Noční rande

Nočné rande

Date Night

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2010, 88 min

Ano celkově to byla děsná sračka, ale docela jsem se pobavil. Asi nejvíce komentář na postavu Mark Wahlberga - proč má takové svaly na ramenou, kdo vlastně potřebuje svaly na ramenou a tak velký :) Jo jo pravda, nic překvapivého, opět prodejní poldové, typická zápletka, žádné novinky ani překvapení. Možná až v závěrečných titulkách - běž tam a ohobluj tu tyč na tyčinku :)(23.6.2014)

Nudný a stereotypní život manželů Fosterových nabere jiné rozměry, když si jednou večer zajdou na večeři a pár zkorumpovaných policistů si je splete s párem vyděračů s flash diskem, na němž je kompromitující materiál. A původně pohodový večer se rázem změní na boj o holý život a manželský pár je nucen celou noc prchat před nelítostnými policisty. Zápletka je tedy nijak objevná až otřepaná, ale přesto to není nijak špatné, ačkoliv jsem se u toho smíchy nepotrhal. Problém vidím ve snadno předvídatelném scénáři, který ovšem nabízí řadu přece jen humorných scének, ve kterých se na scéně zjevují, vedle spolehlivě komediálního Steva Carrella a neokoukané Tiny Fey, i herci zvučných jmen (Wahlberg, Liotta, Kunis nebo Ruffalo) a ti všichni se postarali o to, že film má svižný spád, až tak moc nenudí, ale nad víceméně průměrné hodnocení se ne a ne dostat. Nejvíce mě pobavila ve filmu scéna, kdy se ústřední pár vydá do striptýzového baru, kde je považován za striptérku a jejího pasáka a musí zatančit u tyče něco výjimečného, aby si zachránili život. Škoda, že takových parádně humorných situací komedie neobsahuje víc, a až příliš spoléhá na komediální talent sympatického Carrela, který překvapivě film tolik netáhne a většinou, když dostane hlavní roli, tak nijak extra neoslní, ale také nic nezkazí. 60%.(29.7.2010)

• F.man

Tina Fey a Steve Carell v jednom filmu? Holly shit to bude pecka, ne? Bohužel... Což o to, ti dva si sedí parádně a jejich gagy a situace jsou mnohdy hodně dobré ( a nevěřím že je psal Klausner, ale spíše na místě vymíšleli oni - viz. titulkové nepovedené scény ), ale to je tak všechno co u Date Night stojí za řeč. Všechny vtipné momenty jsou totiž postavené na hodně vyčpělé zápletce, které navíc trvá pěknou řádku minut, než se pořádně rozjede. Až později začne i ona trochu fungovat, ale za moc to vážně nestojí. Přesto, jak už bylo zmíněno, Fey a Carell šlapou, takže zajména díky nic tři hvězdy. Ale čekal jsem teda a hodně větší pecku a Night Date je tak solidní zklamání. Oh my God! The bald and crazy gay couple date. Shit my pants, we forgot our gay couple dinner.(26.12.2010)

Příjemná oddechovka s dobrým nápadem a ty se vždycky cení. Sice se to trošku pomaleji rozjíždí, ale to jenom proto abychom se pečlivě seznámili s manželi Fosterovými, mimochodem velmi sympatickým párem. Ten se Stevu Carellovi a Tině Fey opravdu povedl. Alespoň si pán a paní Fosterovi užili trošku toho nefalšovaného vzrůša.(21.6.2010)

• jh666

Neurazí, ale rozhodně ani nenadchne. Steve Carell se snaží, ale stejnak to nestačí, Ano, člověk se párkrát zasměje, ale většinou spíš stupiditě scénáře. Film z vod podprůměru nezachrání ani spousta hvězd ve vedlejších rolí. Na druhou stranu uznávám, že u hádky Jamese Franca a Mily Kunis jsem se pobavil a taxikář taky nebyl špatnej. To je tak všechno. 40 %(23.6.2014)

• - Jméno klubu Peppermint Hippo je odkazem na epizodu 706 seriálu South Park, kde hlavní postavy hrají mladé detektivy. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy se Tina Fey chystá do postele, má nasobě tričko Univerzity Viginia, kde gradovala v roce 1992. (HellFire)

• - Pro režiséra Shawna Levyho byl film po snímcích série Noc v muzeu třetím po sobě jdoucím, který obsahoval slovo „Night“ v názvu. (Missa08)