Orel Deváté legie

• Velká Británie The Eagle (více)

V roce 140 našeho letopočtu, dvacet let po zmizení římské deváté legie na severu Británie, přijíždí do Británie mladý římský voják Marcus Flavius, aby zde sloužil jako velitel posádky. Marcův otec byl velitelem deváté legie, která zmizela i s jejich symbolem, zlatým Orlem. Marcus věří, že vykoupí čest svého otce odvážným působením zde v Británii. O pár dní později Marcusova bdělost zachrání většinu mužů posádky, na kterou zaútočí keltské kmeny. Je vyznamenán za statečnost, avšak kvůli zraněné noze je propuštěn za služby. Později se Marcus dozví, že na severu Británie někdo symbol Orla deváté legie spatřil, a tak se rozhodne, že se vydá do neprobádaných končin za Hadriánův val. Doprovod mu dělá jeho o Esca, který Římany nenávidí, ale který je Marcovi zavázán, protože mu během gladiátorského souboje zachránil život. Po několika týdnech putování severskou divočinou se Esca a Marcus setkávají s Guernem, což je bývalý římský voják Lucius, který bojoval v řadách deváté legie pod vedením Marcova otce. Lucius sdělí Marcovi, že symbol zlatého orla ukradli Pomalovaní, což je jeden z nejkrutějších kmenů mezi Seveřany. Marcus i Esca dojdou až k Pomalovaným, kterým Esca řekne, že je synem náčelníka, který prchá před Římany, a že Marcus je jeho otrok. Díky tomu je Esca kmenem Pomalovaných přivítán a přijat. Esca po pár dnech Marcovi pomůže v noci tajně přepadnout válečníky, kteří hlídají Zlatého orla... (TV Nova)

DavidS.

Téma zmizení Deváté legie by si bez debat zasloužilo velkofilm...Prozatím tu máme brzy po sobě dva "nízkorozpočťáky"...Marshallův Centurion zvolil běh uprchlíků o život skotskou vysočinou, násilí a syrovost...Macdonald vsadil na emoce, empatii, slušně dávkované napětí, neurážející reálie, atmosféru hraničí místy až s mystikou, barevnost záběrů a maximální vizuální využití jednotlivých exteriérů...A Tatum tu má docela i charisma... ()

Seti

Tak tohle bylo vážně špatný. Nechápu, jak jsem mohl vkládat sebemenší naděje do něčeho, v čem hraje Channing Tatum (asi nějaká vlčí mha či co). Dále nechápu, jak ho můžou filmaři stále obsazovat a už vůbec nechápu, jak ho můžou obsazovat do hlavních rolí!! Kurva vždyť by se svym charismatem neutáhl ani nafukovací balónek, natož film. Jeho nejocenitelnější službou divákům by byl návrat k činnostem předcházejícím jeho oslnivé filmové kariéře. Bylo by ale nefér za Eaglea hanit jen jeho, protože hlavní porce malichrné kritiky by měla přistát na palici scénáristy, který už tak dost stupidní zápletku nedokázal obohatit (kromě dalších debilních klišé) vůbec o nic. Připadám si trochu jako mučedník, protože sledovat skoro dvě hodiny tak kurevskou nudu navíc nepřetržitě provázenou Tatumovým ksichtem mi příde jako slušné sebemrskačství. ()

rozbris

Obě dvě hlavní role to pojali velmi realisticky a odveli dobrý výkon, ale ty nudné pasáže, kdy cestovali, utíkali, kecali o cti, věrnosti a dalších sračkách byly tak nudné, že jsem to musel posouvat dopředu. Shrnuto podtrženo 70minut čistého děje;-) ()

Nassau

Orel deváté legie není vůbec špatným filmem. Žádné velké historické drama se sice kvůli nízkému rozpočtu nekoná, ale ono to v podstatě nevadí. Je dobré si připomenout, že slušný film lze natočit i s nizkým rozpočtem. Vlastně až na pár scén, které zbytečně brzdily tempo celého snímku, poměrně spokojenost. (60%) ()

jondoe

Tak toto sa mi moc nepacilo. Asi najviac ma nebavil Canning Tatum, proti k toremu som doteraz nic nemal a vo filmoch, ktore som s nim predtym videl ma vobec nevadil. Do tohto filmu sa mi vsak nehodil. Akcia biedna a na okrem uvodnej sceny aj slabu natocena. Cakal som viac. Centurion je v tomto pripade o triedu lepsi. ()

Kuny27

Popravdě velmi překvapující. Moc se mi do filmu nechtělo, ale nakonec jsem si ho užil opravdu velice. Škoda nízkého rozpočtu, protože to, co by se z toho dalo udělat by bylo velkolepé. Jinak Herci velice slušní. ()

