak nic. 50% ()

Anderton

Film, v ktorom sa takmer hodinu nič nedeje a ktorý nedokáže vydolovať atmosféru ani z arktických oblastí, nemožno nazvať hororom. Zrazu však nastane zlom, veci naberú spád a z niektorých scén nám príde zle, lenže bez navodenia atmosféry je to k ničomu. Nakoniec sa tak jedná o tuctový teen horor s bonusom prítomnosti jednej vyhasnutej hollywoodskej superstar. Keď sa bývalý Jim Morrison musí strápňovať vo filme tak polopaticky prezentujúcom svoje posolstvo, tak si jeho agent nezaslúži nič iné, len jedného poriadneho chrobáka do.....Tak dobre, len do domu. ()

teutates

Podobné téma ako zo seriálu "Faktor Psí" (šlo o nejakú cca. poslednú časť asi, neviem presne), alebo niečo na štýl klasiky "Thing". No a popravde mne to prišlo hrozne slabé, necítil som ani napätie ani strach... (ani seriál ani klasika) len trápny scénar z "jačajúcou" dcérou hlavného hrdinu, ktorý ako správny džentlmen rozhodne... proste slabé 3/10 ()

Campbell

Kvalitní film. Filmy z tohohle prostředí mám rád a to z důvodů že dokáží navodit atmosféru. Tady sice moc není, ale vynahrazuje to že je film zábavnej digitální červi útočí. Kilmer v roli drsného vědce neměl chybu. A některý scény, neřekl bych gore, ale tak krvavé scény nemají chybu. Zalézání pod kůžy bylo sympatické, stejnak jako rozlejzání červíků. Film občas připomene a cituje Věc, a to hlavně ve scénách kdy postavy neví komu se dá věřit. Postavy jsou jakž takž sympatické a dokonce se i herci snažily. No není to nic extra ale bavil jsem se velmi dobře. ()

predators

Teda musím uznat, že atmosféra byla hustší než množství brouků na jednom ledním medvědovi. :-) Jo, není to bůhvíjaký masakr, ale dýchalo se mi fakt těžko... :-) 75% ()

PetrPan

"Není to hmyz, ale obratlovci!" Proboha proč? Nebyla-li to chyba v překladu, nechápu z jakého důvodu se tato informace ve filmu objevila. Místo "brouků" byli tedy oni paraziti nějakým druhem ryby, obojživelníka, plaza, ptáka či savce? Ale budiž, zřejmě chtěl být Mark Lewis originální. Zvláštním se mi ale jevil fakt, že se nepustil i do dalšího vysvětlování, co to tedy pro lidskou civilizaci bude znamenat, že místo hmyzu nás sežerou de facto čolci. Ale tak i podobně obludný scenáristický nonsens by se dal samosebou odpustit, byl-li by dostatečně vyvážen něčím jiným. Bohužel tady se misky vah vychýlily pouze na jednu stranu a debilita scénáře byla jen zvýrazněna vypatlaností postav, nedostatkem napětí a akční tečkou "Rambo hadra". Ta trocha gore ani lední míša to moc nevylepšili. A tak potěšila jen hláška: "Nemůžete lidem jen tak sekat části těla!" od člověka, který úspěšně tajil svou infekci penisu. To se dá pochopit. Jen škoda, že mu na to nepřišli. Jistě to mohlo být zajímavější než ona amputace ruky jiného nakaženého, při které tak protestoval. Ekonávaznosti sice měly recht, ale jinde a jinak by vyzněly daleko úderněji, karikatura filmu toho holt moc nesvede. ()

Rocky62

Pravěkou veš přepadl apetit a rozhodla se okusit masíčko z 21. století. Věru zajímavý nápad byl důkladně pohřben béčkovým formátem. Podprůměrný herecký ansámbl. Nudné prostředí. Prostě taková typická jednohubka, kterou je schopna vysílat TV Nova v sobotu večer. 40% ()

iamek

Zajimavé téma které bylo i docela dobře natočeno i přes nízký rozpočet. Atmosféra se dá doslova krájet a výběr hlavních protagonistů se taky povedl. Docela překvapení a tenhle druh filmu mi dlouho na trhu chyběl. ()

Chrustyn

Slabá kombinace legendární Věci a jednoho z mých oblíbených dílů Akt X. Bohužel silně nezajímavé a absolutně bez napětí a atmosféry. ()

korbitch22

dýfková podívaná,která neurazí ani nápadem ani hereckými výkony.klasický připad filmu za pár kaček,který se prakticky z 90%odehrává na jednom místě a sází né na peníze,ale scénář a celkovou pointu.velice sledovatelné mysteriozní sci-fi.kde potěší role nerole vala kilmera. ()

heyda

Další nedoceněná parádička na poli sci-fi thrilleru. Ano, je pravda, že film je zčásti okopírovaný z Věci, filmu, který se pro mě nepochopitelně pohybuje v top 200. Že by byl Kurt Russell až tak charismatický? No ale nechme být Věc. The Thaw je film, který pracuje se současnou problematikou globálního oteplování, což zde určitě spousta lidí odsoudí, ale já to beru jako skvělý a neotřelý nápad. ... Líbily se mi herecké výkony, skvělá byla hudba, úžasné bylo prostředí, zaujala mě tématika, ale samozřejmě i zde si tvůrci neodpustili několik klišé. Tak či onak, já se nenudil ani vteřinku, byl jsem docela slušně zhnusenej a thrillerově uspokojen. 80% s tím, že dám 5 hvězd, ať to hodnocení trochu stoupne. :) ()

jojinecko

Na celom filme je suverénne najlepšie to, kvôli čomu som sa do neho pustil...to krásne, nehostinné prostredie:) Inak slabota, predovšetkým kvôli nevýrazným a trápnym postavám a slabej atmosfére (práve pri danom prostredí sa z námetu dalo vytrieskať oveľa viac)... ()

honajz

Napětí nula, nuda maximum, opajcnuté asi tři podobné horory rovněž maximum. Čemu se to Val Kilmer v poslední době upisuje, na ty jeho filmy se s jedinou výjimkou nedá koukat. ()