Orel Deváté legie

• Velká Británie The Eagle (více)

V roce 140 našeho letopočtu, dvacet let po zmizení římské deváté legie na severu Británie, přijíždí do Británie mladý římský voják Marcus Flavius, aby zde sloužil jako velitel posádky. Marcův otec byl velitelem deváté legie, která zmizela i s jejich symbolem, zlatým Orlem. Marcus věří, že vykoupí čest svého otce odvážným působením zde v Británii. O pár dní později Marcusova bdělost zachrání většinu mužů posádky, na kterou zaútočí keltské kmeny. Je vyznamenán za statečnost, avšak kvůli zraněné noze je propuštěn za služby. Později se Marcus dozví, že na severu Británie někdo symbol Orla deváté legie spatřil, a tak se rozhodne, že se vydá do neprobádaných končin za Hadriánův val. Doprovod mu dělá jeho o Esca, který Římany nenávidí, ale který je Marcovi zavázán, protože mu během gladiátorského souboje zachránil život. Po několika týdnech putování severskou divočinou se Esca a Marcus setkávají s Guernem, což je bývalý římský voják Lucius, který bojoval v řadách deváté legie pod vedením Marcova otce. Lucius sdělí Marcovi, že symbol zlatého orla ukradli Pomalovaní, což je jeden z nejkrutějších kmenů mezi Seveřany. Marcus i Esca dojdou až k Pomalovaným, kterým Esca řekne, že je synem náčelníka, který prchá před Římany, a že Marcus je jeho otrok. Díky tomu je Esca kmenem Pomalovaných přivítán a přijat. Esca po pár dnech Marcovi pomůže v noci tajně přepadnout válečníky, kteří hlídají Zlatého orla... (TV Nova)

Rodriguez

Vidět s Channingem Tatumem Lets Dance a potom takový odvážný historický epos Orel deváte legie je jako nebe a dudy. Já sem se u filmu nenudil, akce, dobrodružství, příběh. Filmy ze starého Říma jsou neustále k nakousnutí. 80% ()

JohnRambo

Velmi pekný film ktorý ma potešil presne ako som očakával. Velmi dobré obsadenie, skvelé bojové scény, historický film ako sa patrí. ()

Wladi.mir

Vcelku podobný film s Centurionem akorát, že u tohoto filmu nemám moc výhrad. Ovšem stále se nemůžu zbavit dojmu, že film působí lacině, a to se odráží i na hodnocení. Jinak jsem nadmíru spokojen, akce a atmosféra je tu dobrá, nějaké ty dějové zvraty a jako celek to funguje dobře. Musím hlavně vychválit skvělou kameru (krásná příroda) a svižnost filmu, který je dlouhý necelé dvě hodiny (uteklo to vážně rychle). Škoda jen toho příběhu, který je profláknutý a trochu blbý. ()

C0r0ner

Na Řím zrovna velký odborník nejsem, takže historické reálie neposuzuji. Možná i díky tomu se mi to poměrně líbilo, protože scénář nebyl tak stupidní (žádná sláva to sice nebyla), jak se dalo čekat. Ústřední dvojice se dobře doplňovala a po celou dobu se něco dělo a tím pádem jsem se nenudil. Žádný skvost, ale solidní nadprůměr. 70% ()

Andre3000

Celkově poutavé. Ale já už snad ve všem vidím podbízivost hollywoodu. Řekněme, že nejsem zrovna historik, ale přislo mi, že prostě některé věci byly hodně uzpůsobeny ději a napětí, než historii a logice. Ale jinak celkový dojem docela dobrý. ()

MovieKings

Nezastírám, že historické filmy nejsou můj šálek čaje a že důvod návštěvy tohoto filmu byl tedy jiný. Musím ale přiznat, že jsem byl mile překvapen! Nejenomže Channing se snažil ze sebe pudit emoce, ale ten film držel pohromadě a dokázal mě rychle vtáhnout do děje a zaujmout. Střihač se snažil, ale nezvládl bitky, které jsou nepřehledné a postrádají trošku větší akci a (bohužel) i krve. Je to stejný případ jako Sucker Punch; kvůli prachum se film sestříhá tak, aby ho v jisté zemi mohla navštěvovat skupina 13 a výš bez rodičů. Bohužel všechny filmy tím pak nehorázně trpí a jsou přitažené za vlasy. Těším se na DVD verzi, která se snad bude snažit nabídnout i něco víc. ()

