Syn Růžového Pantera

• Itálie

Son of the Pink Panther

• Itálie

Il figlio della pantera rosa

Syn Ružového pantera

Komedie

Itálie / USA, 1993, 93 min

Z dětství si pamatuju, že poslední díl byla třeskutá komedie, kde jsem se smál skoro nonstop. Včera jsem to shlédl a bohužel tomu tak není. Verze ustřední melodie od McFerrina je moc podařená. Roberto Benigni je dobrý herec i komik. A Syn růžového pantera nebyl tak špatný jako předchozí dva díly, to je důvod, proč musím dát 3*. Vlastně to ani nebolí, protože postava synátora není tak bolestivá, jak by se podle zdejších hodnocení mohlo zdát.(25.10.2018)

• Mackin

S Růžovým panterem se nakonec stalo přesně to, co dříve či později čeká většinu filmových sérií. Vidina dalšího možného zisku na již osvědčené značce je totiž pro tvůrce natolik lákavá, že ztrácejí veškerou soudnost. Vznikají tak stále nová a nová pokračování, která se zpravidla vyznačují sestupnou tendencí, v nejhorších případech se dostanou až na pomyslné kvalitativní dno. A přesně tam skončil i Syn Růžového pantera, po jehož zhlédnutí jsem upřímně rád, že již nevzniklo další pokračování, k němuž závěrečné odhalení opět vybízelo.(4.2.2011)

• kaylin

Tohle už je prostě filmová tragédie. Roberto Benigni nesahá nesahá Peteru Sellersovi ani po kotníky, bohužel se ho snaží až moc napodobovat. Film si vystačí s opakováním starých vtipů a scén, což vede jen k tomu, že je to pořádně velká nuda, která skoro až fyzicky bolí. Ani Claudia to moc nezachrání, nemluvě o proměně postavy Herberta Loma, který je najednou mentorem.(8.11.2016)

• Pitryx

Eskapády dobré, ale je jich po čertech málo. Návaznost na film „Clouseau na stopě“ dobrá. Carlo se snaží, seč může, ale scénář jej brzdí. On je ten scénář sice pojat akčněji, ale je taky místy dost hluchý. Pro zábavičku dobrý snímek, ale tak na jedno, dvě zhlédnutí. Ale zasmát se u něj dá, i když ne tolik jako u klasiky.201503088452/8917 ** a půl!!!(11.3.2015)

• corpsy

Séria dopadla až na dno, no netvrdím, že je to dno plné humusu. Proste je to len varenie z vody, opätovný pokus naštartovať sériu ( nepodarilo sa to ani s poslednou časťou s podtitulom KLIATBA ), ktorý ale nedopadá dvakrát dobre. Clouseau bol milo trápnučký, v celkovej svojej polohe vtipný, jeho syn je ale iba trápny.(1.7.2014)

• - Claudia Cardinale se ve filmu objeví jako Maria Gambrelli, zatímco ve filmu Komisař na stopě (1964) ztvárnila Marii Gambrelli Elke Sommer. Claudia Cardinale přitom hrála v prvním filmu série princeznu Dali. (doktofaust)

• - Když komisař Dreyfus (Herbert Lom) skáče do vody, aby zachránil strážníka Jaquese Gambrelliho (Roberto Benigni), dozvíme se, že neumí plavat. Ale ve snímku Stopa Růžového pantera (1982) skáče do svého bazénu, kde praví své manželce, že takto plave v bazénu již dvacet pět let. (doktofaust)