Všeumělka víla Zvonilka dostane od královny za úkol zhotovit žezlo pro obřad zahájení podzimu. Musí do něj zasadit modrý měsíční kámen, aby na slavnosti vyráběl kouzelný prášek. Pomáhá jí elf Terínek, ale Zvonilka je netrpělivá, dokonce se na něj rozzlobí a pak vlastní neopatrností modrý kámen rozbije. Aby situaci zachránila, rozhodne se vypravit na tajuplný ostrov, na němž údajně piráti kdysi ukryli kouzelné zrcadlo, které plní každé přání. (TV Nova)

Looka

60% nad průměr film táhne až samotný strhující závěr. Jinak příběh o tom jak si víly vyrábí bílý prášek aby mohli létat zavání nepokrytou propagací kokainu. ()

pekas

Druhé pokračování, přístupnější i staršímu publiku. Cílová skupina se samozřejmě od jedničky neliší. Slabší pětka. 81% ()

jafuska

bylo to opět roztomilé, ale s porovnáním prvního dílu, tohle bylo slabší, a popravdě v prvním díle byla zvonilka daleko hezčí, rotomilejší,ale opět mě to nezklamalo ()

Renie42

Druhý film se mi zdál o něco lepší, byl trochu více propracovanější příběh a už to nebylo takové ach ach nad prací všeumělky. Myslím, že se to bude líbit jak dětem, tak dospělým. ()

FortKnox

Už pro mě prostředí v kterém se film odehráva není překvapujicí jako u jedničky. U prvního dílu jsem se bavil o chloupek více, škoda. ()

Berry0153

Moc pěkná pohádka pro děti. Líbí se mi hlavně to, že je tam správná míra ponaučení, žádné rvačky a sprosťárny, jakých je v ostatních "dílkách pro děti" spousta a celkově to tak příjemně plynulo. Já dávám čtyři, ale moje pětilétá ségra by dala hvězdiček určitě pět :) ()

Mykhaluu

Zvonilka ve vztazích někdy docela pokulhává. Je to holt geek. V tomto díle ulítla docela dost. Aspoň se z cesty za nápravou vrátila s novým přítelem Blikem. Svižné, nesmyslné, barevné, milé, prostě zábava. ()

Don Kryspin

Ze tří Zvonilek, které jsem byl nucen (několikrát) vidět, je tahle má nejméně oblíbená. Hlavní "hrdinka" se tu poměrně často chová dost nesnesitelně - tak hloupě blondýnkovsko - bárbínovsky... Nevím, jestli to má působit roztomile nebo výchovně, ale mně přesně takovéhle ženské strašně lezou na nervy. ()

lobo87

Pokračovanie Zvonilky išlo s kvalitou mierne nahor. Krásna animácia, pekný príbeh, obľúbené postavy i prostredie... 70% ()

blondboss

Pekná a milá rozprávka plných pekných farieb, postavičiek a kvalitných animácií. Dokonca by som povedal, že táto druhá časť bola oproti jedničke o niečo lepšia, avšak hodnotenie nemením. Milá pohodová rozprávka, ktorá je ale určená predovšetkým deťom. 60 % ()

ESNYR

Druhý díl, má trošku naroubovanou zápletku, která byla každému jasná asi od 15 minuty. Dobrodružná cesta byla celkem snesitelná a nedá se říct že by to tvůrci vyloženě odflákly a řekli si že to stačí. Možná mohly trochu zapracovat na celém výletě, ale je to pro děti a těm to evidentně stačí. Trochu mně zklamalo nefantasijní pojmenování některých zvířátek. Přece jen světluška se jménem Blik a myška jménem Sýr, jsou trochu "klišoidní". Za pokračování dám 3 hvězdy za sebe a 4 za prcka. No a protože jsem hodnej a mám děti rád, nechám to na 4 hvězdách ( a tu pusu si stejně nedaly ) ()

ludovit14

Všetky filmy okolo Cililing(Zvonilka) sú veľmi pekne spracované a príbehovo veľmi slušne,sám som videl 3 filmy celé a ostatné som nespočetne veľa krát zazrel-kedže neterka (8 ročná) to sleduje.HOD:75%.je za neterku ku ktorému sa aj ja prikláňam.Veľmi dobrá voľba pre baby do 10 rokov (ideálny vek 4-8r). ()

robfi

Slusne udelany film, po prvni Zvonilce druhy nejlepsi ze serie. Tady to neni o poetickem pribehu a vypraveni, ale o dobrodruzstvi a zaverecne pointe. Funguje to presto velmi dobre. Doporucuji. ()

Eeve

Dlhšie som váhala, či udelím tri alebo štyri hviezdičky, nakoniec som sa priklonila k tesným štyrom. Už to nie je tak absolútne čarovné ako v prvej časti, je to len...čarovné :) Vedľajšie postavy, ktoré sa nám predstavili v prvej časti, tu vidíme len tak by the way, bez vážnejšieho priestoru. Všetko sa točí okolo Zvonliky, Terínka a toho vysokonanervylezúceho Blika :) Začíname riešiť už také typické ľudské problémy - trampoty s priateľmi, lezenie si na nervy (ponorková choroba - áno, viem čo je to:), no stále je to svojím spôsobom čarovné, a už kúsok aj dobrodružné :) Veľmi sa mi páčia úvodné aj záverečné rýmy, a takisto sprievodné piesne - dúfam, že v takomto milom zvyku budeme pokračovať aj naďalej. ()

Izmo123

O mnohem lepší než první díl u kterého byla animace dost průměrná ale tady je velká změna, ne jen že se animace zlepšila ale taky dokonce aji to změnilo postavy a příběh k lepšímů, sice ve filmu jsou jen dvě akční scény které jsou sice o něco lepší ale co tomu příběhu hodně pomáhá že se stále něco děje zajímavého a to je právě v magii, jinak hondotím: Animace 9/10 Postavy 7/10 Příběh 7/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐⭐ 7/10 ()

lapatata

Z prvního dílu jsem až tak moc odvázaný nebyl, tento se mi ale líbil moc (asi zřejmě i tím, že už jsem přesně věděl, co od toho čekat). Barvičky jsou opravdu velmi atraktivní a všudypřítomná zvířátka jsou prudce roztomilá. Jedinou výhradu mám ke Zvonilce, která mi příjde na titulní hrdinku pohádky opravdu velmi nesympatická. ()

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

26.11.2012

Ještě těch moderních variací na klasickou detektivku z pera Arthura Conana Doylea nemáte dost? Pak vězte, že po Sherlocku Holmesovi s Robertem Downeyem Jr., televizním Sherlockovi s Benedictem… (více)