Wally

Velká skepse, když sem v hlavní roli vidět Ch. Tatuma, ale zvládl to a pro mne je to jeden z těch lepších filmů pojednávajících o působení Římanů v Británii... Bojové scény se povedly a hezky se na ně dívalo. ()

iXtr3m3

Slušný historický "minifilm", ktorý má veľké mená, ale menšie ambície, čo bolo na škodu. Film som videl v čase uvedenia, odvtedy som o ňom nepočul, nezavíta ani do TV, takže to len utvrdzuje moje dojmy po zhliadnutí, že to zapadne prachom. ()

Junglista

Nedával sem tomuhle dílu po první půlhodince moc nadějí, ale pak sem si přivyknul komornějšímu stylu a nenudil sem se. Kromě toho, vizuál mi lahodil oku a hudba taky. Jenom mám neodbytnej pocit, že divoši mluvili něčim hodně podobnym arabštině. 3* a půl ()

Hanys_

Tahle cesta o zjištění pravdy, jak dopadla slavná Devátá, mohla dopadnout určitě lépe. Nebýt výborné úvodní bitvy, tak by se v první polovině vlastně nic nestalo, naštěstí pak už to bylo o poznání zajímavější a živější. Ale stejně jako u podobného Centuriona je tu spokojenost jen tak napůl....6/10 ()

Holina

Je tady spousta nelogičností, jako třeba, že bitka osmi dvoumetrových chlapů nevzbudí nikoho ze stovky lidí, u kterých se bojuje, půldenní náskok uprchlíků na koních lze hravě dohnat pěšky, nebo, že jeden člověk dokáže obrátit mínění davu jen tím, že na ně štěká rozkazy. Peníze evidentně praskly na akční scény, které jsou zde přesně tři. A stejně z nich máme prd, protože jde jen o zběsilý střih. Přesto musím dát tři hvězdy, protože atmosféra není vůbec špatná, kulisy vybrány výborně, masky a kostýmy super. Vadou na kráse je Tatum, který může hrát drsňáka, ale jakmile se pokusí o jiný než kamenný ksicht je to průser. ()

legatio

Příjemné překvapení. Zajímavý pohled na situaci kolem legendy o deváté legii a líbilo se mi vykreslení toho, co bylo tehdy za valem. A hudba, ta pasovala taky skvěle. ()

matias32

Deviata légia bola rozprášená a orol je fuč. Dvaja odvážlivci sa o dvadsať rokov vyberú na samovražednú misiu s tým, že prinavrátia orla do správnych rúk. Mimochodom jeden to robí pre česť a druhý z povinnosti. Obsahová stránka nenadchne a z technickej mi v hlave zostalo iba zopár príjemných melódií. Bohužiaľ nič viac. ()

Merkin

Pěkná podívaná, rozkošná příroda, příjemná hudba, zajímavé postavy, výborný Jamie Bell, pohodovka z mé oblíbené doby, super:) ()

Vaklaf

Tenhle film měl našlápnuto fakt skvěle - keltové super, římani v cajku, bitky v pohodě, krásný Skotsko. Jenže co s tím, když je totálně vykastrovanej absencí jakýkoli krve? Tady mi to opravdu hodně vadilo. Ale jinak docela fajn. ()

Rendiss

Channing u mě stoupá při každé roli výš a výš. The Eagle je takovou římskou road movie, ale vidíte tam krásně hořet barbary, Channinga jak dostává do držky od "Tuleních lidí". Vraždy malejch dětí, čest a hrdost římského centuriona, vše co chcete od putování Tatuma s Bellem. Strong zase vyfasoval nejmenší roli jakou mohl, a to je velice dobře. Dobová Británie je nádherná, všechno se to odehrává v přírodě, nepoznamenaný člověkem. Pecka 85% ()

Prochy38

No, v poslední době to jde srovnat asi jen s Centurionem. Ale ten se mi líbil o kapku víc. Na jednu stranu tyhle filmy moc nemusím, protože to nemá s historií společného krom kostýmů asi nic, ale zase dobrá akční odreagovačka v historickým stylu je fakt jako fajn. V tom se mi Centurion fakt líbil. Eagle není špatný, ale na mě, když už to mám brát jako odreagovačku moc zbytečných řečí, které nevím, jestli jde brát vážně. Každopádně... Bavil jsem se nadprůměrně! ()

Ještěřák

S přehledem nejlepší Mekáčův film, paradoxně i tak v některých ohledech jednoduchý jako list papíru, kdy se v závěru překotil kamsi úplně mimo mísu - konkrétně v realitě rychlosti člověka vs. koně, a co do "uvážené změny" pohledu hrdiny na Řím(ské hodnoty). ()

ondrula

Ještě nikdy jsem neviděl tak důvěryhodně zpracované ztvárnění římských bojových reálií jako v tomto filmu (včetně budování opevnění či tréninku legionářů). Příběh ovšem dost pokulhává. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Akční hrdina budoucnosti?

Akční hrdina budoucnosti?

11.11.2010

Ještě nedávno jsme se mu vysmívali pro jeho fešáckou tvářičku a nevalné herecké schopnosti, hvězda Channinga Tatuma však stoupá. V G. I. Joe jsme mu akčního hrdinu docela věřili, v pozvolna se… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku