• F.man

Tina Fey a Steve Carell v jednom filmu? Holly shit to bude pecka, ne? Bohužel... Což o to, ti dva si sedí parádně a jejich gagy a situace jsou mnohdy hodně dobré ( a nevěřím že je psal Klausner, ale spíše na místě vymíšleli oni - viz. titulkové nepovedené scény ), ale to je tak všechno co u Date Night stojí za řeč. Všechny vtipné momenty jsou totiž postavené na hodně vyčpělé zápletce, které navíc trvá pěknou řádku minut, než se pořádně rozjede. Až později začne i ona trochu fungovat, ale za moc to vážně nestojí. Přesto, jak už bylo zmíněno, Fey a Carell šlapou, takže zajména díky nic tři hvězdy. Ale čekal jsem teda a hodně větší pecku a Night Date je tak solidní zklamání. Oh my God! The bald and crazy gay couple date. Shit my pants, we forgot our gay couple dinner.(26.12.2010)

• Cervenak

"Vieš, aké to musí byť strašné, dostať svoju prvú menštruáciu uprostred púšte v krajine ovládanej Talibanom?!" Asi 5x počas filmu som sa schuti zasmial, chémia medzi ústrednou dvojicou funguje solídne, niektoré vedľajšie postavy sú šťavnaté (Franco-Kunis), ale aj tak je to celkovo hnoj, ktorý v priebehu niekoľkých hodín nenávratne vsiakne do hliny. 5/10(22.7.2010)

Jsem hrdým vlastníkem naivní představy o tom, kterak se budu po padesátiletém soužití se svou vyvolenou procházet v parku, držet se s ní za ruku a stále si rozdávat zamilované pohledy. Ale pokud bych se k tomuto stavu měl probrodit celoživotním nestíháním, dětským terorem a četbou knih o afgánských dívkách dojemně menstruujících v poušti, tak ... bych to stejně udělal. Jsem už zkrátka takový. A jelikož si běžně vztah kořením střelbou, automobilovými honičkami či brutálními krádežemi rezervací v luxusních podnicích, tak mám pro tento snímek dost pochopení.(23.6.2012)

Vcelku pohodová komedie o jednom manželském páru, který se vydal na schůzku, ale vůbec netuší, jak se jim celá noc změní a oni prožijí spoustu dobrodružství, nebezpečí a vtipných situací. Já jsem si teda film užil. Vidím tady spoustu negativního, ale nemyslím si, že je to až takovej průser. Není to nějaká super filmařina, ale účel mi rozhodně splnila. Líbila se mi ta sympatická dvojka Carell a Fey a taky mini rolička Marka Wahlberga, která byla pro kvalitu filmu asi rozhodující, protože bez něj by to nemělo pro mě šťávu. Nakonec jsem se rozhodl pro 3*, ale uvažoval jsem o 4*. Rozhodlo to, že ta jízda městem (která není špatná) mohla vymáčknout více šťávy. 65%.(18.9.2010)

Steve Carell a Tina Fey mě tu nesmírně bavili a jako pár se k sobě skvěle hodili. Navíc ale má film ještě další pozitiva. V první řadě je to skutečnost, že jsou zde skvělí herci v důležitějších i méně důležitých rolích. Nechybí výborný humor a skvělé scény, kdy hlavně ty manželské jsou povedené a dovedou tnout do živého.(15.2.2017)

• - Jméno klubu Peppermint Hippo je odkazem na epizodu 706 seriálu South Park, kde hlavní postavy hrají mladé detektivy. (HellFire)

• - Natanya je ve skutečnosti jméno jednoho izraelského jména, nejedná se o běžné izraelské jméno pro ženu. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy se Tina Fey chystá do postele, má nasobě tričko Univerzity Viginia, kde gradovala v roce 1992. (HellFire)