Syn Růžového Pantera

• Itálie

Son of the Pink Panther

• Itálie

Il figlio della pantera rosa

Syn Ružového pantera

Komedie

Itálie / USA, 1993, 93 min

• kaylin

Tohle už je prostě filmová tragédie. Roberto Benigni nesahá nesahá Peteru Sellersovi ani po kotníky, bohužel se ho snaží až moc napodobovat. Film si vystačí s opakováním starých vtipů a scén, což vede jen k tomu, že je to pořádně velká nuda, která skoro až fyzicky bolí. Ani Claudia to moc nezachrání, nemluvě o proměně postavy Herberta Loma, který je najednou mentorem.(8.11.2016)

• Radek99

Smutný pohled na konce téhle kultovní série, navíc hořce okořeněný faktem, že ho má na svědomí původní autentický tvůrce a otec celého nápadu - Blake Edwards... Hlavní představitel Roberto Benigni, jinak celkem sympatický a osobitý tvůrce i komik, se díky pitvoření (ale i díky sterilnímu scénáři) řadí v hierarchii postav světa Růžového pantera na samé dno... Nejsmutnější na celém filmu je zjištění, že stejně jako v jeho samém ději, tak i co se týče důvodů jeho vzniku, jde jen o jediné - o dolary...(13.10.2007)

Celou dobu jsem se dobře bavil. Benigni tady nehrál Sellerse, to bych chtěl připomenout všem, co by to chtěli porovnávat. Hrál syna inspektora Clouseaua, a ten je samozřejmě jiný než otec. Je zkrátka jen podobný...idiot. Já myslím, že není třeba tento film zatracovat, je to solidní komedie na sobotní odpoledne.(24.2.2007)

• honajz

Druhým a posledním pokusem najít náhradu za Sellerse byl ve filmu SYN RŮŽOVÉHO PANTERA (SON OF THE PINK PANTHER, 1993) italský komik Roberto Benigni, jehož Blake Edwards nechal řádit podobným stylem, a přesto to není ono. Pokud pamatujete služebnou Marii z filmu Komisař Clouseau na stopě, zde ji hraje Claudia Cardinal. Opět se objeví princezna Lugaše, kterou již Claudia Cardinal nehraje, a když je unesena, jde po stopě únosců Dreyfus a mladý Clouseau. Film však neměl valný úspěch, i téma už se zdálo vyčpělé a bez špetky originality, a tak se již kromě jedné sezony nové animované série z roku 1993 THE PINK PANTHER (kde pantera namluvil Matt Frewer, známý z Faktoru Psí) dá říci, že život a doba růžového pantera definitivně odešla.(31.3.2012)

• corpsy

Séria dopadla až na dno, no netvrdím, že je to dno plné humusu. Proste je to len varenie z vody, opätovný pokus naštartovať sériu ( nepodarilo sa to ani s poslednou časťou s podtitulom KLIATBA ), ktorý ale nedopadá dvakrát dobre. Clouseau bol milo trápnučký, v celkovej svojej polohe vtipný, jeho syn je ale iba trápny.(1.7.2014)

• - Když komisař Dreyfus (Herbert Lom) skáče do vody, aby zachránil strážníka Jaquese Gambrelliho (Roberto Benigni), dozvíme se, že neumí plavat. Ale ve snímku Stopa Růžového pantera (1982) skáče do svého bazénu, kde praví své manželce, že takto plave v bazénu již dvacet pět let. (doktofaust)

• - Claudia Cardinale se ve filmu objeví jako Maria Gambrelli, zatímco ve filmu Komisař na stopě (1964) ztvárnila Marii Gambrelli Elke Sommer. Claudia Cardinale přitom hrála v prvním filmu série princeznu Dali. (doktofaust)