carly

miestami som pri tom filme ani nedýchala. a tých miest bolo celkom dosť. a chlapcom to spolu veľmi pristalo. bol to celkom zaujímavý pohľad na vojnu, hrdosť, dospievanie a priateľstvo. páčili sa mi tie úniky do snového sveta. všeobecne to vizuálne bol veľmi dobre zvládnutý film. a aj tempo mal dobré. hlavné tajomstvo o zmiznutí deviatej légie nedávalo tak úplne zmysel, ale koniec koncov nebola to detektívka a ak bol s vysvetlením spokojný Marcus, tak som aj ja. a záver bol naozaj podarený. ()

Pajky3

Tohle obsazení by mělo asi přilákat spíš dívčí osazenstvo. Jenže to těžko, když jde o historický epos z Říma. V Tatumovi problém nebyl, tomu jsem jeho part věřil, ale horší to bylo s Bellem. V něm pořád vidim Billyho Elliota a nemůžu mu uvěřit roli silného a chladného "barbara". Ze začátku to vypadalo na velkou řežbu, ale potom se to změnilo ve výpravu pro "kus kovu", což pro mě nebylo vůbec špatně, protože ty velký historický bitvy mě neberou. Taky se nemůžu zbavit pocitu, že Tulení lidi, už jsem někde viděl. V jednu chvilku jsem si dokonce přišel jako u Beara Gryllse - krásná příroda a jíst něco syrového a nechutného. Záverečné nahánění a bitka bylo super. ()

Flynn

Zajímavě obsazený film, který není tak moc na očích jako některé jiné žánrovky. Má sice své mouchy a slabší místa s nelogickými kixy, ovšem to z něj nědělá nějakou slabou šedivku. Ve vedlejších rolích se objeví známé tváře a v hlavních rolích nové vycházející hvězdy. Channing ať se na mě nezlobí, ale nemám z něho pocit, že z něho kdy bude nějaký procítěný herec. Možná mě jednoho dne vyvede z omylu. Rozhodně koukatelný filmeček. ()

Wormboy

Hoci Channing Tatum je lepsi herec ako Robertko Patizoon, jeho dramaticky prejav spocivajuci v zatinani celusti, tiez nie je ziadny balzam na oci. Na utiahnutie takehoto filmu by to chcelo niekoho vyrazne zaujimavejsieho a predovsetkym herecky vybavenejsieho. Brat vazne "historicky" film, ktory prezentuje divoske kmene na severe britskych ostrovov ako do pol pasa behajucich primitivov, ktori vsak poznaju vlastnicky komplikovany vztah otroctva, sa proste neda, comu vsak vyrazne podlamuje nohy prave uvodne koncipovanie filmu ako historicky relativne autentickeho. Naboj to urcity ma, akcia (najma na uvod) je dobra, ale cele mi to pripadalo ako zbytocne mrhanie prostriedkami a energiou. "Rimskych" filmov v poslednej dobe sice nevzniklo vela, ale taky Marchallov Centurion bol veru o nieco lepsi, hoc tiez nic nezabudnutelne neponukol. 2,5/5* ()

PROCESOR

Tak druhý díl o deváté byl o trochu lepší především co se týká bitvy o záchranu hlídky. Ona proslulá římská želva, byla pěkně udělaná. Rozhodně vizuálně mnohem lepší než šílený masakr v lese v 1. díle (Centurion). Ze kterýho normální člověk nemůže nic mít. I dál to vypadá, že to má nápad a velitel se rozhodl očistit jméno svého hrdinného otce co "ztratil" zlatého Orla a celou devátou a vrátit ho zpátky. Na pouti si "koupí" otroka a vyráží sami dva za zeď, tam kde končí svět..Jestli se jim ho podaří nalézt neprozradím, snad jen to, že na to nebudou sami a z lesů se vynoří přeživší z 9., kterým je už asi 60. let a hrdině si to rozdaj se skotskými divochy. Že je to samozřejmě úplně mimo a celé to sráží opět na úroveň 1.dílu nemusím pitvat. Je to škoda, protože našlápnuto min. do půlky filmu bylo. ()

