Reklama

Reklama

Ve Francii dojde k únosu lugašské princezny Jasmíny. Únos má vyšetřovat sám Dreyfus, kterému má pomáhat policista z Nice, Jacques Gambrelli. Jacques se velmi podobá Clouseaovi a nakonec vyjde najevo, že je to i jeho nemanželský syn. Dreyfus si padl do oka s jeho matkou, ale sám Jacques mu neustále způsobuje nějaká zranění. Jacques se navíc do Jasmíny zamiloval a udělá pro ni cokoliv. Jacques dokonce předstírá, že je doktor, protože je jeden z nich zraněný a únosci doktora potřebují. Únosci ale jeho maskování prokouknou a zajmou ho. Jacques tak stráví noc s Jasmínou. Únosci se obávají, že jim je policie na stopě, takže princeznu přemístí. Jacques je skoro zabit. V nemocnici se Jacques od své matky dozví, kdo je jeho skutečný otec. Poté se rozhodne spojit s přáteli svého otce, kteří by mu měli pomoct princeznu osvobodit. Policie také jedná, díky informacím od Jacquese vědí, kde je princezna držena... (TV Prima)

(více)

Recenze (65)

Mackin 

všechny recenze uživatele

S Růžovým panterem se nakonec stalo přesně to, co dříve či později čeká většinu filmových sérií. Vidina dalšího možného zisku na již osvědčené značce je totiž pro tvůrce natolik lákavá, že ztrácejí veškerou soudnost. Vznikají tak stále nová a nová pokračování, která se zpravidla vyznačují sestupnou tendencí, v nejhorších případech se dostanou až na pomyslné kvalitativní dno. A přesně tam skončil i Syn Růžového pantera, po jehož zhlédnutí jsem upřímně rád, že již nevzniklo další pokračování, k němuž závěrečné odhalení opět vybízelo. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Séria dopadla až na dno, no netvrdím, že je to dno plné humusu. Proste je to len varenie z vody, opätovný pokus naštartovať sériu ( nepodarilo sa to ani s poslednou časťou s podtitulom KLIATBA ), ktorý ale nedopadá dvakrát dobre. Clouseau bol milo trápnučký, v celkovej svojej polohe vtipný, jeho syn je ale iba trápny. ()

Reklama

Petr.Kocfeld 

všechny recenze uživatele

Gagy zde ujdou,akce taky ujde,příběh a scénář jsou trochu slabší.Benigni jako "mladý" Clouseau je místy komický a přihlouplý.Dávám 2 hvězdy.Na sérii s Peterem Sellersem to ale nemá.Film Syn růžového pantera je místy silně a místy jen slabě komický.Roberto Benigni je zde místy vtipný hodně,ale místy je "trapný".Dávám  50 procent a to hlavně za popleteného venkovského policajta v podobě právě Roberta Benigniho.Na drama "Život je krásný"to ale vůbec nemá...Slabší role. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Jasně, snaha oživit jinak komerčně úspěšnou sérii Růžového pantera tady byla zase a těch pokusů bylo několik. Neujal se žádný. Jacques sen opravdu podobá Clouseaovi, protože je stejný nešika. Stejný a přitom totálně jiný. Situace, do kterých se dostává jsou spíše na hranici trapnosti. Sám Roberto Benigni situaci nezvládl. Nevypadá na první pohled jako komediální herec a ani jednotlivé scénky nedokázal zahrát. Taky hlavní dějová linka není nijak zvlášť propracovaná. Zapojení Claudie Cardinale mělo být asi spíše tahákem pro diváky, jinak to žádný valný smysl nemělo, protože s hereckou úlohou, kterou dostala, si mohla poradit jakákoli herečka. Tam žádný prostor pro invenci nebyl. To je problém celého scénáře, že nenabízí nic objevného, nic nového. Že syn padá, zakopává nebo se snad mlátí Katem je už ohrané a ani to R. B. nedělá zábavně. I role inspektora Dreyfuse je zvláštní. Dříve se ze všeho Clouseovského mohl doslova pos.at a najednou mu nevadí, že syn je stejný packal a způsobuje mu nepříjemnosti a to i zdravotní. Naopak mu vlastně fandí. Opravdu by mě zajímalo, zda tyhle pokusy stojí producentům za to. ()

kaylin odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle už je prostě filmová tragédie. Roberto Benigni nesahá nesahá Peteru Sellersovi ani po kotníky, bohužel se ho snaží až moc napodobovat. Film si vystačí s opakováním starých vtipů a scén, což vede jen k tomu, že je to pořádně velká nuda, která skoro až fyzicky bolí. Ani Claudia to moc nezachrání, nemluvě o proměně postavy Herberta Loma, který je najednou mentorem. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (4)

  • Claudia Cardinale se ve filmu objeví jako Maria Gambrelli, zatímco ve filmu Komisař na stopě (1964) ztvárnila Marii Gambrelli Elke Sommer. Claudia Cardinale přitom hrála v prvním filmu série princeznu Dali. (doktofaust)
  • Když komisař Dreyfus (Herbert Lom) skáče do vody, aby zachránil strážníka Jaquese Gambrelliho (Roberto Benigni), dozvíme se, že neumí plavat. Ale ve snímku Stopa Růžového pantera (1982) skáče do svého bazénu, kde praví své manželce, že takto plave v bazénu již dvacet pět let. (doktofaust)

Reklama

Reklama