Syn Růžového Pantera

Son of the Pink Panther

Syn Ružového pantera

Komedie

Itálie / USA, 1993, 93 min

Z dětství si pamatuju, že poslední díl byla třeskutá komedie, kde jsem se smál skoro nonstop. Včera jsem to shlédl a bohužel tomu tak není. Verze ustřední melodie od McFerrina je moc podařená. Roberto Benigni je dobrý herec i komik. A Syn růžového pantera nebyl tak špatný jako předchozí dva díly, to je důvod, proč musím dát 3*. Vlastně to ani nebolí, protože postava synátora není tak bolestivá, jak by se podle zdejších hodnocení mohlo zdát.(25.10.2018)

• honajz

Druhým a posledním pokusem najít náhradu za Sellerse byl ve filmu SYN RŮŽOVÉHO PANTERA (SON OF THE PINK PANTHER, 1993) italský komik Roberto Benigni, jehož Blake Edwards nechal řádit podobným stylem, a přesto to není ono. Pokud pamatujete služebnou Marii z filmu Komisař Clouseau na stopě, zde ji hraje Claudia Cardinal. Opět se objeví princezna Lugaše, kterou již Claudia Cardinal nehraje, a když je unesena, jde po stopě únosců Dreyfus a mladý Clouseau. Film však neměl valný úspěch, i téma už se zdálo vyčpělé a bez špetky originality, a tak se již kromě jedné sezony nové animované série z roku 1993 THE PINK PANTHER (kde pantera namluvil Matt Frewer, známý z Faktoru Psí) dá říci, že život a doba růžového pantera definitivně odešla.(31.3.2012)

• Djkoma

Roberto Benigni jednou dostane Oscara. Kdyby tohle věděli diváci Syna růžového pantera rozhodně by se smáli do udílení Oscarů v 1999. Další panter bez Sellerse je další špatný film, který se snaží zkazit reputaci prvních Sellersových kousků. Nikdo nedokáže nahradit velkého herce. Na tomhle snímku není snad nic dobrého, krom Claudie Cardinale (ta se taky prodá kamkoliv). Smutný důkaz snahy dostat z dobrých 3-4 filmů dvojnásobek průměrných.(13.10.2007)

• corpsy

Séria dopadla až na dno, no netvrdím, že je to dno plné humusu. Proste je to len varenie z vody, opätovný pokus naštartovať sériu ( nepodarilo sa to ani s poslednou časťou s podtitulom KLIATBA ), ktorý ale nedopadá dvakrát dobre. Clouseau bol milo trápnučký, v celkovej svojej polohe vtipný, jeho syn je ale iba trápny.(1.7.2014)

• kingik

Tomuhle filmu chybí všechny typické znaky filmů se zesnulým Peterem Sellersem. A i když se režie opět ujal zkušený Blake Edwards, nepodařilo se mu z ní vyvařit vůbec nic. Výsledkem je zoufale nevtipná a trapná komedie s nepříliš přesvědčivým Robertem Benignim, který nebyl dobrou volbou po geniálním Sellersovi. Podařilo se alespoň zabodovat s herečkami ve vedlejších rolích - Claudia Cardinale a Debrah Farentino svůj půvab neutopily v trapnosti a křeči. Tradičně skvělý Herbert Lom alias maniakální komisař Dreyfuss proležel většinu filmu na nemocničním lůžku. 40%(6.4.2009)

• - Claudia Cardinale se ve filmu objeví jako Maria Gambrelli, zatímco ve filmu Komisař na stopě (1964) ztvárnila Marii Gambrelli Elke Sommer. Claudia Cardinale přitom hrála v prvním filmu série princeznu Dali. (doktofaust)

• - Když komisař Dreyfus (Herbert Lom) skáče do vody, aby zachránil strážníka Jaquese Gambrelliho (Roberto Benigni), dozvíme se, že neumí plavat. Ale ve snímku Stopa Růžového pantera (1982) skáče do svého bazénu, kde praví své manželce, že takto plave v bazénu již dvacet pět let. (doktofaust)