pakobylka

Příběh věrnosti ... a zrady - alespoň já to tak vnímám, poněvadž zápletka je postavená tak, že nemůžete zůstat věrní, aniž byste se zároveň nedopustili zrady ... zrady druhé strany. Děj je přitom až překvapivě plochý, nenajdete v něm takřka žádný rozpor, žádné dilema - třebaže by se tam podle všech předpokladů nacházet MĚLY. Zápletka tak rozmařile a nerozvážně promrhá téměř všechno, co rozmařile a nerozvážně promrhat lze ... a zbude jí jen stín atmosféry, kterou mohla mít. I tak se kupodivu (!) jedná o story, která stojí za vidění ... z čehož je patrné, kam až sahaly možnosti, které neuměla - či které se ani nepokusila využít. Umírněné 3* ()

c.tucker

Velice mi to připomnělo, jak tu někteří zmiňují, Centuriona, ale v pomalejší a trochu dumavější verzi. Zobrazení přírody s lehkým dávkování akce a bratrského kamarádství, které se zrodí ze vztahu otrok a pán. Jinak mi oba pánové v hlavní úloze přijdou velice dobří a nemyslím si, že by Jamie byl castingový přehmat. ()

Icefist

Čeho se nakonec paradoxně nedočkáme? Syrových bitek. Protože kvůli honbě za nižším věkovým ratingem se k bitvám schyluje, začínáte cítit napětí a dech spolubojovníka vedle sebe a STŘIH, je po všem a můžete začít sbírat mrtvoly. A je to škoda, nýbrž zbytek je vyobrazen velmi přirozeně- vesnice jsou plné bahna a špíny, koně nejsou na baterky, oblečení a vousy by se dnes za módní neoznačily... Co lze dál pochválit je pěkná hudba a zdařilá kamera. A tak i přes některá do očí bijící klišé (banda ex-římanů dorazivší právě v tu chvilinku, kdy jsou potřeba) dám 70 %. Oblíbená část- změna veřejného mínění v aréně ()

Deverant

Jako dobrodružná podívaná je to víceméně průměr, který se očividně inspiruje kdesi u Fenimora Coopera. Když si ale uvědomíte, co vlastně sledujete... Představitel okupační síly, doprovázen věrným otrokem, z jehož podání Strýčka Toma mě bylo až nevolno, se vydává po stopách svého otce, který zahynul při masakrování místního obyvatelstva, aby očistil jeho památku tím, že jich zmasakruje ještě trochu víc. Ok, příběh je příběh, co se dá dělat. To ale očividně nestačí. Z nějakýho nepochopitelného důvodu (pokud jím nebyla nepotlačitelná touha podobat se jiné výpravě za Hadriánův val, Marshallově Doomsday) musí padoušký Keltové vypadat jako kmen afrických Irokézů. Patrně proto, aby bylo dostatečně flagrantní, že jsou ti špatní, aby vynikli bílý hrdinové a aby nás náhodou nenapadlo, že jsou vlastně ty divoši celou dobu v právu. Kdyby nás ještě poté, co nám jejich zjevná neevropskost měla vymazat takové myšlenky z hlavy, přesto taková věc napadla, rozehnat jí má to, že se v naprosto absurdní scéně ukáží jako nestoudní vrahové dětí. Což je poněkud absurdní, protože na dvou místech se ukazuje, že to je oblíbený sport i hlavního hrdiny. ()

majo25

Horšie ako Centurion. Príbeh je jednoduchší, efekty sú trošku slabšie a dost klišoidný dej nevie pokryť tých dlhých 110 minút. Divný až trochu trápny koniec tiež tomu nepomohol. Herci a hudba sú ok. Čakal som však viac. Hodnotenie: 65% (tie fakt filmu sedia) ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Akční hrdina budoucnosti?

Akční hrdina budoucnosti?

11.11.2010

Ještě nedávno jsme se mu vysmívali pro jeho fešáckou tvářičku a nevalné herecké schopnosti, hvězda Channinga Tatuma však stoupá. V G. I. Joe jsme mu akčního hrdinu docela věřili, v pozvolna se… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku