Reklama

Reklama

Ve Francii dojde k únosu lugašské princezny Jasmíny. Únos má vyšetřovat sám Dreyfus, kterému má pomáhat policista z Nice, Jacques Gambrelli. Jacques se velmi podobá Clouseaovi a nakonec vyjde najevo, že je to i jeho nemanželský syn. Dreyfus si padl do oka s jeho matkou, ale sám Jacques mu neustále způsobuje nějaká zranění. Jacques se navíc do Jasmíny zamiloval a udělá pro ni cokoliv. Jacques dokonce předstírá, že je doktor, protože je jeden z nich zraněný a únosci doktora potřebují. Únosci ale jeho maskování prokouknou a zajmou ho. Jacques tak stráví noc s Jasmínou. Únosci se obávají, že jim je policie na stopě, takže princeznu přemístí. Jacques je skoro zabit. V nemocnici se Jacques od své matky dozví, kdo je jeho skutečný otec. Poté se rozhodne spojit s přáteli svého otce, kteří by mu měli pomoct princeznu osvobodit. Policie také jedná, díky informacím od Jacquese vědí, kde je princezna držena... (TV Prima)

(více)

Recenze (61)

B!shop 

všechny recenze uživatele

O fous lepsi nez Kletba. Z puvodniho obsazeni uz zbyl jen Lom a Kwouk, pricemz Lom vetsinu filmu prolezi v posteli a Kwouk si pravdepodobne strihnul nejtrapnejsi roli kariery - sice hraje furt Cata, ale az uvidite, pochopite. Jinak ono uz stupidne zmodernizovana uvodni melodie dava tusit, ze tohle nebude uplne v poradku. Nejvetsi problem je s pribehem, ten sam o sobe je docela vaznej a v pohode by obstal v lecjaky bondovce. No a do toho tu samozrejme mame Benigniho, ultimatni hovado, ktery ale narozdil od Wasse dokaze pobavit, protoze ma komedialni talent. Takze ve vysledku se jede na vazno a nic se nedeje, aby byl vzdy strih na nejakou hyper stupidni scenku s Benignim, kde nekdo neustale nekam pada. Cely to tak trochu pusobi pokusem o rozjeti novy serie a je to takovej zrod Clouseaoua, i kdyz Juniora. Benigni si tak postupne vezme typickej kabat, zacne pouzivat prevleky od Ballse, ziska Cata a uznani Francie. A kdyby to nebyla takova kokotina, mozna se moh s Benignim jeste jeden, dva dily udelat, ale pri Edwardsovo sestupny tendenci, jeste ze to ukoncili uz tady. Nicmene i kdyz hodne kritizuju, neda se rict, ze bych se nekolikrat solidne nezasmal, proto 3*. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Tomuhle filmu chybí všechny typické znaky filmů se zesnulým Peterem Sellersem. A i když se režie opět ujal zkušený Blake Edwards, nepodařilo se mu z ní vyvařit vůbec nic. Výsledkem je zoufale nevtipná a trapná komedie s nepříliš přesvědčivým Robertem Benignim, který nebyl dobrou volbou po geniálním Sellersovi. Podařilo se alespoň zabodovat s herečkami ve vedlejších rolích - Claudia Cardinale a Debrah Farentino svůj půvab neutopily v trapnosti a křeči. Tradičně skvělý Herbert Lom alias maniakální komisař Dreyfuss proležel většinu filmu na nemocničním lůžku. 40% ()

Reklama

Omnibus 

všechny recenze uživatele

"Kreslený panter, v hrobě sebou mele... Četníku Gambrelli, jděte do prdele!" Filmová rukavice naruby, motokolo vtipu uvíznuté v betonu a růžový junior na pár pohlavků. Zatímco praotec všech obávaných inspektorů Jacques Clouseau byl milý nešika a zábavný popleta, ovšem gentleman každým coulem, navíc s neochvějným přesvědčením o svých vyšetřovacích schopnostech, jeho potomek je jen ubohý tajtrlíkující trapák. Herecká bohyně ve výslužbě Claudia Cardinale se nechala oplodnit zmraženým spermatem zesnulého Petera Sellerse zbytečně, jejich filmový syn se nepotatil. Život je krásný je krásný, o tom žádná, ale prznění klasiky je ošklivé. Co by asi říkal číšník Guido například na pokračování táborové hry na schovávanou, na jejímž konci by hlavní výhrou nebyl tank Sherman, ale německý Panther, růžový? Asi by i on dostal tik do levého oka. A šmytec, jen se rozčiluju a zbytečně si tupím komentátorský brk. Slovy z bolestně infantilní postelové scény, při hře na doktora: "Miluji ženy, všechny druhy." "Ach můj bože!" Naprostý souhlas. Bože můj... ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Smutný pohled na konce téhle kultovní série, navíc hořce okořeněný faktem, že ho má na svědomí původní autentický tvůrce a otec celého nápadu - Blake Edwards... Hlavní představitel Roberto Benigni, jinak celkem sympatický a osobitý tvůrce i komik, se díky pitvoření (ale i díky sterilnímu scénáři) řadí v hierarchii postav světa Růžového pantera na samé dno... Nejsmutnější na celém filmu je zjištění, že stejně jako v jeho samém ději, tak i co se týče důvodů jeho vzniku, jde jen o jediné - o dolary... ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Roberto Benigni jednou dostane Oscara. Kdyby tohle věděli diváci Syna růžového pantera rozhodně by se smáli do udílení Oscarů v 1999. Další panter bez Sellerse je další špatný film, který se snaží zkazit reputaci prvních Sellersových kousků. Nikdo nedokáže nahradit velkého herce. Na tomhle snímku není snad nic dobrého, krom Claudie Cardinale (ta se taky prodá kamkoliv). Smutný důkaz snahy dostat z dobrých 3-4 filmů dvojnásobek průměrných. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (4)

  • Když komisař Dreyfus (Herbert Lom) skáče do vody, aby zachránil strážníka Jaquese Gambrelliho (Roberto Benigni), dozvíme se, že neumí plavat. Ale ve snímku Stopa Růžového pantera (1982) skáče do svého bazénu, kde praví své manželce, že takto plave v bazénu již dvacet pět let. (doktofaust)
  • Claudia Cardinale se ve filmu objeví jako Maria Gambrelli, zatímco ve filmu Komisař na stopě (1964) ztvárnila Marii Gambrelli Elke Sommer. Claudia Cardinale přitom hrála v prvním filmu série princeznu Dali. (doktofaust)

Reklama

Reklama